Blood ​Truth (Black Dagger Legacy 4.) 22 csillagozás

J. R. Ward: Blood Truth J. R. Ward: Blood Truth J. R. Ward: Blood Truth

The ​#1 New York Times bestselling author of The Savior brings you the next sizzling and passionate paranormal romance in the Black Dagger Legacy series.

As a trainee in the Black Dagger Brotherhood’s program, Boone has triumphed as a soldier and now fights side by side with the Brothers. Following his sire’s unexpected death, he is taken off rotation against his protests—and he finds himself working with Butch O’Neal, former homicide cop, to catch a serial killer: Someone is targeting females of the species at a live action role play club. When the Brotherhood is called in to help, Boone insists on being a part of the effort—and the last thing he expects is to meet an enticing, mysterious female…who changes his life forever.

Ever since her sister was murdered at the club, Helaine has been committed to finding the killer, no matter the danger she faces. When she crosses paths with Boone, she doesn’t know whether to trust him or not—and then she has… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2019

ASIN: B07P1C3KH2 · Felolvasta: Jim Frangione

Vishous · Butch O'Neal · Boone (Rexboone) · Helaine

DarknessAngel>!
J. R. Ward: Blood Truth

Bonne könyvére már nagyon kíváncsi voltam, annak ellenére, hogy alig tudtunk meg róla valamit az előző részekben, és tetszett, amit kaptam :) Nem teljesen ez a kép élt bennem a titokzatos, csendes vámpírról, így meglepett, hogy mennyire egy kedves figura. Tényleg az a tipikus jófiú, akit szívesen mutat be a családnak az ember. Én valamiért kicsit rosszfiúsabb pasit vártam, így az az incidens az ember férfival annyiban lepett csak meg, hogy később nem is lett foglalkozva vele. Pedig engem érdekelt volna, vajon mit szólnak a testvérek.
A történet jó volt, bár itt-ott kicsit laposabbnak éreztem. Az egész Rochelle dolog már a könyv felénél leesett, ami pedig a gyilkos kilétét illete, hát az se volt egy nagy durranás. Persze gondolom itt inkább azon volt a lényeg, hogy kit gyanusítanak, de az meg szintén nyilvánvaló volt, hogy biztos nem ő lesz az. Mert, hát… na! :D
Helania és Boone párosa aranyos volt, szívesen olvasnék róluk még a folytatásokban is.
Butch és V – róluk mindig öröm olvasni. Kár, hogy nem volt hosszabb a könyv, mert lehet akkor többet szerepeltek volna.
A „jó” szót tudnám a legtöbbször ismételgetni ezzel a résszel kapcsolatban. Nem „kiemelkedő”, semmi „imádtam”… egyszerűen csak jó :D

Kíváncsi vagyok, lesz-e folytatás. Gondolom igen, de kié?
Most leginkább már Syn és Jo könyvét várom, de azt nagyon<3 Mind a kettőjükre annyira kíváncsi vagyok.

csillagka>!
J. R. Ward: Blood Truth

Azért Ward asszonyság nagy játékos ám, majdnem két éve várom, hogy végre együtt legyen Many és Butch a húgukkal. (és persze még mindig semmi) Komolyan 3+1 könyvet olvastam el előre, hátha elszór infó morzsákat, de még ehhez is zsugori a lelkem. (oké jól szórakozom, de azért megint fél évet várni kicsit dühítő) Tehát nyugodtan leszögezhetjük nem azt kaptam amit vártam.
Boone valahogy nálam eddig elveszett a ködben, semmilyen lényegi infó nem maradt meg róla az előző rész végén kívül, ahol őrlődött a család és a felelősség között. A csendes, megbízható arisztokrata és a számra tökéletes társ, hihetetlenül unalmas párosítás. A könyvet csak Butch dobta fel, de ő teljesen elemében volt végig, és egyszerűen nem tudom nem szeretni a volt (van) gyilkossági nyomozót.
Kicsit több játékosság elfért volna, kalandban és izgalomban nem volt hiány. Megtudtuk hogyan lehet egy vámpírgyereknek más az apja mint aki a „szükség” alatt kiszolgálja, ezen agyaltam a fél könyvön keresztül. Örülök hogy a Banditák végül is nem szocializálódtak teljesen, az szörnyen nyálas lenne.
A következő részben új osztály kell összeállítani, mert ez a társaság elkelt. Következő DBD Novemberben és Márciusban remélem végre tényleg megérkezik Jo és Syn könyve. (mármint ha megérem:) )

Trice29>!
J. R. Ward: Blood Truth

Bonne nagyon más, mint amit vártam tőle. Sokkal kedvesebb és érzékenyebb, de nem egy irányító személyiség, inkább egy megbízható társ. Helania egy érdekes karakter, tetszett, ahogy kibújt a csigaházból, de úgy érzem nem sikerült őt teljesen kibontakoztatni számunkra.
Ami ezt a közepecske történetet feljavította számomra az Butch volt. Nem gondoltam volna, hogy ennyire, de hiányzott ♥

ƨɔɴом>!
J. R. Ward: Blood Truth

Csokolom, mikor a banatos fittyfenebe vesszuk eszre, hogy V szenved?! De ugy igazabol…

Nem tudom mit csinal Ward – vagy epp mit nem-, de ezek a konyvek meg ha neha elegge az also kategoriat utik, akkor is mukodnek. Boone nem lenne rossz, de az hogy a nagyfiuk koze bekerult amolyan alfabol betat csinaltak csorikambol. Helaine izgalmas karakter es ketten egeszen jol, bar gyorsan mukodtek.

Igazabol a konyvet nekem Butch vitte el a hatan abszolut, es a mellette fel-fel bukkano V es Manny.
Manny felbukkanasanak kifjezetten orultem, olyan regen olvastunk mar rola, par emlitesnel tobbet. V viszont az orok fajdalmam lesz, hogy a sok elhintet szar ellenere Ward fel vele kapcsoltban. Ebbol kellene kilepni, de marha gyorsan.

Synt varom, szep felvezetest kapott, es igy kabe ennyire mozgatott is meg :D

Nikodéme>!
J. R. Ward: Blood Truth

Ward mama még mindig tud újat alkotni.
Igazán remek rész volt. Kimondotta tetszett a krimi könyvekre jelmező részletesség a haláleseteknél. Szinte éreztem a vérszagot és magam előtt láttam a testet.
A szerelmi rész egy kicsit túl gyorsan teljesedett be véleményem szerint, de kárpótlásnak ott volt Syn. Alig várom, hogy többet tudjak meg róla, most azon fog pörögni az agyam, hogy a Brotherhood-ban vagy a Legacy-ban kap majd saját könyvet, de úgy érzem megéri rá várni.

lustica>!
J. R. Ward: Blood Truth

Jaj ez nagyon kis cuki volt! Már kellett egy könnyű kis olvasmány. Gyorsan olvasás után írom az értékelést, még nem elgondolkoztam rajta.
Gyilkosg történik Caldwellben, és ezúttal Butch és az ifjoncok közül Boone kezd el nyomozni utána, ahol -meglepő mód – egy nőbe botlik. És indul Helania és Boone szála. Itt is előtérbe kerültek a közemberek és glymera közti ellentétek. Bár a vége meglepő fordulatot vett, örültem volna ha kiderül minden kérdés Boone családja körül, illetve a glymera mindennapjaiba is bővebb betekintést ad.

Yawa P>!
J. R. Ward: Blood Truth

Nagyon jól indult a történet és sokáig azt hittem, hogy az előző BDB-s értékelésemben kifejtett kivánságaim teljesülni fognak a Legacy sorozatban: nagy arányban jelen vannak az eredeti testvérek, közben pedig a Banditákat is megismerhetjük. Szóval legalább a feléig nem értettem, miért van leértékelve ez a kötet, mikor ilyen jó.
A végére érve mostmár teljesen megértem: a történetben 2 hiányzó láncszem volt és hoppá, pont két új szereplőnk (na vajon melyik melyik, nem volt meglepetés). Olyan unalmas várni, míg a szereplők is megvilágosodnak és megtudják azt, amit mi olvasók már nagyon régóta tudunk.
Igen, kicsit az első és a harmadik kötet keveréke volt, a krimi szál és Boone származása miatt (akiről eddig a kötetig nagyjából semmit nem tudhattunk. De tényleg semmit). Aztán spoiler és az előző kötettel ellentétben tele volt unalmas leírásokkal (nagyjából olyan részletességel ismerhettük meg egy lakás kitakarítását, mint amennyi karakterbe került a gyilkos leleplezése) és unalmas, semmitmondó párbeszédekkel.
A kötet erőssége számomra Butch (még még belőle) és Syn volt. Arra viszont kifejezetten jó volt a könyv, hogy a Syn iránti (meg úgy amúgy a Banditák iránti) érdeklődésemet felerősítse, tehát kifejezetten érdekel a következő könyv.
Két dolog kapcsán maradt bennem hiányérzet: spoiler. Ezzel még kezdhetett volna valamit. Ja, és örülök Craegnak és Paradisenek, továbbra is ők a BDL-es kedvenc párosom.

horsegirl>!

“Wait, wait, I can’t talk right now.” Butch took his heavy gold Jesus piece out of his silk shirt and squeezed his eyes shut. “I’m praying for your eternal soul.”
“Don’t bother.”
“Come on, don’t you want to go to Heaven?”
“I wouldn’t know anyone up there. And don’t get too prissy with that religious bullshit, true? I don’t want to spend eternity without you, so you need to come to Dhunhd with me.”
“Will they have Milk Duds there?”
“Yes, but they’ll all be melted together. And we’ll be surrounded by Yankees fans, televangelists, and no booze.”

Ten

Kapcsolódó szócikkek: Butch O'Neal · Vishous
DarknessAngel>!

„You are amazing. I know… I know that sounds like a lie, but it's not. You bring me to my knees and lift me up at the same time. It's the definition of magic.”

Kapcsolódó szócikkek: Boone (Rexboone) · Helaine