Északi ​Odüsszeia 37 csillagozás

Mint hajdan Argosz – Szász Imre
Aranyásók Alaszkában – Bart István
Jack London – Bartos Tibor

Eredeti megjelenés éve: 1900

A következő kiadói sorozatban jelent meg: A világirodalom klasszikusai

Európa, Budapest, 1982
Európa, Debrecen, 1982
894 oldal · puhatáblás · ISBN: 9630727277 · Fordította: Bart István, Gy. Horváth László, Határ Győző, Réz Ádám, Szász Imre, Vajda Miklós, Viktor János

tgorsy
Jack London: Északi Odüsszeia

Húsz éves kora előtt mindenkinek el kellene ezeket olvasni.
A legjobb az :Élet szerelme.

Kecsüszo_geiko
Jack London: Északi Odüsszeia

Szerintem London elbeszélései sokkal jobbak, mint bármelyik regénye sokkal nagyobbat csattannak tömörségük miatt ( kivéve a Martin Edent, ami a személyes kedvencem). Ebben a gyűjteményben a legcsodálatosabb elbeszélések számomra : „A pogány” és „ A hercegnő” .

ursus MP
Jack London: Északi Odüsszeia

A hajdani novella-olvasós korszakomat köszönhettem Jack London novelláinak. Ez után a válogatás után jó ideig csak novellákat olvastam, Móriczot, Örkényt, Maupassant-t. Jack London történetei gyöngyszemek. A Tüzet rakni, Az élet szerelme, Az ezer tucat máig elkísérnek. Újra kéne olvasni…

arnold86
Jack London: Északi Odüsszeia

A legtöbb novellában az életért vívott küzdelem jelenik meg. És Jack London nagyon jól írja le az ember és a természet egymással vívott harcát! Az élet szerelme és a Tüzet rakni feledhetetlenek. Az örök reményt, a fel nem adást jelenítik meg. Fájdalmasan, de gyönyörűen!

Flaura
Jack London: Északi Odüsszeia

Emlékszem, ezt a könyvet a takaró alatt, elemlámpával olvastam, és azt hiszem, így volt az igazi! :) tetszett

Tibike
Jack London: Északi Odüsszeia

valamiért, nyűglődtem vele.. lehet, rosszkor olvastam

zsutta
Jack London: Északi Odüsszeia

az eleje teljesen magával ragadott, elgondolkodtatott, de az utolsó 4-5 fejezet, egyszerűen nem akart menni. nagyon nyögve nyelős volt.
igaz a végét hosszú kihagyás után olvastam el, valószínűleg ez (is) volt a probléma.

ElectricWizard

De ezt a pár mérföldet nem tudja kúszva megtenni. Ezt érezte, s megnyugodott a felismerésben. Érezte, hogy fél mérföldet sem tudna kúszni. Mégis élni akart. Értelmetlen volna meghalni azok után, amiken keresztülment. A végzet túl sokat kíván tőle. És haldokolva is visszautasította a halált. Talán színtiszta őrület volt, de a halál szorításában is dacolt a halállal, és nem akart meghalni.

259. oldal, Az élet szerelme

island

– De Kid! – kiáltott Prince. – Ez gyilkosság!
– Csönd! – parancsolta Malemute Kid. – Vannak a mi bölcsességünknél nagyobb és a mi igazságunknál magasabb dolgok. Nem tudjuk megmondani, hogy helyesek-e vagy helytelenek.

Északi Odüsszeia

ursus MP

Ha más nem, annyi megmarad,
Hogy játszottak, hogy éltek:
Kockát vetettek, s ezt nyerték vele,
Bár az arany az ördögé lett.

Farkasdal

Lelke mélye egy zárva tartott szobára hasonlít, ahová csak nagyon kevés kiválasztott léphet be. A tartózkodás mögött hűséges, a külszínnél sokkal lágyabb lélek rejtőzik

Kilencz

Az emberek csodálkoztak a két család közt fennálló gyűlölségen, s az öregemberek azt mondták, hogy a harc folytatódni fog, ha majd neki is és nekem is gyerekeink születnek. Még gyerekkoromban mondták ezt nekem, s én végül elhittem, és ellenségemnek tekintettem Ungát, mert anyja lesz azoknak a gyerekeknek, akik majd az én gyerekeim ellen harcolnak. Naponta gondolkoztam ezen, s amikor suhanccá serdültem, megkérdeztem, miért kell ennek így lennie. És ők azt felelték: „Nem tudjuk, de így tettek atyáitok." És én elcsodálkoztam azon, hogy az eljövendőknek az eltávozottak csatáit kell vívniuk, és nem láttam igazságosnak a dolgot. De a nép azt mondta, így kell lennie, és én még csak suhanc voltam.

misevy

A törvény minden eleven húsra ezt szabta ki. A természet mostohán bánik a testtel; nincs részvéttel a kézzelfogható valami iránt, amit egyénnek hívnak. A természet csak a fajjal, a nemmel törődik. (…) Az egész élet ezt példázta. A nedv felhúzódása, a fűzfarügyek kizöldellése, felpattanása, az elsárgult levél leperdülése – benne van ebben az egész történetünk. A természet egyetlen feladatot szab ki az egyénre csupán; ha elvégzi, meghal; ha nem végzi mindegy, akkor is meghal. A természet nem törődik vele. Bőven akad, aki engedelmeskedik neki; csak az engedelmesség él tovább, és tart örökkön-örökké, nem pedig az engedelmeskedők.