Hatalom ​és szenvedély 12 csillagozás

Jackie Collins: Hatalom és szenvedély

Hollywoodba ​utazik a sikeres New York-i újságírónő, Madison Castelli, hogy tényfeltáró riportot készítsen a szórakoztatóipar egyik hatalmasságáról, Freddie Leonról. Másik interjúalanya a szép szőke tévésztár, Salli T. Turner, aki elmeséli élete történetét – szegény lányból kemény munkával és költséges plasztikai műtétekkel hogyan került fel a csúcsra.
A harmadik szál Kristin Carr, aki a szórakoztatóipar elitjének árnyékában űzi az ipart ő, a tiszta szívű és önfeláldozó luxus call-girl, aki kényszerűségből került a Collins-regényekből már jól ismert madám, Darlene pártfogoltjai közé.
Közben a városban rejtélyes halálesetek történnek: fiatal és gyönyörű szőke nőkre vadászik egy kéjgyilkos, akinek áldozatául esik Salli T. Turner is.
Megindul a nyomozás és lecsap az ügyre a helyi média élén Madison feketebőrű barátnőjével, Natalive-val.
Szókimondó könnyed stílusa, a sziporkázóan eleven párbeszédek élvezetes olvasmányt ígérnek, a fordulatos cselekmény nem… (tovább)

JLX, Budapest, 1998
312 oldal · ISBN: 9633050898 · Fordította: Mihályi Zsuzsa

KBCsilla P>!
Jackie Collins: Hatalom és szenvedély

Te jó ég, most látom csak, az elolvasás után, hogy mennyire nem divatos ez az írónő, sőt, mintha a köztudatban sem létezne.
Igaz nem most volt, de az én fiatalkoromban sokkal „kapósabbak” voltak az írónő könyvei.
Szerintem most is megállja a helyét a szórakoztató olvasmányok között, és most, hogy jön a nyár, igazi strandregény lehetne belőle.
Hiszen mikor nem jön jobban egy – tényleg – kevés romantika, egy kis harc a hatalomért, a pénzért, mint amikor nyaral az ember?

mági>!

Klasszikus Jackie Collins.
Megvan benne mindaz, ami az írónőre jellemző.
Pénz, kapzsiság, ármány, szerelem, bosszú, titokzatosság, csinos csajok, dögös pasik, na meg rengeteg szex!
18 karikás, és nagyon hollywoodi, de élvezetes, pörgös regény, bár a Gyilkosság és bosszú-val együtt kerek a történet.
Mellesleg az első könyvem volt, amit az írónőtől olvastam.