Star ​Trek: Nemezis (Star Trek: Az új nemzedék) 21 csillagozás

J. M. Dillard: Star Trek: Nemezis

A Romulus és Remus ikerbolygók lakói kibékíthetetlen ellentétben állnak egymással.

A militáns romulánok rabszolgasorban tartják a remánokat, akik egy embertől, Shinzontól várják szabadulásukat. Az Enterprise űrhajó éppen a közelben tartózkodik, amikor a remánok Shinzon vezetésével meggyilkolják a Romulán Szenátus tagjait, és magukhoz ragadják a birodalom irányítását. Janeway admirális parancsára Picard kapitány és legénysége elindul, hogy kivizsgálja az ügyet. Különös kérdésekre kell választ találniuk. Kicsoda Shinzon? Hogy került a remánok közé, és miért hasonlít ilyen meglepően Picard kapitányra?
Az U.S.S. Enterprise NCC-1701-E legénysége olyan kalandba bonyolódik, amelynek során talán mindent fel kell áldozniuk a föderáció megmentése érdekében.

Eredeti cím: Star Trek Nemesis

!

Star Trek

132 tag · 115 karc · Utolsó karc: 2024. február 12., 22:00 · Bővebben

J. M. Dillard: Star Trek: Nemezis

Hol is kezdjem… Azon kevesek közé tartozom, akiknek tetszett a film, annak minden hibája ellenére. Ez a könyv adott hozzá egy kis pluszt, amelynek segítségével jobban át tudtam élni, hogy mi zajlik a szereplők fejében. Érthetőbb lett az Shinzon, mit miért cselekedett. A könyv vége pedig, úgymond „megvett kilóra”, ahogy borsodban mondják.
Kellemes egy délutáni olvasmány.

Kingchow>!
J. M. Dillard: Star Trek: Nemezis

A Strar Trek világa egy olyan hely amiben szívesen élnék. Mikor kezembe fogtam a könyvet kíváncsian vártam, hogy milyen lesz. A film nem a kedvencem, de a könyv megfogott. Jól leírja a cselekményt és, szerintem, a szereplők érzései is jobban átjönnek mint a filmben.

Oli_Szolnok>!
J. M. Dillard: Star Trek: Nemezis

Nagyon sok rajongó nem szereti a könyv film változatát. Viszont én először olvastam a könyvet (az első star trek könyvem) minthogy láttam volna a filmet. És zseniális mindkettő. Sokáig a Nemzedékek volt a kedvenc Picard filmem amíg nem jött ez. Tökéletes sorozat befejezés volt. Utána még jó párszor elolvastam. :) Live long and prosper

GoneTom>!
J. M. Dillard: Star Trek: Nemezis

A Star Trek kötetek közt az utolsó…Jó lenne az előzményköteteket is elolvasni, hogy jobban rálássak a teljes történetre. Ez a kötet ettől függetlenül tetszett. Olcsósága ellenére kifejezetten összeszedett mű.

kage_sama>!
J. M. Dillard: Star Trek: Nemezis

A könyv olvasása közben felrémlettek bennem a film jelenetei. A különbséget főleg a szereplők belső gondolatainak megjelenítése adta. Természetesen most is eléggé elszomorított a kedvenc szereplőm távozása.

Papi>!
J. M. Dillard: Star Trek: Nemezis

Életem első Star Trek könyve, pedig gyerekorom óta olvasok SF könyveket. Őszintén megmondom, nekem annyira nem jön be ez az univerzum. De egyrészt, mivel sokak szeretik, másrészt tetszik a plecsni, adtam neki egy esélyt, :) Szeretek olyan könyvet olvasni, amelyből film is készült, mert a könyv mögött pörög a film. Így most is előbb a filmet néztem meg.
A film mellett (ami nekem egyébként tetszett), érdekes volt olvasni a könyvet, de azt hiszem ez továbbra sem az én világom.

Nyctea P>!
J. M. Dillard: Star Trek: Nemezis

Ez egy nagyon jól megírt Star Trek könyv. Tetszik, hogy részletesen bemutatja a szereplők lelkivilágát, motivációit, érzéseit, ami egy filmből nem feltétlenül jön át, és a stílusa is élvezetes.

JackTheStampede>!
J. M. Dillard: Star Trek: Nemezis

Jó volt a történet bár megjegyzem a mozihoz képest a könyv jobban sikerült, sajnos nemhiába lett a Nemezis az egyik leggyengébb Trek film.

lustica>!
J. M. Dillard: Star Trek: Nemezis

Imádtam! Ez volt az a könyv, amit még a film megnézése előtt olvastam. Hihetetlen, de a mozi pontos mása futott a szemeim előtt. Nagyon élveztem. Jó sztori, jó karakterek. Kell ennél több?

Steini_98_19>!

– Jean-Luc – mondta kissé szárazon. – Mit szólna akkor, ha megkérném, ugorjon át a Romulusra?
– A flottával, vagy anélkül? – kérdezte Picard[…]

Steini_98_19>!

Picard az erőtéren keresztül az eres arcra meredt, és arra gondolt, hogy a gyűlölet komoly változásokat okozhat egy ember életében.

Steini_98_19>!

A föderáció egyik legfontosabb, legdrágább eszméje az, hogy minden ember, minden faj egyesülhet. Amióta a vulkániak először a Földre tették a lábukat, a békés jövő megteremtése a célunk… Akkor lennék a legbüszkébb, ha barátsággal foghatnék kezet veled. Idővel… Miután kiérdemeltük egymás bizalmát.

Steini_98_19>!

A magas mennyezetű, egyszerű bútorokkal berendezett csarnokok egy buddhista rendházat juttattak az eszébe, de egy pillanatra sem felejtette el, hogy ezt a „templomot” háborús célokra építették.