Új ​Istenek 19 csillagozás

Jack Kirby: Új Istenek Jack Kirby: Új Istenek

82. KÖTET
ÚJ ISTENEK: 1. RÉSZ
Eredeti megjelenés: Új Istenek 1-6. szám, 1971 márciusa és 1972 januárja között

Eljött az ideje a Régi Istenek halálának.

Mindezt hosszú, mély csönd követte, mely során a kozmosz korszakokon át súlyos sötétségbe burkolózott.

Majd világosság lett újból… és beköszöntött az Új Istenek hajnala.

TALES OF THE UNEXPECTED 16. SZÁM
Eredeti megjelenés: 1957 áprilisa

„A Mágikus Pörölyben” két férfi egy titokzatos pörölyre talál a vadonban, amellyel villámlást és esőt lehet gerjeszteni. De mi a titka ennek a mágikus pörölynek?

A következő kiadói sorozatban jelent meg: DC Comics Nagy Képregénygyűjtemény Eaglemoss Hungary

Eaglemoss Hungary, Budapest, 2020
152 oldal · keménytáblás · ISBN: 9788381993364 · Illusztrálta: Jack Kirby, Mike Royer
Eaglemoss Hungary, Budapest, 2020
184 oldal · keménytáblás · ISBN: 9788381993357 · Illusztrálta: Jack Kirby, Vince Coletta, Mike Royer

fowler P>!
Jack Kirby: Új Istenek

Botrányos fordítás. BOT-RÁ-NYOS. Szegény Jack Kirby forog a sírjában, amiért a sasmoha (most már szándékosan kis kezdőbetűvel) így meggyalázta ezt a művet. Ami egyébként tényleg többet érdemelt volna… komolyan, olyan szinten magyartalan a “fordítás”, hogy szimultán olvastam oldalról-oldalra angolul is, hogy értsem, mire gondolhatott az átköltő. Mert egyébként baromi fontos lenne a szuper képi világ mellett (ami viszont kifogástalan nyomdai és színezési szempontból) a szöveg is. Nehezen fogom túltenni magam ezen az élményen…

Az első kötet retro sztorija még Marvel szempontból is érdekes, kifejezetten tetszett. A második retro sztori nekem nagyon nem jött át… nem vitatom, hogy volt létjogosultsága az ilyen csapatoknak a II. Világháború idején, de mai szemmel nagyon erőltetett és az eltúlzottnál is eltúlzottabb. Több ilyet nem kérek.

Jack Kirby: Új Istenek

Gondoltam tartok egy kis előképzést New Gods témában a Zack Snyder-féle Justice League előtt. Igaz ez csak félig sikerült, de ez nem változtat a képregény megítélésén! :)

Jack Kirby különböző szerzői jogi viták után otthagyta a Marvel-t, hogy a DC Comics-nál végre belevághasson a grandiózus Forth World mitológiájába. Ennek az egyik állomása a New Gods, vagyis az Új Istenek, ami két világ (Új Genezis és Apokolipsz) örök harcát hívatott bemutatni. A rajzok természetesen jók (hála Istennek, nincs újraszínezve!), a karakterek kinézete jellegzetes és kreatív, a történet is egészen befogadható, ahhoz képest, hogy 50 éves! Látszik, hogy Kirby tehetsége a rajzolásban mutatkozik meg inkább, mert szövegeket azt nem tud írni. Erre még helyenként a fordítás is rátesz, bár ezért nem tudok haragudni, mert alapból is kínosak lennének. Sokszor leírja azt, amit már amúgy is látunk a rajzokon és erre nem lenne szükség. Viszont ennek ellenére is egy szórakoztató képregény és szerethető a stílusa. Remek alapot fektetett le későbbi alkotóknak, akik kibonthatták ezt a világot és elmélyíthették a karaktereit, mint például Darkseid-ot. A retró történetek is tetszettek. Érdekes volt látni, hogy Thor jóval előbb szerepelt a DC univerzumban, mint a Marveléban.

Jó, hogy ilyen képregénytörténeti klasszikusok is megjelenek nálunk!

JGabesz>!
Jack Kirby: Új Istenek

Érdekes dolog megtapasztalni mennyire változott a világ és a képregények is. Kirby hatalmas epikus történetbe kezdett bele, amiből pár dolog letisztázódik a 11 füzetet tartalmazó 2 kötetben, de a nagy epikum közel sem ér a végéhez, és így a hatalmas háború csak lebeg a levegőben és nem ér el szinte sehova. Pont mint a valóságban, mert ott is megszakadt a sorozat pont itt, és csak évekkel később folytatódhatott a grandiózus elgondolás. Az első kötet még nagyon kusza, számomra a második kötet hozott egy kis fellélegzést, ott már jobban tudtam élvezni a kalandot, de közben már annyi nagyobb sztori született, hogy ez az alapmű már sutácskának hat, de ez nem az ő hibája, egyszerűen csak elhaladt felette a kor.

MortuusEst>!
Jack Kirby: Új Istenek

A fordítás biztosan sokat ront az élményen, de igazából a történet is rosszul öregedett.

Th3DarkKn1ght>!

… És ez „nemet” jelent, asszony! A frivolitás nem szerepel a gondolataim között!

Th3DarkKn1ght>!

Harcra fel, Fénysugár! Mondj köszönetet a nőneműnek, és induljunk utunkra!