Merj ​nyerni! 13 csillagozás

Jack Canfield – Mark Victor Hansen: Merj nyerni! Jack Canfield – Mark Victor Hansen: Merj nyerni!

A Merj nyerni! megmutatja, hogyan kell ezt csinálni – megtanít nyertes módjára gondolkodni, mert valójában az vagy, és rávezet, hogyan hozhatod ki magadból a legtöbbet. Vedd a bátorságot, győzd le félelmeidet, fogadd el az élet kihívásait… és nyerj!

Jack Canfield számos könyvet írt az önbecsülésről, és e témában indított szemináriumait több mint félmillió ember látogatta világszerte.

Mark Victor Hansen népszerű előadó, gyakran szerepel a médiában. Kettejük nevéhez fűződik a New York Times bestseller-listájának élére került Erőleves a léleknek sorozat, valamint az Aladdin faktor.

Bagolyvár, Budapest, 2006
216 oldal · ISBN: 9789639447530 · Fordította: Meskó Krisztina
Bagolyvár, Budapest, 2005
224 oldal · puhatáblás · ISBN: 9639447536 · Fordította: Meskó Krisztina

_Katie_ P>!
Jack Canfield – Mark Victor Hansen: Merj nyerni!

Sok mindenben hasonlít korábban olvasott önsegítő könyvekhez, ráadásul máshol már olvasott tippeket/tanácsokat is megemlít, mégis, volt valami benne – amit nem tudok egyértelműen megfogalmazni –, amitől nem volt sem unalmas, sem elcsépelt. :)

Papírtigris>!
Jack Canfield – Mark Victor Hansen: Merj nyerni!

Sok ugyan az amerikai önsegítő könyv, de nekem sok év alatt ez tetszett a legjobban.

Sebestyén_Péter>!
Jack Canfield – Mark Victor Hansen: Merj nyerni!

A könyv első fele mindenkinek hasznos lehet. Ez a rész nagyon elgondolkodtató.
A második inkább csak az üzletembereknek szól.

Lione IP>!

Arra kérünk, életed hátralevő részét töltsd azzal, hogy teljesíted a benned élő kisfiú vagy kislány kívánságát.

Raizo >!

A negatív propagandára figyelünk. Azért nem valósíthatjuk meg ezeket a dolgokat, mert meggyőzzük magunkat arról, hogy nem tudjuk.

Raizo >!

Az egyik leglényegesebb dolog, hogy akármilyen nyomorúságosan fest a helyzet, sosem szabad feladni, mindig van megoldás.

Raizo >!

Elménk egyszerre csak egy domináns gondolatot képes megtartani. Gondolkozz pozitívan, alkotó módon, képzelőerőd bevetésével és építően!

Lione IP>!

Ne azért házasodj, hogy együtt légy társaddal „jóban, rosszban"! Házasodj azért, hogy „egyre jobban" légy vele együtt!

Kapcsolódó szócikkek: házasság
Raizo >!

Nem kívánunk senkinek problémákat. Csupán arra szeretnénk felhívni a figyelmet, hogy minden probléma magában hordja egy életet megváltoztató lehetőség csíráját. A problémák szellemi, lelki, fizikai erőfeszítésekre késztetnek, melyeket másként nem tennénk, azt sem tudnánk, hogy egyáltalán képesek vagyunk rá.

Raizo >!

Az életben vagy ürügyeket keresünk, vagy eredményeket érünk el.

Raizo >!

Harmadszor azért nem elég kevés célra korlátozódnunk, mert a Világegyetemben a bőség törvénye uralkodik. Ha egyszer mindent megkaphatunk, amit igazán akarunk és amiért hajlandók vagyunk tenni, miért érnék be kevesebbel? Mae West kiválóan fogalmazta meg ezt: „Jóból csodás a sok."

Raizo >!

Nem az a baj, hogy az emberek túl sokat akarnak, hanem hogy túl keveset.

Raizo >!

Ha akként határozzuk meg a problémánkat, hogy vesztesek vagyunk, hogyan nyerhetnénk? Ezzel kizártuk a siker lehetőségét. Nem az a probléma, hogy korábban „vesztettünk". Az számít, miként tekintünk a veszteségeinkre. Az optimista ember úgy fogalmazna: Eddig még nem értem el sikert.