Thor: ​Újjászületés 83 csillagozás

J. Michael Straczynski: Thor: Újjászületés

Visszatérve a hatalmas Marvel-hősök soraiba, az asgardi viharisten újra egyesült a halandó dr. Donald Blake alakjával. Együtt kell szembenézniük a misztikus északi királyság örökségével és a halhatatlan hősök felélesztésével – ám egy olyan világban, ahová talán nem akarnak visszatérni.

A gyűjtemény a Thor (3. széria) 1-6. számát tartalmazza.

Eredeti mű: J. Michael Straczynski: Thor 1.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Nagy Marvel Képregénygyűjtemény

168 oldal · keménytáblás · Illusztrálta: Olivier Coipel, Mark Morales

Thor · Tony Stark (Iron Man)

Asgard

zamil
J. Michael Straczynski: Thor: Újjászületés

Szép volt, jó volt egy hiányzott belőle az izgalom. Szeretem a skandináv mitológiát, így érthető volt hogy vártam a Thor részeket.

CaptainV P
J. Michael Straczynski: Thor: Újjászületés

Mikor először találkoztam a moziban Thorral, nagyon össze nem illőnek éreztem a szuperhősösdit és az északi mitológiát, és az MCU-s megvalósítások ugyan sokat változtak filmről filmre, ha őszinte akarok lenni, nekem Asgard sosem tetszett a vásznon, inkább tűnt elfkirályságnak, mint a viking kultúrában gyökerező, az ő fogalmaik szerinti tökéletes, isteni városnak. Ebben a képregényben meg Thor OKLAHOMA SZÉLÉRE TELEPÍTI ASGARDOT, A POSTALÁDÁJÁN PEDIG AZ ÁLL, HOGY ASGARD UTCA 1., és ez most az új kedvenc dolgom a világon, úgyhogy ez megint csak egy nagy élmény volt.
Nagyon jókat szórakoztam a kedves kisvárosiak és a pátoszos istenek interakcióin, ebben sok játékosság és szellemesség van, közben viszont a történet és maga Thor rettentően komoly. Tele volt klassz ötletekkel, és hiába mozog szélsőségek között, az egész tök jól működik, a viharok ábrázolása pedig néha őrült jól sikerült.

littlelinda P
J. Michael Straczynski: Thor: Újjászületés

Először is: mennyire gyönyörű már ez a kötet! Sajnos nem tudom pontosan, hogy mikor jelentek meg eredetileg ezek a részek, de a rajzolás valami eszméletlen szép. A történet se volt rossz, ugyan az elején izgalmasabbnak tűnt, a végére viszont kicsit ellaposodott a sztori és volt benne egy-két fura dolog (pl. a közgyűléses incidens) ami nem igazán tetszett. Szívesen láttam volna azt is, hogy az összes többi isten milyen halandó testbe került. Loki nagyon menő volt!! spoiler

Hanaiwa
J. Michael Straczynski: Thor: Újjászületés

Nohát.. Ez kimondottan igényes volt, főleg a rajzok tekintetében. Az én generációmnak (most 40-esek) egy fontos szelet volt a képregény ifjúkorunkban, és most elkapott az érzés hogy fel kéne venni a fonalat újra.

ftamas
J. Michael Straczynski: Thor: Újjászületés

Nekem alapvetően tetszett. Igazából ez egyrészt egy bevezető kötet és először le kell tenni az alapokat, hogy később építkezni lehessen. Külön tetszett, hogy Thor nem egy nagy darab ember kalapáccsal, hanem egy isten és itt kijött a különbség.

BallaNóci

Imádom! :D
Nem tudom, lesz-e olyan ebben a gyűjteményben, ami nekem nem fog tetszeni, de van egy olyan érzésem, hogy nem igazán..
A Marvel képregények teljesen beszippantottak, ez most már 100%.

Ezek a rajzok.. te jó ég. Imádtam! Azt is, hogy itt Thor pont annyira tökös, amennyire egy istenségnek annak kell lenni!
Kicsit furcsa, hogy ennyire a sztori közepébe csöppentünk, de remélem egyszer az előzményeket is elolvashatom.

Balázs_Erőss
J. Michael Straczynski: Thor: Újjászületés

Tudom már, mi az én problémám ezekkel a gyűjteményekkel! Tele vannak olyan utalásokkal, amik számomra soha nem hallott eseményekre vonatkoznak. Innen pedig már nehézkes felépítenem a most olvasott sztorit. Ebben az esetben pl., minden asgaardi istenség eltűnt a Ragnarök után, és Thor hívogatja elő őket. Miközben Karakószörcsögön előlebegteti Asgaard-ot. Aham. No persze, hiszen ő egy isten.
Aztán mindenkit szépen visszarángat a valóságba. Ide, a karakószörcsögi mélyvalóságba…
Nagyon szépen megrajzolt, egészen szórakoztató olvasmány volt.

KMReni P
J. Michael Straczynski: Thor: Újjászületés

Ez a kötet is jóra sikerült, igényes és szép minőségű. Előfizetőjük vagyok, így nem bántam meg :)
Thor az egyik kedvencem, így kifejezetten örültem ennek a kötetnek. És örömmel tapasztaltam, hogy nagyon klassz az ábrázolása, egy igazi isten! Várom a folytatást, mert a bevezető tetszett.

Morn
J. Michael Straczynski: Thor: Újjászületés

Teljesen más olvasni Thort, mintsem nézni. Plusz információkkal is találkoztam, egy kicsit úgy is éreztem, hogy hiányzik innen valami.
Maga a történet is lassan csordogált előre, nem is történt túl sok minden, de a humoros momentumokért odáig vagyok. Főleg, hogy Thor hova telepíti Asgardot, és hogy még postaládája is lesz! :D
A rajzok valami gyönyörűek. A színek (holdfényes jelenetek főleg), az előtérbe vagy háttérbe húzódott ábrák, minden. Bravó. Olvasnám tovább.

168 oldal · keménytáblás · Illusztrálta: Olivier Coipel, Mark Morales
J. Michael Straczynski: Thor: Újjászületés

A halandó testben élő amnéziás istenek felkutatás, mint kifejezetten érdekes alapötlet (eltekintve a fősodorbeli képregények karakterek önfeláldozását és halált teljesen eljelentéktelenítő feltámasztás mániájától, de ezt a békát sajnos le kell nyelni). Más kérdés, hogy a megvalósítás egy kicsit esetleges. Viszont nagyon tetszett az oklahomai kisváros lakóinak és életüknek a bemutatása
Ahogy az északi mitológiából is tudhatjuk, nem Thor a legélesebb kés a vikingek istenei között – és ez a nem túl hízelgő megállapítás igaz a képregényes megfelelőjére is. Itt is spoiler. Nagy kár, hogy a cselekmény hátterében meghúzódó erőkről spoiler nem derül ki semmi, mert így a kötet pont ott ér véget, ahol elkezdene izgalmas lenni.
Négy szerelmes hal az ötből.

Dávidmoly

– Afrika problémáit Afrikának kell orvosolnia. A bajokat nem lehet kívülről megoldani, pláne nem a fehéreknek.
– Mi istenek vagyunk.
– Afrikában bárki isten lehet, aki élet és halál ura.

Dávidmoly

– Apámnak volt egy mondása. „Egy madár és egy hal szeretheti egymást, de vajon hol telepednének le?”
– A folyóparton.

Maryana

– (…) Asgardon nem használtak vécét?
– Nem, nem, nem. Mi hagyományosan mindent átpakoltunk a falon. A kecskék imádták. A jégóriások nem annyira.
– Igen, de…
– Asgard ragyogó küllemére ügyelnünk kellett.

BallaNóci

Ugye nem gondoltad komolyan, hogy lepottyantod Asgardot Amerika kellős közepére, és a Nemzeti Őrségtől a Fehér Házig mindenki tapsikolni fog hozzá?

Kapcsolódó szócikkek: Asgard · Tony Stark (Iron Man)
Maryana

– Ha tenni szerettél volna valamit, azt akkor kellett volna, amikor szükségünk volt rád! Akkor hol voltál, mi?
– Halott voltam.
– Ja, hát… az lehet… de akkor is tehettél volna valamit!

itsmemiles

Különös álmokat láttam. Ember voltam, aki azt álmodta, Isten. Isten voltam, aki azt álmodta, ember.
Ismertem a szenvedélyt. Ismertem a veszteséget. Ismertem a csillagokat. Ismertem a kudarcot. Ismertem a szenvedést. Ismertem a háborút. És minden dolgok végét.
És aztán én… És aztán én… És aztán mi… Aludni tértünk. És elmentünk. És nem voltunk többé.

Kapcsolódó szócikkek: Thor

– Halott voltam.

Maryana

– Mondtam már, hogy tűnj a jó büdös francba! Itt nem kedveljük a fajtádat! Nincs szükségünk rátok!
– Milyen fajtára gondolsz?
– Bajkeverő vagy!