Sutton 55 csillagozás

J. R. Moehringer: Sutton

Willie ​Sutton Brooklyn mocskos, ír nyomornegyedében született, a huszadik század első évében. Mire nagykorú lett, a bankok teljesen elvadultak. Ha éppen nem csődöt jelentettek, ami miatt számtalan amerikai vesztette el munkáját és vált otthontalanná, akkor állami gyorssegélyekért folyamodtak. A tőzsdekrachok, válságok és az elszabadult munkanélküliség ördögi köréből Sutton csupán egyetlen kiutat látott, egyetlen lehetőséget arra, hogy elnyerje álmai hölgyét.

Így kezdődött Amerika legsikeresebb bankrablójának a pályafutása. Sutton három évtized alatt olyannyira tökélyre vitte a bankrablást, akkora mestere lett a szökéseknek, hogy a rendőrség az egyik legveszélyesebb New York-iként kezelte, az FBI pedig a legkeresettebb bűnözők listájának élére helyezte.

A nyilvánosság azonban Suttonnak szurkolt. Hiszen soha egyetlen lövést sem adott le, áldozatai pedig kizárólag a vérszívó bankok voltak. Amikor 1952-ben végleg elfogták, tömegek vették körül a börtönt, és a nevét… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2012

Al Capone · Willie Sutton · Johnny Egan · vezető

Párizs · Írország

ZsúésKrisz_Olvas>!
J. R. Moehringer: Sutton

„Születésnapomra lepett meg kedvesem ezzel a könyvel. Nem olvastam még hasonló témájú és szerkezetű könyvet. Kicsit nézegettem, bele-bele olvasgattam mire rászántam magam, és nekiveselkedtem az oldalak kavalkádjának. Nagyon tartottam a könyvtől vajon tetszeni fog e? Így utólag, aggodalmam felesleges volt.
Nagyon élveztem a könyvet, és sokszor túlontúl is izgultam mi is fog a főszereplővel Willie Suttonnal történni. A könyv Amerika legnevesebb bankrablója élettörténetét meséli el. A történet két szálon fut végig az egész könyvön.”……..
További értékelésem itt olvashatod:

gab001>!
J. R. Moehringer: Sutton

A könyv két szálon fut, amely folyamatosan váltakozik. Az egyik szál az öreg Sutton, aki épp szabadult és egy riport kedvéért újralátogatja élete fontos helyszíneit, a másik pedig azt meséli el, hogy mi is történt ezeken a helyszíneken. Sokkal jobban tetszettek azok a részek, amelyek a múltról szóltak, kicsit sajnáltam, hogy mindig vissza kell zökkennem a jelenbe. De mindenképp érdemes volt elolvasni, mert azon könyvek egyike, amelyek olvasás közben elvezetnek egy másik világba, s kérdések maradnak utána. Ráadásul Sutton életén keresztül az amerikai történelemről is rengeteg kiderül. Érdekes és elgondolkodtató volt egyszerre.

Ruby_εïз IP>!
J. R. Moehringer: Sutton

Nem erre számítottam. Azt hittem, majd kapok egy „Harlemi éjszakák-szerű” sztorit. Ehelyett, inkább egy memoárt olvashattam. Megérintett Sutton élete, néhol Al Capone jutott eszembe. Tetszett az író stílusa is, de én valahogy sokallom a szöveget, nyújtott rajta jócskán. Ettől függetlenül jó olvasmány volt, tanulságos. És nekem a vége is tetszett.

Paulina_Sándorné P>!
J. R. Moehringer: Sutton

Érdekes történet volt, meglepett a vége. Nekem jó volt, hogy stílusában is el volt különítve a múlt történése. Nekem ezzel a módszerrel könnyebb volt a történetek követése. :-) Az újságíró és a fotós sokszor volt idegesítő, nem igazán voltak szimpatikusak. Willie Sutton-ról nem hallottam. Érdekes életet élt, tetszett, ahogy az író megmutatta. Bár lehetett volna röviden. Bess személyisége fura volt. A vége egy kicsit összezavart.- Bess, Sutton, Happy?

Dita_Sterk_van_Ziel P>!
J. R. Moehringer: Sutton

Őszintén meg kell vallanom sosem hallottam Willie Suttonról, de tetszett a történet. Jó volt az író stílusa és így olvastatta magát a könyv, mégha kicsit hosszúra is sikeredett, de érdekes volt. Bár nem igazán erre számítottam előszőr, de bejött ,hogy két szálon fut a történet és ahogy Sutton mesélte az életét. Valahogy inkább éreztem egy memoárnak,mint krimi történetnek.

Droci>!
J. R. Moehringer: Sutton

Engem kilóra megvett ez a könyv magának :) Nagyon vártam a megjelenését, hiszen az egyik olyan történelmi korszak derekán játszódik, ami nagy kedvencem. Érdekes volt belelátni egy „bankrabló” fejébe, a mindennapi történéseibe, a gyerekkori emlékeibe.
Szerettem, hogy egy mellékelt térkép segítségével folyamatosan követni tudtam a főhős jelenkori és múltbeli útvonalát és pontról pontra látni, ahogy kiteljesedik az élete. Voltak pontok a könyvben, ahol ráztam a fejem, ahol úgy éreztem, hogy igen, minden okkal történt vele. Több van ebben a könyvben, mint első ránézésre érződik (fülszöveg alapján következik), mert számomra úgy volt megszőve a történet láthatatlan fonala, hogy képtelen voltam megálljt parancsolni az olvasói szenvedélyemnek.
Nehéz elsőként értékelést írni róla és talán elfogult is vagyok kissé, de az egyik legjobb Arany pöttyös, amihez az elmúlt időben szerencsém volt :)
Szerintem újraolvasós kategóriás lesz nálam, mert tényleg imádtam :DD Sokáig tanakodtam és őrlődtem a csillagozás között, de végül egy közteset adtam, mert azért voltak pontjai, ahol nekem is kellett az átlendülés, hogy folytatni tudjam :) Szerencsére a végére meggyőzött :))
Sutton, Sutton…<3

fgMarianna>!
J. R. Moehringer: Sutton

Gyakorlatilag, az első olyan könyvem, amit nem magam választottam magamnak. Se kívánságlistámon, se várólistámon nem szerepelt, sőt még csak nem is hallottam róla korábban. A Könyvmolyképző kiadó ajándék könyve volt a Golden akcióban.
Na, és akkor a színtiszta igazság. Először eléggé csalódott voltam, mert se a borító, se a fülszöveg nem nyerte el a tetszésemet (olyan fiús téma, fiús borító, és épp akkoriban a romantikára voltam ráhangolódva), szerettem volna, ha valami habosabbat dob a gép. :) De aztán végül arra jutottam, hogy csak beleolvasok, mielőtt túladnék rajta. És…, olyan kellemesen csalódtam! Az idei évem legjobb könyvei közé került végül. Magam sem hittem volna, hogy ennyire magával ragad és beszippant a történet. Megkedveltem Willie-t, ez az igazság. És – habár nem olyan nagyon pörgős, mint egy akciófilm – végig érdeklődve olvastam hogyan is alakul Sutton sorsa. A jelenben játszódó részek kis humorral fűszerezettek, a múltban játszódóak néhol szomorúak és izgalmasak, kellemes kombinációnak éreztem. A vége nagyon meglepett, és azóta csak kattog az agyam rajta. Szóval, ha valaki megfejti a Bess-"mítoszt", kérem ossza meg velem. :) spoiler Biztosan újra fogom még olvasni. Köszönöm @Könyvmolyképző! :)

dorina_k_05>!
J. R. Moehringer: Sutton

Én tényleg nagyon akartam szeretni ezt a könyvet. De nem ment.
A történet maga nagyon tetszett, de a kivitelezés, na, az már kevésbé. Voltak olyan részek, amikor majdnem félbehagytam, mert egyszerűen unalmas volt.
Sutton karaktere jól ki volt dolgozva, a személyiségét nagyon bírtam. Meg ahogy a fényképészt meg a riportert ugratta. Apropó fényképész. Rajta rengeteget nevettem. Főleg a bilincses résznél.
Pár év múlva újraolvasom, hátha akkor jobban fog tetszeni. Remélem.

Csirik_Adrienn>!
J. R. Moehringer: Sutton

Ajándék könyv. Sokáig halogattam. De kár volt. Megragadott az elfuserált életű bankrabló története. Annyi mindenen keresztül ment, túlélt és mégsem lelt békére.
Meglepett, hogy van egy lánya. Az még jobban, hogy mire lehetőségünk lett volna többet is megtudni róla kiderül, hogy halott.
Tetszett, hogy E/3 személyben beszélt önmagáról, hogy annyi könyvet olvasott, hogy folyamatosan művelte magát. Miközben folyamatosan a rossz utat választotta.

BookTime>!
J. R. Moehringer: Sutton

Izgalmas egy történet volt, amelyet átszőtt a romantika, a humor, de leginbkább az irónia. Úgy vált a könyv letehetelen olvasmánnyá, hogy egyetlen egy fegyver se dördült el és egyetlen egy túlkoreografát akció jelenet sem kapott helyet benne. Willie karaktere olyan izgalmassá tette az olvasmányt, hogy a hosszú terjedelem ellenére is azt kívántam bárcsak tovább olvashatnám a történetét. Közel került a szívemhez, az ő személye és igencsak nagy űrt hagyott bennem az elengedése.
A könyv egyetlen egy hibája, ami miatt négy csillagot kapott, az a vége volt. Az író egyetlen tollvonással semmissé tette azt, amit felépített. Ha a csavarnál hagyja félbe az írást, simán megkapja az öt csillagot, hisz meglett volna az az epikus befejezés, amire egy kicsikét mindig is vágyok egy könyv végén. De sajnos az író tovább szőtte és azt mondom bár ne tette volna. De ezt leszámítva zseniális könyv volt és az sem kizárt, hogy majd a jövőben újraolvasásra kerül! :D

dandelion7>!

– Semmi sem időpocsékolás. Bármilyen könyv jobb, mint a semmilyen könyv. Lassan, biztosan az egyik el fog vezetni a másikhoz, és előbb-utóbb a legjobbhoz. […]
– Akkor hát: könyvek. Ilyen egyszerű. A könyvek jelentik az egyetlen igazi menedéket ebből a bukott világból. A halálon kívül.

Gothic I>!

– Mi van, ha épp sétálni akarok?
– Semmiképp ne tedd!
– És, ha friss levegőre van szükségem?
– Nyisd ki az ablakot!
– Klausztrofóbiás vagyok Willie.
– Most voltál börtönben, Egan!

Kapcsolódó szócikkek: Johnny Egan · Willie Sutton

– A fánk a gyengém.
– Imádtad volna Capónét.
– Miért is?
– Al fánkot osztogatott a szegényeknek a világválság idején. Ő volt az első gengszter, aki gondolt a piárra.
– Tényleg?
– Legalábbis ezt sulykolták ellene, mármint, hogy csak szemfényvesztés az egész. Találkoztam vele egyszer egy éjszakai klubban, megkérdeztem. Azt mondta, szarik a piárra. Csak ki nem állhatta éhesnek látni az embereket.

Kapcsolódó szócikkek: Al Capone · fánk · Willie Sutton
Leliana>!

– Rendben – így a lány –, elmondom neked, Willie. Azért szeretlek, mert úgy nézel rám, ahogy minden lány gondolja, hogy szeretné, ha néznének rá. Ugyanis azt gyanítom, valójában kevés lány tudna elviselni ekkora intenzitást. Ilyen mélyre ható tekintetet. Úgy nézel rám, mintha el akarnál nyelni, mintha el akarnál hurcolni, rabként tartani egy lakatlan szigeten, és a mintámra szobrokat faragni.
Willie bűnösen nevet.
– Úgy nézel rám, mintha boldoggá akarnál tenni, mintha lehetetlen lenne, hogy boldog légy, amíg én nem vagyok az. Kábító. Ijesztő. Ez az, amit életem végéig akarok. Az egyetlen, amit akarok.
– Ennyi?
– Az élet bonyolult, Willie, a szerelem nem az. A barátnőim cigánykerekeket hánynak az olyan fiúkért, akik szépen öltöznek, vagy jól táncolnak, vagy jó családból származnak. Majd rájönnek. Csak egyetlen dolog számít. Hogy néz rád a fiú? Látod a szemében, hogy mindig számíthatsz rá? így néztél rám az Ostoron. A mindig sugárzott a szemedből. Most is így nézel rám. Hallom, hogyan beszél anyám és a nővérem. Csak álmodnak arról, hogy olyanjuk legyen, mint ami nekem itt, ez alatt a fa alatt van.

Kapcsolódó szócikkek: szerelem
Reelka>!

Az embernek szüksége van valami szépre, hogy életben maradhasson.

Leliana>!

Eddig sohasem vette észre, hogy a bordái pusztán csontrácsok, és a szíve csak egy rémült rab, amelyik megpróbál kitörni.

tmezo P>!

– Tehát, Mr. Sutton, milyen érzés híresnek lenni?
– Azt hiszem, nem értettél, kölyök. Egész életemben híres voltam.
– Mondjuk inkább, hírhedt.
– Szőrszálhasogatás.

Cicu>!

A börtön az a hely, ahol az élethez való jogot ígéred magadnak.

24. oldal, Fejezet-Egy, Első rész (Könyvmolyképző, Szeged, 2013)

Gothic I>!

Riporter: Halkabbra vehetjük a rádiót? Hasogató fejfájásom van.
Fényképész: Ez a Rolling Stones, testvér!
Mick Jagger: Oh! Yeah!

Kapcsolódó szócikkek: Mick Jagger · The Rolling Stones
bea_vatott>!

– Azt mondod, az élet a pénzről és a szerelemről szól? Én azt mondom, az élményekről.