Szegény ​kis kurva (Santangelo 7.) 18 csillagozás

Jackie Collins: Szegény kis kurva

Három ​gyönyörű fiatal lány napjaink Amerikájának három különböző nagyvárosában – háromféle családi háttér, háromféle jellem, háromféle életút.
Annabelle New Yorkban tölti cseppet sem átlagosnak mondható napjait, igaz, nem éppen hétköznapi lány: két fantasztikus filmsztár egyetlen gyermeke. Mit keres mégis távol a filmvilág fővárosától? Miből telik neki nemcsak fényűző pompára, de barátja költséges szenvedélyére, a kokainra is? New Yorkban nem sokan tudják. Vagy mégis?
Denver, a csupa élet, barna szépség viszont látványosan dolgozik meg a sikerért: a kislányos külső éles eszű ügyvédet takar, aki sorra nyeri a pereket, bár ez nem meglepő, ha valaki Los Angelesben él, és egy menő ügyvédi iroda elkötelezett munkatársa – talán ezért is szingli éppen.
Carolyn egy köztiszteletben álló szenátor személyi asszisztense Washingtonban, és halálosan szerelmes a főnökébe, akivel évek óta viszonya van. A szenátor úr azonban sajnos nős, ráadásul karrierjét éppen hitvese… (tovább)

Eredeti cím: Poor Little Bitch Girl

Eredeti megjelenés éve: 2009

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Világsiker JLX

JLX, Budapest, 2009
396 oldal · ISBN: 9789633053034 · Fordította: Gálvölgyi Judit

Rooxy>!
Jackie Collins: Szegény kis kurva

Nagyon olvastatta magát a könyv. A szerző remekül ért hozzá, hogy legyen olvasmányos egy történet, még akkor is, ha néhol nem olyan érdekes a cselekmény vagy idegesít az egyik szereplő… Sajnos tele volt nyelvtani hibákkal és logikai bakikkal, amik jelentősen rontottak az olvasási élményen.
Bővebben: https://ilovebooks.blogger.hu/2023/09/19/jackie-collins…

Petrus601>!
Jackie Collins: Szegény kis kurva

Az első 200 oldalt érdekesnek találtam, az tetszett. Próbáltam hozzászokni ehhez a váltásos dologhoz (Annabelle, Denver, Carolyn, Bobby), de annyira nem sikerült.
Annabelle fejezeteit olvastam szívesebben, lehet, hogy azért mert az első fejezetet is ő „mondta” el, vagy nem tudom igazából.
Collins-tól ez az első könyvem, nem zárkózom el a többitől, de nem vágok neki nagy reményekkel sem.
Ez csak 3,5 *.

Cherrytree P>!
Jackie Collins: Szegény kis kurva

Nekem tetszett. Egy pillanatig se unalmas, a váltott szemszög is bejön. Az elírások, meg furcsa mondatok nem rontottak sokat az élményen. Ha lesz új kiadás, a szöveget alaposan át kell nézni és javítani, de amúgy teljesen oké.

Santangelo sorozat · Összehasonlítás