Idézetek 51

Bea_Könyvutca P>!

Drágáim!
Újra itt a karácsony! Pedig úgy november táján volt egy pillanat, amikor azt hittem elmarad.

Enxani>!

Meglehetősen nehéz a feladatunkat teljesíteni az idén. Emiatt a a rettenetes háború miatt alig van valami a raktárainkban, és a gyerekek sok országban az otthonuktól távol töltik az ünnepet. Jegesmedve időt és fáradságpt nem kímélve javítgatta a címlistákat.

170. oldal, 1940 - Karácsonyi levelek (Magvető, 2020)

karolka>!

Ne higgyetek azoknak a képeknek, amelyek repülőgépen vagy autóban ábrázolnak! Nem tudok ilyesmit vezetni, és nem is akarok; egyébként is az efféle járművek túlságosan lassúak (arról nem beszélve, hogy milyen büdösek). Nem lehet ezeket egy napon említeni a rénszarvasaimmal, amelyeket én magam idomítok be

R_Kingaa>!

…oly sok a veszteség és a rombolás a világban, ami nagyon aggaszt és elszomorít.

R_Kingaa>!

(…) jusson eszetekbe, hogy idén karácsonykor rengeteg szegény ember éhezik szerte a világon.

FORTUNATA P>!

Nem lett még lustább, mint eddig, de nincs jól. Novemberben evett valami halat, ami megártott neki, és attól félt, kórházba kell mennie Grönlandon. Két hétig csupán meleg vízen élt, aztán egyszer csak kihajította a kancsót meg a poharat az ablakon, és úgy döntött, meggyógyul.

psn>!

Karácsony napja

Karácsony napja már itt közeleg,
Jegesmedvének a gyomra remeg:
megevett, mondták, egy zsák mogyorót,
csakhogy a héja is még rajta volt
– ez ám az igazi mackófalat!
S még tovább is van, ha köztünk marad:
befalt egy tonnányi jó eledelt,
nem nézte, mit mivel, mindent benyelt,
sonkával mézet és húsos pitét,
uborkát tejjel – most kell vagy egy hét,
míg újra lábra áll szegény maci!
Tudom is, mi módon heveri ki:
szilvadzsem kolbásszal; szultánkenyér
mustáros szósszal – de még többet ér,
ha egyben küldi le, és fejre áll!
Szegénykém, csoda, ha a gyomra helyreáll.

csgabi P>!

Szerencsére a Piros manók a segítségemre siettek. Nagyon kedvesek és szórakoztatóak, a baj csak az, hogy hiába gyorsak, a munkával lassan haladnak, ugyanis mindenből játékot csinálnak. Még a hólapátolásból is.

csgabi P>!

A koboldok alagutat fúrtak a barlangoktól a házamig, (amely nem messze áll a hegyüktől) és sok mindent elloptak a raktáramból.

Kapcsolódó szócikkek: kobold
Nokedli28>!

Vajon a sült jegesmedve ehető?
Nem olyan finom falat,mint a jól kiklopfolt, olajban sült manó.