Fallen ​Angels – Die Ankunft (The Fallen Angels 1.) 1 csillagozás

J. R. Ward: Fallen Angels – Die Ankunft

Seit ​Anbeginn der Zeit herrscht Krieg zwischen den Mächten des Lichts und der Finsternis. Nun wurde ein gefallener Engel dafür auserwählt, den Kampf ein für alle Mal zu entscheiden. Sein Auftrag: Er soll die Seelen von sieben Menschen erlösen. Sein Problem: Ein weiblicher Dämon macht ihm dabei die Hölle heiß … Nach dem Bestseller-Erfolg „Black Dagger” kommen J. R. Wards „Fallen Angels” – atemberaubend düster und erotisch!
Zugegeben, Jim Heron ist weit vom Idealbild eines himmlischen Kriegers entfernt. Sünde ist für ihn ein ziemlich dehnbarer Begriff, und Engel sind für ihn eine Biker-Gang oder Blondinen im Negligé. Das ändert sich jedoch schlagartig, als er zu einem „Gefallenen Engel” ernannt wird, der auf der Erde die letzte Schlacht gegen die Mächte der Finsternis schlagen muss. Dafür soll er sieben Menschen erlösen. Dass sein erster „Fall”, ein skrupelloser Geschäftsmann, nicht nur seine Seele an die dunkle Seite verkauft hat, sondern sich auch noch in eine turbulente… (tovább)

J. R. Ward: Covet

Eredeti mű

Eredeti megjelenés éve: 2009

Heyne, Németország, 2010
592 oldal · ISBN: 9783453266643 · Fordította: Astrid Finke

Aerandir>!
J. R. Ward: Fallen Angels – Die Ankunft

Első ránézésre nagyon nem az én világom, úgyhogy ha innen nézzük, elég jó volt. Főleg a szereplők miatt, meglepően jópofák voltak. A történet már kevésbé tetszett, rettentően titokzatos akart lenni, és Jimmel együtt nekem is elegem lett az elhallgatásból, meg abból, hogy mindig csak épp annyi derül ki, amennyi feltétlenül szükséges. Az pedig, hogy minden egyes szereplőnek saját külön sötét háttértörténete volt, még jobban bosszantott. Különösen, hogy ezekre még lassabban derült fény, és addig százszor át kellett rágnom magam a „jaj, miért történik már megint ez, azt hittem, már megszabadultam tőle” valamelyik változatán.
Az elején kifejezetten őrült ötletnek tartottam, hogy sorozatot írt belőle Ward (nem néztem nagyon utána, de feltételezem, hogy a folyamatosan emlegetett hét döntéshez tartozik egy-egy rész). Aztán belejöttek a szereplők, és már nem tűnik teljesen lehetetlennek hosszabb időt eltölteni velük, de hét könyvön keresztül húzni az egészet még mindig túlzásnak tűnik, hacsak nem tud minden részben valami lényeges újdonságot felmutatni.
Még egy dolog: miért GRETCHEN??? Már az is elég érdekes volt, hogy a szereplők fele olaszos nevekkel mászkált, de a Gretchennel nagyon nem tudtam mit kezdeni, főleg hivatalos névként. Honnan a csudából került ez ide? (A szülei meg írek, vagy mi a szösz.) Főleg úgy volt nagyon fura, hogy az egész könyv meg németül volt körülötte.

The Fallen Angels sorozat · Összehasonlítás