81. legjobb sci-fi könyv a molyok értékelése alapján

Shadows ​– Árnyak (Luxen 0,5) 665 csillagozás

J. L. Armentrout: Shadows – Árnyak

Dawson Black mindenre számított, csak Bethany Williamsre nem. Egy luxen, vagyis egy földre szállt idegen számára a földi lányok, nos…, érdekesek. De mivel a luxeneknek titokban kell tartaniuk valódi kilétüket, őrültség lenne beleszeretni az egyikbe.
Veszedelmes. Kísértő. Tilos..
Bethany nem tagadhatja le a közte és Dawson közt azonnal létrejött kapcsolatot. És bár nincs szüksége a szerelem bonyodalmaira, mégsem tud távol maradni tőle. Valahányszor összenéznek, Bethany beleszédül.
Elbűvölte. Vonzza. Szereti.
Dawson titka megváltoztatja Bethany életét… és veszélybe is sodorja a lányt. De még Dawson sem tehet kockára mindent egyetlen emberlányért. A sors azonban elkerülhetetlen… akárcsak a szerelem.

Eredeti mű: Jennifer L. Armentrout: Shadows

Eredeti megjelenés éve: 2012

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Vörös pöttyös könyvek

Könyvmolyképző, Szeged, 2015
202 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633994306 · Fordította: Miks-Rédai Viktória
Könyvmolyképző, Szeged, 2015
208 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633994313 · Fordította: Miks-Rédai Viktória

Daemon Black · Dee Black · Dawson Black · Adam Thompson · Bethany Williams · Lesa · Andrew Thompson · Matthew Garrison · Ash Thompson

DarknessAngel P
J. L. Armentrout: Shadows – Árnyak

Imádtam! Ez a kis könyv egyszerűen csúcsszuper!
Dawson és Bethany története már a kezdetektől nagyon érdekelt, úgyhogy nem is volt kétséges, hogy nekem ezt el KELL olvasnom. Annyira jó volt az egész, visszarepített a régi időkbe, amikor Daemon még bunkó seggfej volt, Dee egy kis gondtalan csitri, és a Thompson tesók, Adam kivételével, hihetetlenül gonoszok. Most legszívesebben újraolvasnám az egész sorozatot, olyan jó hangulat jött rám. Vagy ami még jobb, inkább Dawson és Bethany történetét olvasnám tovább, mert ez egyszerűen letehetetlen :))
Dawsont nem lehet nem szeretni, annyira édes egy pasi *-* Olyan jó volt így olvasni róla, amikor még nem törte meg őt és Beth-t az a sok kín, amit ki kellett állniuk. Csak vidámak voltak, boldogok és szerelmesek.
Bethanyt is nagyon a szívembe zártam, nem semmi a csaj, az biztos :D Dawson és ő annyira jól kiegészítik egymást. Tetszett, hogy nem adja fel a kapcsolatukat csak azért, mert a többi luxen csúnyán néz rá, vagy fenyegetik.
És ahogy Dawson megvédte, és kiállt mellette, jaj… ^-^
Nem is csoda, újabb kedvencet avatok. Bárcsak lenne külön még D+B könyv, szívesen olvasnám, hogy mi történt velük ezután.

zsiina
J. L. Armentrout: Shadows – Árnyak

Nem nem és nem. Nem lehet így vége. Mondjátok, hogy nem így van vége!
Ez egyszerűen… aaargh! Ez most nagyon szíven talált.

vIVIv
J. L. Armentrout: Shadows – Árnyak

Teljesen gondban vagyok…eddig team Daemon, de most elbizonytalanodtam :D Dawson is annyira awwwwwwww :D Mindkettőt akarom *-*♥
Annyira jó volt megtudni, hogyan is ismerkedett össze Dawson és Bethany :) Tetszett, hogy a lány elfogadta a fiút teljesen, mint luxen és mint ember. A könyv vége még így is, hogy tudom mi lesz velük később szomorú volt :(
Daemon pedig…ő okosabb lesz nem fog beleszeretni egy emberbe..khmmm khmmmm na ne mondd :D

gabiica P
J. L. Armentrout: Shadows – Árnyak

Tartottam az egész történettől, régebben nagyon szerettem a hasonló stílusú írásokat, azonban hosszú ideig hanyagoltam őket.
Elhatároztam, hogy elolvasom az egész Luxen sorozatot, azért is kezdtem ezzel a résszel. Tökéletes ráhangolódás volt, meghozta a kedvemet az egészhez.
Érdekesnek találom a szituációt, és a karaktereket is, kíváncsi vagyok, hogy mi sül ki belőle.
Remélem, hogy a folytatás is annyira tetszeni fog, mint ez a rész.

Deszy P
J. L. Armentrout: Shadows – Árnyak

Tökéletes kiegészítő sztori lett ez – bár bevallom őszintén, nem bánnám, ha regény lett volna belőle.
Dawson érezhetően más szereplő volt, nem Daemon 2.0. Pedig ennek a veszélye elég nagy volt: ikrek, külsőre tök egyformák, ugyanazokat a titkokat őrzik, ráadásul írói szempontból sok szempontból hasonló a történet is. Armentrout szerencsére mégis képes volt megírni úgy, hogy sem a sztori, sem Dawson és Beth nem tűntek 2.0-nak.
És ugyanígy a történet sem: hiába nagyon hasonló a földönkívüli beleszeret az emberbe sztori, az apróságok mégis kellően egyedivé tettek a regények olvasása után is.

A teljes véleményemet itt találjátok:
»> http://www.deszy-konyv.hu/2015/12/jennifer-l-armentrout…

Orsi999
J. L. Armentrout: Shadows – Árnyak

Annyi jót halottam már erről a sorozatról, hogy már félve kezdtem bele, mert féltem, hogy végül nem fog tetszeni. De tévedtem, mert imádtam! Dawson és Beth párosa nagyon cuki volt végig, de nem értettem, hogy mi történt velük a végén. Daemon nem volt szimpatikus, de remélem, hogy ez változni fog (főleg hogy szinte mindenki imádja, aki olvasta ezt a sorozatot). Dee keveset szerepelt, pedig szívesen olvastam volna róla. A Thompson ikreket, Adam kivételével, hihetetlenül utáltam. Eddig team Dawson.

Meagen

Imádtam.
Egyelőre ennyi használható értékelésem van, mert az agyam leállt.
Persze, mivel már elolvastam a többi részt, mindent tudok, de akkor is eléggé mélyen érintett ez a rész. Majdnem elsírtam magam a végén.
Eddig Daemonért voltam oda meg vissza, de most Dawson is versenybe szállt.
Nagyon tetszett ez a történet, és annyira tetszett az is, hogy Beth kiállt Dawson mellett, és fordítva. Annyira elsöprő a szerelmük, hogy nem ismernek akadályokat.
Daemon… mikor a szerelmüket kritizálta, mindig mosolyogtam.
Ash… mennyire nem tudtam rá haragudni.spoiler
Mikor olvastam, féltem, hogy mikor következnek azok a részek, amikről voltak utalások a többi kötetben. Aztán mikor bekövetkeztek, mindig az utolsó rész, utolsó oldalai lebegtek a szemem előtt, hogy spoiler. De addig milyen hosszú még az út!
Imádtam. Örülök, hogy névnapom alkalmából ezt a könyvet választottam.

ZitussKa P
J. L. Armentrout: Shadows – Árnyak

Ahogy Dawson mondaná: Ó, jóságos gumicukor!

Ez a történet annyira romantikus, aranyos, kis cukormázas csoda hogy szinte elolvadtam! Mert az igaz hogy Daemon, az Daemon. A kibírhatatlan modorával, nemtörődömségével, sármjával, és szikrázó zöld szemével levett minket a lábunkról. Na de a testvére!♥ Dawson annyira vicces, őszinte, kedves, nyugodt, cuki, romantikus, hogy versenybe szállhat vele! Engem megvett:D:) Beth pedig egy nagyon kedves, kicsit csendes lány, aki de komolyan, minden helyzetet normálisan kezel!:) Nagyon édesek voltak. Viszont hiányzott Katy, és még csak pár sor erejéig is tartott, de nem tetszett Ash és Daemon együtt. Nagyon jó volt! :) Ajánlom minden Luxen rajongónak:)

Viktória_Erdei
J. L. Armentrout: Shadows – Árnyak

Jó volt megismerni Dawson és Beth történetét. De mégis Daemon jobban elnyerte a szívemet.
Most kedvem lenne újraolvasni a Luxen sorozat többi részét. Dawson annyira más, mint Daemon. Míg Dawson minden percét Bethany-val szeretné tölteni, addig spoiler Valamiért mégis van egy kis hiányérzetem, de ettől függetlenül imádom a Luxen sorozatot.

Csakegyolvasólány
J. L. Armentrout: Shadows – Árnyak

A Luxen sorozatban Dawson és Bethany nem igen kaptam nagy szerepet, ám ebben a kiegészítp kötetben úgy érzem, hogy kicsit megismerhettem mind a kettőjük személyiségét és gondolatait. Valamint a megismerkedéseik körülményeit, hiszen szerintem elég vicces volt, ahogy Dawson folyamatosan a lány körül sürgött-forgott. Vagyis, nem is inkább vicces, hanem aranyos. Ezek mellett megismerhettük Daemon és Dee Dawson melletti viselkedését, valmint Ash és Daemon kapcsolatát is.
Azonban Bethany és Dawson kapcsolata mellett, ezek csak kitérő részek voltak. Hiszen az olvasót inkább a szerelmes pár közötti vonzalom köti le. Ami egyben csodás és veszélyes is.
DE! A könyv vége… Tudom, mi lesz Dawson és Beth sorsa, de akkor is… Sajnáltam őket és a Black családot is.

Madridista P

– (…) Legközelebb majd azt vesszük észre, hogy te is egy emberrel jársz?
Daemon hangos nevetésben tört ki.
– Na, hát azt várhatjátok!

Kapcsolódó szócikkek: Daemon Black
anikho

– Szerettem volna bemutatkozni – lépett oda a fiú. – A nevem Dawson Black. Én vagyok a…
– Az iker, aki mögöttem ült angolórán.
Dawson arcára kiült a meglepetés.
– Honnan tudod? A legtöbben nem képesek megkülönböztetni minket.
– A mosolyod. – Bethany elvörösödött, és szerette volna felpofozni saját magát. A mosolyod. Nahát! Lepillantott az órarendjére, és akkor jött rá, hogy a második emeletre kell mennie. – Úgy értem, a másik nem mosolygott egyáltalán. Egész órán.
Dawson halkan nevetett.
– Na, igen, attól fél, hogy ha mosolyog, korán megráncosodik.

Kapcsolódó szócikkek: Bethany Williams · Daemon Black · Dawson Black
anikho

Újra felhangzott ugyanaz a nevetés, és aztán egy hang, olyan halkan, hogy csak ő hallja.
– Cukifiú. Csajmágnes.
Dawson hátranyúlt, és adott a testvérének egy pofont, bár ő maga is vigyorgott.
– Kuss legyen, Daemon!

Kapcsolódó szócikkek: Daemon Black · Dawson Black
Madridista P

A néma Daemon robbanni kész Daemont jelentett.

Kapcsolódó szócikkek: Daemon Black
anikho

– Csak hó – forgatta a szemét Lesa. – Nem tesz kárt benned.
Kimmy lesimította szőke tincseit.
– A cukor olvadékony – felelte.
– Aha, a szar meg úszik a vízen.

Kapcsolódó szócikkek: Lesa
LooveBoook

– Mi van?
– Te… te most éppen elmostál egy tálat? – Dee lassan elhátrált, és Daemonre pillantott. – Itt a világvége. És én még szűz…
– Ne!!! – rivallt rá a két bátyja egyszerre.
Daemon úgy nézett ki, mint aki valóban hányni fog.
– Jézusom, soha ne merészeld befejezni ezt a mondatot! Különben meg a helyzet csak ne változzon, köszönöm szépen.
Dee álla leesett.
– Azt akarod, hogy soha ne…
– A reggelimet mindenesetre nem ezzel a beszélgetéssel szeretném tölteni!

Kapcsolódó szócikkek: Daemon Black · Dawson Black · Dee Black
anikho

Nyugat-Virginia az a hely, ahová a nyomtatók meghalni mennek.

Kapcsolódó szócikkek: Bethany Williams
sedina22

Ahelyett, hogy szokása szerint egyszerűen a mosogatóba rakta volna a tálját és a kanalát, elmosta és eltörölgette őket, majd a helyükre tette. Amikor megfordult, észrevette, hogy mindkét testvére döbbenten néz rá.
– Mi van? – csattant fel.
– Ne!!! – rivallt rá a két bátyja egyszerre.
Daemon úgy nézett ki, mint aki valóban hányni fog.

Kapcsolódó szócikkek: Daemon Black · Dawson Black · Dee Black

Luxen sorozat · Összehasonlítás