Sasok ​vére (Camelot-krónikák 3.) 7 csillagozás

Jack Whyte: Sasok vére

Egy római hadvezér álma egy sötét kor zűrzavarában megteremtett egy királyt, egy országot és egy halhatatlan legendát – Camelotot.

Caius Merlyn Britannicus: a kolónia új vezetőjét a legtöbben csak Merlynként ismerik, és parancsoknak szólítják. Ő a felelős a kolónia biztonságáért, az emberek hozzá fordulnak igazságért és megváltásért. Kemény, de jó élet ez, és Merlyn eltökélten küzd a római kultúra befolyásának terjesztéséért a kolónia határain kívül.

Uther Pendragon: A britonok királya, a legendás Arthur apja. Az unokatestvér, akit Merlyn a születése óta ismer és szeret. A fáradhatatlan harcos, a vörös sárkány Merlyn ezüst medvéje mellett, az ő felügyeletük alatt a kolóniának nem sok ellensége akad. A háborúk és zűrzavar szaggatta világban ők garantálják a kolónia túlélését… amíg egy szörnyűséges bűntett éket nem ver közéjük.

Éket, amely egy egész nemzetet sodor veszélybe…

Eredeti cím: The Eagles' Brood / Merlyn

Eredeti megjelenés éve: 1994

Gold Book, Debrecen, 2012
456 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634262251 · Fordította: Novák Gábor

Caius Merlyn Britannicus

Camelot

Belle_Maundrell

Hallottam már bölcsnek tartott embereket azt mondani, hogy magának nem hazudhat az ember. Azt hiszem, az összes állítás közül ez a legnagyobb ostobaság. Folyamatosan hazudunk magunknak, miközben próbálunk megfelelni saját elvárásainknak. Az önáltatás valószínűleg a leggyakoribb az emberi jellemzők közül.

Belle_Maundrell

Egyedül az én hangom maradt meg – bár ez is a pergamen zizegésévé szelídült –, hogy elmondjam, mi volt egykor, és mi lehetett volna.

Kapcsolódó szócikkek: Caius Merlyn Britannicus
Belle_Maundrell

(…) az idő pergő homokja lebegett, akár a bogáncspihék a nyári szélben (…)

Kapcsolódó szócikkek: szél
Belle_Maundrell

A hibára való hajlam tesz minket emberré, de ennél feljebb csak az együttérzés képessége emel minket!

Belle_Maundrell

Nem tudok úgy gondolni Camelotra, hogy ne a lovak jussanak eszembe.

Kapcsolódó szócikkek: Camelot
Belle_Maundrell

Ez jórészt az én történetem, mivel én éltem meg. Ám a nagy részét annak, amit leírtam – azokat a dolgokat, amelyeket nem személyesen éltem át –, csupán azáltal tudtam meg, hogy én vagyok Merlyn, és az emberek féltek hazudni nekem, mert azt hitték, varázserővel rendelkezem. Nem akartam csalódást okozni nekik, mert későbbi életem során nagy hasznát vettem, hogy varázslónak tartanak és félnek tőlem. Ezek biztosították magányomat és ezáltal a szabadságot is ahhoz, hogy megtegyem, amit meg kellett tennem. Rászoktattam magam, hogy ne törődjek vele, mit tartanak rólam az emberek.

Kapcsolódó szócikkek: Caius Merlyn Britannicus

Camelot-krónikák sorozat · Összehasonlítás