Az ​ötlet 11 csillagozás

Tartsd edzésben az agyad!
Jack Foster: Az ötlet

„Minden reklám, sőt minden dolog egy ötlettel kezdődik. Az új ötlet a haladás motorja, a változás mozgatórugója, a változatosság forrása” – állítja Jack Foster.
Minden pillanatban szükségünk van ötletekre – néha kisebbekre, máskor igazi nagy gondolatokra Azért, hogy ez ne okozzon gondot még a legreménytelenebbnek látszó helyzetben sem, Jack Foster tíz egyszerű technikát javasol. Ezek segítségével szinte maguktól jönnek majd az ötletek! Ha pedig nagyobb kihívással kell megbirkóznunk, sikerrel alkalmazhatjuk az ötletalkotás ötlépcsős módszerét!

HVG Könyvek, Budapest, 2009
212 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639686786 · Illusztrálta: Larry Corby

Jack Foster: Az ötlet Tartsd edzésben az agyad!

Viszonylag sokszor keresgélek a könyvtárakban a pszichológiai, segítsélmagadon, motivációs etc. témájú könyvek polcain, jelen kötetet a belelapozáskor észlelt, érdeklődésemre számot tartó részletek miatt kölcsönöztem ki végül. (Dióhéjban: egy részlet volt arról, hogy Mr. Foster nem tud lerajzolni egy széket, és a barátja meggyőzi, hogy dehogynem, s lőn a szék rajza, még ha csirkelábú is lett.)
Jó hangulata van a könyvnek, nem csak az illusztrációk, hanem a közvetlen hangnem miatt is, no meg van benne sok érdekesség, hasznos tanács, elgondolkodtató gondolatok a kudarc – és annak megfelelő megélésének – fontosságáról, hasznáról, jópofa játékötletek, és ajánlott olvasmánylista is, amiről talán szemezgetek is.
(No és talán megjegyzem egy darabig Napóleon lovának a nevét, hogy hányszorosára dagad a felvert tojásfehérje a sárgájához képest és azt a fontos információt is, hogy hányszor ürít egy nap alatt az afrikai elefánt… Kíváncsi vagyok, milyen tényleg hasznos infók törlődtek ki azzal, hogy ezek most beszuszakolódtak…)

b_mate>!

Jack Foster: Az ötlet Tartsd edzésben az agyad!

Átüt rajta, hogy a szerző olvasta Edward de Bono könyveit, és az ő gondolatait követi a struktúrában úgy, hogy saját sztorikkal fűszerezi. Nem gondolom, hogy ez így tisztességes. Persze, ha valaki nem olvasott de Bonotól, akkor talál majd benne új gondolatokat. Egyébként a példák színes, gazdag választékot mutatnak, és összességében hangulatos kis könyv.

Dün P>!

Ray Bradbury elárulta nekem, hogy tizenkét éves kora óta mindennap elolvas legalább egy novellát, egy esszét, egy verset. Minden áldott nap. Azt mondta, sosem lehet tudni, hogy valami, amit húsz évvel korábban olvasott, nem „ütközik-e bele” valamibe, amit tegnap olvasott, és a kettő együtt nem ad-e ötletet egy saját történethez.
    Te mikor olvastál utoljára novellát vagy esszét? És verset? Hát csoda, hogy Ray Bradbury több novellát ír, mint te?

76-77. oldal · Ray Bradbury

Kapcsolódó szócikkek: Ray Bradbury
Dün P>!

Ahogy azt Jerry Della Femina mondja: „A kreativitás azt jelenti, hogy sok új kapcsolatot teremtünk azokból az elemekből, amiket ismerünk, amiket láttunk. Minél többet tudunk, minél többet láttunk, annál könnyebb ezt megtenni.”
    Talán ezért lehetett André Gide olyan kreatív. A legenda szerint igyekezett minden hónapban legalább egy olyan könyvet elolvasni, ami egyáltalán nem érdekelte. Megtetted te ezt valaha? Hát tedd meg! Legalább egyszer!

Kapcsolódó szócikkek: André Gide · kreativitás
Mariann_Czenema P>!

Amíg nem vagy benne biztos, hogy egyáltalán létezik válasz, nehéz rábukkani. De amint rájössz, hogy sok válasz létezik, egyet-kettőt könnyű találni.

51. oldal, Csapj le az ötletre!

boheni P>!

…megváltoztathatjuk az életünket azzal, hogy másként gondolunk magunkra.

57. oldal, Csapj le az ötletekre!