A ​széttáncolt cipellők 5 csillagozás

Jacob Grimm – Wilhelm Grimm – Sara Torrico: A széttáncolt cipellők

Új sorozatunkban négy fokozatban könnyű olvasmányokat kínálunk: az olvasással még csak most ismerkedő gyerekeknek szóló könyvektől egészen a már szívesen olvasó gyerekek szintjéig, akik a klasszikus történetek olvasmányos változataival barátkozhatnak meg, mielőtt kézbe vennék az eredetit.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Olvass velünk! Napraforgó

Napraforgó, Budapest, 2015
46 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634455998 · Fordította: Sándor István · Illusztrálta: Carmen Guerra

Breena>!
Jacob Grimm – Wilhelm Grimm – Sara Torrico: A széttáncolt cipellők

Már tudtam, hogy van egy ilyen sorozat, ami különböző nehézségi szintekkel kínál olvasni valót a gyerekeknek, viszont csak most jutottam odáig, hogy be is szerezzek néhányat. Természetesen, könyvrajongóként egyetlen eggyel nem értem be. :D
Gyönyörű illusztrációk. Engem ezzel megvett a borító kilóra.
Ismét van szereplő bemutatás az elején. Ez a szint már fejezetekre is bontja a történetet. A cselekmény jó, a szöveg mennyisége és nagysága is megfelelő.
Engem kicsit zavart, hogy az eredeti történet kicsit részletesebb.
Ajánlom, főleg lányoknak.

lenne P>!
Jacob Grimm – Wilhelm Grimm – Sara Torrico: A széttáncolt cipellők

Ma vettem a spoiler , a unokahúgnak születésnapjára. Persze csak a hercegnők miatt választottam, de a szöveg is jó és remélem segít a szövegértésben. Külön díjazom, hogy az elején bemutatják a szereplőket is (mint egy színdarab olvasásakor), a végén pedig a Grimm testvérekről írnak egy pár sort. Elégedett vagyok a vétellel. (Levonás csak azért, mert: a deli katonának nincs neve, a három erdőből szedett ágnak nincs további értelme és mert egy éjszaka alatt rájött a deli katona, hogy a 12 lányból ki a legokosabb -szépnek, mind szép-.)

lenne P>!

– Válassz a tizenkét lányom közül, és ő lesz a feleséged. Bármelyikük is legyen, nagyon boldoggá fog tenni.

39. oldal, 4.fejezet, Fény derül a titokra