Gyilkos ​társas 110 csillagozás

J. S. Carol: Gyilkos társas

Feszült, lebilincselő, vérfagyasztóan aktuális thriller.

Jody ’JJ’ Johnson, PR-szakértő éppen Los Angeles legfelkapottabb éttermében ebédel, amikor álarcos fegyveres ront be robbanómellényben, és túszul ejti a vendégeket – Hollywood leggazdagabb sztárjait. JJ arról híres, hogy minden problémát képes elsimítani, a közönséges emberekből pedig szupersztárt faragni. Ebben a helyzetben azonban ő is tanácstalan.

Miközben híre megy a túszejtésnek, az áldozatok az életükért alkudoznak egy zavart elméjű férfival, akit semmi sem tud megakadályozni abban, hogy megszerezze, amit akar.

A bomba a fegyveres szívritmusának változásától felrobban, ezért a megölése szóba sem jöhet. Mivel csak négy órája van, hogy megállítsa, JJ-nek gyorsan megoldást kell találnia, hogy a fenyegető rémálom valósággá ne váljon.

Hány túszt ránt magával a halálba az öngyilkos merénylő?

Eredeti megjelenés éve: 2016

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Kristály pöttyös könyvek

Könyvmolyképző, Szeged, 2017
444 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634571117 · Fordította: Károlyi Eszter

Jody "JJ" Johnson · A robbantó · Aaron Walters · Alex King · Brad Carter · Dan Stone · Kevin Donahue · Rob Taylor · Seth Allen

Los Angeles

Törpillaa
J. S. Carol: Gyilkos társas

Nekem ez nagyon tetszett. Izgalmas volt, pörgös, tele csavarral, és meglepő fordulatokkal. Engem teljesen magával ragadott ez a történet az elejétől a végéig. Különbőző szereplők, de mégis ugyan abban a szorult helyzetbe kerülnek, abban a feszült pillanatban mikor egy brutális, és nagyon határozott kemény fickó beállít az étterembe spoiler de senki sem tudja mit is akar igazából. spoiler
Nagyon összetett történet, én élveztem az olvasást, néha alig bírtam letenni, annyira vitt magával, és a hírszerkesztőség is zseniális volt. Bírtam Rob-ot, és Tara-t is, csak egyetlen személy nem igazán jött be az pedig Seth. Akitől többet vártam volna, hogy valamilyen formában megpróbál csinálni valamit, az JJ volt, a fülszöveg leírásához képest kicsit csalódtam benne, igaz nem volt könnyű helyzetben ő sem, de azért csak mégis…
De a végén legalább próbálta menteni a menthetőt, azért amit King tett. Ahhoz képest, hogy spoiler
J. S. Carol egy zseniális író, és alig várom, hogy több könyvét is olvashassam, ez engem teljesen megvett. :-)

J. S. Carol: Gyilkos társas

Többször mondtam már, hogy nem kell sok egy jó könyvhöz. Az élmény hatása alatt nem mindig vagyok biztos az újraolvasási faktorban, de, hogy egynek simán jó volt, abban az vagyok. Minden együtt van egy ősi, klasszikus történet lebonyolításához. Egy „valós idejű” adrenalin-táplált thriller, amelyben a fejezetek félórás időközönként kerülnek átadásra, és négy órán át tartó túszdrámára terjed ki, eközben maximálisan átélhetjük a fogvatartottak kétségbeesett tehetetlenségét és kiszolgáltatottságát. A tömény erőszak önmagában édeskevés lett volna ahhoz, hogy a könyv élvezhetővé váljon, (pedig abból tényleg nincs hiány), ám Carol mindeközben hitelesen bemutatta a hírállomások gonosz sötét oldalát is, annak minden árnyoldaláról, buktatójáról és gátlástalanságáról lerántva a leplet. Ez természetesen időszerű, hiszen a média már régóta rengeteg vizsgálat és kritika tárgyát képezi. A történet nagyobbik része zökkenőmentesen halad előre, ami azt is jelenti, hogy az olvasó által elképzelt cselekményvariációk közül az egyik biztosan be fog jönni, sőt, ha valaki már olvasott legalább kettő, túszokkal kapcsolatos könyvet, akkor könnyedén meg tudja jósolni a végkifejletet is. Ettől függetlenül, első könyves írótól nem is rossz kezdés.

gabiica P
J. S. Carol: Gyilkos társas

Wow. Én ettől a könyvtől teljesen lehidaltam. Nagyon izgalmas volt, lebilincselő és magával ragadó. Pörgős volt és csavaros, szerintem nagyon jó alapja volt az egész történetnek és szinte végig izgultam, hogy mi is fog történni, mi lesz ennek a vége.
Kifejezetten izgalmasnak tartottam a média szerepét, ahogy a háttérben ott is hasonló izgalmas között zajlottak az események. Szerintem elég valósághűen sikerült bemutatni a szituációt, akarok még tőle olvasni!

smetalin
J. S. Carol: Gyilkos társas

Akik szeretik a túszdrámát azoknak ajánlom figyelmébe ezt a könyvet, sajnos én nem tartozom közéjük.
Az biztos, hogy feszültséggel teli egy könyv, na jó, nálam voltak olyan részek amiket szívesen átugrottam volna, mert annyira nem kötötte le figyelmem. Na akkor nézzük meg közelebbről is a cselekményét: van egy étterem ahova a felső tízezer jár enni, itt gyűlnek a „hálivúdi” hírességek össze, összesen van 7 asztal, nehéz bekerülni. A könyvben viszont nehéz volt kikerülni onnan, hisz túszok lettek. Két túsz szemszögéből élhettük át az eseményeket, ki mikor hal meg, hogyan és miért. Majd volt egy harmadik szemszög is, a hiénák :közismertebb néven a sajtó és a tévé.
Én az ilyen stílusú sztorikat nézni jobban szeretem mint olvasni, hát ez van. Aki viszont kedveli az ilyen lélekölő, mit élnek át stressz helyzetben az emberek és hogyan viselkednek és mit tennének meg a túlélésért, annak ajánlom.

Gothic01
J. S. Carol: Gyilkos társas

A Gyilkos társas egy időzített bombára ültetett, amin minden egyes magam mögött hagyott fejezettel megduplázódott sebességgel peregtek a percek, mialatt én végsőkig kifeszített idegekkel vártam, amiért valódi éles helyzetben csak a háborodottak fohászkodnak,egy fergetegesnek ígérkező pszicho-thriller kapcsán azonban alapkövetelmény; hogy bekövetkezzen az egész terepet porrá zúzó robbanás. A bomba készítője, Mr. J. S. Carol kitett magáért, törmelék se maradt a bensőmben az áhított BUMM után. ♡
Régen volt rá precedens, hogy ennyire száguldó tempóban, azaz hosszú megszakításokat is belevéve alig egy órával több, mint 24 óra alatt kiolvastam egy a Gyilkos társashoz hasonlóan terjedelmes könyvet, ezért talán azért is keresgélnem kell még a szavakat, mert az agyamnak fel kell még ocsúdnia a nagy hajtásból, és a hajtás során kapott ingerekből, de ha képes lennék kikapcsolni egy lélegzetvételnyi időre a büszkeségemet, egyszerűen kibökném, hogy döntésképtelen vagyok. Részint reszketek a késztetéstől, hogy kimozdulva a kényelmes, drasztikusan introvertált kis komfortzónámból világgá kiabáljam, hogy Ó, TE JÓ ÉG, EZ MEG MI VOLT?! ÉS MIÉRT NEM LÁTOM MÉG A KIADÓ WEBSHOPJÁBAN ENNEK A FICKÓNAK A KÖVETKEZŐ KÖNYVÉT?!. Részint meg nem tudom, hogy kezdjem a magasztalását a könyvnek azon túl, hogy bevessem a két kedvenc Kristály Pöttyöseim, azaz a Pillangók kertje és a Csak egy árnyék felemlegetését annak a kíséretében, hogy a Gyilkos társas már a játszma megkezdődésének a tájékában feltornázta magát melléjük. Ugyanis Jamesnek megdöbbentő vagy sem, a történetvezetési stílusa elegendőnek bizonyult ahhoz, hogy bekapcsoljon egy ebből kedvenc lesz típusú intuitív sugallatot. Még nem olvastam ilyen narrációt, ami a lényegre törőssége és az alapossága mellett ennyire… provokatívan arrogáns és cinikus volt. A rend kedvéért felvetettem magamban, hogy ez csak az újdonság ereje okozta-e, de halálinak tartottam ezt az írásmódot, nagyon-nagyon betalált, megvesztem érte :D A szerző a robbantó étterembe rontásától kezdve egekbe emelte a feszültséget, és Rocky Balboát, na meg a hírcsatornás fejezeteiben felbukkanó, hajlíthatatlan versenyszellemben égő Seth Allent meghazudtoló rátermettséggel ott is tartotta, de azt sem mulasztotta el, hogy fájdalmasan szúrósan, „nesze neked, dolgozd fel!”, odanyomja a véleményét egy-egy kérdésben, nem csak lerántva a leplet a híres-neves amerikai álomról, hanem ízekre is cincálva azt. Nem hagyva mást, csak a könyörtelen valóságot és egy rakat kegyetlenül aktuális témát. Egy Hollywoodot, ahol a hírességeket, akiket sokan istenítünk, nagyrészt csak a megfelelő PR érdekli, népszerűség és a pénz, amiért bármilyen színjátékba fejest ugranak. A tudatot, hogy feleslegesen nézzük a kötelező szörnyülködés megadásával a robbantós terrortámadásokról szóló híreket, miközben abba a tudatba ringatjuk magunkat, velünk ez nem történhet meg, tévedünk, mert nem vagyunk védettek. A világ működésének klisés, ám annál hitelesebb igazsága, hogy bárki lehet rosszkor, rossz helyen attól függetlenül, hogy gyanútlan, hétköznapi olvasó, mint mi, legendás rocksztár, mint Jon Bon Jovi vagy olyan kaliberű színésznő, mint Viola Davis. Akkor pedig nem számítanak a dollármilliók, a fényes karrier, hogy hányan sóhajtozzák az ember nevét elalvás előtt, és mennyi befolyása van, csak az, hogy ki tudja ügyesebben menteni az irháját a megfelelő pillanatban. A Gyilkos társas nem egy mindennapos thriller, nem egy egyszerű túszdráma, ez a regény egy exkluzív leleplezés, ami betekintést nyújt a sztárok, az öngyilkos merénylők, a szenzációk közvetítésének és a bosszú színfalainak mögé, ahol egy baklövés sem marad következmények nélkül, hiába a passzív ellenállás…
Teljes értékelés a blogomon:

dagikám
J. S. Carol: Gyilkos társas

Nagyon ütős volt. Bele se mernék gondolni,velem mi lenne hasonló helyzetben. Jól felépített,teli humorral,annak ellenére milyen szorult helyzetben voltak a szereplők. Végig nagyon izgalmas volt,és kiváncsi voltam,hogy fognak megmenekülni. Bosszantó látni,hogy a média mikre nem képes egy hír megszerzéséért.

tmezo P
J. S. Carol: Gyilkos társas

Sok fricska van ebben a történetben. Nagyon erőteljesen megmutatja mi lett az emberiséggel az évek alatt. A technológia fejlődésével a szenzációk hajkurászása, megmutatása is más szintre emelkedett. Amerikában, Los Angelesben/Hollywoodban pedig semmi másról nem szól az élet mint a sztárságról, és a versengésről. Ha kell valami minden áron el kell érni, meg kell szerezni és semmi sem szent.

„A szomorú igazság az, hogy az erőszak és a halál annyira magától értetődő részévé vált a mindennapi életnek, hogy a hírértéke szinte semmivé foszlott.”

Érdekes volt a túszdráma, sok dolgot felszínre hozott a szereplőkben. A több szemszög nagyon illett hozzá. Tényleg minden oldalról látni engedte az eseményeket. Engem a televíziós vonal döbbentett meg a legjobban. Ennyire belelátni a háttérmunkába elég ijesztő volt. A szakértők bevonása viszont teljesen pozitív, örültem a magyarázatoknak, a gyilkolás, túszejtés vonatkozásában.
A helyszín választás telitalálat. „Stratégiai szempontból ez a lehető legtökéletesebb hely. Az ablakok hiánya ideálissá teszi a túszok fogva tartásához. Olyan, mint egy börtön.”
Nagyon jól átgondolt akció volt. Aprólékos és a végletekig részletes. Néhol talán egy-egy belső vívódás ki is maradhatott volna.
Az indíték nem meglepő, de ügyesen elvitte az olvasót minden irányba az író. Egyet persze nem értek, de nem is ez a lényeg.

Lanore P
J. S. Carol: Gyilkos társas

Ez aztán az igazi Hollywoodi mocsok, spoiler túszdráma, néha fájdalmas, néha aljas titkok és hazugságok minden szereplőnél. Feszült hangulata volt a könyvnek, végig izgalmas és érdekes, sokáig nem lehettem biztos abban, hogy mi „motiválja” a robbantót, mit akar elérni. Nyilván nem értek egyet a döntéseivel, de ha belegondolok a helyzetébe spoiler. Várható volt, hogy nem ússzuk meg spoiler, de azért nem gondoltam, hogy a túszok spoiler. JJ-nek volt mit átgondolnia, neki sem volt könnyű élete, mint kiderült, szorítottam, hogy spoiler. Érdekes volt a robbantó helyszín választása is, „jól” döntött, látva azt, hogy mennyire spoiler. És persze, amit szintén nagyon jól tálal az író, az a média működése… teljesen mindegy, mikor, hogyan, hol és milyen embereken kell átgázolni, a sztori a lényeg, Te kérdezhess először a sajtótájékoztatón, a Te cikkedet hozza le elsőként az összes netes hírportál, Te szerepelj a híradóban mint elsőszámú tudósító, csak a nézettség számít. Minél véresebb, annál jobb. Elhiszem, hogy így működik Hollywood világa.

agi452
J. S. Carol: Gyilkos társas

Wow! Jóformán letehetetlen könyv! Igazi túszdráma bontakozik ki a könyv lapjain, ami ezúttal a hollywoodi sztárvilág krémjét érinti. A túszejtő kegyetlen, habozás nélkül gyilkol, és kiszámíthatatlan, túszai közül ki hal meg és ki marad életben. Az író mesterien adagolja a feszültséget, egy pillanatnyi leállás, megtorpanás sincs a történetben. Több szemszöges cselekmény, mely megmutatja az éttermi túszokkal történő eseményeket is, illetve a kint várakozó hiénák, a szenzációéhes média oldalát is. Egy gyorsvonat sebességével érik egymást az események, a feszültség szinte kézzel tapintható. Nagyon tetszett, igazán mesterien megírt thriller!

J. S. Carol: Gyilkos társas

A három szálon futó, ám egyetlen esemény köré épülő történetből minden pörgősséget kiaknázott J.S. Carol, amit egy ilyen alapfelállásból ki lehetett hozni. Egyetlen szavam nem lehet sem a stílusra, sem az izgalomfaktorra, de még a hitelességre sem. Mégis van bennem egy kis hiányérzet. Nem tudom igazán konkrétan megfogalmazni ennek a mibenlétét, talán az, hogy felszínes, egyszerű, nemistudommilyen sztori volt ez. Olvasás közben olyan gyorsan fogytak az lapok, hogy néha, amikor ránéztem az oldalszámra, hol tartok, én magam is meglepődtem.. és miközben olvastam, szokásomhoz híven agyaltam is, hogy milyen összefüggések, stiklik meg csavarok vannak a háttérben, amikre majd jól fény fog derülni a végén. Hát volt egy picike izéke a végén valóban, mert kiderült a lényeg végülis, de én ennél valami komolyabbra számítottam. Nem sok női pszichothriller megjelölésű könyvet olvastam eddig, lehet, hogy ezzel magyarázható? Belőlem, mint nőből ennyit néznek ki? Nehogy túlterheljék az agyamat a túl sok infóval, bonyodalommal vagy mi?? Félreértés ne essék és tiszteletben tartva minden rajongó véleményét: jó könyv volt ez, őszintén. Csak egyúttal felejthető is.

mate55

Nem számít, milyen gazdag és sikeres vagy, a halál nagyon ért hozzá, hogy mindenkit egyenlővé tegyen.

Kapcsolódó szócikkek: egyenlőség · gazdagság · halál · Jody "JJ" Johnson · siker
mate55

Semmi sem terjed gyorsabban, mint a rossz hír.

Kapcsolódó szócikkek: hír · Jody "JJ" Johnson · rossz
mate55

Ha nem látod a rossz dolgot, akkor a rossz dolog sem lát téged.

Kapcsolódó szócikkek: Jody "JJ" Johnson
mate55

Ha a napod fénypontja egy öngyilkos, akkor tudod, hogy rosszul állnak a dolgok.

Kapcsolódó szócikkek: Rob Taylor
FreeAngel

Természetesnek vesszük, hogy bárkivel a világon másodpercek alatt kapcsolatba léphetünk, számítógépen vagy telefonon. A baj csak az, hogy eme kommunikáció nagy része értelmetlen, csak a lélegzetünket és a szavainkat vesztegetjük vele. Aztán azon egyetlen alkalommal, amikor valóban kapcsolatba kellene lépnünk valakivel, cserben hagy minket a technika. Kihagy a jel, összeomlik a számítógép. Vagy lemerül az akkumulátor. Hát, ha nem ez az irónia, akkor nem is tudja, mi.

Kapcsolódó szócikkek: Alex King · irónia · kommunikáció · számítógép · technika · telefon
Treszka

A múltja határozza meg az embert, s alakítja azzá, aki lesz.

Kapcsolódó szócikkek: Jody "JJ" Johnson
mate55

SZÓVAL, HOGY IS FOGOD EZT JÁTSZANI?

Cassie1204

Tudja, Franknek sok tekintetben igaza volt, de a megbánással kapcsolatban nagyon mellélőtt a My Wayben. Ha a végéhez ér az ember, nem azokra fókuszál, amiket elért az életben, hanem amit nem tett meg. Az elszalasztott lehetőségekre. A megbánásokra. Az igazság az, hogy ebből mindenkinek rengeteg van. Minden egyes embernek. Nézzünk szembe vele, a halálos ágyán senki sem kívánja, hogy bár több időt töltött volna az irodájában. Senki.

Kapcsolódó szócikkek: A robbantó · megbánás
Gothic01

Ha valaha valaki feltalálná az ostobaság ellenszerét, az az ő üzlete végét jelentené.

Kapcsolódó szócikkek: butaság, ostobaság · Jody "JJ" Johnson
FreeAngel

…sokszor maga az, ha kimondod, segít tisztázni a problémát.

Kapcsolódó szócikkek: probléma