4. legjobb sci-fi könyv a molyok értékelése alapján
18. legjobb fantasy könyv a molyok értékelése alapján
29. legjobb kortárs könyv a molyok értékelése alapján

Origin (Luxen 4.) 1276 csillagozás

J. L. Armentrout: Origin

Daemon ​bármit megtenne, hogy visszakapja Katyt.

Sikeresen behatoltak Mount Weatherbe, ám az akciónak katasztrofális vége lett. Katy elszakadt tőlük. Elvették. Daemon számára most minden arról szól, hogyan lehetne megtalálni.
Söpörje el, aki az útjába áll? Nem kérdés.
Perzselje fel az egész világot, hogy megmentse Katyt? Boldogan.
Tárja fel az emberiség előtt, hogy idegenek élnek közöttük? Örömmel.

Katy számára csak a túlélés marad.
Ellenségektől körülvéve az egyetlen, amit tehet, ha alkalmazkodik a helyzetéhez. Még a Daedalusban sem mindenki őrült… de a csoport céljai rémisztőek, és amit elárulnak, felzaklatja Katyt. Kik az igazi rosszak? A Daedalus? Az emberiség? Vagy a luxenek?

Ők ketten együtt bármivel szembenéznek.
A legveszedelmesebb ellenség azonban mindig is jelen volt. Amikor kiderül az igazság, és a hazugságok fala összeomlik, melyik oldalra kerül majd Daemon és Katy?

Együtt maradnak egyáltalán?

„Ó,… (tovább)

Eredeti mű: Jennifer L. Armentrout: Origin (angol)

Eredeti megjelenés éve: 2013

Könyvmolyképző, Szeged, 2015
Könyvmolyképző, Szeged, 2014
428 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633992135 · Fordította: Miks-Rédai Viktória
428 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633992128 · Fordította: Miks-Rédai Viktória

Daemon Black · Katy Swartz · Dee Black · Archer · Luc · Dawson Black · Hunter · Bethany Williams · Andrew Thompson · Ash Thompson · Blake Saunders · Paris · Nancy Husher

Nymeria96
J. L. Armentrout: Origin

Nagyon szerettem olvasni ezt a könyvet, sokkal jobb volt, mint a második vagy a harmadik része a sorozatnak.
Az olvasmányos stílusnak és a meglepő fordulatoknak köszönhetően végig fent tartotta az érdeklődésemet, bár volt néhány olyan mozzanat is, amit előre lehetett sejteni.
Az első két könyvben nagyon tetszett az a néhány fejezet Daemon szemszögéből, épp ezért itt még jobban örültem annak, hogy a könyv váltott szemszögben íródott. Érdekes volt bepillantást nyerni Daemon gondolataiba is.
Az új szereplők közül Archer hamar a kedvencemmé vált, abszolút shippelem Dee-vel, és Lucot is egyre jobban kedvelem.
Jöhet a befejező rész! :D

J. L. Armentrout: Origin

„A kicseszett világvége itt van a nyakunkon.”

Azt a mindenit, ez aztán maga volt a szórakoztató élvezet! Hogy csak öt érvet mondjak, amiért szerintem érdemes olvasni ezt a fergetegesen jó regényt:
✓ Váltott nézőpont… azaz még több Daemon, ráadásul mindenre elszánt kiadásban
✓ Még intenzívebb romantikázás *sóhaj*
✓ Pörgős, akciódús események
✓ Meglepő fordulatok, megdöbbentő árulások, és fájdalmas veszteségek
✓ Új, a maga morcos módján igen dögös mellékszereplő

Bővebben: http://angelikablogja.blogspot.hu/2014/11/jennifer-l-ar…

Gorkie P
J. L. Armentrout: Origin

Nahát, nahát… meg vagyok lepve.
Ez a rész sokkal jobban tetszett, mint előző kettő. Eseménydúsabb volt és jó kis fordulatok voltak benne.
Nekem valamiért spoiler jobban bejön, mint Daemon. :D
1-2 dolog szemet szúrt, mint pl.: spoiler.
Itt-ott elgondolkodtam, hogy ez belefér-e az ifjúsági kategóriába. Engem nem zavart, de voltak durva részek.
A vége nagyon izgalmas lett, és spoiler
Egy szó, mint száz, nekem igazán tetszett ez a rész. Remélem a következő is jó lesz.

Törpillaa P
J. L. Armentrout: Origin

Ó jesszusom, hogy én ezt a sorozatot mennyire imádom. ❤❤ Nagyon tetszett ez a része is. Végig izgultam az elejétől a végéig. Pörgős volt, izgalmas, romantikus, szenvedélyes, humoros, erotikus, és szórakoztató, akciódús, zseniális.
Imádtam olvasni, teljesen magával rántott Daemon és Katy a világába. :-) Még mindig full szerelmes vagyok Daemonba szexi álompasi, imádom őt egyre jobban. Katyt is nagyon bírom kedves aranyos lány, aki mindent megpróbál tenni a barátaiért, és családjáért.
Volt pár olyan fordulat, cselekmény a könyvben, ami teljesen meglepett. Blake-ben már az előtte lévő két részben nagyon csalódtam, de azért ezt sem vártam volna, hogy spoiler. Sajnáltam a történtek miatt, de azért megérdemelte, amit Adam-el tett.
Akikért nagyon fájt a szívem az Matthew, benne is nagyon csalódtam. Ash, és Andrew nem volt olyan nagy kedvencem, de azért fájt, hogy spoiler.
Az új karaktereket is imádtam Luc, Archert nagyon jók voltak, és izgalmas karakterek. :-)
J. L. Armentrout ebben a részben is teljesen megvett, és egyre izgalmas, pörgős fordulatok, cselekmények alakulnak ki az olvasás közben. Imádom. ❤❤ Csak ajánlani tudom mindenkinek ezt a sorozatot. :-) ❤

Evelena
J. L. Armentrout: Origin

Számomra a legjobb rész a sorozatból. Annyira sok az akció, pörögnek az események, minden izgalmas pillanatot máris egy újabb követ.
Daemonba, ha valaki eddig nem szeretett bele igazán, na majd most!
Archert is nagyon megkedveltem, olyan jó pasi!
Katynek és Daemonnak is rengeteg nehézséggel kell megküzdeniük, de amíg ott vannak egymásnak, addig semmi sem lehetetlen.
Váratlan, fordulatos, új, meglepő és szexi.
Szeretem a történet fantáziáját, humorát, szenvedélyét és a szereplőkben lakozó erőt.
Ha belekezdtek a sorozatba, ezt a részt semmiképp se hagyjátok ki!

gabiica P
J. L. Armentrout: Origin

Hű. Nem is igazán találom a szavakat. Sokáig azt éreztem, hogy „kinőttem” a fantasyk világából, már ha lehet ilyet mondani. Egyszerűen nem éreztem, hogy kedvem lenne hozzá. Aztán akkora sikernek örvend ez a sorozat, hogy úgy döntöttem, elkezdem. És nem bántam meg.
Zseniális. Ez a rész számomra eddig a legjobb. Annyi izgalom történt benne, hogy egyszerűen nem tudtam letenni. Sok újdonságot megtudhattunk, hiszen nagyobb betekintést nyerhettünk az idegenek világába, hála a Daedalusnak. Olyan árulásoknak lehettünk tanúi, amelyekre egyáltalán nem számítottunk. Én legalábbis nem.
Luc és Archer karakterét nagyon megszerettem, kíváncsi leszek a szerepükre a továbbiakban.

Milli88 P

„Szentséges földönkívüli aprószentek…!”

Ééés igen! Megint egy olyan könyvet olvashattam J. L. Armentrout tollából, hogy a szavam is elállt. S azok a kötetek, amelyek borítóján csak Daemon szerepel egytől egyig hatalmas kedvenceim. *-*

Pörgős rész volt, mindig történt valami, egy percre sem engedte lankadni a figyelmemet. Nem éreztem, hogy ez egy sorozat negyedi kötete. Máskor előfordul, hogy mire elér a sorozat egy bizonyos kötetszámot már nem tud újat mutatni. Na, de ez a LUXEN sorozatra nem érvényes. Most is olyan izgalommal faltam a lapokat, mint az Obszidiánnál.

Az új karakterek színessé tették a már eleve szivárvány színben pompázó regényt. Archer és Luc. Hihetetlen figurák. Nem utolsó sorban megveszek a szemeikért.
Daemonnak igaza volt a könyv elején. Tényleg felégetné a világot, hogy megmentse Katet. ❤

Ui.: Nekem is kell egy DB! *-*

J. L. Armentrout: Origin

JÉZUSOM. MI VOLT EZ? ÚRISTEN, NEM HISZEM EL.
Le kell nyugodnom. Most minden ami tőlem telik, hogy tátogok mint egy hal és úristenezek. Ennyi. Több nem megy.

Hú, ha az eddigi részeket imádtam, akkor nem tudom ezzel mit kezdjek. Az eddigi legjobb. Hogy lehet, hogy a negyedik résznél is ugyanúgy tartja a szintet az írónő, sőt még túl is szárnyalja? Na jó, nem hiszem el. Valaki légyszíves adja ide a könyvből kitépett pár oldalt, ami megmagyarázza a történteket. Kérlek, valaki…
Szerintem nem megy egy rendes értékelés összehozása, de nem érdekel, ez lesz belőle.

Miután az Opál függővége után egyből elkezdtem az Origint olyan érzés töltött el, hogy haha, nálam van a folytatás. Hát most nincs, szóval kedves KMK, siessetek, hogy mihamarabb lenyugodhassanak a rajongók.
Szóval, először is Daemon szemszög. Mióta vártam rájuk! Imádtam, imádom, imádni fogom Daemont.
„Daemon Black még egy nyűgös sündisznónál is tüskésebb bírt lenni, bökős páncélja alatt azonban kedves volt, védelmező és hihetetlenül önzetlen”
Igen, ez Daemon Black… Ha eddig nem ömlengtem róla eleget, akkor még hozzáteszem, hogy ebben a részben még jobban szerelmes lettem. Esküszöm, na jó nem tudom mire esküszök. Egyáltalán azt se tudom miről akarok írni, de uh imádom.

Nem szeretnék túl sok spoilert elejteni, remélem nem is fogok, ha meg igen, valaki szóljon! Akkor a könyv során megismerhetünk egy új „fajt” is, akiről nem akarok bővebben beszélni. Nagyon tetszett ez a gondolatmenet, hogy kik ők, és mire képesek. Kapunk új mellékszereplőket, akiket szintén megszerettem. Luc és Archer. Igazából az egész könyv során nem tudtam ki a rossz, ki nem. Egyszerűen olyan dolgok történtek, amiket nem tudok hová tenni. Olyan csinált valamit, akiről nem hittem volna. Ez a rész végig labirintusban tart, amikor már azt hiszed, hogy jó ösvényre kerültél, akkor bamm, zsákutca. Hát JLA, nem tudom hogy bírtad ezt így megírni, de úristen. Most szeretném valamihez hozzávágni a …. nem is tudom mit, valamit. Akarom a folytatás, most….

ƨɔɴом
J. L. Armentrout: Origin

Tavaly karacsonyra kertem Daemon-t, iden ezen kivansagom kivalthato Archerre. :D

Egyszeruen valami hihetetlen ez a sorozat… sokszor gondolna azt az ember, hogy ahogy halad elore a tortenet ugy tudna ellaposodni az egesz, es a karakterek is ugy tudnak bemondani az unalmast, de nem! Mindig van valami uj benne, mindig van valami kis plusz info, amitol az ember alla leesik, es iszonyatosan nagy ero van benne, ami miatt olvastatja magat es ami miatt lehetetlen nem kedvelni a tortenetet. Nevezhetjuk ezt JLA iroi zsenialitasanak, vagy akar Daemon Blacknek is, de egy a lenyeg, hogy ez a konyv es maga a sorozat valami elkepesztoen zsenialis!

puncsoscukor63 P
J. L. Armentrout: Origin

Ebben a részben tényleg igazán komolyra fordulnak a dolgok. Az első két kötetben még el-elszórakozott Daemon és Katy egymással, kisebb-nagyobb akadályokba ütközve, ám itt már nemcsak róluk van szó, hanem az egész bolygó sorsáról.
Kiváló folytatás, ahogy vártuk. Daemon és Katy a világ legcukibb párocskája, de Armentrout még fokozza tovább. Nem tudom honnan szed elő ilyen bravúrokat, csavarokat a történethez, de csókoltatom az agyának összes szegletét ahol ez az egész összeállt. Eseménydús, pörgős, izgalmas, letehetetlen. Minden fejezet úgy ér véget, hogy ne tudd ne folytatni, így elég hamar a végére lehet érni, de sebaj, van még egy rész :D
És esküszöm hiányérzetem van Luckel kapcsolatban. Annyira kíváncsi vagyok ennek a hülyének a saját történetére, saját szemszöggel meg minden. Új kedvenc szereplőm ❤
Ugyanez vonatkozik Archerre is.

SzAngelika

– Kezeket fel, és eszedbe ne jusson, hogy csillámpónivá változz nekem, szépfiú!

75. oldal, 6. fejezet

Vivi_

– Miféle motel az, ahol óvszert árulnak?
– A kedvencem-féle?

molly_

Félreállt, hogy kiléphessek a folyosóra. A másik lift felé indultunk, és a fickó szinte az oldalamhoz tapadt.
– Ha továbbra is ilyen szoros kapcsolatban maradunk, haver, úgy érzem, lassan el kellene hogy vigyelek vacsorázni, vagy valami!

10. fejezet, Daemon

Kapcsolódó szócikkek: Archer · Daemon Black
anikho P

– A világot is felégetném, hogy megmentsem őt!

1. fejezet

anikho P

– Megígérem, hogy nem ez lesz a jövőnk, cica. Biztosítani fogom számodra a jövőt. Egy normális életet.
– Nem akarok normális életet – válaszolta gyanúsan csillogó szemmel. – Csak egy életet, veled.

perpetua P

Harmadszorra olvastam el az új nevemet, és még mindig nem hittem el. Valamiképpen ismerős volt.
– Anna Whitt?
– Én választottam a neveket – jelentkezett Dee ültében.
Kezdtem érteni.
– Mi a tiéd, Daemon?
Ő is kinyitott a tárcát, és elvigyorodott.
– Kaiden Rowe. Hm. Jól hangzik.

23. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Anna Whitt · Daemon Black · Dee Black · Kaidan Rowe · Katy Swartz
csillagka P

Amíg mélyen benne vagy valamiben, sosem mondod ki, sosem teszed meg, amit kellene. Mindig csak utóbb, amikor már túl késő, akkor jössz rá, hogy mit kellett volna mondanod vagy tenned.

perpetua P

– Hosszú ideje várom, hogy egy magához hasonló luxent vizsgálhassak meg – magyarázta Daemonnek magas, izgatott hangon.
– Egy újabb rajongó! – vonta fel a szemöldökét Daemon. – Mindenhol ott vannak.

SzAngelika

Daemon Black még egy nyűgös sündisznónál is tüskésebb bírt lenni, bökős páncélja alatt azonban kedves volt, védelmező és hihetetlenül önzetlen.

3. fejezet

Vivi_

– Minden egyes szeplőddel, minden hajlatoddal személyes ismeretséget akarok kialakítani.

Luxen sorozat · Összehasonlítás