Vallomások ​és Amíg ki nem hűlnek a csillagok (A hihetetlen Pókember 2.) 37 csillagozás

J. Michael Straczynski: A hihetetlen Pókember – Vallomások és Amíg ki nem hűlnek a csillagok

Peter Parker éveken át sikeresen titkolta a Pókemberként töltött kettős életét May nagynénje előtt, ám amikor az végül mégis rájön erre, kiderül, hogy sokkal erősebb személyiség, mint Peter gondolta volna. Emellett azon törekvése, hogy visszalopja magát az elhidegült felesége, Mary Jane szívébe, nem várt akadályba ütközik egy régi ellensége, Dr. Octopus személyében.

A gyűjtemény a The Amazing Spider-Man (2. széria) 37-45. számát tartalmazza.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Nagy Marvel Képregénygyűjtemény

Obi-Wan Kenobi · Pókember (Peter Parker) · Mary Jane Watson

Wiggin77 P>!

Nagyon szépen megrajzolt történet, amelyben nincs semmi grandiózus világmegmentés, viszont vannak fontos magánéleti szálak (mit fontos, meghatàrozó!), humor és egy régi ellenfél. Nagyon élveztem.

Dávidmoly P>!

Még nagyobb semmi. Vagy még kisebb semmi? Rengeteg semmi, az mennyi?
A drámai hatás első szabálya: a belépő a legfontosabb.
Várok rád, amíg a csillagok ki nem hűlnek. Vagy le nem esnek az égről.

Biztosan azért, mert öregszem, de a látványos bunyóknál még a szuperhős képregények esetében is többre értékelem a szépen meghúzott érzelmi íveket, és ennek a kötetnek ez igencsak előnyére válik, mert az előbbi fronton nem igazán teljesít, cserébe viszont az utóbbin alaposan kitesz magáért. A rajzok olyanok, amilyenek spoiler, de a karakterek és a köztük lévő kapcsolatok alakulása bőségesen kárpótol.
Négy csillag az ötből.

fowler P>!

Dupla nosztalgiahullám. Hihetetlen, hogy a Nagy Marvel Képregénygyűjtemény is lassan két teljes éve van velünk, és a 48. kötetben végre folytatódik az 1. kötetben megkezdett történet. Másrészt ez a sztori ugye megjelent anno a Panini-féle 27 számot megélt Hihetetlen Pókemberben, de ennek is már 13 éve (ATYAÉG!!!), így az újrázás semmiképp sem jelent problémát. Kimaradt ugyan a kötetből a kronológiailag ide, illetve helyesebben az előző és a jelenlegi kötet közé tartozó 9/11-es
szám (ez itt: https://marvel.fandom.com/wiki/Amazing_Spider-Man_Vol_2_36), de ez a kötet összértékéből semmit sem von le.

A Hazatérés végén ott hagytuk abba, hogy May néni eszméletlenül, szó szerint félholtra és véresre verve találja Petert és magával viszi a rongyos-véres pókruháját. És talán ez az egyetlen logikai bukfenc ebben a sztoribanspoiler? Magáról a történetről röviden: May néni a korábbi 40 évhez képest meglepően jól reagál a kialakult helyzetre, Peter végre összeszedi a bátorságát és felveszi a kapcsolatot Mary Jane-nel, feltűnik egy új gazfickó (Árny), tiszteletét teszi Doctor Strange (ennek az epizódnak minden képkockája és szövegbuborékja aranyat ér!), aztán az egyik legrégebbi (Oki doki), utóbbi feltűnésének pedig mindenféle szempontból remek a dinamikája (még akkor is, ha hoz magával egy új, fiatal, gátlástalan és tulajdonképp pancser Okit is).

Straczynskit és Romitát korábban már piedesztálra emeltem, így nem teszem meg újra. A folytatást a Panini-féle Pókember 14. számától lehet magyarul olvasni, ha valakinek még megvan – ha meg nincs, irány az aktuális képregénybörze, mivel ebben a gyűjteményben ez a sztori sajnos nem fog folytatódni.

FélszipókásŐsmoly >!

Ott folytatja, ahol a sorozat legelső kötete abbamaradt, de megalapozza Pókember Marvel Lovagokban lévő helyzetét is. Straczynski még mindig remekel a dráma és a jellemábrázolás terén, JRJR fura arcait pedig lassan megszoktatja a gyűjtemény. Feltűnik Doktor Strange, egy régi és egy új ellenfél, de világmegmentős akció helyett inkább a kapcsolatokról szól, inkább a főhős (és szerettei) háttértörténetét bontja ki, érzelmi szálakon hintázik. Komoly, érett darab. Kíváncsi lettem a folytatásra.

amanda888 P>!

Az első részen felbuzdulva, szinte rögtön folytattam is a sorozatot. Ez azért már kicsit más volt, mint a Hazatérés. Itt inkább az érzelmi szálak voltak hangsúlyosabbak, főleg May néni vonala. Nem hiába Vallomások… Bár nem vagyok Pókember tudor, de azért annyi megvan, hogy Ben bácsi, meg a „Nagy erő…”, és hogy May néni legtöbbször egy joviális idős asszony, itt azért elég kemény helyzetbe került. Az előző rész zseniálisan ért véget, ez a kötet pedig ott folytatódott, May néni elég kemény dilemma elé került. Remélem lesz lehetőségem majd egy-két régebbi számot is elolvasnom, hogy tényleg el tudjam dönteni, hogy itt kapott-e igazán lényeges szerepelt May néni. Nagyon tetszett a hozzáállása, hogy azonnal egy harcos anyatigrissé vált, és nem passzív szereplőként, hanem aktívan, tettekkel akarta segíteni Peter-t.

Popovicsp87 P>!

Közvetlenül a Hazatérés végén veszi fel a (pók)fonalat.
Nagyon tetszett, ahogy Peter rendezni próbálja érzésait Mary Jane-nel és May nénivel. Természetesen kettős énje okoz itt is elég galibát.
A második felében pedig egy régi ismerős ugrik be. Először a hátsó borító miatt megijedtem, bénán nézett ki a „modern” Oki doki, de szerencsére nem erről volt szó. :D

BlueDeath IP>!

Megboldogul fiatalkoromban már olvastam ezt a történetet, csak akkor még füzetekben jelent meg, szóval alaposan elhúzódott. A mai napig jó sztori, ügyesen vegyítve az akciókat, a hétköznapi problémákkal, nagyjából fenntartva az egyensúlyt. A rajzok szépek, bár néha furák. A kvázi behorpadt fejű Pókember pl. azért nem szép :D

ftamas>!

Alapvetően nem rossz történet, ami végül is egy kevés akcióval megfűszerezett romantikus családregény. Csak ez a fiatal Romita borzalmas, kár, hogy nem az apja rajzolta.

Morn>!

Az elején még jó volt. Tetszett, ahogy May néni spoiler, illetőleg a kezdeti kis történet az utcafiatalokkal és az Árnnyal. Kicsit túl hirtelen és összecsapott megoldása lett ennek a résznek, de még így is el tudtam fogadni, főleg mert mellette jött Póki megszokott humora.
Ezután azonban kicsit mélyrepülést vettek a dolgok. Nem bírom egyszerűen ezeket az eltúlzott spoiler Nem szeretem őt, sajnálom, engem csak zavar a jelenléte, még ha a kötet felének ő is a lényege (a címből utalva, az első rész pedig spoiler, amit szerettem is). Plusz még szánalmasnak tartottam a spoiler
Nem volt rossz, kikapcsolt, befaltam ezt is, de nem lesz kedvenc. Hiába jó Pókember figurája, szeretem a gondolatait, a humorát, a kapcsolódási pontjait, ezek a szerelmi szálak nekem teljesen elrontják az összképet. Pedig azt hittem, Strange feltűnésével ez már csak egy jó kötet lehet.

Tamás_Lugosi>!

Nem vagyok egy nagy Pókember rajongó ezért is adtam csak 3 csillagot. Az, hogy 2 Dr. Octopus jelenik, az jó dolog. Én az öregebbnek szurkoltam, mégis csak Ő az eredeti. Ez az utánzat valahogy nem jött be a bionikus karjaival. Itt inkább az emberi szálak tetszettek, hogy pl: May néni már tudja Peter titkát és hogyan mondja el, hogyan beszélik meg a sok kérdőjelet.
Ajánlom mindenkinek.

BlueDeath IP>!

Amikor Obi-Wan az erő sötét oldaláról beszélt, még nem tudtuk, hogy a windowsra utalt…

Kapcsolódó szócikkek: Obi-Wan Kenobi
Dávidmoly P>!

– Vannak olyan emberek, akik a természetüknél fogva korán és könnyen ébrednek. Már hajnalban vidámak és tettrekészek. Ezért mindenki utálja őket és ez így is van rendben. Másrészt meg ott vannak azok, akik egész éjjel dolgoznak, és csak reggel fekszenek le. Mint például az írók, a művészek, és más olyan emberek, akikkel a nagy többség amúgy sem szívesen találkozik.

Közjáték

BlueDeath IP>!

Nem kéne BIll Gatesnek egy hálókabala?
Nem jó… Mindig nevet kéne változtatnom… Pókember 98… Pókember XP… Pókember „Már megint fizetnem kell egy frissítésért?”…

Kapcsolódó szócikkek: Pókember (Peter Parker)
Dávidmoly P>!

Három rendőrt is felhívtam. Semmi. Aztán két szociális gondozót. Még nagyobb semmi. Vagy még kisebb semmi? Rengeteg semmi, az mennyi?

Kényes témák

Kapcsolódó szócikkek: Pókember (Peter Parker) · semmi
Dávidmoly P>!

– Ben bácsi ezt úgy hívta, vízisíelés. A lehető leggyorsabban kell haladnod, mert tudod, hogy amin állsz, nem képes megtartani téged.

Visszatekintés

Dávidmoly P>!

De azt is tudom, hogy ez nekem magas. Bunyózgatni a rosszfiúkkal, az egész jól megy már. De amikor asztrális síkokról meg varázsigékről meg mágiáról van szó, ahhoz én kevés vagyok. May néni mindig mondja: ha nem tudod, mi fáj… doktorhoz kell fordulni.
– Helló, doki! Hogy ityeg?

Visszatekintés

Kapcsolódó szócikkek: Pókember (Peter Parker)

– Meghalt?
– Felrobbant.
– Oké, de meghalt?
– Úgy látszik. De errefelé az ilyesmi nem tart örökké. Az ismerőseimnek legalább a fele volt már halott egyszer. A többségnek jót is tett.

Váratlan fordulatok

Kapcsolódó szócikkek: halál · Pókember (Peter Parker) · robbanás
Dávidmoly P>!

– Egy szót szólsz… csak egyet… és megöllek. Nagyon. Itt és most. Azonnal.

Férfikar

Kapcsolódó szócikkek: Mary Jane Watson
Dávidmoly P>!

– Várok rád, amíg a csillagok ki nem hűlnek. Vagy le nem esnek az égről.

Amíg a csillagok ki nem hűlnek

Kapcsolódó szócikkek: csillag · Pókember (Peter Parker) · várakozás