Stay ​With Me – Maradj velem (Várok rád 3.) 139 csillagozás

J. L. Armentrout: Stay With Me – Maradj velem

A ​New York Times bestsellerszerző, aki korábban olyan könyvekkel jelent meg, mint a Várok rád és a Légy mellettem!, nem mindennapi történetet tár most az olvasó elé… egy fiatal nőről, aki megtanulja, hogy nem menekülhet a múltja elől – teljesen mindegy, milyen messzire szalad.

A huszonegy éves Calla nem sok mindent csinált eddig életében. Soha nem csókolózott, nem látta a tengert, és nem volt vidámparkban sem. Fiatalabb korában azonban olyan dolgokat élt meg, amiket egyetlen gyereknek sem lenne szabad. És még mindig hordozza azokat a testi és érzelmi sebeket, amiket többszörösen függő anyja, Mona hagyott rá – olyan titkokat, amiket nem oszt meg senkivel, még a legközelebbi barátaival sem.

Azonban a biztonságos kis burok, amit Calla maga köré épített, egy nap darabokra hasad, amikor felfedezi, hogy anyja ellopta a főiskolai tanulmányaira félretett pénzét, ráadásul hatalmas adósságot halmozott fel a nevében. Kénytelen hát visszatérni a kisvárosba, amit annak idején… (tovább)

Eredeti mű: J. Lynn: Stay With Me

Eredeti megjelenés éve: 2014

Könyvmolyképző, Szeged, 2017
600 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634570257 · Fordította: Császár László

Jackson 'Jax' James · Calla Fritz · Reece · Roxy

gabiica P
J. L. Armentrout: Stay With Me – Maradj velem

Részemről mindenképp ez volt a sorozat legjobb kötete. Tökéletes lezárást kapott, egyszerűen imádtam Callát és Jaxet is.
Bár néha mindkettejüket felpofoztam volna, hogy legyenek már egy kicsit realistábbak és vegyék már észre a körülöttük folyó dolgokat, de épp ez is közrejátszott abban, hogy ennyire tetszett a könyv.
Csodálatos volt a történet. Sem Calla, sem Jax múltja nem egy rózsaszín leányálom, mindketten sokat szenvedtek, és épp egymásra volt szükségük a „feloldozáshoz”.
Eleinte számomra kicsit furcsa volt az „akció-szál”, gondolok itt a Calla édesanyja által okozott komoly bonyodalomra, de egyáltalán nem volt ellenemre, hiszen így még izgalmasabb volt a történet. Tetszett ez a másság, a többi kötettől való eltérés és az ezáltal okozott különlegesség.

Madama_Butterfly P
J. L. Armentrout: Stay With Me – Maradj velem

Semmi klisé, semmi tucatsztori, összekapcsolódik ugyan a sorozat korábbi köteteivel, de J.L.A. úgy képes hozni egy sorozatot, hogy nemcsak szinten tartja a színvonalat, hanem még rá is rak egy lapáttal!
A sorozat eddigi legjobb kötete, még akkor is, ha Avery és Cam marad a kedvenc párosom! :)

Trice29 P
J. L. Armentrout: Stay With Me – Maradj velem

Ez nálam most szerelem a javából. Nagyon megszerettem mindkét főszereplőt. Bár nem osztott nekik könnyű lapokat a sors, mégis képesek még kitartani és egymást szeretni. Annyi finom kedvesség bújt meg Jaxben, hogy teljesen elvarázsolt engem. Faltam a lapokat, nagyon örültem a könyv hosszának. Külön élmény volt, hogy együtt volt az egész csapat. Hihetetlen az írónő, minden elismerésem az övé!

Evika82 P
J. L. Armentrout: Stay With Me – Maradj velem

Teljesen más volt ez a könyv, mint az előző részek. Nem, a főiskolán játszódott a történet, hanem Calla szülővárosában… És nem is volt ezzel semmi baj. Nekem nagyon tetszett ez a része is a sorozatnak. Armentrout még mindig az egyik kedvenc íróm. Nagyon tud írni a nő. Imádtam Calla és Jax közös jeleneteit. Nagyon édesek együtt. Lehet a vége felé már kicsit túl voltak sűrítve a Calla anyja által gerjesztett problémák… aztán meg hirtelen nagyon egyszerűen megoldódtak, de engem még ez sem zavart. Úgyhogy én nagyon várom a sorozat következő részeit is.

kocybaba P
J. L. Armentrout: Stay With Me – Maradj velem

Nagyon örülök, hogy JLA mert újítani. Merthogy ez más volt mint a sorozat többi része, és nem csak azért mert máshol játszodótt, hanem mert sok rétübb volt érzelmekben és cselekményben egyaránt. Callanak rengeteg mindennel kellett megküzdenie, az anyjával, a miatta nyakába szakadt maffiával, önmagával, a múltjával, de mégsem hagyta magát. Mosolyognivalóak voltak a gondolatai és érthető a bizonytalansága. Jax pedig finoman, türelemmel, tántoríthatatlanul, rétegenként bontotta le a falait és került hozzá egyre közelebb. Igazán összeillettek, akárcsak az előző párok, akiknek egyébiránt hálás vagyok a szerepléséért. Egyetlen hibája akadt csak, mégpedig hogy JLA túl bőkezűen bánt az oldalakkal. Szerettem olvasni, odavoltam Jaxért és Callaért (főképp Jaxért! :)), és sokáig úgy véltem nem lehet siettetni a köztük kiépülő kapcsolatot, mégis idővel úgy éreztem elhúzott lett. Talán kevesebb ágyjelenettel, vagy Calla gondolatait mérsékelve ez kiküszöbölhető lett volna, vagy nem is tudom. De ettől eltekintve abszolút pozitív a kicsengése a könyvnek, és várom Roxy és Reece részét. :)

efenera
J. L. Armentrout: Stay With Me – Maradj velem

Jajjj, de kellett már a szívemnek valami hasonló kis cukiság ♥
Team Jax! :’D

SzAngelika
J. L. Armentrout: Stay With Me – Maradj velem

„… titkai mindenkinek vannak (…) Nincsen egyetlen olyan ember sem, aki mindig minden helyzetben tökéletesen őszinte.”

Vegyes érzéseket hagyott bennem Jax & Calla románca. Szerettem a gyengéd pillanatokat, élveztem az akciódús jeleneteket, csak valahogy az összhatás nem volt elég meggyőző. Bármennyire szimpatikusnak is találtam a főszereplőket, nem tudták feledtetni velem, hogy kissé döcögősen indult és eléggé vontatottra sikerült a történetük.

Bővebben: https://angelikablogja.blogspot.com/2017/12/j-l-armentr…

l_moni

Nagyon jó volt!
Jax, a szuper dögös pasi akinek hatalmas szíve van, és Calla akivel nagyon kitolt eddig az élet.
Annyira megérdemelték a boldogságot, nagyon drukkoltam nekik. Nem semmi felfordulást okozott Mona. Calla szülei, Istenem. Nem is lehet őket szülőnek nevezni. Ilyen viselkedést nem engedhet meg magának egy anya!
Jó volt, hogy Camék is feltűntek, hogy bebizonyították, a barátok sokszor sokkal többet érnek mint a család.

tündérrózsa P
J. L. Armentrout: Stay With Me – Maradj velem

Merem állítani, hogy a sorozat legjobbja. Kicsit sajnálom, hogy nem rögtön akkor írtam meg az értékelést, mikor befejeztem, mert lényegében nem változtak az érzéseim a könyvvel kapcsolatban, de már sajnos nem emlékszem, mik voltak azok, amiket ki akartam emelni. Az viszont biztos, hogy több krimi-jelleget véltem felfedezni benne, mint némelyik krimiben. Calla szimpatikus nekem első perctől, de a múltja már-már túl sok volt. Ahhoz képest viszont a végén elég hamar és könnyedén lerendezték a dolgokat. Jax… nehéz eset. Szimpatikus volt, mégis valahol mélyen ott motoszkált bennem egy kis ellenérzés vele kapcsolatban. Olvasáskor sem, de most sem tudnám megmondani, mi ez az érzés. Talán az én ízlésemnek kicsit túl arrogáns. Ugyanakkor persze, naná, hogy bírom, mert nem lehet nem megkedvelni. A lényeg úgyis az, hogy jó párost alkotnak Callával.
Tetszett, hogy a másik két párocska is felbukkant, és természetesen vevő vagyok Roxy és Reece történetére is.

Tamlilla P
J. L. Armentrout: Stay With Me – Maradj velem

A kedvenc íróm egyike J. L. Armentrout, imádom a stílusát, nem tud olyat írni, ami ne tetszene valamiért. Ez is egy remek történet, fordulatokkal és izgalmakkal teli, de ha őszinte akarok lenni, azért egy – két dolgot ügyesebben is megoldhatott volna. Nem akarom részletezni, mert a könyv egészéhez képest apróságok. Mindenképpen ajánlom, nem érdemes kihagyni.

Madama_Butterfly P

Ó, istenem, az olyan pasi, aki szeret olvasni, ritka, mint a fehér holló! Szinte csak a
mesékben létezik.

– Calla?
Szorosabban lehunytam a szemem, és visszatartottam a lélegzetem.
– Tudom, hogy ébren vagy.
Basszuskulcs.
– Alszom.
Jax mély hangon nevetett.
– Lenyűgöző, hogy álmodban is képes vagy válaszolni.
– Alvadumáló vagyok.

me_the_traveller

– Ti ketten rokonok vagytok?
– Testvérek – felelte Jax.
– És én vagyok a jóképű – mondta Reece vigyorogva.
Anders nyomozó odafordult hozzá, és most már teljesen biztosan látszott, hogy Reece csakis az öccse lehet.
– De nyilvánvalóan nem az okos.
Zsarufivérek. Fincsi.
Basszus!
Tényleg meg kellene nézetnem a fejemet.

Felixa P

Kapcsolódó szócikkek: Jackson 'Jax' James · őszinteség

– Ez a puliszka?
– Kóstold csak meg!
– Olyan, mint egy horrorfilm főszereplője. – Megint megböktem. – Mindjárt rám veti magát, és beteríti az arcom.

Felixa P

Ha én valamit meg akarok kapni, akkor mindent megteszek, hogy megszerezzem. Az élet túl rövid ahhoz, hogy elvesztegessem.

Kapcsolódó szócikkek: Calla Fritz · Jackson 'Jax' James
Hajni_Korponai P

– Az életben a legjobb dolgok soha nem tűnnek nyerő ötletnek.

Kapcsolódó szócikkek: Jackson 'Jax' James
BarbyMalik0112

A hazugságokból épített kártyavár sokkal gyorsabban omlott a fejemre, mint előre sejthettem volna.

Kapcsolódó szócikkek: Calla Fritz · hazugság
Rawen

Jase is felém fordult, és felvonta a szemöldökét.
– Ha a pasikat szeretném… tudjátok, nem a csajokat… akkor egy ilyen után szerintem hancúr következne.