Redemption (Sempre 2.) 7 csillagozás

J. M. Darhower: Redemption

In this thrilling and sexy follow-up to Sempre, two young lovers struggle to keep their relationship intact after they become deeply enmeshed in the dangerous mafia-run crime ring they once tried to overthrow.

Haven Antonelli and Carmine DeMarco have been through a lot. Haven was taken in by Carmine’s father, and with his family’s help, she escaped a gruesome fate. However, saving Haven from the dark intentions of a mafia family cost Carmine a steep price: he was forced to swear loyalty to them.

Now, still passionately in love, Carmine and Haven must face the fall-out of Carmine’s forced service, as Haven discovers terrifying secrets about the family that enslaved both her and her mother—and why she matters so much in this intricate web of lies.

Eredeti megjelenés éve: 2013

528 oldal · ISBN: 9781476760773 · ASIN: 1476760772
Pocket Star, 2013
530 oldal · ASIN: B00BSBVFWC

Carmine DeMarco · Haven · Vincent DeMarco

J. M. Darhower: Redemption

A Sempre Forever abban a tudatban hagyott, hogy „úgy ahogy”, de minden a legnagyobb rendben. Az volt csak a vihar előtti csend. Ha a Sepmre Forever rázós kategória, akkor ez nem is tudom mi. Sokkal rázósabb. Engem lelkileg kicsinált és fiatalkorom ellenére többször is spoiler infarktus közeli állapotba kerített. Imádtam, rögtön magával ragad de nem volt lelki erőm egy huzamban kiolvasni, mert nem szeretek olvasás közben szorongani.
Az előző rész alapján hatalmas volt az elvárásom. Megkaptam, de másként, mint azt vártam. A Sempre legnagyobb része édes volt és romantikus, míg a Redempion-ben kb. 70/30-ad arányban a krimi kapott nagyobb szerepet. Ennek sajnos oka volt, de az majd később kiderül. A történet szuperül meg van írva és továbbra is nagyon részletes, a maffia szál hiteles a krimi vonal pedig felkavaró. A karakterek továbbra is nagyon komplexek, erős akaratúak és fejlődőképesek. Most mindegyik szereplőnek olyan döntést kellett meghozni, ami teljesen megváltoztatja az egész jövőjüket, eddigi életüket.

Carmine és Haven egy olyan világban élnek, ahol folyton falakba ütköznek. Nagyon úgy tűnik, hogy minden és mindenki azon van, hogy miként válassza szét őket egymástól. Még nagyon fiatalok, de a közös jövő bizonytalan. Bár Haven felszabadult, a fiú nem akarta, hogy a lány úgy érezze, kegyelemből él. Ehhez jön a nagybátyjának tett ígérete. Ez csak erősítette az elhatározását, hogy elengedje őt.
Az előző részből már kiderült, hogy a szerelmük akármilyen cuki, mégis őszinte és igazi, ami túlél minden megpróbáltatást. A könyv eleje úgy is indult. spoiler Carmine-t, ha eddig nem szerettem volna, akkor ebben a kötetben mindenképpen bekövetkezett volna. Bebizonyította mekkora szíve van. Hatalmas önzetlenségre képes azért, akit igazán szeret. Nagyon jól tudta, hogy a szeretet soha nem igazságos. spoiler spoiler
De mit ér a szabadság, a lány életében, ha le kell mondania a szerelemről? Haven-nek óriási a lelki ereje. Hatalmas utat tesz meg, felfedezi önmagát és közben próbálja összeszedni a szíve darabkáit. Haven New Yorkba megy egy Művészeti Főiskolára. Felfedezi azokat a helyeket, amiket együtt szerettek volna a fiúval. Nyitottá válik, megváltozik. Sok elégedetlen, folyton másokat okoló ember tanulhatna tőle….
Eközben Carmine szenved, miközben akaratán kívül, de könyékig benne van a bűnben, mocsokban. spoiler A szívem szakadt meg érte. Továbbra is imádnivaló a mocskos beszédével együtt.
spoiler Nálam, aki legfőképpen a romantikára van kihegyezve, nagyon fájt, hogy ezt tette, de az írónő ezt olyan ügyesen megoldotta pl. a többi karakter jellemfejlődésével és azok történetével. Így sem volt hiányérzetem romantika terén. Sőt! Őszinte, mély szerelmi pillanatokat osztott meg az írónő mind a három párosról. spoiler. Mind a három pár szerelme időtálló és őszinte. Amikor a könyv háromnegyedénél újra találkoznak, leírhatatlan volt az örömöm. Sok minden változott, de nem az érzéseik egymás felé.
Hatalmas hiba lenne, ha nem térnék ki a könyv egyik legnagyobb kedvencére Corrado-ra!

Istenem, de imádtam!Félelmetesen zseniális egy alak. spoiler Továbbra is keveréke a szexi vadállatnak és a hidegvérű gyilkosnak, de ebben a részben olyan oldalait is megmutatta, hogy csak bámultam. Ő New Yorkba megy Haven-nel, aki vállalja érte a felelősséget. Alig várom, hogy az ő kötetét is olvassam.

Ez a kötet is egy nagyon szép történet, amiben jelentős szerepet kap a hűség, a félelem, becsület, és a kétségbeesés. Örülök, hogy ilyen szép és igaznak ható szerelmi történet tanúja lehetettem. Fájó szívvel búcsúzom Haven-től és Carmine-tól. A szívembe zártam őket, az írónőt és minden karakterét, elmés gondolatát, szívhez szóló sorait. Sokszor haragudtam Darhower-re, de nem tudok 5 csillagnál kevesebbet adni.

gabiica P>!
J. M. Darhower: Redemption

Számomra hozta az első rész színvonalát. Bár talán még ennél is kevesebb romantikát vártam ebbe a történetbe, de úgy érzem, mégis úgy volt jó, ahogy. Nagy hangsúlyt kapott a sötét világ, a valószerűség, a kegyetlenség, és ez nekem tökéletes egyensúlyt adott.
Hihetetlenül erős történet, rég voltam már szemtanúja ennyi jellemfejlődésnek, ennyi kihegyezett/kiélezett döntésnek, ennyi izgalomnak.
Tökéletesen hozta a maffia kegyetlen világát, izgalmas volt, már-már kalandos. Engem megnyert!

felícia97>!
J. M. Darhower: Redemption

Miért? Miért ilyen nehéz mindig a jó könyvekről beszélni? Szó szerint küzdenek bennem a szavak, egymás után próbálnak felszínre törni hogy elmondhassam mit is jelentett nekem pontosan ez a történet,de tudom hogy bárhogy is próbálkozok,bármit is fogok írni az nem fogja visszaadni azt az érzelmi állapotot amit a könyv olvasása közben éreztem.Egy hosszú és meghatározó utazás vált teljessé most,hosszú 1000 oldalnyi érzelem és küzdelem ért véget ami a boldogságért és igazságtételért zajlott egy kegyetlen világ ellenében.Az ellen a világ ellen, ami örökké elvesz a benne élőktől valamit,de ami minden szenvedést és fájdalmat meghazudtolva néha mégis ad valami értékeset mikor senki sem számít rá, amiért érdemes tovább menni az úton,bármilyen nehézség árán is.Mert erről szól ez a történet.Szerelemről, álmokról , szeretetről és családról,a titkok és veszély árnyékában.Két fiatal különleges éveket áthidaló szerelméről és a családjukról akik nélkül az őket összekötő álom sosem válhatott volna valóra.Régen érintett meg annyira egy történet,hogy a könyv utolsó negyven százalékát konkrétan végig könnyeztem és nem egy alkalommal nem tudtam gátat szabni a könnyáradatomnak sem.Nem igazán tudtam mire számítsak,hogy mit várjak a befejező kötettől,de a végeredmény felülmúlta a várakozásaimat,még úgy is hogy biztos voltam benne hogy bármi is történjen az írónő nem hagy cserben. Nem mondom néha borzasztóan haragudtam dolgokért,főleg Carmine oldaláról,nem beszélve a történet azon pillanatáról ami teljesen összetörte a szívem és megindította a könnyeimet.A könyv első felének alakulásáért sokáig le akartam vonni egy fél csillagot,egyszerűen nem tudtam elfogadni hogy így legyenek a dolgok,de aztán a könyv második felén is túljutva rájöttem hogy képtelen leszek rá.Bármennyire is fájt,bármennyire is kemény volt sokszor az amit a sors és az élet a szereplők elé dobott, ettől vált igazivá a történet a könyv lapjain,és ezért sem tudok kevesebbet adni mint 5 csillag.Na és persze amiatt az intenzív érzelmi utazás miatt sem amire Haven és Carmine szerelme vitt engem.Hiányozni fognak mindketten,mivel túlságosan is a szívemhez nőttek a két kötet alatt.A félénk és szeretetre vágyó rabszolgalány és a mocskos szájú maffiózó aranyifjú örökre beírták magukat a szívem egy részébe.Haven az örök túlélő, a megbocsájtó és szeretnivaló lényével,az erős küzdeni és szeretni képes lelkével,Carmine pedig a szabad szájú és temperamentumos de igenis törődő énjével.Nem egyszer haragudtam rá az önpusztítása és a döntései miatt,miközben megszakadt a szívem a magányos és szenvedő fiúért akinek ennyi mocskon és megpróbáltatáson kellett keresztülmennie azért mert annak született aki.Hiányozni fog Dominic az örök optimizmusával,Celia a törődő család centrikus énjével,Dia és Tess a szarkasztikus humorukkal,és mindenekelőtt Vincent és Corrado a történet két álruhás valódi hőse.A két maffiózó,akik teljes erejükből küzdenek hogy jóvá tehessék a múltat,amit az erőszak és hazugság annyi éven át beszennyezett.Legalább annyira fájt a szívem történet során Vincent-ért,mint Carmine-ért és Haven-ért,ha nem jobban. Az apáért és férjért, valamint az esendő férfiért aki elbukott mikor a legnagyobb szükség lett volna rá,és akit a hibáiért a veszteség örök gyásza emészt.Aki saját személyes poklával küzdve sem adja fel a reményt,hogy megmentse a fiát és a családját attól az élettől ami az övét örökre tönkre tette… És végül Corrado,a történet legkeményebb és legbrutálisabb maffiózója.A férfi aki erre az életre született,aki nem ismer kegyelmet,és akit a világ érzelmektől mentes gyilkosnak lát,mégis nagyobb a szíve mint azt bárki is képzelné.A csendes és zárkózott lélek,aki a pokol tüzén is keresztül sétálna csak hogy megóvja a családját.Hiányozni fognak mindannyian,mert a történetük egy újabb felejthetetlen és nagyszerű élménnyel ajándékozott meg amit a szívemben mindig megőrzök.Elmondhatom magamról hogy sok maffia sztorit olvastam már,és mindegyiket a saját módján imádtam,de ez a sorozat az egyik a legmeghatóbb és legérzelmesebb maffiás történet ami ezidáig a kezembe került.Köszönöm az írónőnek hogy megírta,mert ezért a történetért megérte kivárnom azt a két évet hogy képes legyek eredetiben is elolvasni.Egészen biztosan nem ez volt az utolsó könyvem Darhower-től. :) Búcsúként pedig csak egy idézetet hagynék itt,méghozzá a legkedvesebbet:
“Ti amo, mia bella ragazza. Per sempre.”
“Sempre?” she asked.
“Always and forever.”

CsepAdri>!
J. M. Darhower: Redemption

Örültem, h folytattam. Volt izgulás bőven a dolgok alakulását illetően és még meg is sirattam, bár voltak olyan részek amik kicsit túl édesek voltak nekem, de így is nagyon jó volt.

unikornis83>!
J. M. Darhower: Redemption

Borzasztóan lassan haladtam vele, valahogy nem kötött le. Az egész történetet rettenetesen lassúnak éreztem.
Tetszett ez a fajta visszavonhatatlan, mindent felőrlő szerelem, tetszett, hogy hiába kerültek távol egymástól, sosem szűntek meg hűnek lenni egymáshoz, és nagyon tetszett a történet vége is. De összességében megértem végigszenvedni a könyv 70 százalékát. A 4 csillag a végének köszönhető, különben hármat adtam volna.

Naiva P>!

We die the day we lose the will to go on. We die the day we stop caring about life.

Naiva P>!

“I just want people to see me,” she said. “I want to walk into a room and have them know I’m there. It doesn’t matter where it is, really. I’m just don’t want to be invisible anymore.”
Carmine ran the back of his hand along her warm cheek. She hummed contently, leaning into his touch.
“I see you, hummingbird,” he whispered, a twinkle in his eyes.
“I know you do.”
“You wanna know what else I see?”
“What?” she asked.
He nodded toward the window. “Snow.”
Haven glanced over, spotting the thick white flakes fluttering down from the sky.

Naiva P>!

Time heals all wounds. Il tempo guarisce tutti i mali.

Naiva P>!

She was free, she realized, and freedom terrified her.

Naiva P>!

What once mattered may not be a priority anymore, and that’s not always easy for others to accept. We rejoice when people are saved, when lives are spared, but sometimes you have to stop and think, At what cost? Are we just prolonging the inevitable? Are we intervening when we have no right? Are we tampering with fate? We want them to live, but we have to consider that maybe they’re better off . . . not.”

Naiva P>!

You’re not asking me to choose you. There’s no choice about it. It’s always been you. Your father once told me that we always have a choice, but I think he was wrong. I think sometimes things choose us. It’s like with breathing. It’s natural. It’s a part of us. It just happens. We can hold our breath and try not to breathe anymore, and it’ll work for a few minutes, but we’ll eventually pass out and nature takes over. We can’t just not breathe, just like I can’t just not love you.

Kapcsolódó szócikkek: Haven
Naiva P>!

There are no accidents in life. Everything that happens is the result of a calculated move that leads us to where we are.

Naiva P>!

He read it all with anxious eyes, tensing when he came upon the very last sentence: What do you do when the thing you want most suddenly feels like it’s beyond your fingertips?

Naiva P>!

Bodies pressed together, she could feel his pulse, blood furiously rushing through his veins. “Your heart,” she whispered. “It’s racing.”
“You feel it?” he asked. “You hear it?”
“Yes.”
“What’s it saying?”
She smiled, her eyes fluttering closed. “It’s saying you love me.”
“I do,” he said. “No matter what. Sempre.”
That word washed through her. “Sempre.”

Naiva P>!

Good night, my hummingbird, (…) I’ll keep you in my dreams.

Sempre sorozat · Összehasonlítás