Erőleves ​a léleknek (Erőleves a léleknek 1.) 27 csillagozás

101 erőt adó és lélekemelő történet
Jack Canfield – Mark Victor Hansen: Erőleves a léleknek

Amerika két kiemelkedően népszerű személyiségfejlesztője e kötetben történeteik legjavát gyűjtötték össze. Azokat, amelyek mindenütt megérintették az emberek szívét. E történetek bölcsességet sugároznak, reményt és erőt adnak, ami vezérlő fényként szolgálhat életünk sötét pillanataiban. A nagy gonddal válogatott írások csodálatos példák sokaságával szolgálnak, melyek megkönnyítik, hogy megtaláljuk a helyes irányt életünk nagy útkereszteződéseiben. A szívet melengető fabulák e kincsestárában mindenki talál magának megfelelőt, hogy egy fontos gondolatot illusztráljon, egy barátjába lelket öntsön, vagy jó pedagógusként tanítványait a jó életre ösztönözze.

Eredeti megjelenés éve: 1993

mester

óvoda

Bla IP
Jack Canfield – Mark Victor Hansen: Erőleves a léleknek

Jack Canfield – Mark Victor Hansen: Erőleves a léleknek 101 erőt adó és lélekemelő történet

Helyenként könnyfakasztó, helyenként megmosolyogtató, de mindenképp az érzelmekre ható történetek ezek e kis gyűjteményben, amelynek találó címe egyértelműen amerikai indíttatásra val. Olyan is néhány, leöntve csöpögőssel, de nem ezek a meghatározóak. Ezek a történetek erőt adhatnak, ha bajban van az ember, mert felvillantják a példát és a reményt, hogy lehet jobb, de lehetne akár rosszabb is. Merítsetek erőt az életből – akár ezen történeteken keresztül –, s emlékezzetek Hemingway mondására, hogy „az Embert el lehet pusztítani, de legyőzni nem lehet soha!”

Zsuzsanna_Makai
Jack Canfield – Mark Victor Hansen: Erőleves a léleknek

Már amikor először olvastam is rengeteget bőgtem rajta, hát most is. Az üzenet megint átjött, remélem nem felejtem el újra, bár az se baj, ha igen, újra olvashatom a könyvet. Most is Mark, és a tanárnő történetén bőgtem a legjobban, de az eltévedt vak család is megragadt. Emlékszem, akkor, amikor először olvastam, fájlaltam, h nem érettségire kaptam valakitől a könyvet ajándékba, mint felkészítés az útra. Pár éve az egyik ismerősömnek ezt a könyvet adtam érettségire, és megérte, mert megértette.

konyvolvaso
Jack Canfield – Mark Victor Hansen: Erőleves a léleknek

Apró történetek gyűjteménye ez a kötet. Több téma köré vannak csoportosítva egyes írások, bölcsességek. Az egyik ilyen csoport a szeretet, önmagunk szeretete,tanulás. Ötletet nyújt arra hogyan válthatjuk valóra álmainkat és győzhetjük le az akadályokat. Optimista hangvétele sok esetben erőt ad, hogy ne adjuk fel céljainkat és próbáljunk mindent megtenni megvalósításuk érdekében.
Amerikai szerzők műve ezért néha érezni, hogy más körülmények között szocializálódtunk és másféle módon éljük életünket, más lehetőségek adottak. Az amerikai elnökök számunkra nem annyira példamutatóak, kiváltságosak, nagyhatalmúak mint egy ottani állampolgárnak.

papeerzsepi
Jack Canfield – Mark Victor Hansen: Erőleves a léleknek

Ezt mindenkinek ajánlom, aki valami miatt nehéz időszakot él át. Ezt a könyvet nem lehet falni, olyan mint egy különleges bon-bon válogatás…ízlelgetni kell, mindennap egyet-kettőt. Ha túl sokat falsz be akkor nem érzed át a rövid kis történeteket. Volt amelyiktől könnybe lábadt a szemem és volt amelyik nem hagyott nyomot bennem, de ez egy tipikusan olyan könyv, amit nem egyszer olvas az ember az életében. Ennek a polcon kell lennie.

Levenzia
Jack Canfield – Mark Victor Hansen: Erőleves a léleknek

Amikor valamiért a padlón vagyok,mindig előveszek egy ilyen kötetet. A sorozat több része ) és más hasonló könyveim is vannak ). Konkrétan nem ez a kedvenc kötetem a sorozatból, de ebben is vannak nagyon megérintő történetek. Ezt a teljes sorozatot kötelező olvasmánnyá tenném.

eeszter P
Jack Canfield – Mark Victor Hansen: Erőleves a léleknek

Nagyon megrázó, különösen az első rész történetei. Nem is bírtam egyszerre sokat olvasni belőle. De később voltak vidámabb írások is.

Szívecske
Jack Canfield – Mark Victor Hansen: Erőleves a léleknek

Még általános iskolából emlékeztem erre a könyvre (könyvsorozatra), és a hozzá köthető pozitív érzésekre, emlékekre.
Most kicsit csalódottan fejeztem be ezt a részt, mivel összesen hét történet volt, ami igazán megfogott. Lehet, hogy bennem van a hiba, de több történetet is túl érzelgősnek vagy hihetetlennek találtam, és ezért nem tudtak úgy megérinteni.
Kedvenceim: Cselekvőképesség; Apám; Szeretlek, fiam!; A jó tulajdonságok jegyzéke; Walt Jones; Aki mer, az nyer!; Állj meg, és nézz körül!.
(Na jó, pontosítok: a két általam csillagozott idézet (történet) is tetszett (A bátorságról; Segítsenek!.)

hegyescsilla
Jack Canfield – Mark Victor Hansen: Erőleves a léleknek

A csillagokat magukért a történetekért adtam, mert némelyik nagyon megragadó, emlékezetes, és embervoltunk lényegéről szól. Egészében azonban számomra picit „amerikai limonádé” íze volt. Lehet, bennem van a hiba…

Jack Canfield – Mark Victor Hansen: Erőleves a léleknek

Ez inkább csak zöldségleves. Amolyan vegyeszöldség. Petőfi verse jut eszembe: Minek nevezzelek… Összességében nagyon meg kell szűrni.
A 101 sztoriból:
– 3 kifejezetten nem tetszett (Amy Graham; Az arany Buddha; Glenna albuma);
– 13 kapott tőlem „jó” minősítést Az egyetlen teremtő erő: a szeretet; Egyenként; Kölyökkutya eladó; Az állatok iskolája; Éppolyan fontos, hogy ki vagy, mint hogy mit csinálsz; A szeretet hagyatéka; A jó tulajdonságok jegyzéke; A harlemi királyi lovagok; Képes vagyok rá!; Nyugodjék békében! – a „nem tudom” temetése; Nincs furgon; Aki nem kér, nem is kap – de aki kér, az kap; Az optimizmus hatalma);
– 3 történet „még jobb”-at (Igaz szerelem; Te vagy a csoda; Két szerzetes); és
– 5-re azt bólintottam nagy sóhajjal, könnyes szemmel vagy elismerő összeborzongással, hogy „legjobb” (Micsoda báty!; Már az óvodában megtanultam mindent, ami fontos; Tommy autómatricája; Segítsenek!; A mester érintése).
E két utóbbi kategóriám darabjait az idézetekben is feltüntettem. Lehet ízlelgetni!

Aemitta
Jack Canfield – Mark Victor Hansen: Erőleves a léleknek

Szerintem a mai világban fontos, hogy pozitív történeteket is haljunk, olvassunk, ha már a híradók tele vannak negativitással és brutalitással. Kellenek az ilyen felemelő, rövid, de szívmelengető történetek.

padamak

Ne aggódjon a kudarc miatt!
A kihagyott lehetőségek miatt aggódjon, melyekkel meg sem próbált élni!

184. oldal, VI. Az akadályok legyűrése - Ne féljen a kudarctól! (Bagolyvár, 2010)

csabosz

Az ajándék

Az úton egy az autóbusz haladt. Az ablak mellett egy öregember gubbasztott, ölében nagy csokor friss virág. A másik oldalon fiatal lány ült, s tekintete minduntalan a férfi bokrétájára tévedt. Egy idő múlva az öreg leszálláshoz készülődött. Hirtelen ötlettől vezérelve a lány kezébe nyomta a csokrot.

— Látom, nagyon szereti a virágot, azt hiszem, a feleségem sem bánja, ha itt hagyom. Majd megmondom neki, hogy magának adtam.

A lány elfogadta a kedves ajándékot, s a buszról figyelte, amint az idős férfi leszáll, és elindul az útmenti kis temető felé.

29. oldal - Az ajándék (Bagolyvár, 2010)

Micsoda báty!

Paul barátom karácsonyra autót kapott a bátyjától. Szenteste, mikor munkája végeztével kilépett az irodából, egy bámészkodó kölyköt talált a csillogó új kocsi mellett.
– A bácsié ez a járgány?
– A bátyámtól kaptam karácsonyra – bólintott Paul. A fiúcska elképedt.
– Csak úgy kapta, magának nem is került semmibe? Hű, de jó volna, ha. . .
Megakadt, de Paul persze jól tudta, mit akart mondani. Nyilván ilyen testvért szeretne magának. Ám amit végül hallott, attól tátva maradt a szája.
– De jó volna – kezdte újra a kislegény –, ha én is ilyen báty lehetnék.
A barátom megdöbbenve nézett rá.
– Nincs kedved furikázni egyet? – szaladt ki a száján.
– Naná, hogy van!
A gyerek beszállt, de alig indultak el, ismét megszólalt: – Bácsi kérem, nem kanyarodhatnánk a házunk felé?
Paul elmosolyodott. Sejtette, mi jár a srác fejében. Szeretne felvágni a szomszédok előtt, hogy milyen pazar kocsival szállítják haza. Azonban ismét tévedett.
– Tessék szíves lenni megállni annál a kapunál!
A fiú beszaladt a házba, majd kisvártatva Paul hallotta, hogy jön visszafelé, de nem túl gyorsan. Nyomorék kistestvérét cipelte magával. Leültette a bejárati lépcsőre, aztán az autóra mutatott.
– Látod, öcsi, erről beszéltem. A bácsi a bátyjától kapta, neki egy fillérjébe se került. Ha megnövök, pont ilyet veszek neked, akkor majd te is láthatod a karácsonyi kirakatokat, amikről annyit meséltem neked.
Paul kiszállt, és előreültette a kistestvért. A nagyobbik gyerek betelepedett a hátsó ülésre, és emlékezetes karácsonyi sétakocsikázás kezdődött.
Azon a szentestén Paul megtanulta, mit jelent a mondás: Jobb adni, mint kapni!

30. oldal - I. A szeretetről (Bagolyvár Könyvkiadó, Budapest, 2010)

Kapcsolódó szócikkek: szeretet · testvériség
padamak

A jó szülők – hallottam egyszer Jonas Salktól, a mikrobiológustól – gyökereket és szárnyakat adnak gyermekeiknek. Gyökereket, hogy mindig tudják, hol az otthonuk, és szárnyakat, hogy elrepülhessenek, és gyakorolhassák mindazt, amit tőlük tanultak.
Bettie B. Youngs

78. oldal, III. Szülőnek lenni - Apám (Bagolyvár, 2010)

esőember

Az ölelés egészséges. Növeli a szervezet ellenállóképességét, oldja a feszültséget, elmulasztja a búskomorságot, jót tesz álmatlanság ellen, felpezsdíti a vérkeringést, megfiatalít, nincs semmi kellemetlen mellékhatása, valóságos csodaszer.
Az ölelés teljesen természetes. Életünk szerves része, nem kell hozzá se édesítő, se gyomirtó, se tartósító. Teljes értékű, akár a reformkoszt.
Az ölelés gyakorlatilag tökéletes. Szó sincs alkatrészkopásról, hamar kimerülő telepekről, rendszeres felülvizsgálatról. Csekély energiafogyasztással magas hozamot biztosít, nem árt neki az infláció, nem hizlal, nem kell utána havi részleteket fizetni, a biztosításról nem is beszélve, ellophatatlan, adómentes, nem szennyezi a környezetet, és természetesen korlátlan ideig visszaváltható.

Segítsenek!

1989-ben a 8,2 erősségű földrengés szinte a földdel tette egyenlővé Örményország egy részét, és nem egészen négy perc leforgása alatt harmincezer emberéletet követelt.
A teljes pusztulás és zűrzavar közepette egy apa otthon hagyta a feleségét, és a fia iskolájához igyekezett, ám odaérve, csak az épület hűlt helyét találta.
Az iszonyatos első megrázkódtatásból magához térve, eszébe jutott, mivel biztatta mindig a fiát: „Történjék bármi, rám mindig számíthatsz!" Könnyek szöktek a szemébe. Az egykori iskola helyén elterülő romhalmaz reménytelen látványt nyújtott, de az apának csak az ígérete lebegett a szeme előtt.
Arra kezdett összpontosítani, hogy milyen útvonalon szokta reggelente az osztályba kísérni a gyereket. Emlékezett, hogy a fiú tanterme az épület jobb hátsó sarkánál helyezkedett el, odasietett, és ásni kezdett a törmelékben.
Miközben dolgozott, más kétségbeesett szülök is érkeztek, s kezüket tördelve kiáltoztak: „Kisfiam!" „Kislányom!” Mások a legjobb szándékkal próbálták elhúzni őt az iskola maradványaitól:
– Késő!
– Minden hiába!
– Már nem segíthetünk rajtuk!
– Mind meghaltak!
– Nézzen szembe a tényekkel, nincs mit tenni!
– Ezzel csak súlyosbítja a helyzetet!
Mindenkinek egyetlen szóval válaszolt: Segítsenek! – az-után tovább kaparta a törmeléket a két kezével, tégláról téglára.
Megjelent a tűzoltóparancsnok, és ő is megpróbálta elvonszolni az iskola romjaitól, mondván:
– Mindenfelé tűz ütött ki, robbanások is történtek. Itt nem biztonságos, menjen csak, majd mi intézkedünk.
A szerető szívű, gondos örmény apa megint egyetlen szóval felelt:
– Segítsenek!
A helyszínre érkeztek a rendőrök is:
– Maga teljesen kikészült, lássa be, hogy vége. Másokat is veszélybe sodor. Menjen haza, bízza ránk a dolgot!
– Segítsenek! – hajtogatta az apa, de senki sem segített.
Derekasan ásott tovább, mert a lelkiismerete nem nyugodhatott, amíg nem tudta biztosan, életben van-e a fia.
Ásott nyolc órán át… tizenkét órán át… huszonnégy órán át… harminchat órán át… azután, a harmincnyolcadik órában felemelt egy terméskövet, és meghallotta a fia hangját.
– ARMAND! – üvöltötte a gyerek nevét.
– Apa?! – hallatszott odalentről. – Itt vagyok, apa! Mondtam a többieknek, hogy ne féljenek. Mondtam, hogy ha élsz, megmentesz engem, és ha én megmenekülök, akkor ők is. Hiszen megígérted, hogy bármi történjék, számíthatok rád. Ugye, emlékszel?
– Mi a helyzet odalenn? Hogy bírjátok? – tudakolta a férfi.
– Tizennégyen maradtunk meg harmincháromból. Éhesek és szomjasak vagyunk, de nagyon örülünk, hogy értünk jöttél. Amikor az épület összeomlott, két faldarab egymásnak dőlt, mint valami sátor, mi pedig alattuk rekedtünk.
– Gyere, mássz ki!
– Nem, apa! Előbb a többiek, én úgyis tudom, hogy kimentesz. Történjék bármi, rád mindig számíthatok!

213-214. oldal - VI. Az akadályok legyűrése (Bagolyvár Könyvkiadó, Budapest, 2010)

Kapcsolódó szócikkek: ígéret · kitartás
padamak

Már az óvodában megtanultam mindent, ami igazán fontos

Csaknem mindent, amit az életben való helytálláshoz és követendő magatartáshoz tudni kell, már az óvodában megtanultam. A bölcsesség nem a diploma hegymagasában leledzett, hanem ott lapult már a kiscsoport homokozójában.
Ilyen egyszerű dolgokat sajátítottam el: Osztozz meg mindenen! Játssz tisztességesen! Ne üss meg másokat! Mindent tégy vissza oda, ahol találtad! Rakj rendet magad után! Ne vedd el a másét! Kérj bocsánatot, ha megütöttél valakit! Evés előtt moss kezet! Húzd le a vécét! A meleg piskóta és a hideg tej egészséges. Élj kiegyensúlyozottan! Egy keveset tanulj, egy kicsit gondolkozz, rajzolj, fess, énekelj, táncolj, játssz és dolgozz mindennap!
Ebéd után szundíts egyet! Ha kilépsz az utcára, ügyelj a forgalomra, fogd meg a párod kezét, és maradj a többiekkel! Állj készen a csodára! Emlékezz csak a babszemre a tejfölöspohárban! Gyökeret ereszt, s a kis növényke kiserken a földből, szinte nem is értjük, hogyan és miért, de mindannyian ilyenek vagyunk.
Az aranyhalak és hörcsögök, meg a fehér egerek, sőt, még a tejfölöspohárba dugott babszemek is elpusztulnak egyszer. Mi sem vagyunk kivételek.
Azután emlékezz a könyvre, amit először olvastál, és a legfontosabb szóra, amit tanultál: LÁSS! Ebben valamiképp benne rejlik minden, amit tudnod kell. Szeretet, tisztálkodás, környezetvédelem, politika és józan élet.
Gondold csak el, mennyivel jobb lenne a világ, ha délután háromkor a föld minden lakója piskótát és tejet venne magához, aztán a takaró alá bújna, hogy szundítson egyet. Ha az országok legfontosabb vezérelvévé válna, hogy mindent tegyenek vissza oda, ahol találták, és rakjanak rendet maguk után. S bármennyi idős vagy, akkor is igaz marad, hogy ha kilépsz az utcára, ügyelj a forgalomra, fogd meg a párod kezét, és maradj a többiekkel.

105. oldal - IV. A tanulásról (Bagolyvár Könyvkiadó, Budapest, 2010)

Kapcsolódó szócikkek: óvoda · tanulás
Ydna

Egyenként

Egy barátunk napszálltakor a néptelen mexikói tengerparton kószált. Séta közben észrevett egy másik férfit a messzeségben. Közelebb érve látta, hogy az odavalósi illető fáradhatatlanul hajladozik, és valamit a vízbe dobál. Miután még inkább megközelítette, megállapította, hogy a mexikói a dagály által a partra mosott tengeri csillagokat szedegeti össze, és egyenként visszahajítja oket az óceánba.
Barátunk elképedt.
– Jó estét uram! – szólította meg a férfit. – Azon tunődöm, hogy min fáradozik itt.
– Visszadobom ezeket a tengeri csillagokat a vízbe. Tudja, a dagály partra vetette őket, s ha nem segítek rajtuk, elpusztulnak.
– Értem, de hát százával hevernek itt a fövenyen. Ekkora tömeget nem tud visszajuttatni a vízbe. Meg aztán, gondoljon csak bele; nyilván ugyanez a helyzet végig a parton, sok száz kilométeren át. Akárhogy töri magát, nem lesz látszatja a munkájának!
A mexikói elmosolyodott, lehajolt, felvett egy újabb tengeri csillagot, és a hullámok közé dobta.
– Ennek az egynek mégsem mindegy.

padamak

Az élet túl rövid, semhogy ráérnénk halogatni a szeretet kifejezését.
Victor B. Miller

82. oldal, III. Szülőnek lenni - Szeretlek, fiam! (Bagolyvár, 2010)

padamak

Megtanultam, milyen az, hogy az emberek erősségeire összpontosítok ahelyett, hogy a fogyatékosságaikon lovagolnék. Rájöttem, hogy az az igazi öröm, ha segítek nekik, hogy magukra találjanak. Legfőképpen pedig kezdtem megérteni, hogy szeretetemet és megbecsülésemet azzal fejezhetem ki legjobban, ha mindenkitől elvárom, hogy ereje legjavát nyújtva törekedjék a közösen megfogalmazott célok felé.
Joe Batten

34. oldal, I. A szeretetről - A nagy Ed (Bagolyvár, 2010)

Jack Canfield – Mark Victor Hansen: Erőleves a léleknek – 2. porció További 101 erőt adó és lélekemelő történet

Erőleves a léleknek sorozat · Összehasonlítás