Értékelések 3

b_edina>!
J. R. R. Tolkien: Unfinished Tales

Nem tudom, érdemes-e egyáltalán Tolkienről értékelést írni, hiszen senki sem vitatja zsenialitását.
És mégis, nekem valahogy egészen új élmény így olvasni: hogy nem lehet megelégedni egy történettel – nemcsak azért, mert mindet megírta legalább háromszor –, és hogy minél többet olvasok tőle, annál több dolog kerül a helyére a már ismert történetekben is. Tolkien szövegei kirakósok, egy játék az egész, ami arra sarkallja az olvasót, hogy addig haladjon, amíg minden részlet meg nem világosodik előtte – ami persze sosem fog megtörténni, de minden egyes pillanatnál, amikor felismerünk valamit, sikongathatunk magunkban.
Számomra két történet emelkedett ki, mindkettő a régebbi korokból: a Tuorról és Gondolinba érkezéséről szóló rész, illetve Aldarion és Erendis története. Ha valaki nem vállalkozna az egész könyv olvasására, akkor ezt a kettőt ajánlanám, mert önmagukban is megállják helyüket.

Bellatrissa>!
J. R. R. Tolkien: Unfinished Tales

A legtöbb történet tetszett benne, érdekes volt, mindig jó ilyen kisebb dolgokat hozzáadni A gyűrűk ura világához.

takacsot>!
J. R. R. Tolkien: Unfinished Tales

Elkezdtem, de végül a magyar kiadással fejeztem be. Nem vagy olyan anglomán, hogy eredetiben tudjam élvezni. (Sajnos)