A ​marcipánmester 5 csillagozás

Jaan Kross: A marcipánmester

A ​tallinni óvárosban áll egy régi patika, amelyben egykor Johann mester dolgozott szorgalmas segédjével, Marttal. A polcokon tucatnyi különféle edényben, csöbörben, palackban, színes üvegekben vannak a gyógyító folyadékok, párlatok, kenőcsök. A mester és tanítványa éppen nagy buzgalommal végzi felelősségteljes munkáját, amikor a százféle nyavalyában szenvedő városi tanácsnok küldet értük. A súlyos nyavalyára Johann mester szerint a legjobb orvosság a mitridácium. A tanácsnok nem bízik Johann mester tudományában, ezért kiköti, hogy a mesternek és a tanítványnak is meg kell kóstolnia a gyógyszert. Johann mesteren erőt vesz a tüsszögés, ezért a fejére húzott lábas alól diktálja inasának a mitridácium alkotóelemeit, így aztán Mart a fecskefészek helyett mézet, a pirított tömjén helyett málnalét, a három gramm rozmárpor helyett fél font nektárt kever az orvosságba, amely olyan jól sikerül, hogy a tanácsnok egész családja megkóstolja. Csakhamar az egész város megismeri, s mind a mai… (tovább)

Eredeti cím: Mardileib

Eredeti megjelenés éve: 1973

Móra, Budapest, 1983
46 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631132153 · Fordította: Kucsera Judit · Illusztrálta: Kalmár István

Nikolett0907 P>!
Jaan Kross: A marcipánmester

Rendkívül aranyos, és igen csak tanulságos mese.
Nagyon tetszenek benne a rajzok. Semmi mesteri, de mégis adják a történet sava – borsát.
Nem egyszer olvasós kategória.

kirkkaus>!
Jaan Kross: A marcipánmester

A címe alapján nem gondoltam volna, hogy mese lesz, de nem bántam meg. Nagyon aranyos, nem infantilis (!!!), sőt, egy kicsit az életre nevel, mert minden szereplő sunnyog és csal, és ezt mindenki tudja is a másikról. Az illusztrációk nem valami jók, az az igazság, de a szöveg igen, jó szívvel ajánlom minden gyereknek és felnőttnek. (És nekem a martkenyér szó még jobban is tetszik, mint a marcipán.)