Peter ​Pan és Wendy 86 csillagozás

J. M. Barrie: Peter Pan és Wendy J. M. Barrie: Peter Pan és Wendy

„Mindenki tudja, hogy a gyerekeknek egyszer fel kell nőni. Régesrégen tudta ezt Wendy is. De nem sokat foglalkozott vele, amíg nem találkozott Peter Pannal!
Wendy Londonban élt egy magas házban, a mamájával és a papájával – Darling úrral és Darling asszonnyal – meg a két öccsével. Wendy volt a legidősebb. Azután következett John és Michael.
Darlingné szép, ábrándos hölgy volt, aki szerette a gyerekeit. Darling úr is szerette a gyerekeit, csak nem ugyanúgy, merthogy ő mindig a pénz után törte magát.”

Eredeti cím: Peter Pan and Wendy

Eredeti megjelenés éve: 1988

Kossuth / Mojzer, Budapest, 2023
ISBN: 9789636360702 · Felolvasta: Für Anikó
Officina '96, Budapest, 2002
92 oldal · keménytáblás · ISBN: 9639464309 · Fordította: Honti Katalin, Honti Mária · Illusztrálta: Anne Grahame Johnstone
Officina Nova, Budapest, 1989
94 oldal · ISBN: 9637835024 · Fordította: Honti Katalin, Honti Mária · Illusztrálta: Anne Grahame Johnstone

Peter Pan · James Hook

Sohaország / Sehol-sziget

zsoka2142>!
J. M. Barrie: Peter Pan és Wendy

Különösképp szeretem Peter Pan történetét, akár filmben, akár így könyvben. Hiszen mindenkinek hinnie kell valamiben. :)
Tetszettek az illusztrációk, és nagyon szépen ábrázolták a karaktereket.

Hajdú_Antal_Zsuzsanna IP>!
J. M. Barrie: Peter Pan és Wendy

Barátnőmnél leltem rá ismét erre a csodára, ami már a gyerekei polcát ékesíti. Nekem is megvan még talán valahol… a gyönyörű rajzok, a hangulatos történet, a dajka kutya, Nana, a Peterbe szerelmes Giling-Galang… és hát visszatérve az illusztrációkra… végre nem pont-pont-vesszőcske, hanem lenyűgöző, és egy életre belénk vésődő képek (Giling-Galang szobája; a fa odvában mesét hallgató gyerekek)…
Újra megörültünk neki, és nagy lelkesedéssel lapoztuk át.
Mintha nem is telt volna el harminc év.
De komolyan.

(Szívem szakad meg, hogy nincs kinek továbbadnom.)

Atara>!
J. M. Barrie: Peter Pan és Wendy

A legszebb mesekönyv Pán Péterről, amit valaha láttam, gyerekkorom egyik kedvence. A fejezetek pont ideálisak egy-egy esti mesének, a rajzok pedig elképesztően gyönyörűek. off
Minden kisgyerek polcán ott a helye!

sziszus>!
J. M. Barrie: Peter Pan és Wendy

Körülbelül 8 éves korom óta a kedvencem. Mikor először olvastam, akkor tanultam meg „repülni”, azóta is tudok, ha akarok…

Párduc50 P>!
J. M. Barrie: Peter Pan és Wendy

Sokat hallottam már Peter Panról. Sőt, mintha TV-ben már láttam is volna. Könyvet viszont még sosem olvastam, amiben szerepelt. Gondoltam, így 60-hoz közel, nem árt megismerkedni vele! Azt hiszem kicsit elkéstem :-) Olyan 50 évet. De azért nem bánom, hogy kipróbáltam.

Szyszyyy I>!
J. M. Barrie: Peter Pan és Wendy

Kb. harmadik osztályba járhattam, amikor kivettem a könyvtárból azzal a céllal, hogy kirajzolom belőle az összes képet, mert gyönyörű szépek. Aztán végül a könyvet is elolvastam és még máskor is kivettem ezt a mesekönyvet. :D Nekem anno nagyon tetszett. Nem tudom, hogy most mit szólnék hozzá, de nagyon jó élmény, hogy itt Molyon rátaláltam *-*

Hóvirág72>!
J. M. Barrie: Peter Pan és Wendy

Ezt a klasszikus mesét gyerekkoromban nem ismertem, csak a gyerekeim által fedeztem fel. A mese a kisfiúról, aki nem akar felnőni, szívet melengető. .. És igaza van; lélekben gyerek maradni örökre…. „Hinni kell” a mesében, a csodában…
A mesében Senki földje egy csodás birodalom. Az ember belemerül a történetbe, és csak gyönyörködik a csodásabbnál csodásabb képekben. Kalózok, rézbőrűek, sellők, egy kis tündér, egy „félelmetes” krokodil – J.M. Barrie „ezt összekeverte” és egy gyönyörű mesét alkotott.

Aaron_Rgd P>!
J. M. Barrie: Peter Pan és Wendy

Ez tulajdonképpen a klasszikus Disney-meséhez sokkal közelebb álló történetet dolgozza fel. Mondhatjuk azt is, hogy ez az a történet, amelyet a nagyközönség Pán Péter-ként ismer.
Természetesen minden egyes sorát imádtam, ahogyan kábé mindent, ami Pán Péter-rel kapcsolatos. <3 Legszívesebben ömlengenék itt egy napig arról, hogy mennyire jó ez a rész, de akik ismernek tökéletesen tisztában vannak a rajongásommal, így hát nem untatnék senkit ezzel. Pán Péter története nálam örök kedvenc marad, Sohaország pedig egy olyan hely, ahová a Roxfort mellett mindenképpen ellátogatnék egyszer életem során, ha lehetne. ;)

Officina '96, Budapest, 2002
youlcsi>!
J. M. Barrie: Peter Pan és Wendy

Az egyik legszebben illusztrált mesekönyv, amihez eddig szerencsém volt. A gyönyörű spoiler mese, ami ezáltal teljes.

Hiszek a tündérekben!

Nocharity>!

Darling mama csak bámult, Peter Pan meg, hogy kimutassa, mennyire kedveli a felnőtteket, csúf pofát vágott rá, ami aztán teljesen felzaklatta a szegény hölgyet.

12. oldal, 1. fejezet - Peter felbukkan

Kapcsolódó szócikkek: felnőtt · Peter Pan
Nocharity>!

– Tegyétek el a kardotokat, fiúk! Ez az ember az enyém!

83. oldal, 15. fejezet - Végső összecsapás: vagy Hook, vagy én!

Kapcsolódó szócikkek: emberek · fiú · James Hook · kard · Peter Pan · Sohaország / Sehol-sziget
Nyíri_Kanyó_Szilvia>!

Ezek után Peter elmesélte Wendynek, hogyan kezdődött a tündérvilág. Az úgy történt, hogy amikor az első gyerek a földön elnevette magát, a kacagása ezer darabra tört szét, és szerteszét gurult. Ezekből lettek aztán a tündérek.

21. oldal, 3. fejezet - Rajta! Utánam!

Nocharity>!

Piperkőc alak volt ez a Hook, tollas kalapban szeretett járni, súlyos selyembrokátból varratta a köpenyét. Hosszú, fekete haját szoros csigákba bodorította, és soha nem mutatkozott másként, mint két szivarral a szájában; egyszerre füstölt belőlük, egy magafeltalálta szipkából.
De a legijesztőbb és legfeltűnőbb a vaskampója volt.

31. oldal, 5. fejezet - A sziget valósággá válik

Kapcsolódó szócikkek: haj, hajszál · James Hook · kalap · Sohaország / Sehol-sziget
Nocharity>!

Hook szívéből gyűlölte Peter Pant. Ezt a gyűlöletet nem kizárólag az váltotta ki, hogy Peter megcsonkította és levágott kezét a krokodilnak vetette. Nem, ez még mélyebbről fakadt. A valódi okát valószínűleg maga Hook sem értette. Ha megkérdezték volna, talán azt mondja, hogy a fiú szemtelenségét és elbizakodottságát nem állhatja!
Sötét lelkében az a homályos tudat élt, hogy nem lehet nyugodalma, amíg Peter él. Ott állt, szétvetett lábbal és sóvárogva várta a pillanatot, amikor Petert a markába kaparinthatja.

65. oldal, 12. fejezet - A kalózok csapdája