Blood ​Kiss (Black Dagger Legacy 1.) 31 csillagozás

J. R. Ward: Blood Kiss J. R. Ward: Blood Kiss

Paradise, blooded daughter of the king’s First Advisor, is ready to break free from the restrictive life of an aristocratic female. Her strategy? Join the Black Dagger Brotherhood’s training center program and learn to fight for herself, think for herself… be herself. It’s a good plan, until everything goes wrong. The schooling is unfathomably difficult, the other recruits feel more like enemies than allies, and it’s very clear that the Brother in charge, Butch O’Neal, a.k.a. the Dhestroyer, is having serious problems in his own life.

And that’s before she falls in love with a fellow classmate. Craeg, a common civilian, is nothing her father would ever want for her, but everything she could ask for in a male. As an act of violence threatens to tear apart the entire program, and the erotic pull between them grows irresistible, Paradise is tested in ways she never anticipated- and left wondering whether she’s strong enough to claim her own power… on the field, and off.

Little, Brown Books, London, UK, 2016
Signet, 2015
Signet, 2015
412 oldal · ASIN: B00UG8RBGC

Vishous · Butch · Lassiter · Dr. Jane Whitcomb · Marissa · Craeg · Paradise · Abalone · Axe · Novo · Peyton

SzAngelika
J. R. Ward: Blood Kiss

„And that,” Rhage said in a loud approving voice, "is how you do it.”

Sikerült jó két hónapot elvesztegetnem az ’ú, de nagyon akarom, de jaj, vajon jó lesz-e’ tipródásra. Hatalmas hiba volt. Mert én ezt bizony valami elképesztően élveztem! Leginkább azért, mert Ward visszatért az alapokhoz; humoros, szexis, jó ütemű és nagyszerű regényt tett elénk.

Sokkal bővebben: http://angelikablogja.blogspot.com/2016/02/ward-blood-k…

ƨɔɴом
J. R. Ward: Blood Kiss

J.R.Ward konyveit mindig valami gyermeki rajongassal vagyok kepes olvasni, es azt kell mondanom, hogy ez a konyv minden varakozasomat felulmulta.
Feltem, hogy nem lesz meg ugyanaz a hangulat, mint az alap sorozatnal, hogy kiveszik belole a varazs, vagy csak szimplan egy slampos kis valamit kapunk. Ehelyett ott volt Paradise, aki izig-verig egy tokos hosno. Eros es fuggetlen, ugyanakkor humoros es sut belole a noiesseg. (A neverol nem is beszelve, amiert mar a fulszoveg olvasasakor odaig voltam) Craeg ezzel szemben egy kicsit kemeny dio, persze kedvelheto, csak egy kicsit masabb szamomra, mint az eddig megszokott karakterek. Ugyanakkor ok ketten egesz jol mukodnek, meg akkor is, ha leginkabb a kettot elore egyet hatra dologgal jellemeznem a kapcsolatukat. Neha nekem ezer fokon langoltak, maskor pedig tok egyertelmu volt minden es ellaposodott az egesz.
A masik oldalon ott van Butch es Marissa. Marissa, akit itt is szinten parszor kepes lettem volna agyoncsapni, de a vegere annyira kepes voltam megkedvelni, hogy ujra elhiszem azt, hogy Ward jol dontott, hogy Butch melle ot szanta V helyett. bocsi Jane, imadlak Butch es V viszont… istenem, imadom oket! Kulon-kulon is, de egyutt aztan piszkosul! Ugy ahogyan a testvereket is, orulok, hogy nem kerultek hanyagolasra, es hogy egy kicsit eloterbe kerultek a lanyok is. Szivesen olvasnek maskor is ilyen formaban roluk, mert most dobbentem csak ra, hogy az egymassal valo kapcsolataik mennyire el vannak hanyagolva.
Remelem a folytatas is hasonloan jo lesz majd, mert bizony megvan ebben a sorozatban a potencial, es azert van boven olyan szereplo, akirol szivesen olvasnek pl. Axe, Novo, sot meg Peytonrol is.

J. R. Ward: Blood Kiss

Úristen! és én még azt hittem, hogy a BDL nem fog úgy lenyűgözni, mint a BDB :D Teljesen és totálisan imádtam!
Paradise egy nagyon szuper csaj. Már az Árnyékokban is ígéretesnek tűnt, de itt csak még jobban bebizonyosodott. Nagyon izgi volt az alkalmassági teszt, amit V és Butch találtak ki. Izgultam is Paradise miatt, hogy csinálja meg. Peyton-nal már jobban megbarátkoztam ebben a részben, remélem a folytatásban ő lesz a főszerepben. Az újak közül még Novo és Axe az, akik izgalmasnak tűnnek, és oké… Boone is jöhet, de róla nem tudtunk meg valami sokat, az fix. Remélem majd ez is kialakul.

Nagyon-nagyon tetszett, hogy a „régi” szereplők is szerepeltek. Jó volt újra elővenni a Marissa+Butch párost, róluk is már rég hallottunk.
Igazából azt hittem, hogy Marissa majd ki fog borítani valamilyen okból, de szerencsére ez nem történt meg. Teljesen meg lehetett őt érteni, mert nem csak ő volt az oka az elhidegülésnek közte és Butch között. Jó volt, hogy a végén sikerült minden megbeszélniük. Tényleg már csak egy kibékülés hiányzott Havers téren.
Imádtam a kis szösszenetet Zsadist-ról és a kis Nalla-ról, lehetett volna még több is, mert belőlük sosem elég♥
Aztán volt még egy kis említés Tohr, John, Rhage téren is :) V is szerencsére ♥ Jaj, igen… és ugye nem hagyhatom ki Lassitert se. Az angyal hozta a formáját, továbbra is imádjuk ezerrel :D
A csajos este különösen jóra sikerült. Ha lehet, ilyenből kérnék még ^^

De vissza az újakhoz. Craeg és Paradise… wow! Imádtam őket! Craeg nagyon meglepett, mert az elején olyan kis csendes volt, nem hittem volna, hogy ilyen alfahím :D Nagyon tetszett a kapcsolatuk kialakulása, és még így is, hogy csak rövid ideje ismerik egymást, nekem túlságosan is lassúnak tűnt a haladás. Craeg olyan sokáig kérette magát, pedig én már valami akcióra vágytam volna…
Kaptunk egy kis nyomozást is, ami szintén érdekes volt. spoiler Ward megint megcsinálta.
Alig várom a kövi részt, és Rhage könyvét *-*

J. R. Ward: Blood Kiss

Thank you, baby Jesus! ahogy Butch mondaná.
Nem voltam FTT hangulatban a megjelenéskor, de ahogy elkezdtem, nagyon hamar beszippantott a sztori. Meg kell hogy mondjam, Ward nagyon szuperül hozta az FTT sorozat hangulatát és színvonalát is, ugyanis szuper volt a könyv! Nem csak a Testvérek voltak (szokásosan) zseniálisak, de az új csapatról is baromi jó volt olvasni:
Paradise nagyon kedvelhető női karakter volt, tényleg nem találtam benne semmi idegesítő dolgot. Craeg volt a „morgó medve”, ami szuperül komikus jeleneteket is szült. Peytont nem nagyon tudtam hová tenni az előzetes információk alapján, de hát Paradise sem tudta hova tenni őt az első napon.
A többiek is jó karakterek lettek, Novonak különösen örültem.
A „régiek”:
Oké, szóval itt Butch és V voltak az abszolút láv, ők szerepeltek a legtöbbet, és nagyon jók voltak a jeleneteik. Butch-ot csak imádni lehet, és szerintem akinek eddig nem volt különösebben szimpi, most az lesz. Annyi arcát megmutatta, az edzéseken meg különösen dögös volt a vérprofizmusa.
Ide a régi szereplők könyvbéli előfordulási arányát írom le, lehet valakinek ez is spoiler: spoiler
A kedvenc jelenetem mondjuk a spoiler volt, egyszerűen imádtam a srácokat!!!
Ami Butch-t és Marrissát illeti: félreértés ne essék, jó a sztorijuk, jól van megírva, de Marissától hü-lyét-ka-pok. Mi az a dili ami levág Butchnak a felvétel miatt?! Srsly. Nincs más probléma? Tényleg? Ez a fő baj kettejük között? Szerintem nagyon nem volt cool Marissától hogy Butch-ra vetítette ki a saját frusztrációját. spoiler
A vége: wow! Ward rá is vezet, de ha valaki nem figyel, akkor nem feltétlenül veszi észre a jeleket. Nagyon jóóóóó csavar volt.

Összességében tehát szuperjó volt a könyv, tetszettek az új főszereplők, a régi srácok jelenetei haláliak voltak, csak nekem kevés volt belőlük. Nagyon várom a folytatást és Rhage új könyvét.

loveQhuay
J. R. Ward: Blood Kiss

Ó, hát nem is tudom mit mondjak.
Igazából nem akartam 5*ot adni a könyvre, mert, mert majd kifejtem, de hát a vége miatt muszáj.

Annyira vártam erre a könyvre! Erre a történetre! És végül megkaptam azt, amit akartam, de egy részem még mindig üres maradt, és szomjazik valamire, amit nem adott meg ez a történet.
Valóban kaptunk részeket az eredeti testvérekről, de nekem még ez is kevés volt. Kaptunk Butch-ból, V-ből, Lassiter-ből, a legelején egy ici pici Tohr-t, és kb ennyi is volt. Hiányoltam Zsadistot (de őt mindig♥), Rehv-et, és a legjobban Qhuinnt és Blay-t, mert hogy őket említésre se méltatják a saját könyvük óta, hát az valami borzalom :( Sír a szívem.

Marissa-Butch része igazán érdekes volt, bár szerintem Marissa kicsit vesztett az élvezeti értékéből ebben a részben. Eddig szerettem, mert igazán tökös volt, de most… jó, a vége felé kezdett visszatalálni magához, de az elején rá se ismertem. Butch hozta a szokásos formáját, vele semmi bajom nem volt. És igen, volt bőőőven Butch-V jelenet is amit i-mád-tam!!! De nagyon. A Butch-Marissa hiszti nevetséges volt. Egy részről én végig Butch-nak adtam igazat, de a végén Marissának is igaza volt. Viszont te jó ég, ezt a blow-job szitut én eddig nem is vettem észre! Hogy ebből ekkora vitát csapni!

Paradise-Craeg. Odáig meg vissza vagyok értük. Az elején Paradise-szal is voltak gondjaim, mert nem értettem hova lett az a tökös csaj akit megismerünk… de nagyon nagy szerencsére belőle is kijött a végére az állat és csak megmondta a magáét! Craeg meg, na igen, ő is hatalmasat változott. Őt sem igazán értettem az elején, mert kb semmilyen nem volt a csávó, de aztán szépen kifejlődött ;)

És akkor térjünk vissza arra, miért nem akartam 5*ot adni; nehezen indult be az egész, és olyan volt, mintha nem is a BDB-ról olvasnék. Mintha normális emberek lettek volna. Sehol egy vámpírfog. Sehol egy összekötődött férfi állat. Sehol a vérszívás, a harc, semmi. Oké, mondhatnánk, hogy ez nem a BDB sorozat része, hanem ez a Legacy, de akkor is fura volt, mert mégis Ward-ot olvastam, és ott volt Butch meg V, meg mindenki, és mégse éreztem az egész BDB hangulatot.

+majdnem kihagytam. Ágyjelenet kb mínusz 2 volt benne. WTF?! Ez nagyon hiányzott nekem.

De ahogy a kiírt idézeteim is mutatják, imádtam ;) A végét leginkább. Ott pörgött fel mindenki, és a történet is ott teljesedett ki.

Ezek után alig várom a The Beast-et ;) Mert hogy most Rhage-ből egy kis morzsát se kaptunk…

gigy
J. R. Ward: Blood Kiss

Hűha…. De örülök, hogy vettem a bátorságot és belevágtam angolul! Valamiért tartottam tőle, de egyáltalán nem volt vészes. Bele kellett rázódni kicsit, de inkább Ward választékos szóhasználatába, mintsem a magyarul jól megszokott elnevezésekbe! Szóval most jól hátba veregetem magam, amiért ilyen bátor voltam! :D
Már annyira de nagyon hiányzott a Testvériség, hogy el nem tudom mondani! Annyira jó volt végre visszacsöppenni ebbe a különleges és számomra imádott világba! :) S habár a Testvériség nem szerepelt olyan sokat, mégis az „újoncok” is nagyon szerethetőek és egytől-egyig kíváncsi vagyok mindegyikükre!

Craeg és Paradise kapcsolata időben igen gyorsan zajlik, mégis inkább lassúnak hat, de pont így volt jó! Craeg természetesen egy szexi férfiállat, nem lehet nem szeretni! Tetszett, hogy olyan csendes, mégis mikor kell akkor nagyon is ki tudja nyitni a száját! Azok a telefon"beszélgetések"… *.* Habár nem mondhatni, hogy erotikus jelenetekből nagyon túlzásba esett volna Ward asszonyság, rá nagyon is nem jellemző módon.
Paradise pedig itt is nagyon belevaló csaj volt, akár csak az eddigiekben!

Különös módon engem most Butch és Marissa idegesített sokszor, valahogy nem voltam kíváncsi a drámázásukra! Viszont Marissa most kicsit közelebb került hozzám, pedig a könyv elején nagyon nem gondoltam volna, hogy ezt fogom mondani!

Szóval azt kell mondjam ez a spin-off kötet nagyon ott van, alig várom, hogy a többit is olvassam! S aki szereti az FTT-t annak ez is kötelező olvasmány!!! ;)

J. R. Ward: Blood Kiss

Eléggé féltem ettől a könyvtől…gyanús volt, hogy szeretni fogom, egyszerűen csak benne volt a pakliban az is, hogy „rókabőrnyúzás” lesz…gyakorlatilag egy második BDB sorozat…Nos, jelentem: rosszabbul nem is gondolhattam volna.
Imádtam, szerettem, sírtam, nevettem, totális Ward élményt kaptam..és amikor Craeg spoiler
Paradiset és Craeget elég nehezen szerettem meg, az én ízlésemhez mérten túlságosan sokat szenvedtek, de a végére csak összekapták magukat. :D Peyton színtén elviselhetőbb volt, bár spoiler
Abalone hihetetlenül nagyot nőtt a szememben azzal, ahogyan elkezdte támogatni a lányát. Novot is bírtam, rá szintén kíváncsi lettem, és a lényeg: AXE!!! ♡ Egy üde színfolt a történetben, bár szerintem itt már Ward kicsit kifogyhatott a munícióból, ugyanis spoiler
Ami engem zavart az a Butch-szál. Mert tény, hogy imádom őt, de a testvéreknek megvan a saját sorozatuk..feleslegesnek éreztem,hogy ebben is „történjen velük valami érdekfeszítő, egetrengető szenvedés”. Arra ott a BDB.
Az a borító, azzal a címmel, színnel, mindennel..bámulatos. KELL!! a polcomra: eszméletlen jó történet, eszméletlen jó köntösbe csomagolva.

Viktória_Markovics P
J. R. Ward: Blood Kiss

Nagyon féltem ettől a könyvtől, még se csalódtam benne , sőt!!
Örültem az új szereplőknek, főleg , hogy melléktörténetként jelentek meg. hogy őszinte legyek a FFT-nél már-már néha zavaróak az új emberkék :D
Paradise egy nagyon tökös csaj, nagyon megkedveltem a karakterét, már az előző részben is felfigyeltem rá, de nem gondoltam, hogy ennyi minden rejlik benne!
Creage -et is nagyon imádtam! A szerelmi vallomása! :DDD
Abalone meg a könyv végén, annyira jó pillanat volt Paradise-vel , annyira szereti az ő kislányát!!
Amikor a nők elmentek Magic Mike-ot nézni , azon a részen nagyot nevettem, hogy Butch milyen féltékeny volt!:D Tetszik, hogy egyre jobban össze kötődnek a lányok is, és nem csak a férfiaknak vannak meg a maguk dolgaik.
Na igen Butch és Marissa is előkerült végre, örültem , hogy közelebb kerültek egymáshoz, és a nyomozásnak is! V és Butch még mindig szeretem őket együtt!:D spoiler
Lassiter egy csoda, komolyan mondom..:DD, bár szerintem ennyi idő után és agymenést kapnék tőle, nem csoda , hogy vissza küldték a Földre .. :DDD
Z és Nalla jelenete imádtam ,de annyira akartam még, annyira édesek együtt, ahogyan Nalla szereti az apukáját. remélem nekik is jut majd egy könyv
Alig várom a következő könyvet!!:D

Biry P
J. R. Ward: Blood Kiss

Paradise sztoriját ezer éve várom, tudtam, hogy izgalmas és új lesz. Jó, persze nem tökéletes, a végén a „csavar” elég kiszámítható volt, olyan FTT-s, de addig nem sejtettem. :) Ismét szépen fel lett építve a történet, ahogy azt megszoktuk, de persze új nincs a nap alatt, először a legtöbb Fél nem hajlandó megadni magát az ösztönnek, de az elrendelt dolgomon nem lehet változtatni. :D Parry és Craeg annyira cuki páros, nagyon tetszett ahogy alakultak a dolgaik. :)
Nem mondom, nem a legkönnyebb angol könyvvel kezdtem, megküzdöttem vele, nem tudtam gyorsan haladni, ez sajnos nem olyan műfaj, amivel 20 perc utazás alatt sokat lehet haladni, időt kell rá szánni, hogy rá tudjon állni az agyam. :)
Alig varom, hogy nekikezdjek a The Beastnek :)

Nüx_Játékterme P

[Vishous] „I have an idea.”
[Butch] „I'm open to anything…”
„That's what she said!” Lassiter cut in.

Kapcsolódó szócikkek: Butch · Lassiter · Vishous

[Butch] „Stop it.”
[Vishous] „Says Marissa never.”

Kapcsolódó szócikkek: Butch · Vishous
DarknessAngel

„If I kiss you,” he growled, „there's no going back. (…)”

Chapter Twenty-six

DarknessAngel

„Do you like playing with the fire, girl?” he growled. „Because if you keep looking at me like that, I'm going to burn you to the ground.”

loveQhuay

“Look, he doesn’t want to be with anyone but you.” The Brother put his palm out. “Yeah, I know you know that, but I gotta say it again. And for better or worse, your grace and elegance and, yes, good-girlness is part of what attracts him to you. I mean, for instance, he had a shot with Xhex, but that was just sex—and all it was ever going to be. You’re his type, not her.”

Marissa jerked upright sure as if a bucket of ice water had just been poured over her head. “He had sex with her?”

Kapcsolódó szócikkek: Butch · Marissa · Vishous · Xhex
Katara_Phoenix P

Paradise narrowed her eyes at him. “You’ve got to stop this!”
One of his jet-black brows lifted. “Do I.”
“Yes! They’re going to get kicked out!”
“And that affects me how?”

Kapcsolódó szócikkek: Axe · Paradise
Fallen_Angel P

I need to go on a date he [Butch] thought.
“Where are we going?” V asked in his ear.
Shit, he’d said it out loud. “Not you.”
“Hurt. Seriously hurt over here,” came the tinny reply.

Katara_Phoenix P

He needed you, and only you.

Kapcsolódó szócikkek: Novo
Katara_Phoenix P

“You’re okay, Lass,” she said softly. “You know that?”
“I’m more than okay. I’m amaaaaaaaaaaaaaaaaazing,” he sang out.

Kapcsolódó szócikkek: Lassiter · Marissa
DarknessAngel

His face was… well, it probably wasn't a showstopper for anyone else, his nose a little too big, his jaw a little too sharp, his eyes too deeply set to be even remotely welcoming. But to her he was Clark Gable; he was Marlon Brando; he was the Rock; he was Channing Tatum.

Chapter Five

Black Dagger Legacy sorozat · Összehasonlítás