49. legjobb sci-fi könyv a molyok értékelése alapján

Oblivion ​– Feledés 3. (Luxen 3,5) 201 csillagozás

J. L. Armentrout: Oblivion – Feledés 3.

Senki ​sem ér fel Daemon Blackhez.
Amikor elszántam magam arra, hogy bizonyítsam az érzéseimet, komolyan beszéltem.
Katy soha többé nem kételkedhet bennem – és most, hogy túljutottunk a zökkenőkön, újra és újra fellobbannak köztünk a lángok.
Csakhogy még én sem védhetem meg a családtagjaimat, ha eltökélik, hogy kiszabadítják a szeretteiket.
Mindazok után, amiken keresztülment, Katy sem ugyanaz már, mint azelőtt. Még mindig változik, és fogalma sincs, mi lesz a folyamat vége. Lépésről lépésre fedezzük fel az igazságot, és amikor szembekerülünk a hibridek vizsgálatára és kínzására kiépült titkos kormányzati szervezettel, ráébredünk, hogy nincsenek határok.
A halál a mindennapjaink része lett. Onnan kapunk segítséget, ahonnan a legkevésbé várnánk, és a barátainkról is kiderülhet, hogy halálos ellenségeink – de nem fordulunk vissza.
Akkor sem, ha az eredmény örökre összetöri a világunkat.
Egységben az erőnk – és ezt ők is tudják
„Daemon… (tovább)

Eredeti mű: Jennifer L. Armentrout: Oblivion

Könyvmolyképző, Szeged, 2017
278 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633999899 · Fordította: Miks-Rédai Viktória
Könyvmolyképző, Szeged, 2017
278 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633999882 · Fordította: Miks-Rédai Viktória

Daemon Black · Katy Swartz · Luc · Dawson Black · Andrew Thompson · Matthew Garrison · Blake Saunders

Naiva P
J. L. Armentrout: Oblivion – Feledés 3.

Katy és Daemon története(i) megunhatatlan(ok). Minél többet kapok belőlük, annál elégedetlenebb, telhetetlenebb vagyok. Katy szemszögén keresztül jobban lehet látni az „igazi Daemon-t”, de nagyon szeretem olvasni Daemon gondolatait is. Emlékszem, amikor Katy szemszögén keresztül olvashattam a történteket, mennyire vágytam Daemon szemszögére. Megkaptam. Nem csalódtam. Olyan nagy macsónak mutatta magát, miközben annyira romantikus és minden gondolata Katy. Annyira szeretem a kanos kis űrlény szövegét, ráadásul cica fétise van. Jennifer megalkotta a tökéletes könyves pasit. Nem könnyű őt, vagyis lehetetlen őt überelni. Aki már olvasta az Opált, az tudja mi lesz a végkifejlet. Alaposan megemelte a vérnyomásomat és a szívem szakadt meg érte. Tudván, hogy Katy a mindene.
Kíváncsian várom Luc történetét is.

J. L. Armentrout: Oblivion – Feledés 3.

Úristen, kell Luc könyve! Ez az utolsó fejezet teljesen kikészített!
Visszatérve két kedvenc főszereplőnkhöz, újra csak azt tudom mondani, mennyire imádtam. A Luxen sorozat egyszerűen megunhatatlan. Mindegy kinek a szemszögén át élem meg a történetet, mindig ugyanúgy képes felvidítani, bizonyos helyeken összetörni, és a végére teljesen elbűvölni. Deamon-be képtelenség nem beleszeretni, mert ahogy ő is előszeretettel hangoztataja, ő egyszerűen csodálatos, tökéletes, és még sorolhatnánk. :)
Az Opál azért is nagy kedvencem, mert ebben a részben Daemon és Katy már az elejétől kedzve egy pár, és végre kimutatják mit éreznek egymás iránt.❤ Daemon szemszögéből is nagyon jó volt ezt feleleveníteni, különösen tetszik a Dawsonnal való kapcsolata. Még mindig nagyon jó lenne ha a Dawson+Bethany párosból is sokkal többet kaphatnánk, mert én őket is totálisan imádom. ^-^
A vége pedig most is teljesen kicsinált. Right in the feels :'(

Klodette
J. L. Armentrout: Oblivion – Feledés 3.

Mit is adhatnék, mint öt csillagot?
Hiszen ezt már olvastam valahol, valamikor mégis minden sorát imádtam.
Daemon és Katy története egyszerűen lehengerlő.
A Luxen az egyik kedvenc sorozatom és az eredetivel, vagyis az Opállal olvastam párhuzamosan és egyszerűen nem tudtam letenni. Kicsit lassabban haladtam vele, mert sok más dolgom volt közben, de mindig alig vártam, hogy olvassam.
A vége még mindig gyilkos és kínzó, de hát pont ettől tökéletes.
Daemon még mindig a szívem csücske. (L) Tudom sokan beszélik itt Molyon is, hogy nagyképű és közel sem tökéletes, de én akkor is oda-meg vissza vagyok érte.
Tökéletes, egyszerűen tökéletes. Kész, ennyi. :)
A lila borító eszméletlen. Annyira szép.

Hű. Jó sokszor leírtam a tökéletes szót. :D
Ami pedig a legfontosabb:
Ide nekem Luc és Evelyn önálló könyvét. A könyv vége nagyon sokkoló! Mi lesz ebből? :O

Szücsi
J. L. Armentrout: Oblivion – Feledés 3.

Fáj beismerni de hiányzott a mi tökfej tökéletes Deamonunk. Annak ellenére hogy imádom Deamont mégis azt kell mondanom hogy elégé untam a könyvet. Ez lehet azért volt hogy az Opált már olvastam, szóval pontosan tudtam minden lépésnél hogy mi fog történi, vagy lehet nem tudtam elégé átérezni azt az izgalmat amit az opál olvasása közben éreztem vagy fogalmam sincs miért. A lényeg hogy untam.
Olvastam mind 3 Oblivion részt és sajnos azt kell mondanom hogy ez kicsit gyenge lett. Azt hittem mint a korábbi részekben itt is lesz egy-két új infó, plusz jelenetek de ez nem volt meg. Pontosan ugyan azt olvastam amit az opálban annyi különbséggel hogy Deamon szemszögéből. Ez mondjuk érthető mert ez az ő könyve meghat a cselekmények nem szabad elütnie a könyvtől amiről tükrözték de.. nah szóval értitek. Egy kis extrát vártam volna.
Ezen kivül nekem már kicsit sok volt ez a sok védelmezés meg óvatoság ami Katy körül rendezett Daemon, hogy egy kicsit már idegesített. Nem csodálom hogy Katynek is folyton tele volt vele a hócipője. És ha már Katy…
Imádom Katy és Daemon szócsatáit. Mindig jól szórakozom rajtuk. Az előző részekhez képest sajna sokkal kevesebb ilyen pillanat volt, hiszen mostmár a folyton civakodó párból átcsöppentek folyton nyáladzó párrá. sok volt a romantikus rész, folyton csak Daemon és Katy, Daemon és Katy… Hiányzott a többi szereplő. Azt várná az ember most hogy Daemon visszakapta a testvérét sok időtt tölt vele de ez egyáltalán nem igy volt. Mindig minden csak katy körül forgott, ami érthető hiszen szerelmes belé de hát..kicsit sok volt.
Szóval ez van…amennyire el voltam ájulva Daemontól az elöző részekben most ez nem volt meg. :/
A nagy Luxen fanok biztos imádni fogják az olyanok viszont mint én akiknek csak jó kis kikapcsolódás volt egy ideig azoknak lehet szerintem hasonloan mint nekem kicsit unalmas lesz.
UI.: Azért Luc könyvére még kivancsi vagyok :)

Anett_92 P
J. L. Armentrout: Oblivion – Feledés 3.

Egyszerűen imádok Daemon fejében olvasni és sosem unnám meg. :) A kedvenc sorozatom, így nekem óriási ajándék , hogy három regényt és kaptunk az ő szemszögéből. Bármilyen oldalát is mutatja, (féltékeny, védelmező, dühös, kanos, érzelmes és még reggelig sorolhatnám) egyszerűen annyira szórakoztató és nem tűnik fel, hogy százasával falom az oldalakat. Lélegzetelállító, lebilincselő, bámulatos. Annyira jó volt visszacsöppenni a Luxenek világába. Az érzés amikor valami annyira jó, hogy nem tudod letenni, viszont azt sem akarod, hogy vége legyen. Idáig Jennifer Armentrout könyveivel egytől-egyig így voltam.Olyan hamar vége lett és annak ellenére, hogy tudtam , hogy mi fog történni, ugyanúgy izgultam és az én szívem is hevesen vert és ugyanúgy fájt ez a brutális függővég.
A Blake iránti utálatomat azt hittem, hogy nem lehet fokozni, de tévedtem.
Nagyon vártam már,hogy végre megjelenjen és örülök, hogy végre elolvashattam , káprázatos élmény volt.:)

deen
J. L. Armentrout: Oblivion – Feledés 3.

Régen olvastam már a luxenek világáról. Most visszatérve az Opál cselekményébe ezúttal Daemon szemszögéből, ismét csak azt mondhatom, hogy szeretem ezt a sorozatot. Daemon szemszögéből ráadásul nem is volt olyan vontatott, mint az eredeti könyv, sokkal gyorsabban haladt a cselekmény. Persze pont a nézőpontváltás miatt kulcsjelenetek maradtak ki, hiszen valójában Katy a főszereplő, így önmagában a kötet kicsit zavaros lenne, ha nem ismerném már a cselekményt. Daemon most is bebizonyította, hogy lehet, hogy nagy tahó, de Katy a világot jelenti neki, éppen ezért nagyon nehéz helyzetbe kerül, mert a családja és most főként Dawson helyben tartása igen sok idejét veszi el. Mondhatjuk úgy, hogy szegény kettészakad. Szeretne normális kapcsolatot Katyvel, de Dawson eltökéltsége, miszerint kiszabadítja Beth-t, rendesen próbára teszi a türelmét, ráadásul a védelmisek és az Öregek is körülöttük szimatolnak. Sajnáltam, hogy az eltökéltségük, kitartásuk a kockázatvállalásuk végül kudarcba fulladt. Blake, még mindig utállak.

Orsi999
J. L. Armentrout: Oblivion – Feledés 3.

Lassan már egy éve olvastam a sorozatot és rá kellett jönnöm, hogy már elég sok mindent elfelejtettem, így nagyon örültem, hogy újra olvashatom ezt a részt Daemon szemszögéből, mivel ez mindig ad egy pluszt a történethez. Már ahogy elkezdtem olvasni a könyvet egyre több részlet jutott az eszembe és így eléggé untam, néhol már inkább átváltottam gyorsolvasásra. Szinte csak Katyről és Daemonról szól az egész, nagyon ritkán volt jelen Dawson vagy Dee, pedig nagyon hiányoltam őket.
Szerintem a Feledés könyvek közül ez egy kicsit gyengébbre sikeredett, mint az előzőek. Semmi újat nem nyújtott, mintha az írónő ezt csak azért írta meg, mert kötelező volt, és nem azért, hogy jobban megértsük a helyzetet.

Milli88 P
J. L. Armentrout: Oblivion – Feledés 3.

”Szerettem volna jobb… luxenné válni miatta.”

Vegyes érzéseim vannak a könyvvel kapcsolatban. Én aztán igazi Luxen és Daemon Balck fan vagyok. Imádom az egész sorozatot úgy, ahogy van, de… Ez a könyv most valahogy mégsem váltotta ki belőlem a Luxen katarzist. Félreértés ne essék, nem volt ez a könyv rossz. Olvastatta magát, jó volt kitölteni a szürke foltokat, amik az Opálban voltak, amikor nem tudtuk, hogy merre jár Daemon és min is töri éppen a szép kis kobakját. De valamiért mégsem nőtt annyira a szívemhez ez a rész, mint az elődei.
Daemon kevésbé volt vicces, mint korábban. A belső monológok tetszettek, de valamiért olyan volt, mintha nem Daemon Black könyvét olvastam volna. Nekem sokkal inkább emlékeztetett Dawson Black stílusához.

Mindentől függetlenül vele lett teljes a sorozat. És örülök, hogy már olvastam a többi részt, mert ha nem így lenne, akkor lerágnám a körmöm a folytatásért.

A könyv végén pedig a Luc szösszenet csak még jobban felcsigázta az izgalmamat. :)

Viktória_Erdei
J. L. Armentrout: Oblivion – Feledés 3.

Vége… Elolvastam az összes részt a Luxen sorozatból. :( De Daemon Black örökre Nr. 1. pasim lesz. Imádom a humorát, ahogy viselkedik Katyvel, a szócsatáikat, a szikrát ami első pillanattól kezdve érezhető kettőjük között és persze az önteltségét. Párszor biztos újra fogom még olvasni. Blake-t még mindig utálom.

loveQhuay P
J. L. Armentrout: Oblivion – Feledés 3.

Utolsó Daemon élmény volt ez a könyv, ezért picit szomorúan olvastam.

Nekem az Opál nagy kedvencem volt, és sajnos ezt Daemon most nem tudta ugyanúgy visszaadni. Ez most kevés volt, és hiányos.

Daemont szerintem már senkinek sem kell bemutatnom, ezért az se meglepő hogy imádok a fejében lenni, és olvasni a gondolatait. Most se volt másképp.

Imádom a sorozatot, egyik kedvencem, és sikerült az írónőnek olyan szereplőket alkotnia akik velünk maradnak életünk végéig. Daemon és Kat története véget ért, de ez az a fajta sorozat, amit bárhol és bármikor elővesz az ember és szívesen újraolvassa. Bármelyik részét! kivéve az Ónix-ot, azt elég volt 2x végigbőgni.

Naiva P

Szeretlek.
Ezt a szót sosem fogom megunni. Most is beleborzongtam. Nagyon szerettem volna egyszerűen a karomba venni Katet, hogy mindig biztonságban tarthassam. Szerettem volna jobb… luxenné válni miatta.

Gothic01 P

– Anyu, úgysem fogunk lefeküdni, amikor itthon vagy.
– Nos, drágám, jó tudni, hogy csak olyankor fekszetek le, amikor nem vagyok itthon.
Köhécselésbe fojtottam a mosolyomat.
– Maradhatunk…
Kat pillantása a tudtomra adta, hogy ha folytatom, valószínűleg az életben nem fekszem le vele. Bölcsen befogtam a szám.

Katara_Phoenix P

Nem gyakran hordok szmokingot, de ha igen, akkor átkozottul jól áll nekem.

DarknessAngel

– Bárcsak otthon lennék! – válaszoltam. Valaki az úton hangosan dudált. – Pillanatokon belül nálad lehetek.
– Ne! Alig van alkalmatok fiús estét tartani. Maradj velük!
Visszapillantottam az étterem ablakára.
– Nem kell a fiús este. Cicás este kell.
Rövid szünet következett, aztán Kat újra megszólalt, de mintha kissé kapkodta volna a levegőt.
– Azt megkaphatod, ha hazaérsz.

DarknessAngel

Másodpercek választottak el a menyországtól. Másodpercek. Felsóhajtottam.
– A francba!
Andrew a szemközti falnál állt, és mindent tudóan vigyorgott. Elléptem mellette, és erősen fejbe vertem.
– Hé! Ezt meg mi a fenéért kaptam?
– Az időzítésed oltári szívás – vágtam vissza.

Kapcsolódó szócikkek: Andrew Thompson · Daemon Black
Katara_Phoenix P

Folytattam az emberek által valaha látott legszexibb hóangyal megalkotását.

Katara_Phoenix P

Csak az ölelést adhattam neki – de amíg sírt, az anyanyelvemen suttogtam neki. Elmondtam, hogy helyrejönnek a dolgok, hogy mindegy, mi történik, én mellette leszek. És elmondtam, hogy egy nap nem fogja többé bántani ez a fájdalom, és ez a félelem.
Teszek róla.

Gothic01 P

– Csak ismerd be. – Megsimítottam az alsó ajkát; megcsókolta az ujjaimat.
– Nem kell beismernem semmit, mert ha az egód még egy kicsit nagyobbra növekszik, saját irányítószámot fognak neki kiosztani.
Felhorkantam.
– Van valami más is, aminek saját irányítószámot lehetne adni, ha még egy kicsit…
– Jó ég! – nevetett Kat. – Nehogy végigmondd!

Katara_Phoenix P

– Ígérem – súgtam a fülébe – , hogy nem ilyen lesz az életed. Ígérem.

Luxen sorozat · Összehasonlítás