Thor: ​Újjászületés 94 csillagozás

J. Michael Straczynski: Thor: Újjászületés

Visszatérve a hatalmas Marvel-hősök soraiba, az asgardi viharisten újra egyesült a halandó dr. Donald Blake alakjával. Együtt kell szembenézniük a misztikus északi királyság örökségével és a halhatatlan hősök felélesztésével – ám egy olyan világban, ahová talán nem akarnak visszatérni.

A gyűjtemény a Thor (3. széria) 1-6. számát tartalmazza.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Nagy Marvel Képregénygyűjtemény

168 oldal · keménytáblás · Illusztrálta: Olivier Coipel, Mark Morales

Thor · Tony Stark (Iron Man)

Asgard

Leonidas>!
J. Michael Straczynski: Thor: Újjászületés

Nem rossz történet csak sajnos pont akkor lett vége, mikor kezdett izgalmas lenni. Szívesen olvastam volna tovább, azonban a folytatás nem jelent meg magyarul és nem valószínű, hogy a jövőben ez helyzet változna. Nem sok Straczynski sztorit olvastam, de eddig nem okozott csalódást. Olivier Coipel jó munkát végzett. A rajzai szépek, bár Thor feje nekem picit fura volt. Ez a történet simán lehetett volna akár 5 csillagos is, sajnos a lényeget nem tudjuk meg. Ettől függetlenül érdemes elolvasni.

zamil>!
J. Michael Straczynski: Thor: Újjászületés

Szép volt, jó volt egy hiányzott belőle az izgalom. Szeretem a skandináv mitológiát, így érthető volt hogy vártam a Thor részeket.

CaptainV IP>!
J. Michael Straczynski: Thor: Újjászületés

Mikor először találkoztam a moziban Thorral, nagyon össze nem illőnek éreztem a szuperhősösdit és az északi mitológiát, és az MCU-s megvalósítások ugyan sokat változtak filmről filmre, ha őszinte akarok lenni, nekem Asgard sosem tetszett a vásznon, inkább tűnt elfkirályságnak, mint a viking kultúrában gyökerező, az ő fogalmaik szerinti tökéletes, isteni városnak. Ebben a képregényben meg Thor OKLAHOMA SZÉLÉRE TELEPÍTI ASGARDOT, A POSTALÁDÁJÁN PEDIG AZ ÁLL, HOGY ASGARD UTCA 1., és ez most az új kedvenc dolgom a világon, úgyhogy ez megint csak egy nagy élmény volt.
Nagyon jókat szórakoztam a kedves kisvárosiak és a pátoszos istenek interakcióin, ebben sok játékosság és szellemesség van, közben viszont a történet és maga Thor rettentően komoly. Tele volt klassz ötletekkel, és hiába mozog szélsőségek között, az egész tök jól működik, a viharok ábrázolása pedig néha őrült jól sikerült.

littlelinda P>!
J. Michael Straczynski: Thor: Újjászületés

Először is: mennyire gyönyörű már ez a kötet! Sajnos nem tudom pontosan, hogy mikor jelentek meg eredetileg ezek a részek, de a rajzolás valami eszméletlen szép. A történet se volt rossz, ugyan az elején izgalmasabbnak tűnt, a végére viszont kicsit ellaposodott a sztori és volt benne egy-két fura dolog (pl. a közgyűléses incidens) ami nem igazán tetszett. Szívesen láttam volna azt is, hogy az összes többi isten milyen halandó testbe került. Loki nagyon menő volt!! spoiler

Hanaiwa>!
J. Michael Straczynski: Thor: Újjászületés

Nohát.. Ez kimondottan igényes volt, főleg a rajzok tekintetében. Az én generációmnak (most 40-esek) egy fontos szelet volt a képregény ifjúkorunkban, és most elkapott az érzés hogy fel kéne venni a fonalat újra.

Dominik_Blasir>!
J. Michael Straczynski: Thor: Újjászületés

Minden elolvasott, önálló Thor-kötettel csak jobb és jobb lesz a véleményem erről a figuráról és a köré írt történetekről – pedig általában, közös eseményeken és hasonló szituációkban nem különösebben kedvelem. De az Aaron-run kezdete egészen zseniális volt, és most Straczynski is remekül mutatta be ezt a modernkori skandináv istenséget.
Az előzményekről túl sok fogalmam nem volt, viszont az Oklahomába helyezett Asgard és a körítés meglepően üdítően és szórakoztatóan hatott. Az asgardiak visszatérése és velük Thor tűnődő-elmélkedő dilemmái pedig szokatlanul súlyosnak érződtek – Straczynski valahogy úgy tudott mélységet adni ennek a figurának, hogy valójában olyan sokat azért nem mondott. (Azért a Tony-val való összecsapása csodálatos volt.)
Vagy lehet, hogy az önálló Thor-kötetek pont azért jönnek be annyira, mert végre van lehetőség és hely arra, hogy tényleg kibontakozzon a személyisége – és az már önmagában ilyen? Ezt csak további Thor-kötetek olvasásával tudom kideríteni. Az Újjászületés eléggé fel is kelti az érdeklődést, kár, hogy a Hachette-sorozatban több nem jön.

amanda888 P>!
J. Michael Straczynski: Thor: Újjászületés

Őszintén szólva, Thor soha nem volt a kedvencem. Talán a Ragnarök óta változott ez a pozitív irányban, de nálam ő még most is kilóg a sorból. Persze alapvetően is kilóg a szuperhősök sorából, hiszen egy mitológikus hős, egy isten, akinek köze van a Földhöz is, sőt különböző alteregói is vannak. Ez az összeolvadásos rész egy kicsit meredek, de ez van.
A képregényről röviden annyit, hogy nagyon jó történetindító kötet. Az egyetlen gond az, hogy mire jól ráhangolódik az ember a történetre, már vége is… Szívesen folytatnám.
A rajzokról meg megint csak annyit, hogy csodásak… szinte mindig ezt írom, de ez az igazság…

ftamas>!
J. Michael Straczynski: Thor: Újjászületés

Nekem alapvetően tetszett. Igazából ez egyrészt egy bevezető kötet és először le kell tenni az alapokat, hogy később építkezni lehessen. Külön tetszett, hogy Thor nem egy nagy darab ember kalapáccsal, hanem egy isten és itt kijött a különbség.

BallaNóci>!

Imádom! :D
Nem tudom, lesz-e olyan ebben a gyűjteményben, ami nekem nem fog tetszeni, de van egy olyan érzésem, hogy nem igazán..
A Marvel képregények teljesen beszippantottak, ez most már 100%.

Ezek a rajzok.. te jó ég. Imádtam! Azt is, hogy itt Thor pont annyira tökös, amennyire egy istenségnek annak kell lenni!
Kicsit furcsa, hogy ennyire a sztori közepébe csöppentünk, de remélem egyszer az előzményeket is elolvashatom.

Balázs_Erőss>!
J. Michael Straczynski: Thor: Újjászületés

Tudom már, mi az én problémám ezekkel a gyűjteményekkel! Tele vannak olyan utalásokkal, amik számomra soha nem hallott eseményekre vonatkoznak. Innen pedig már nehézkes felépítenem a most olvasott sztorit. Ebben az esetben pl., minden asgaardi istenség eltűnt a Ragnarök után, és Thor hívogatja elő őket. Miközben Karakószörcsögön előlebegteti Asgaard-ot. Aham. No persze, hiszen ő egy isten.
Aztán mindenkit szépen visszarángat a valóságba. Ide, a karakószörcsögi mélyvalóságba…
Nagyon szépen megrajzolt, egészen szórakoztató olvasmány volt.

Rodwin>!

…Süteménnyel bármilyen rossz napot fel lehet dobni.

5. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: sütemény
Dávidmoly>!

– Afrika problémáit Afrikának kell orvosolnia. A bajokat nem lehet kívülről megoldani, pláne nem a fehéreknek.
– Mi istenek vagyunk.
– Afrikában bárki isten lehet, aki élet és halál ura.

Dávidmoly>!

– Apámnak volt egy mondása. „Egy madár és egy hal szeretheti egymást, de vajon hol telepednének le?”
– A folyóparton.

Maryana>!

– (…) Asgardon nem használtak vécét?
– Nem, nem, nem. Mi hagyományosan mindent átpakoltunk a falon. A kecskék imádták. A jégóriások nem annyira.
– Igen, de…
– Asgard ragyogó küllemére ügyelnünk kellett.

BallaNóci>!

Ugye nem gondoltad komolyan, hogy lepottyantod Asgardot Amerika kellős közepére, és a Nemzeti Őrségtől a Fehér Házig mindenki tapsikolni fog hozzá?

Kapcsolódó szócikkek: Asgard · Tony Stark (Iron Man)
itsmemiles>!

Különös álmokat láttam. Ember voltam, aki azt álmodta, Isten. Isten voltam, aki azt álmodta, ember.
Ismertem a szenvedélyt. Ismertem a veszteséget. Ismertem a csillagokat. Ismertem a kudarcot. Ismertem a szenvedést. Ismertem a háborút. És minden dolgok végét.
És aztán én… És aztán én… És aztán mi… Aludni tértünk. És elmentünk. És nem voltunk többé.

Kapcsolódó szócikkek: Thor
Maryana>!

– Ha tenni szerettél volna valamit, azt akkor kellett volna, amikor szükségünk volt rád! Akkor hol voltál, mi?
– Halott voltam.
– Ja, hát… az lehet… de akkor is tehettél volna valamit!

Melinda_Kléri >!

Thor vagyok! És…élni…akarok.
Élni…
És lélegezni…
És harcolni…
Újra.

– Halott voltam.

Maryana>!

– Mondtam már, hogy tűnj a jó büdös francba! Itt nem kedveljük a fajtádat! Nincs szükségünk rátok!
– Milyen fajtára gondolsz?
– Bajkeverő vagy!