A ​tücsök meg a hangyák 79 csillagozás

J. Z. Novák: A tücsök meg a hangyák J. Z. Novák: A tücsök meg a hangyák

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Eredeti megjelenés éve: 1958

Albatros, Pozsony, 2017
12 oldal · keménytáblás · ISBN: 9788056601693 · Fordította: Tóth Tibor · Illusztrálta: V. Kubašta
Mlade Letá, Pozsony, 1986
Mladé Letá, Bratislava, 1978

worsi ASP
J. Z. Novák: A tücsök meg a hangyák

Most, hogy napi rendszerességgel nézegetjük, fölfedeztem olyan dolgokat benne, hogy például van benne pólyás babahangya, makkból készült játékbabakocsit tologató hangyagyerek, és a hangyák olyan ügyesek és fejlettek, hogy késsel aprítják a sárgarépát, hogy szállítható méretű legyen, meg csillében tolják a ribizlit és a kis gombákat.
A Radvány Zsuzsa-féle újraillusztrált (és rövidített) változata ennek a versnek (szintén naponta megnézegetjük) meg olyan bénácska ehhez képest. Látszik rajta, hogy ez volt az alapja azoknak a rajzoknak is.

Szávitrí SP
J. Z. Novák: A tücsök meg a hangyák

Nagyon szerettem ezt a könyvet gyerekkoromban a kukucskálós részek miatt. Valószínűleg sokkal többet lapozgattam, mint ahányszor elolvastuk. Nagyon cukik benne a hangyák és a vers is teljesen rendben van. Már csak egy kérdés maradt: vajon hol lehet a saját példányom?

Ninácska P
J. Z. Novák: A tücsök meg a hangyák

Gyermekkorom egyik hatalmas kedvence, képes voltam állandóan olvasgatni, annyira tetszett a történet.
A tanulsága számomra az, hogy valahogy meg kell találni az arany középutat, élvezni is kell az életet, de mellette mindig gondolni a holnapra, és takarékoskodni, gyűjteni, ha csak lehetséges. Soha nem voltam olyan ember, aki egyik napról a másikra élt, inkább igyekszem mindig megtalálni a legjobb megoldást.
Nagyon aranyos történet, szépséges illusztrációkkal.

Csoszi
J. Z. Novák: A tücsök meg a hangyák

Gyerekkorom nagy kedvence. Egy mese a szorgalmas hangyákról és az egész nyáron muzsikáló tücsökről. A nagy kérdés: dolgozz szorgalmasan, gyűjtögessél és tegyél félre a nehezebb napokra, vagy élj a mának, érezd jól magad és ne törődj azzal, hogy mit hoz a holnap? Tanulságos. Nekem az a mondanivalója, hogy segítsünk annak, aki bajba jutott. A rajzok nagyon szépek.

naravna
J. Z. Novák: A tücsök meg a hangyák

Így kell kukucskálós lapozót csinálni! Szép, érdekes, mozgalmas képek – a likak mindkét oldalán van értelme a képnek –, a szöveg is szuper!

BoneB
J. Z. Novák: A tücsök meg a hangyák

A könyvet a legkedvesebb alsós tanárnénimtől kaptam kb. 1989-91 között. :) Szeretem ezt a mesét, mert tanulságos, megtanítja a gyerekeket arra, hogy legyenek szorgalmasak, de ha valaki bajba jut, akkor segítsenek neki. Külön tetszik, hogy minden második lap ki van vágva, és az előző oldalon lévő rajz átlátszik. Na ezt jól megírtam, de akinek meg van a könyv az biztos érti. :)

Mladé Letá, Bratislava, 1978
dianna76 P
J. Z. Novák: A tücsök meg a hangyák

Ez is egy örök, fontos mondanivalóval rendelkező mese, mely több feldolgozást megért. Ezt az öreg, de szépséges, igényes, kukucskálós, masszív darabot még egy hosszúra nyúlt éjszakán emeltem le a másod-munkahelyem könyvespolcáról. Most, Gábor Emese feldolgozását kihozva a könyvtárból, kedvet kaptam ezt az eredeti lapozót is elolvasni újra. Sajnos ezúttal csak online változatban volt lehetőségem ezt megtenni. Persze ez nem vont le az értékéből, és nem változtatott a véleményemen: tetszik, szeretem. Az illusztrációkon is ugyanolyan élvezettel – a részletekben elmerülve – el lehetett időzni. Kár, hogy nincs egy saját példány.

Szlovákiai Szépirodalmi, Bratislava, 1959
Szédültnapraforgó
J. Z. Novák: A tücsök meg a hangyák

Egyszerűen imádni való! Gyerekkorom egyik nagy kedvence volt, de mindig el lehet olvasni. Tanulságos, életre nevel.
Kedvenc versszakom:
"Egész nyáron csak zenéltem,
bántam is én, mi lesz télen…
Tücsök arcán szégyen ég."

Az illusztrációk gyönyörűek!!!

BakosJuci MP
J. Z. Novák: A tücsök meg a hangyák

Igazából nagyon pozitív mese. Szól a szorgalomról, a szorakozásról, de szól az irgalmasságról és barátságról. Örök klasszikus.
A könyv pedig nagoyn szépen illusztrált: lapról lapra lesz tavaszból nyár, majd ősz, végül tél. A kukucska lapok pedig nagyon különlegessé teszik.