A ​Beyoncé-titok 17 csillagozás

A tehetségkutatóktól a Forbes listáig
J. Randy Taraborrelli: A Beyoncé-titok

A ​New York Times bestseller életrajzírójának, J. Randy Taraborrellinek minden részletet felvillantó, briliánsan megírt kötete nem egyszerűen a legsikeresebb popsztárok egyikének, Beyoncénak az életrajza. Bepillantás egy olyan világba, ahová szinte mindenki vágyik, de csak nagyon kevesen juthatnak el; az amerikai show-business világába.

A végtelenül tehetséges Beyoncé Knowles már nyolcéves korában ebben a világban él, gyerek szépségversenyek és tehetségkutató vetélkedők résztvevője. Egy pillanatra sem szakad el a színpadtól, és tizenhat évesen a Destiny's Child énekeseként már világsztár. Ontja a slágereket, 2014-ben a Forbes magazin szerint a világ leggazdagabb és legkeresettebb sztárja, az ő fényképével jelenik meg a híres Time magazin. Ez a könyv megmutatja a sikereket, de az emberfeletti erőfeszítést is, az örökös harcot az érvényesülésért, az áskálódásokat, pletykákat; beszámol viharos és vad szerelméről a híres rapperrel, Jay-Z-vel, a csalódásokról és a meghatározó… (tovább)

XXI. Század, Budapest, 2015
XXI. Század, Budapest, 2015

Tina Knowles

Naiva P>!

J. Randy Taraborrelli: A Beyoncé-titok A tehetségkutatóktól a Forbes listáig

Őszintén, nem is tudom, mit vártam ettől a könyvtől. Mindenesetre nem ezt.
Amióta az eszemet tudom, nagyon szeretem Beyoncé-t. Mindig megdöbbent, amikor a fellépéseit, koncertjeit nézem, hogy a szupersztár státusza mögül milyen erős szinten átüt nála a hideg profizmus és a színtiszta őszinteség kettőse. Megrenget, amit csinál. Egy igazi Slayer. A popszakmában, vagy úgy általában a szórakoztató iparban hirtelen nem tudok még egy személyt megnevezni, aki egyszerre tud rázni, profi koreográfiát táncolni úgy, hogy közben, nem gyengül a hangereje és stúdióminőségben énekel.
A Destiny's Child-dal való munkásságát is nagyon megszerettem az idők folyamán, de amióta láttam ezt https://www.youtube.com/watch… folyton arra gondolok, hogy biztos van alapja, azon kívül, hogy sírok a nevetőstől.
A könyv nem sok újat tudott mondani. Sokszor úgy éreztem, mintha a szerzőnek az lett volna a célja, hogy megmutassa, össze tud hozni egy mások által hangoztatott és a bulvárlapokból olvasott életrajz-szerű könyvet. Magát az írómódot kicsit tárgyilagosnak, személytelennek éreztem. Zavaró volt, hogy sok esemény tényként volt kezelve, pedig csak néhány kattintás az interneten és máris ellenőrizhető, hogy a Dreamgirls-ért egyáltalán nem nyert Golden Globe-ot Beyoncé. A kronológia zavaros volt és sokkal inkább a Knowles családról és az apjával való kapcsolatáról szólt.
Ezek voltak a könyv legfőbb hibái, de hogy jót is írjak, igazán olvasmányos volt. Úgy érzem, a szerzőnek sikerült szimpatikus képet mutatnia egy olyan lányról, aki mindig arra vágyott, hogy énekelhessen. Énekesnővé váljon és ezért keményen meg is dolgozott.

justagirl>!

J. Randy Taraborrelli: A Beyoncé-titok A tehetségkutatóktól a Forbes listáig

Érdekes volt egy olyan emberről olvasni, akit totyogós korom óta csodálok. Jó persze én sem vagyok naív. Sok dolgot megerősített, ami eddig halványan élt bennem, de valahogy mégsem tudok úgy igazán rosszat mondani róla. Sok helyen érezhető volt, hogy elhallgatnak dolgokat, mégsem a megszokott, tökéletes oldalát mutatta meg Beyoncénak és az egész Knowles családnak, hanem az igazi emberi felét. De azt kell mondjam jól csinálják, hiszen egy jól felépített képet mutatnak és mi a kívülállók csupán ennyit ismerünk. Innentől azt mondhatnak vagy hozhatnak nyilvánosságra, amit akarnak. Én személy szerint úgy gondolom, hogy ez az eredeti kéziratnak talán durván a fele – Carterék cenzúrája által. Ez mind szép és jó, de úgy gondolom, hogy sokkal több kérdést vet fel a könyv, mint amennyit megválaszol. Kicsit felnyitja az ember szemét az garantált.

CaptainV IP>!

J. Randy Taraborrelli: A Beyoncé-titok A tehetségkutatóktól a Forbes listáig

Annyira nem vagyok elégedett, mint amennyire gondoltam, hogy az leszek, de lehet, hogy erről már eleve ez a műfaj tehet, ami egyszerre akar kutatómunkán, tényfeltáráson alapulni meg pletykálni. Ettől függetlenül alig tudtam letenni.
Nagyon szerettem olvasni, de folyamatosan az volt az érzésem, nem szabad túl komolyan venni semmit, ami itt le van írva, mert nagyon sokszor úgy láttam, bizonyos jelenetek talán meg sem történtek, csak azért kaptak helyet a könyvben, hogy egy kicsit színesebb és érzelemtelibb legyen az írás. Ugyanakkor nagyon szerettem az olyan kis apró háttérinfókat, amik arról szóltak, hogy hogyan született egy-egy szám.
Mikor rádöbbentem, hogy a könyv felénél járok és még csak most kezd a Destiny's Child befutni, éreztem, hogy hoppá, hát akkor ez végére már gyakorlatilag loholva fogja átvenni az utóbbi 4-5 évet. Ezt nem sérelmezem, csak furcsállom. És ami még érdekes, hogy a „Beyoncé-titok” tulajdonképpen nem kifejezetten Beyoncé titkát jelenti: sokkal inkább Beyoncé és az apja egymás körül keringését.
Azt mondanám, hogy aki csippantja ezt a nőt, annak ajánlom, mert egy új nézőpontot nyújt, meg néhány infót, amit talán azelőtt nem tudtunk, de annak a kibogozásához, hogy vajon hol az igazság, sok sikert kívánok. Az biztos, hogy a Beyoncéhoz való hozzáállásomon egy hangyányit sem változatott: bár vannak unszimpatikus lépései, és nem kerülik el a figyelmemet a rossz tulajdonságai sem, a tehetsége, a szorgalma és a hajmeresztő profizmusa továbbra is lenyűgöz.

A magyar szöveg viszont elképesztően kiábrándító, számomra olyan mértékig, hogy nem tudom nem figyelembe venni az értékelésemkor, mert egyszerűen gagyi hatást kelt.

Thaliavilaga>!

J. Randy Taraborrelli: A Beyoncé-titok A tehetségkutatóktól a Forbes listáig

Beyoncé egy csodálatos nő és csodálatos művész, imádom! Ha őt magát kellene csillagoznom, legalább tízet kapna. A róla szóló könyvet is nagyon élveztem, a fél csillag levonás a sok ismétlésnek, az időrendi bukfenceknek és azoknak a részeknek szól, amik nyilvánvaló elírások (mint pl. az, amikor arról ír, hogy a Dangerously In Love című lemez az első héten „négyszáz” példányban kelt el…jó lesz az négyszázezernek is…vagy az, hogy "ezért jelent meg aznap reggel az ügyvédje irodájában ezen a novemberi délutánon…"). Talán negatívum még annyi, hogy az eleje rendkívül vontatott volt, a vége pedig – pont az a rész, ami a legjobban érdekelt volna – kicsit összecsapott.
De beszéljünk inkább a jó részekről!
Hihetetlen ennek a nőnek a profizmusa! Le a kalappal előtte! És igen, megy az édesapa nélkül is! Összességében persze épp Matthew tűnik a rosszfiúnak, de meggyőződésem, ha az apja akkoriban nem áll be így a Beyoncé-projekt mögé, akkor ma nem itt tartanának.
Tele van az olvasmány sikerrel, csillogással, mégis ott van benne a háttérben a sok könny, a feszültség, a magány és a boldogtalanság is. Kicsit ironikus is a sors Beyoncé esetében: minden dala a női függetlenségről szól, egy igazi 21. századi női példakép, aki az önállóságra „neveli” a lányokat, közben pedig ő maga az egész gyermekkorát és fiatalkorát az apjának kiszolgáltatva élte le, majd borítékolhatóan választott magának egy ugyanolyan alfahím férjet…Szívből kívánom neki, hogy egyszer ő maga is megélje a körülötte lévő férfiaktól teljesen független sikert. Ha valaki, Ő megérdemli.

hajkoattila91>!

J. Randy Taraborrelli: A Beyoncé-titok A tehetségkutatóktól a Forbes listáig

Érdekes könyv és örülni lehet a magyar megjelenésének. A fordítás egész jó, bár rengeteg magyartalan kifejezés maradt benne. Az egész könyv megpróbál tárgyilagos és részletes maradni, ám még a tárgyilagosság végig megmarad a részletesség valahogy a könyv második harmadára kimerül. Itt érezni egy váltást benne, mintha az író megunta volna a témát és nagy léptékekbe halad és pont az olyan részleteket hagy ki, amik az első két harmadban érdekessé tették a könyvet. Mindenesetre örülök hogy elolvashattam. ;)

Nyakasné_Simon_Melinda>!

J. Randy Taraborrelli: A Beyoncé-titok A tehetségkutatóktól a Forbes listáig

Nagyon lassan rágtam át magam rajta.
Igazàból egy jó kis összefoglaló azokról, amiket eddig is tudtunk.
Ha az ember olvasgat a neten, akkor a könyvben semmii újdonságot sem talál.
Nem volt rossz, de nekem inkább középszerű

menthaa>!

J. Randy Taraborrelli: A Beyoncé-titok A tehetségkutatóktól a Forbes listáig

Nagyon szeretem Beyoncé-t, de ez a könyv nagyon vontatott volt; iszonyú nehéz volt ébren tartani az érdeklődésem.

Barbcsie P>!

A külcsínnél fontosabb a belbecs -…- Mert gyönyörű vagy, nem vitás. De ez nem elég. Belül is szépnek kell lenned.

justagirl>!

A férfiaknak szeretetre van szükségük. A nőknek meg arra, hogy kívánja őket valaki.

Kapcsolódó szócikkek: Tina Knowles