Désert 1 csillagozás

J. M. G. Le Clézio: Désert J. M. G. Le Clézio: Désert J. M. G. Le Clézio: Désert J. M. G. Le Clézio: Désert J. M. G. Le Clézio: Désert

La toute jeune Lalla a pour ancêtres les « hommes bleus », guerriers du désert saharien. Elle vit dans une bidonville, mais ne peut les oublier. La puissance de la nature et des légendes, son amour pour le Hartani, un jeune berger muet, une évasion manquée vers « leur » désert, l'exil à Marseille, tout cela ne peut que durcir son âme lumineuse. Lalla a beau travailler dans un hôtel de passe, être enceinte, devenir une cover-girl célèbre, rien n'éteint sa foi religieuse et sa passion du désert.

Eredeti megjelenés éve: 1980

Gallimard, Párizs, 2008
440 oldal · puhatáblás · ISBN: 9782070376704
Gallimard, Franciaország, 1980
440 oldal · ISBN: 2070376702

János_testvér I>!
J. M. G. Le Clézio: Désert

Első olvasmányom a szerzőtől. Egyetemen az első pár bekezdést kellett vhogy elemezni – a szöveg akkor is tetszett, a feladat nem.

Jól fut egymás mellett a két szál, az egyik talán kicsit túl rózsaszín, de nekem még belefér.

A történelmet a győztesek írják, hogy ki a jó fiú és ki a rossz, az nézőpont kérdése. Ez több szinten is megjelenik a műben: a harcoló felek és az utcai zsebes vs rendőrség esetében is.

Valami nagy életigenlést érzek a regényben: sok halált és szenvedést ellensúlyozhat egy új élet.