Az ​Éjfél Szíve (Ravenloft 4.) 22 csillagozás

J. Robert King: Az Éjfél Szíve

Bosszú – csak ez a szó jár Casimir fejében. A tíz év amit a piszkos gyerekek, a patkányok és a legyek között töltött az árvaházban, elegendő volt ahhoz, hogy elkészüljön a terv, amelyben kidolgozta, hogyan torolja meg anyja ártatlan halálát. De a bosszú könyörtelen úr. Hogy elpusztíthassa halálos ellenségét, a fiú egy sötét és hatalmas átkot hív segítségül. Mikor az beteljesül, utoljára még szembe kell néznie legnagyobb ellenfelével… önmagával.

Az Éjfél szíve a Ravenloft világ sötét hatalmasságait, és szörnyetegeit bemutató harmadik fantasy-történet.

Eredeti megjelenés éve: 1993

Amon, Budapest, 1994

Noro

Monsters&Minstrels
A könyvet momentán jobbnak találtam, mint amire régről emlékeztem. Megfelelően keveredik benne a hősieség és a reménytelenség, bár az utóbbi azért erősebben van jelen (talán ezért is nem jött be tizenéves koromban)
Ja, amúgy ez egy vérfarkasos regény – ami a második oldalról már kiderül, csak épp a fülszövegből nem

Rendbonto
J. Robert King: Az Éjfél Szíve

Szeretem a farkasemberes sztorikat, és elégé úgy tűnik, hogy a Ravenloft történeteket is szeretni fogom, ugyanis ez a könyv is magába szippantott. Olvastatta magát, és teljesen azonosulni tudtam a karakterekkel, és sorsukkal, pedig ez egy fantasy. Tetszik ez a komor, sötét hangulat, ami átjárja ezeket a könyveket, arról nem is beszélve, hogy nem happy end a végük. Jó könyv, számomra kissé hullámzó volt a hangulata, hol faltam az oldalakat, hol kicsit belassult, de ettől függetlenül nagyon tetszett.

TBS
J. Robert King: Az Éjfél Szíve

Első fantasy könyv ami a műfaj irányába terelt, maximálisan elfogult vagyok vele kapcsolatban, bár már régen olvastam még tini koromban nagyon megfogott. Félek is ismét kezembe venni ismét elolvasni lehet már nem lenne az igazi :) Összességében ez és a Ködök Vámpírja az favorit a Ravenloft univerzumból, habár a többi sem rossz.

Ravenloft sorozat · Összehasonlítás