A ​bourbon királyai (A bourbon királyai 1.) 213 csillagozás

J. R. Ward: A bourbon királyai

A ​Bradford-dinasztia generációk óta uralkodik a bourbon fővárosában. Vagyonuk tiszteletet és kiváltságos helyzetet biztosít számukra, és életük a kasztrendszer szigorúan lefektetett szabályai szerint zajlik gőgösen terpeszkedő udvarházukban, Easterlyben. Az emeleten él a család, tetteiket a látszat alapján hatalmas vagyonuk és kitűnő ízlésük vezérli. A földszinten pedig a személyzet fáradhatatlanul azon dolgozik, hogy fenntartsa a kifogástalan Bradford-illúziót. Ez a két szint sosem keveredhet…
Ám Lizzie King, Easterly főkertésze, megszegi ezt a szabályt, és ezzel kis híján tönkreteszi az életét. Kezdettől tudja, hogy nem lehet jó vége, mégis beleszeret Tulane-be, a bourbondinasztia fekete bárányába. Fájdalmas szakításuk is csak azt bizonyítja a számára, hogy nem véletlenül tiltakozott az érzései ellen.
Amikor két év távollét után Tulane hazatér, magával hozza a múlt árnyait, és senki sem vonhatja ki magát a következmények alól: sem Tulane gyönyörű és kegyetlen… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2015

Art Nouveau, Budapest, 2015
430 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155104589 · Fordította: Varga Zsófia
Alexandra, Budapest, 2015
430 oldal · ISBN: 9786155104695 · Fordította: Varga Zsófia

Lizzie King · Tulane 'Lane' Bradford · Edward Bradford · Jeff Stern · Samuel Theodore Lodge · Shelby Landis

loveQhuay
J. R. Ward: A bourbon királyai

Hogy én mekkora ökör vagyok!

Amennyire vártam ezt a könyvet, annyira féltem is tőle. Ezt mutatja is az olvasási időm… De most, hogy végeztem vele, csak magamat tudom ismételni; mekkora ökör vagyok

Imádtam. És mégis félbehagytam. Mert mindig ahogy ránéztem /és minden este ránéztem, mert az éjjeliszekrényemen volt!/ elment a kedvem az olvasástól. Mert akkora ez a könyv! De aztán vettem egy mély lélegzetet, és újra a kezembe vettem. És ha én ezt tudtam volna, hogy pont a legizgalmasabb résznél hagytam félbe! Oh! Le se tudtam tenni a kezemből onnantól. És ez el is mond mindent.

Annyira szövevényes, annyira drámai, és izgalmas, vicces, romantikus, cselszövős, Ward-os, tökéletes.

Nem is hiszem el, hogy így lett vége! Kérem a folytatást most azonnal!

Ward továbbra is a leg-leg-leg!

Adjatok egy üveg bourbon-t, és a folytatást, és én boldog ember leszek. ;)

ÓhogyaztaBourbonbenúszómindenségitavilágnak!

Az van drágáim, hogy tetszett! Sőt, továbbmegyek: nagyon tetszett! DE! Mondom mi zavart. Leginkább Lizzie. Ami hülyén hangzik, mert ő az egyik fő főszereplő, de még egy ilyen ostoba fehérnéppel nem mostanában találkoztam, pardonnez moi. spoiler. Aztán a másik gondom a hiányos karakterábrázolás. Rettenetesen kevés infót adott nekünk Ward a szereplőkről. Nem ezt vártam volna.

Vegyük szépen sorra a szereplőket:
Lane szimpatikus volt.
Chantal-t a medencébe tudtam volna fojtani.
Gin érdekes, de érthető. Szerintem még érdekes és izgalmas lesz a szála.
Shelby vagány. Igazi tökös déli csajszi. Bírom.
Miss Aurora! Annyira jópofa asszonság’.
William! Arrghhh! Utálatos. Bár a Ginnel való komoly beszélgetésben volt igaza. Ettől függetlenül egy mocskos shithead!
Edward! Szent Bourbon és Telivér! Szerelmes vagyok! Határozottan! ♥

Összességében véve a sztori nagyon tetszett! Ward hozta a formáját és egy új oldalát is megmutatta. Az igazat akarjátok hallani: le sem tudtam tenni. Tényleg nem! ;)

Egyvalamit szeretnék leszögezni. Ez NEM romantikus-erotikus könyv. Nem kell fülledt szexjeleneteket várni. Vagy hogy fősünk egy két lábon járó olümposzi istenség. Ez egy családregény. Dráma és ármány, ármány és szerelem. ;)

Na, szóval, annyit mondok: OLVASSÁTOK! ;)

P.S.: Meg kell jegyeznem, mert már az FTT-ben is zavart, hogy Ward világában mindenkinek hányni kell ha valami kellemetlen dolog történik. Ez engem zavar. Pont. :D

Pepe0810
J. R. Ward: A bourbon királyai

Imádom Ward-ot, az FTT sorozat az egyik kedvencem :) Már vártam, hogy olvashassam ezt a könyvét is :) Sajnos nem tudtam vele gyorsan haladni, elfoglaltság miatt.. Hát az eleje kicsit kusza volt számomra, hogy ki kinek a kije :D De aztán elkezdtek beindulni az események, és minden kép kitisztult :) Összességében tetszett a könyv, várom a folytatását, mert persze kínozni kell az olvasókat ezzel a fránya függővéggel :D Edward nagy kedvenc volt, remélem a következő kötetben több szó lesz róla :))

kocybaba P
J. R. Ward: A bourbon királyai

Ward ismételten kitett magáért. Sikerült olyan formán mást hoznia és félre tennie a fantasy világot, hogy mellette Jessica Bird álnév alatt íródott könyvei árnyékából is kilépett. Merthogy ez azokhoz képest is más volt; leginkább egy családregény, amit rendkívül jól rakott össze, ügyesen épített fel, egy kis romantikával, némi krimis felütéssel, icipici szakmai betekintéssel, rengeteg szálon futó cselekménnyel. Az Easterlyben élő dúsgazdag arisztoktratikus Bradford családban ugyanis jóformán semmi és senki sem az aminek látszik, és szappanoperákat meghazudtoló módon mindig történik valami. Van benne minden, lopás, hazudozás, átverés… és szereplők sem semmik. Szépen sorjában ismerhetjük meg őket és találhatunk köztük a szerethetőtől egészen az "úristen, de megcibálnálak” kategóriáig mindenfélét. Részletesebben pedig nem is merülnék bele, mert az olvasás során mindenki fedezze fel maga ezt a szövevényes, csöppet sem finomkodó bourbondinasztiát, hisz nagyon is érdemes.

ncsn87
J. R. Ward: A bourbon királyai

Fúúú, azt se tudom, hol kezdjem! Lehet, hogy most nem leszek népszerű, de sajnos ez az igazság… Ez egy $@!% szappanopera volt, kérem alássan! :D Szeretni akartam, de nem ment. Bocsi mindenkitől tényleg! Nem volt szörnyű, de fantasztikus sem. Ward asszonyságtól többet várok és jobbat!
Először azon gondolkodtam el, hogy ezt tényleg Ward írta-e egyáltalán, de ahogy a közepére értem, teljesen felimertem a stílusát a FTT-ből, totál ő volt. Bár az meg furcsa volt, hogy szinte alig volt pár erotikus szösszenet benne és ezt sajnáltam. Nálam sokat nyomott volna a latba. :D
Viszont, és ne kövezzetek meg kérlek, de mi a fityfene volt ez a szappanopera??? Olyan volt, mintha a Dallas és a Wall Street farkasa c. film keverékét olvastam volna… Néha már kínomban nevettem ezeken a drámai eseményeken, fordulatokon. :D Ezt @Ms_thebetty és @BeccasBubbles barátnőim is tanusíthatják, akik az érem két oldalán állnak és ettől volt élvezetesebb talán olvasni, ahogy nekik kifakadtam néha. :D Bocsi csajok! :-* ♥ Esküszöm, az volt a csúcspont, amikor kiderült, hogy az egyik szereplőt Rosalindának hívják. Na, ott végem volt! XDDD
Értem én, hogy ezek a vagyonos emberek ilyen szinten így élnek, de nem érdekel. Kiborít, hogy olyan részletesen leírja, hogy ez a gazdag népség milyen luxus környezetben él a virágok állásától az autókig. Haladjunk már a sztoriban, komolyan… Persze ilyet csinált a FTT-ben is, de az a világ annyira rabul ejtett, és lekötött, hogy nem érdekelt.
Ez a világ rohadtul távol áll tőlem. Full gazdag szemétládákról olvasni, hogy azok hogyan szedték meg magukat és akik embertelenek, mocskosak… Lehet, ez rózsaszínnek hangzik, pedig nekem sem volt habkönnyű életem, de ez akkor sem érdekel. Néha rosszul voltam komolyan…
Hogy jót is mondjak, mert azért az is volt persze, mert itt is voltak jó emberek, meg akik változni, változtatni akartak és ezt tiszteltem bennük. Miattuk olvastam végig és kedveltem is meg kicsit az egészet. ;) Határozottan voltak olyan részek is, amik felkeltették az érdeklődésemet. :) Edwardot, Lanet és Miss Aurorát is megkedveltem. Ja, és a könyv borítója csodaszép! *.* A fordítás is remek.
Viszont függővéges, amivel a kedves írónő még egy szöget ütött a képzeletbeli koporsómba. :D
Szóval nem tudom… Igazán nem tudom, hogy akarom-e a folytatásokat olvasni, nagy dilemma előtt állok. De mire megjelenik, talán megszületik bennem ez a döntés. :D
Tényleg nem akartam senkit megbántani. Próbáltam a vicces oldalát is megmutatni, mert néha nagyon jól szórakoztam. Béke poraimra! :D

Madama_Butterfly P
J. R. Ward: A bourbon királyai

Ward tud írni, nem is akárhogy, ezt eddig is tudtam! És ez alapján nem csak vámpíros fantasy könyveket, hanem olvasmányosan megírt, izgalmas családregényt is. :)
Sztori, karakterek, helyszínek fantasztikus kombinációja a könyv, gyorsan olvasható, pörgős és meglepetésekkel teli is egyben. Kíváncsian várom a következő részt.
Ja, és Kentucky-t most már nem csak a csirkéhez kötöm…

Bagneso
J. R. Ward: A bourbon királyai

Nagyon-nagyon tetszett(!), de ha egy picit kukacoskodni akarok, márpedig egy értékelésben azt is kell, akkor azért bevallom, hogy nem volt minden részletében tökéletes. Mindenesetre, amikor először hallottam a könyvről, már akkor tudtam, hogy akarom, elsősorban persze J.R. Ward miatt, akinek a neve számomra mostanra már felér egy garanciával a jó regényre. És hát, ezúttal sem hazudtolta meg magát! :) A könyv tartalmát olvasva arra számítottam, hogy ez egy szerelmi történet lesz, de tévedtem, mert nem csak és nem kizárólag egyetlen egy szerelmi történet volt, hanem annál sokkal több. Mint azt az FTT kötetekkel már bizonyította, Ward mestere a sok szereplős, több szálon futó cselekményvezetésnek, aminek én nagy rajongója vagyok, mert ez a nő ezt szuperül csinálja. És ez a helyzet itt is! Lane és Lizzie szerelmi szála pusztán egy darabja a történet egészét alkotó kirakósnak. De annyira, hogy néha kicsit hiányérzetem is volt, mert szerettem volna többet belőlük, de a történet végére szerencsére arra is rájöttem, hogy a következő részekben is pont annyira lesznek fontosak, mint itt voltak. Az igazat megvallva, olyan ez az első rész így visszagondolva, mint egy bevezető. A cselekmény időtartama pár nap mindössze, de Ward pont egy olyan meghatározó időszak kellős közepén dob be minket, olvasókat ennek a családnak az életébe, amit olvasva nekem guvadt a szemem, hitetlenkedtem és borzongtam, na és persze boldogan sóhajtoztam. És ez tényleg csak a kezdet volt! :) A Baldwine testvérek (egy kivétellel) mindannyian bemutatkoztak, nem is akárhogyan, és nem is akármilyen körülmények között, az meg aztán már végképp nem akármi, amilyen jövőképet felvezetett velük kapcsolatban Ward. Persze Lane van leginkább a középpontban, de még rá is sok minden vár a továbbiakban, viszont nagyon tetszett a fejlődés, amin keresztül ment ebben a részben, spoiler De ha már a szereplőknél tartok, akkor egy kis kritikával is kell élnem, ugyanis nekem hiányzott egy igazán negatív karakter a történetből. spoiler Remélem a folytatások tartogatnak valami erősebbet ebben a tekinteteben. Minden más viszont megállta a helyét, legalábbis ami az én ízlésemet illeti. Ward meg tudta etetni velem ezt a jelenkori úr és szolga világot, és jól mutatta be a gazdag pompát és luxust, ami mögött persze, mint kiderült, nem is annyira csillogó minden, mint gondolnánk. Ez az egész dolog a bourbonnal is nagyon tetszett, belevitt egy kis üzletet a történetbe, na meg persze a dinasztikus hagyomány vonalat. Volt a történetben izgalom és rengeteg érzelem, volt stílusa, és magával ragadott, egészen el Charlemontig, és nem is nagyon akartam visszajönni! :) Azért Lizzie a végén kicsit feldühített, spoiler de aztán sikerült kiengesztelnie, hiszen a végül Lane felé tett gesztusa nagyon szép volt. Szóval, Ward asszony adott egy kóstolót ebből a bourbonból, ami nagyon ízlett, és aminek nagyon remélem, hogy olvashatom majd a folytatásait is! Aki szereti az írónőt, szerintem nem fog csalódni, bár kevesebb és visszafogottabb a romantika, mint megszokhattuk tőle. De ettől még minden ízében Ward, csak ezúttal vámpírmentesen! :) És mivel megfogadtam, hogy ebben az évben nem leszek olyan szőrös szívű a csillagozás terén, mint eddig, így megy az ötös, s ha a folytatás jobb lesz, azt majd szóban jobban méltatom! :)

catilde
J. R. Ward: A bourbon királyai

Nem hiszem el, hogy ekkora függővége lett a könyvnek. Hát ebben a családban nincs unatkozás az biztos. Ward nagyon jól kidolgozta a Bradford családot. Lane jóindulatú, rendes ember. Lizzie-vel csak a végén kezdtem el szimpatizálni. De aki még is belopta magát a szívembe egy pillanat alatt az nem más, mint Edward. Nagyon várom a folytatást és remélem jó sok Edward rész lesz benne.

Diana_L I
J. R. Ward: A bourbon királyai

Kinek kellenek ellenségek, ha ilyen családja van?
Megemelem a virtuális kalapom Ward előtt. Nem tudtam mit várjak az új sorozattól, de Ward, az Ward! Kilépett a saját FTT-s és Jessica Bird-s komfortzónájából és megalkotta a Bradford-Baldwine családot.
A bourbon királyai egy déli dollármilliárdos család napjait követi végig. Mocskosul gazdagok, jóképűek, de nem minden ami fénylik. A felszíni csillogás alatt már évekkel ezelőtt megjelentek a „rothadás” jelei. Kapzsiság, hatalomvágy, árulás, titkok, dráma, gyilkosság. Ezek mind benne voltak a Bourbon királyaiban, mégsem lett belőle egy rakás katyvasz. Ward úgy szövi a hálót, hogy még a leghatékonyabb pók is megirigyelhetné. Egy sok szálon futó, rengeteg szereplőt felvonultató regényt kaptam.
Wardot ismerve minden egy-egy elejtett lényegtelennek tűnő mondatra, minden jellegtelen kis mellékszereplőre oda kell figyelnie az ember lányának. Próbáltam így olvasni A Bourbon királyait, de biztos vagyok benne, hogy az írónő most sem fogja megkönnyíteni a dolgomat és a következő részekben a legváratlanabb helyről fog meglepetést okozni. Egyenlőre még annyira a történet elején vagyunk, hogy nem akarok szereplőket skatulyázni, de Lane-t és Edwardot is nagyon megkedveltem. Bár utóbbiért majdnem megszakadt a szívem. Remélem, hogy Ward mind a négy Baldwine gyereknek boldog befejezést tartogat.
Erős és izgalmas első rész. Nálam bekerült a 2015-ös év top 10 listájába.

Tünde1
J. R. Ward: A bourbon királyai

Azt kaptam,amit vártam.Családregény titkokkal,kegyetlenséggel,cselszövésekkel.Olyan szép a kötése és a borítója,ennek köszönhető,hogy rám talált a könyvtárban.A gazdagok világa nem éppen tökéletes.Sőt!!!
Várom a folytatást.

Diana_L I

(…) ez volt a bukás kezdete, az első dominó, amely sorra döntötte az összes többit úgy, hogy már képtelenség volt leállítani a folyamatot.

Amren

– Húha – mormolta. – Azt hittem, csak kitalálta magát.
– Ha megbocsát, még sok dolgom van.
– És most már azt is értem, miért nem érdekelte senki más két éven keresztül.
Ne kérdezd meg, mondta magának Lizzie, ne kérdezd …
– Hogy mondja? – hallotta a saját hangját.
Hülye.
– Két évig semmi. Vagyis, tudja, mi együtt jártunk kollégiumba, úgyhogy első kézből tapasztalhattam, hogyan szerezte a hírnevét. De az elmúlt két évben a közelébe sem ment egy nőnek sem. Azt hittem, buzi lett. Még meg is kérdeztem,hogy nem buzi-e. – A férfi védekezőn emelte tenyerét Lizzie felé. – Nem mintha azzal bármilyen baj volna!

Ms_thebetty P

– Milyen idős maga? Tizenkettő?
– Huszonkettő.
– Jézusom, nagyon fiatal.
– Ügylejen a szájára, ha velem beszél!

Kapcsolódó szócikkek: Edward Bradford · Shelby Landis
Amren

A férfi Lizzie vállára tette a mancsát.
– Ne aggódjék emiatt, kislány. Mr. Harry engem is megőrjít.
– Mr. Harris.
– Tudom.
Lizzie-t elfogta a nevetés. – Megyek, tisztázom vele a dolgokat.
– Ha netalán elege lenne a pasasból, van lapátom és markológépem is. És a birtokomon rengeteg elhagyatott hely van.

catilde

– Isten nem ad nekünk nagyobb feladatot, mint amekkorával meg tudunk birkózni – mondta az asszony határozottan.

KATARYNA

– Most el kell menned – mondta a férfi mereven.
Igen, mondta magában Lizzie. Indulok is.
És mégis, valami őrült okból kifolyólag azt suttogta:
– Miért?
– Mert, ha akkor is akartalak téged, amikor ez az egész csak játék volt (…) akkor most, a mostani állapotomban, kétségbeesetten vágyom utánad.

KATARYNA

– És mihez kezdesz most?
(…)
– Kezdetnek arra gondoltam, hogy felviszlek az emeletre.
Lizzie újra elpirult.
– És mit csinálsz velem az emeleten?
– Segítek neked összehajtogatni a kimosott ruhákat.
A lányból kitört a nevetés.
– Nem szeretnélek elkeseríteni, de azzal már végeztem.
– Akkor beágyazzak?
– Bocs, de az is megvan.
– Milyen átkozottul szorgalmas vagy! Megstoppoljam a zoknijaidat? Esetleg visszavarrjak pár gombot?
– Azt akarod mondani, hogy ügyesen öltögetsz?
– Gyorsan tanulok. Szóval…
– Attól tartok, semmi ilyesmivel nem állhatok szolgálatodra.
– Akkor van esetleg valami egyéb, amiben segíthetek? (…)
– Várj csak, tudom már. Mi lenne, ha felvinnélek az emeletre, és összetúrnánk az ágyadat. Aztán újra bevethetnénk.
Amikor a lány végre újra ránézett, a szemhéját félig leeresztette, tekintete csak úgy tüzelt.
– Tudod mit… ez a terv tökéletes.
– Imádom, amikor egy véleményen vagyunk.

Amren

A lány keresztbe fonta a karját.
– Figyelj, őszinte leszek veled.
Lane halványan elmosolyodott. – Szeretem az őszinteséget.
– Nem hiszem, hogy akkor is így érzel majd, ha befejeztem a mondanivalómat.

Ms_thebetty P

– Ebben az aktatáskában kétszázötvenezer dollár van.
– Ettől most legyek lenyűgözve? Kedves asszonyom, bármikor előhúzok negyedmilliót a párnahuzatból, úgyhogy biztosíthatom, teljes mértékben hidegen hagy a pénzlobogtatása. És ami még fontosabb, nem vagyok megvásárolható. Egy dollárért sem. Egy milliárdért sem. — A sofőr felé pillantott. — Idehozom a vadászpuskám. Vagy pedig bepréselődik ebbe a limuzinba, és megmondja az emberének, hogy tapos son a gázba.

Kapcsolódó szócikkek: Edward Bradford
Bagneso

Választhatsz aközött, hogy elmerülsz vagy úszol.

A bourbon királyai sorozat · Összehasonlítás