Gyilkos ​társas 281 csillagozás

J. S. Carol: Gyilkos társas

Feszült, lebilincselő, vérfagyasztóan aktuális thriller.

Jody ’JJ’ Johnson, PR-szakértő éppen Los Angeles legfelkapottabb éttermében ebédel, amikor álarcos fegyveres ront be robbanómellényben, és túszul ejti a vendégeket – Hollywood leggazdagabb sztárjait. JJ arról híres, hogy minden problémát képes elsimítani, a közönséges emberekből pedig szupersztárt faragni. Ebben a helyzetben azonban ő is tanácstalan.

Miközben híre megy a túszejtésnek, az áldozatok az életükért alkudoznak egy zavart elméjű férfival, akit semmi sem tud megakadályozni abban, hogy megszerezze, amit akar.

A bomba a fegyveres szívritmusának változásától felrobban, ezért a megölése szóba sem jöhet. Mivel csak négy órája van, hogy megállítsa, JJ-nek gyorsan megoldást kell találnia, hogy a fenyegető rémálom valósággá ne váljon.

Hány túszt ránt magával a halálba az öngyilkos merénylő?

Eredeti megjelenés éve: 2016

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Kristály pöttyös könyvek Könyvmolyképző

Könyvmolyképző, Szeged, 2017
444 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634571117 · Fordította: Károlyi Eszter

A robbantó · Aaron Walters · Alex King · Brad Carter · Dan Stone · Jody "JJ" Johnson · Kevin Donahue · Rob Taylor · Seth Allen

Los Angeles

Suba_Csaba P>!
J. S. Carol: Gyilkos társas

A 38 éves Jody „JJ” Johnson találkozóra érkezik Los Angeles egyik legfelkapottabb étermébe, az Alfie's-ba. Hollywood legmenőbb sztárjai éppen az ebédjüket fogyasztják el, amikor beront a helyre egy öngyilkos merénylő, fekete, egész arcot eltakaró katonai csuklyában, kezében hangtompítós géppisztollyal. Az ismeretlen egy robbanómellényt visel magán, mely a pulzus változásra azonnal felrobban. Négy órájuk van az étterem dolgozóinak és vendégeinek, hogy kiszabaduljanak a robbantó fogságából. Eközben az eseményeknek híre megy a médiában és megérkeznek az első tudósítók a helyszínre. A percek peregnek, a közvelémeny ki van éhezve az információkra, a rendőrség tehetetlen. Vajon sikerül a 25 túsznak élve kiszabadulnia ebből a szorongató, drámai helyzetből?
J. S. Carol pszichológiai thrillerében egy túszdráma szemtanúi lehetünk. Átélhetjük a fogvatartottak rettegését, tehetetlenségét és kiszolgáltatottságát. Megfigyelhetjük, hogy mit élnek át stresszhelyzetben, hogyan viselkednek és mi mindenre képesek a túlélésért. Megismerjük a média kegyetlen világát a gátlástalan információszerzéstől kezdve az emberi méltóság figyelmen kívül hagyásáig.
A könyv egy izgalmas, feszültséggel teli thriller volt, bár számomra kicsit túlírt. Az események sodrását néha megakasztotta a szereplők érzéseinek bemutatása. Továbbá hiányoltam a történetből a rendőrségi oldalt, az ő szerepük elenyésző volt.
Szívesen olvasnék még a szerzőtől, remélem lesz olyan kiadó, aki érdemesnek tartja más köteteit is a publikálásra.
A könyvről élő kibeszélő készült a csatornámon, mely itt tekinthető meg :

Könyvmolyképző, Szeged, 2017
444 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634571117 · Fordította: Károlyi Eszter
Amál P>!
J. S. Carol: Gyilkos társas

Elég régóta porosodott már a polcomon ez a könyv, de hála egy kihívásnak, most végre kézbe vettem. Ha tudtam volna, hogy ilyen jó, akkor már biztos, hogy előbb elolvasom. Los Angeles egyik menő éttermében túszul ejtenek pár hírességet, a vendégeket, a személyzetet, és főszereplőnket JJ-t is. A túszejtő jól bebiztosította magát, így lelőni nem lehet. Kegyetlen játékot játszik a foglyul ejtettekkel és nem lehet tudni, hogy ki lesz a következő áldozata. Közben a média is tudomást szerez a dologról és megkezdődik a versenyfutás az idővel. El tudnám képzelni, hogy megfilmesítik a könyvet és bízom bent, hogy az író többi könyvét is olvashatjuk majd magyarul.

Ferger_Jolcsi P>!
J. S. Carol: Gyilkos társas

Az első harminc oldalnál kicsit megijedtem, mert nagyon lassan indult be a cselekmény és tartottam tőle, hogy végig ilyen lesz. De a harmincadik oldalnál elkezdődött a bonyodalom kibontakozása és onnantól kezdve már nem volt ilyen gondom, végig izgalmas és fordulatos volt. A végkifejlet egy részét lehetett előre tudni, de ettől nem lett kevésbé izgalmas számomra a kötet olvasása. King karaktere volt talán a leginkább kulcsfontosságú a történetben, legalábbis a nyomozók szemszögéből. spoiler
Remélem, hogy az író további kötetei is meg fognak majd jelenni magyar nyelven is, nagyon szívesen olvasnám őket.

Smurfettereads>!
J. S. Carol: Gyilkos társas

Nekem ez nagyon tetszett. Izgalmas volt, pörgös, tele csavarral, és meglepő fordulatokkal. Engem teljesen magával ragadott ez a történet az elejétől a végéig. Különbőző szereplők, de mégis ugyan abban a szorult helyzetbe kerülnek, abban a feszült pillanatban mikor egy brutális, és nagyon határozott kemény fickó beállít az étterembe spoiler de senki sem tudja mit is akar igazából. spoiler
Nagyon összetett történet, én élveztem az olvasást, néha alig bírtam letenni, annyira vitt magával, és a hírszerkesztőség is zseniális volt. Bírtam Rob-ot, és Tara-t is, csak egyetlen személy nem igazán jött be az pedig Seth. Akitől többet vártam volna, hogy valamilyen formában megpróbál csinálni valamit, az JJ volt, a fülszöveg leírásához képest kicsit csalódtam benne, igaz nem volt könnyű helyzetben ő sem, de azért csak mégis…
De a végén legalább próbálta menteni a menthetőt, azért amit King tett. Ahhoz képest, hogy spoiler
J. S. Carol egy zseniális író, és alig várom, hogy több könyvét is olvashassam, ez engem teljesen megvett. :-)

J. S. Carol: Gyilkos társas

Többször mondtam már, hogy nem kell sok egy jó könyvhöz. Az élmény hatása alatt nem mindig vagyok biztos az újraolvasási faktorban, de, hogy egynek simán jó volt, abban az vagyok. Minden együtt van egy ősi, klasszikus történet lebonyolításához. Egy „valós idejű” adrenalin-táplált thriller, amelyben a fejezetek félórás időközönként kerülnek átadásra, és négy órán át tartó túszdrámára terjed ki, eközben maximálisan átélhetjük a fogvatartottak kétségbeesett tehetetlenségét és kiszolgáltatottságát. A tömény erőszak önmagában édeskevés lett volna ahhoz, hogy a könyv élvezhetővé váljon, (pedig abból tényleg nincs hiány), ám Carol mindeközben hitelesen bemutatta a hírállomások gonosz sötét oldalát is, annak minden árnyoldaláról, buktatójáról és gátlástalanságáról lerántva a leplet. Ez természetesen időszerű, hiszen a média már régóta rengeteg vizsgálat és kritika tárgyát képezi. A történet nagyobbik része zökkenőmentesen halad előre, ami azt is jelenti, hogy az olvasó által elképzelt cselekményvariációk közül az egyik biztosan be fog jönni, sőt, ha valaki már olvasott legalább kettő, túszokkal kapcsolatos könyvet, akkor könnyedén meg tudja jósolni a végkifejletet is. Ettől függetlenül, első könyves írótól nem is rossz kezdés.

gabiica P>!
J. S. Carol: Gyilkos társas

Wow. Én ettől a könyvtől teljesen lehidaltam. Nagyon izgalmas volt, lebilincselő és magával ragadó. Pörgős volt és csavaros, szerintem nagyon jó alapja volt az egész történetnek és szinte végig izgultam, hogy mi is fog történni, mi lesz ennek a vége.
Kifejezetten izgalmasnak tartottam a média szerepét, ahogy a háttérben ott is hasonló izgalmas között zajlottak az események. Szerintem elég valósághűen sikerült bemutatni a szituációt, akarok még tőle olvasni!

smetalin>!
J. S. Carol: Gyilkos társas

Akik szeretik a túszdrámát azoknak ajánlom figyelmébe ezt a könyvet, sajnos én nem tartozom közéjük.
Az biztos, hogy feszültséggel teli egy könyv, na jó, nálam voltak olyan részek amiket szívesen átugrottam volna, mert annyira nem kötötte le figyelmem. Na akkor nézzük meg közelebbről is a cselekményét: van egy étterem ahova a felső tízezer jár enni, itt gyűlnek a „hálivúdi” hírességek össze, összesen van 7 asztal, nehéz bekerülni. A könyvben viszont nehéz volt kikerülni onnan, hisz túszok lettek. Két túsz szemszögéből élhettük át az eseményeket, ki mikor hal meg, hogyan és miért. Majd volt egy harmadik szemszög is, a hiénák :közismertebb néven a sajtó és a tévé.
Én az ilyen stílusú sztorikat nézni jobban szeretem mint olvasni, hát ez van. Aki viszont kedveli az ilyen lélekölő, mit élnek át stressz helyzetben az emberek és hogyan viselkednek és mit tennének meg a túlélésért, annak ajánlom.

Zyta88 >!
J. S. Carol: Gyilkos társas

A thriller tavasz kihívás miatt került fel ez a könyv a radaromra, viszont májusban már nem fért bele, így nem is lett meg a kihívás, de mégsem akartam olvasatlanul visszavinni a könyvtárba. És milyen jól tettem. Ez egy elképesztően pörgős túszejtős sztori, ami többféle, érdekes szemszögből mutatja be ezt a helyzetet. És annyira jól fenntartja a feszültséget, annyira visz előre a rövid fejezetekkel, annyira kíváncsivá tesz, hogy hová fog ez kifutni, ki sem lehet bírni, míg eljut addig az ember. Én nem is bírtam, az utolsó 60-70 oldalnál hátralapoztam, utána tudtam csak végigolvasni. Ilyesmi nem sokszor fordul elő, úgyhogy ezt mindenképp jól csinálta a könyv.

Los Angeles egyik menő éttermében járunk, ahol a hírességeknek lehetőségük van elbújni a paparazzik elől, merthogy nincsenek ablakok. Van viszont kilométeres várólista, így meg kell becsülni, ha asztalt kap az ember. Történetünk idején is teltház van, amikor is besétál egy öngyilkos merénylő robbanómellényben és túszul ejti az ott lévő vendégeket és személyzetet. Teljesen kiszámíthatatlanul viselkedik és mindenféle beteg játékokat talál ki. spoiler
Vajon tényleg egy öngyilkos merénylő, vagy van valami konkrét célja? Azért gondolom, mindenki meglepődne, ha az előbbire futna ki a történet. :) És vajon sikerül megmenekülni a túszoknak, vagy nem lesz mindenki olyan szerencsés? spoiler

A túszok közül kettő szemszöget követünk: JJ-t, a PR szakértőt, aki konkrétan a túszok közt van, illetve Alexet, a nemrég befutott akciószínészt, aki épp a mosdóban van, mikor bejön a túszejtő és el tud bújni. JJ hatalmas csalódás volt, mert csak arra volt jó, hogy lássuk, mi történik odabent, de az ő személye semmit nem tett hozzá a sztorihoz. A fülszöveg becsapós, mert arra enged következtetni, hogy JJ elkezd tárgyalni a túszejtővel, de erről szó sincs. Csak ül ott megijedve és néha visszagondol a múltjára. spoiler
Alex sem volt egy hű de szerethető karakter, viszont az ő helyzete önmagában érdekes volt. Meddig tud elrejtőzni? Mit tud csinálni? Persze, jó, hogy el tudott bújni, de ha őt megtalálja a túszejtő, akkor azonnal kinyírja, míg “normál” túszként lenne esélye, hogy túléli. Mennyire idegörlő az is, hogy csak ott üljön és várjon, hátha megmentik. Teljesen emberi volt, mikor mondta a rendőröknek, hogy őt nem érdeklik a többiek, csak őt vigyék ki. spoiler

Alex és JJ mellett érdekes módon nem a rendőrség, hanem a média szemén át látjuk még a történéseket. Ez egy nagyon nagy plusz volt ebben a könyvben, mert ilyet nem sokszor látni. Egy kisebb hírcsatornát követünk, akik mindent megtesznek, hogy ők tudósítsanak először az újabb és újabb fejleményekről. Látjuk, hogyan derítik ki az infókat, zsarolnak, megvesztegetnek, trükköznek. Ahogy a hírolvasó üvdöske szóról szóra olvassa fel, amit a nagyfőnök mond neki, vagy ahogy bedühödik a főnök, amikor a meghívott szakértő nem azt mondja, ami jól illene a sztoriba. Vagy ahogy visszatartja a nagy infót, mert az egész órás híreket többen nézik. Elképesztő, én élveztem ezekbe belelátni és nem borított ki annyira, milyen gátlástalanok és érzéketlenek. Ilyen ez a popszakma. spoiler
Ami durva volt, hogy az emberek elkezdtek fogadásokat kötni, ki milyen eséllyel hal meg vagy éli túl, na az jobban elképesztett. Tényleg ilyenek vagyunk sajnos.

Megértem, hogy az író nem a rendőrségre akart fókuszálni, mert olyat már láttunk ezerszer, de nem tudok elmenni amellett, mennyire gyengekezűnek állította be őket. Konkrétan semmit nem csináltak, csak vártak, meg néha a túsztárgyaló telefonált, de abban sem volt sok köszönet. spoiler
A vége korrekt volt, de hiányoltam pár dolgot. spoiler
spoiler

Nem volt egy tökéletes könyv, de baromi izgalmas volt és bemutatott egy egyedi nézőpontot, amivel nem sűrűn találkozni, hogy hogyan zajlik egy túszdráma a média szemszögéből. Ilyen túszejtős történetet amúgy is szerintem csak filmben láttam eddig, könyvben nem olvastam, de működik így is. Aki az ilyesmit szereti, vagy egy jó thrillert keres, annak tudom ezt ajánlani.

Lanore P>!
J. S. Carol: Gyilkos társas

Ez aztán az igazi Hollywoodi mocsok, spoiler túszdráma, néha fájdalmas, néha aljas titkok és hazugságok minden szereplőnél. Feszült hangulata volt a könyvnek, végig izgalmas és érdekes, sokáig nem lehettem biztos abban, hogy mi „motiválja” a robbantót, mit akar elérni. Nyilván nem értek egyet a döntéseivel, de ha belegondolok a helyzetébe spoiler. Várható volt, hogy nem ússzuk meg spoiler, de azért nem gondoltam, hogy a túszok spoiler. JJ-nek volt mit átgondolnia, neki sem volt könnyű élete, mint kiderült, szorítottam, hogy spoiler. Érdekes volt a robbantó helyszín választása is, „jól” döntött, látva azt, hogy mennyire spoiler. És persze, amit szintén nagyon jól tálal az író, az a média működése… teljesen mindegy, mikor, hogyan, hol és milyen embereken kell átgázolni, a sztori a lényeg, Te kérdezhess először a sajtótájékoztatón, a Te cikkedet hozza le elsőként az összes netes hírportál, Te szerepelj a híradóban mint elsőszámú tudósító, csak a nézettség számít. Minél véresebb, annál jobb. Elhiszem, hogy így működik Hollywood világa.

noni55 P>!
J. S. Carol: Gyilkos társas

Egy híres étterem, ahová többnyire híres emberek járnak, egy pszichopata férfi őrült tervének a színhelye lesz. Az ebédelő hírességeket és a személyzetet túszul ejti, a szándékairól, követeléseiről kezdetben semmit nem lehet tudni. Az FBI nehéz helyzetben van, mert a férfi egy robbanószerekkel teletűzdelt mellényt visel, így a túszok kimenekítése nem lehetséges. A férfi okkal választotta ezt az épületet, mert szinte egy beton erődítmény. Pár túszt néha elenged, de mindennek ára van. Kegyetlen játékokat talál ki, amiben egy túsz mindig meghal. A férfi minden egyes lépést előre megtervezett, bár nem sejti, hogy mindenre ő sem gondolt. Hidegvérrel, egy pillanat törtrésze alatt, bűntudat nélkül képes embert ölni. A rettegés percről percre fokozódik a túszok között, hiszen nem tudják mi lesz a következő lépése.
A történet egyik női főszereplője, JJ, aki maga is túszként próbálja túlélni ezeket a borzalmas perceket. A férfi fejével próbál gondolkozni, hogy megússza némelyik beteg játékát. A végén kiderül, hogy nagyon fontos szerepe volt neki a férfi tervében.
Az író több szemszögből meséli el a történetet, a gyilkos fejébe nem látunk bele. Érdekes volt olvasni, hogy a média milyen mélyen képes beleásni magát egy ilyen rendkívüli eseménybe. Hiába az erőszak és a halál, még ebben a rettenetes helyzetben is versengenek egymással a különböző csatornák.
Feszültséggel teli, hátborzongató történet volt, néha az én pulzusom is meglódult az izgalomtól.

mate55>!

Nem számít, milyen gazdag és sikeres vagy, a halál nagyon ért hozzá, hogy mindenkit egyenlővé tegyen.

Kapcsolódó szócikkek: egyenlőség · gazdagság · halál · Jody "JJ" Johnson · siker
mate55>!

Semmi sem terjed gyorsabban, mint a rossz hír.

Kapcsolódó szócikkek: hír · Jody "JJ" Johnson · rossz
mate55>!

Ha a napod fénypontja egy öngyilkos, akkor tudod, hogy rosszul állnak a dolgok.

Kapcsolódó szócikkek: Rob Taylor
mate55>!

Ha nem látod a rossz dolgot, akkor a rossz dolog sem lát téged.

Kapcsolódó szócikkek: Jody "JJ" Johnson
mate55>!

SZÓVAL, HOGY IS FOGOD EZT JÁTSZANI?

Cassie1204>!

Tudja, Franknek sok tekintetben igaza volt, de a megbánással kapcsolatban nagyon mellélőtt a My Wayben. Ha a végéhez ér az ember, nem azokra fókuszál, amiket elért az életben, hanem amit nem tett meg. Az elszalasztott lehetőségekre. A megbánásokra. Az igazság az, hogy ebből mindenkinek rengeteg van. Minden egyes embernek. Nézzünk szembe vele, a halálos ágyán senki sem kívánja, hogy bár több időt töltött volna az irodájában. Senki.

Kapcsolódó szócikkek: A robbantó · megbánás
FreeAngel P>!

Amíg még lélegzel és ver a szíved, addig mindig van remény, nem igaz?

Kapcsolódó szócikkek: lélegzés · remény · szív
tmezo P>!

– […] Anyukám mindig azt mondta nekem, úgy lehet a kísértéssel a legjobban megbirkózni, ha eltüntetjük a szemünk elől. Amit a szem nem lát, az után nem vágyakozik a szív sem.

Kapcsolódó szócikkek: A robbantó · kísértés
FreeAngel P>!

…sokszor maga az, ha kimondod, segít tisztázni a problémát.

Kapcsolódó szócikkek: probléma