El ​Hobbit 3 csillagozás

J. R. R. Tolkien: El Hobbit J. R. R. Tolkien: El Hobbit J. R. R. Tolkien: El Hobbit

Smaug parecia profundamente dormido cuando Bilbo espio una vez mas desde la entrada. Pero fingia estar dormido! ¡Estaba vigilando la entrada del tunel!… Sacado de su comodo agujero-hobbit por Gandalf y una banda de enanos, Bilbo se encuentra de pronto en medio de una conspiracion que pretende apoderarse del tesoro de Smaug el Magnifico, un enorme y muy peligroso dragon…Todos los que aman esos libros para ninos que pueden ser leidos y releidos por adultos han de tomar buena cuenta de que una nueva estrella ha aparecido en esa constelacion.

Eredeti megjelenés éve: 1937

Planeta, Barcelona, 2014
288 oldal · puhatáblás · ISBN: 8445001418 · Fordította: Manuel Figueroa
Minotauro, 2012
Minotauro, 1991

Arianrhod P>!
J. R. R. Tolkien: El Hobbit

Most írjak értékelést, amikor mindenki tudja, hogy remekmű???

Inkább a spanyol fordítást dícsérném meg, igen jól visszaadta az eredeti szöveg hangulatát, humorát, jó, nem egy Göncz, de magyarul se Árpibácsi fordította, így nem hivatkozhatok rá.

Jó volt újra a lökött törpök között időzni, de sajnos a film hatása rámnyomta a bélyegét, A többszázéves Thorin esetében már mindig az a dögös villogó szemű angol fog eszembe jutni, aki a filmben megszemélyesítette. Tolkien ennek nem örülne!

gabcsika1>!
J. R. R. Tolkien: El Hobbit

elfelejetettem, hogy ebben mennyi leírás van x)
Nem hinném, hogy még sokat kellene dicsérni, minden korosztály élvezheti. :) Hirtelen felindulásból fogtam bele spanyolul, és hát nem volt egy könnyű olvasmány, de élveztem.