A ​természet képekben 20 csillagozás

J. Toman – J. Felix – K. Hísek: A természet képekben

Könyvünkkel azoknak a természetkedvelőknek kívánunk segítséget nyújtani, akik – megúnva a városok szürke egyhangúságát, mindent kiborító szürke porát és kibírhatatlan zaját – kimenekültek a házak közül, hogy újra felfedezzék a még meglevő erdők, rétek, patakvölgyek gazdag növény- és állatvilágát. E fokozott érdeklődés kielégítésére bocsátjuk útjára a csehszlovák szerzőtrió művét, amely Közép- és Kelet-Európa flórájának és faunájának legjellegzetesebb és legszembetűnőbb képviselői közül mutat be körülbelül 500 növény- és 700 állatfajt.

Natura, Budapest, 1983
430 oldal · keménytáblás · ISBN: 9632330870 · Fordította: Dely Olivér György, Horánszky András, Keve András, Pintér László, Steinmann Henrik, Stohl Gábor
Natura, Budapest, 1981
430 oldal · keménytáblás · ISBN: 9632330595 · Fordította: Dely Olivér György, Horánszky András, Keve András

BKatus78>!
J. Toman – J. Felix – K. Hísek: A természet képekben

Alsó tagozatosként, ha betegen feküdtem otthon a délelőttök csak úgy repültek a könyv lapozása közben. Imádtam nézegetni :)

krlany IP>!
J. Toman – J. Felix – K. Hísek: A természet képekben

Tanuláshoz kiváló, magaddal hurcolászni nehéz. Jah és innen tanultam meg a mus musculust.:)

selfmadehell>!
J. Toman – J. Felix – K. Hísek: A természet képekben

Nagy kedvencem ez a könyv, immár több mint 20 éve, meg is látszik szegénykémen. Most is előkerült, a zöldike kapcsán, akiről Tandori írt. A képeket nagyon szeretem benne, eddig főleg az állatokat nézegettem, de a növények is sorra kerülnek nemsokára, mert legkedvesebb látomásomat idézik.

Kiskakukk>!
J. Toman – J. Felix – K. Hísek: A természet képekben

Szinte minden alkalommal, ha találunk valami betévedt, ismeretlen rovart vagy bogarat a lakásban, elhangzik ez a párbeszéd:
– Ez meg mi?
– Hmm. Nemtom.
– Ja, én sem. Nézzük meg abban a régi könyvben, tuti benne van!

Barna_Tünde>!
J. Toman – J. Felix – K. Hísek: A természet képekben

Gyerekkoromban nagyon sokszor elővettük, nézegettük ezt a könyvet. Imádtam már akkor is.
Felnőtt fejjel a gyermekemmel nézegetem olvasgatom. Ha látunk egy állatot, vagy találunk a kertben egy rovart, akkor rögtön megkeressük a „határozóban”.
Kertész lévén a növényhatározónak is nagy hasznát vettem.

Batus>!
J. Toman – J. Felix – K. Hísek: A természet képekben

kisebb koromban rengeteget forgattam a képek miatt… amikor idősebb lettem, a biosz fakt miatt lapozgattam… jelenleg meg egyszerűen érdekel, hogy milyen madarat látok a kertben néha :)

padamak>!
J. Toman – J. Felix – K. Hísek: A természet képekben

Kis növényhatározó + Állatismeret egyben, csak vaskosabb, nehezebb és jóval többet tartalmaz. Szeretem, néha előveszem egy-egy élőlényt meghatározni, feleleveníteni.

Fee>!
J. Toman – J. Felix – K. Hísek: A természet képekben

E könyvből is sok hasznos információt és érdekességet tanultam.