16. legjobb sci-fi könyv a molyok értékelése alapján
73. legjobb romantikus könyv a molyok értékelése alapján
79. legjobb fantasy könyv a molyok értékelése alapján

Oblivion ​– Feledés (Luxen 1,5) 689 csillagozás

J. L. Armentrout: Oblivion – Feledés

Amikor Katy Swartz a szomszédomba költözött, rögtön tudtam, hogy baj lesz. Nagy baj.

Bajra pedig igazán nincsen szükségem, hiszen nem vagyok idevalósi. A társaimmal a Luxról érkeztem a földre, egy tizenhárommilliárd fényévre lévő bolygóról. Ráadásul ha valamiben biztos vagyok, az az, hogy az emberekben nem lehet megbízni. Félnek tőlünk. Olyasmikre vagyunk képesek, amikről ők csak álmodnak, és pokolian gyengének tűnnek mellettünk – mert azok is.

Kat azonban olyan közel kerül hozzám, mint még senki más. Akaratlanul is vágyok rá – és szeretném felhasználni a képességeimet, hogy megóvjam. Meggyengít engem, pedig én vagyok a legerősebb luxen, és az én feladatom, hogy védjem a többieket. Ez a hétköznapi lány tehát mindannyiunk végzete lehet. Hiszen a luxeneknek van egy hatalmasabb ellensége is – az arumok – akikkel szembe kell szállnom.

Ha beleszeretek Katyba – egy emberbe – nem csupán őt sodrom veszélybe. Talán mindannyiunk pusztulását okozom… de azt nem hagyhatom.

Eredeti mű: Jennifer L. Armentrout: Oblivion

Eredeti megjelenés éve: 2015

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Vörös pöttyös könyvek

Könyvmolyképző, Szeged, 2015
382 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633995334 · Fordította: Miks-Rédai Viktória
Könyvmolyképző, Szeged, 2015
382 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633995327 · Fordította: Miks-Rédai Viktória

Daemon Black · Katy Swartz · Dee Black · Adam Thompson · Andrew Thompson · Matthew Garrison · Ash Thompson

vikcs P
J. L. Armentrout: Oblivion – Feledés

"Magával ragadó. Humoros. Szexi.
Azt hiszem, ez a három szó jellemzi legjobban ezt a kötetet, mert annyira elvarázsolt, hogy egy nap alatt befaltam, ami egy 380 oldalas könyv esetében nálam elég ritka. Már önmagában ez is azt bizonyítja, hogy Daemon mennyire piszok, hogy engem is belerángat a rosszba…,vagy éppen a jóba?! :)
Humorban abszolút ott volt, sokszor azon kaptam magam, hogy már megint vigyorgok, mint a tejbetök, vagy épp én is harapdálom a számat, amikor valami hm… forróbb résznél járunk. Ugyanakkor cuki is volt, hogy A pasi hogyan próbálja elfojtani a fel-feltörő érzelmeit, pedig még a kívülállók is észreveszik, hogy valami vibrál a levegőben."

Bővebb értékelést megtalálod a blogomon: http://konyvmaniablog.blogspot.hu/2016/12/jl-armentrout…

gabiica P
J. L. Armentrout: Oblivion – Feledés

Soha nem volt problémám azokkal a könyvekkel, ahol a másik fél szemszögéből ismerhetjük meg a történetet.
Nagyon szerettem ezt is. Jó volt megismerni Daemon gondolatait. Az első részben csak sejteni lehetett, hogy mit érez és mit gondol Kattel kapcsolatban, de itt végre minden kitisztult.
Örültem annak is, hogy megtudhattam, mi történt azokban a jelenetekben, amiknél Kat nem volt ott. Így sokkal tisztábban látom én is a képet, sokkal jobb így, teljes egészében megismerni a szereplőket és az eseményeket.
Még jobban megszerettem Daemont, miután belső gondolatait is olvashattam, és nem csak a kemény külsőt láthattam, amit Kat is.

ZitussKa P
J. L. Armentrout: Oblivion – Feledés

Ouh Daemon♥ Túl sokat nem is szeretném ragozni mennyire szerettem belelátni a gondolataiba, az érzéseit megismerni, megtudni mit, milyen indokkal csinált. Mert igen, minden történetnek két oldala van, és egy pár jelenetet igencsak más megvilágításba helyezett, az hogy Daemonnal együtt is átélhettem:) Az a laza nemtörődömség ami körüllengte, itt egy kicsit elhalványult, ugyanis ő sem volt annyira öntelt, és magabiztos mint amennyire mutatta magát. Neki is voltak érzései, félelmei, és kétségei bőven. Nagyon izgalmas volt, még így is hogy egyszer már átéltem a kalandot Katyvel, és ne felejtsük el hogy Daemon humora még mindig fenomenális:D
Na meg az önkritikája: Na igen, seggfej voltam. Empátiából ès szimpátiából megbuktam. :D
Még mindig rettenetesen nagyképű, és sokszor tényleg új szintre emelte a seggfejségét, de ettől eltekintve, gondoskodó, védelmező és bátor és persze jóképű:) Élmény a köbön.
Akárhogyan is, de nekem tetszett♥

K_A_Hikari P
J. L. Armentrout: Oblivion – Feledés

„Belegabalyodtam egy hálóba, amelyből nincs menekvés. Egy Katyből szőtt hálóba, és lefogadtam volna, hogy nem is tud róla. Ártatlan szépség, és láttam ahhoz eleget tizonnyolc évem során, hogy tudjam, micsoda ritkaság. Óvni való.”

Olyan volt, mint alámerülni a tengerben, és felfedezni mi rejtőzik a felszín alatt.
(…)
Najó, összegzek, mert már ígyis hosszabbra nyúlt, mint terveztem.
Nagyon élveztem olvasni ezt a regényt.
A cselekmény – megkockáztatom – hogy ebből a szemszögből még jobban tetszett.
Azokat a karaktereket, akiket eddig is szerettem, most még jobban. Akiket nem annyira, azok továbbra se lettek a szívem csücskei.
A külföldi kiadásba ugyan bekerült még az Ónix és az Opál cselekménye, ebbe az nem, mégis maradéktalanul elégedett vagyok.
Azoknak, akik szeretik a férfi szemszöget, ajánlom.
Azok pedig, akik – mint én is – akarnak egy nagy adag Daemon dózist nagyon ajánlom.

Szilvi00 P
J. L. Armentrout: Oblivion – Feledés

Szerintem Daemon Black-et SOHA nem fogom megunni!
Minden vele töltött perc szórakoztató és olyan mindjárt-elolvadok-tőle élmény volt.
Imádtam olvasni gondolatait, vívódásait. Próbálta bemagyarázni magának, hogy csak a családját védelmezi, próbált seggfejként viselkedni és távolságot tartani, de nem mindig járt sikerrel.
A sorozat már így is tökéletes volt, de Daemon szemszöge újabb örömteli órákkal ajándékozza meg a Luxen rajongókat. Engem legalábbis ismét levett a lábamról!

Milli88 P
J. L. Armentrout: Oblivion – Feledés

„Szerettem a kihívásokat. És sosem veszítettem.”

Valamit tudnotok kell rólam. Nem szoktam úgymond „beleszeretni” a könyvekben megjelenített férfi karakterekbe. Nem olvadok tócsává, hogy „Úúúristeeeen!” Daemon Black ezt mégis megcáfolja.
Nem tini rajongással vagyok oda érte. Hanem azért, amit ebből a történetből megtudtam róla.
Engem nem zavart, hogy egy az egyben az Obszidián története volt, csak a férfi nézőpontjából. Nekem pont ezért tetszett.
Számomra még adott egy pluszt az Obszidiánhoz. Élvezettel olvastam a belső vívódásait, azt, hogy mennyire harcol önmagával. Hogy a húga számára a legfontosabb dolog a galaxisban, de mégis betoppan az életében egy „emberlány”, aki felülír mindent. ❤

anikho
J. L. Armentrout: Oblivion – Feledés

Nagyon sok mindenre hajlandó lennék, ha visszamehetnék az időben, oda, mikor először vettem kezembe az Obszidiánt. (Az még 2013 nyarán történt.) Na de úgy akarok visszamenni, hogy ez a könyv, az Oblivion, a kezemben van. Ugyanis tejvigyorral, az éjszaka közepén olvastam el azt a néhány plusz fejezetet Daemon szemszögéből, ami az Obszidián végén volt. Így belegondolva, el sem tudom képzelni mennyire kikeltem volna magamból, ha ezt elolvashattam volna, rögtön azután, hogy beleszerettem Daemonbe.

Nem is vagyok képes rendesen, összefüggően fogalmazni. Legyen elég annyi, hogy ez nem csak egy ismétlés, sok újat ad hozzá az alap sztorihoz; illetve kellemesen felidőződik az élmény, mikor még csak ismerkedtél Daemonnel. Amikor kezdtél belebolondulni. Amikor odáig voltál érte. És igen. Ez az élmény itt is megvan. :)

J. L. Armentrout: Oblivion – Feledés

Daemon Black, nem csalódtam. Ez a sorozat még mindig csodálatos. Akármit ír hozzá JLA, nekem mindig tetszik.
Annyira jó volt végre megismerni Deamon gondolatait az első találkozásról Katy-vel. Hogy mit gondol a lányról, és hogy ezek a gondolatok hogyan változnak meg szépen lassan, ahogy telik az idő. Így, hogy Daemon szemszögéből olvastam újra az első részt, sikerült jobban megértenem, miért is volt annyira kiállhatatlan, annyira bunkó.
Imádtam, hogy mennyiszer gondolt Dawsonra is + a Dee-vel történő szócsaták is szuperek.
Szerintem igenis képes volt többet nyújtani a könyv, mint holmi ismétlést, csak pasi szemmel. Volt egy csomó Katy kukkolás Daemon részéről :D , és a Thopmson tesókkal is több időt tölthettünk együtt. Igazából itt még őket is jobban meg tudtam érteni, mint az eddigi részekben.
Ha lesz folytatás én kíváncsian várom.

Meagen
J. L. Armentrout: Oblivion – Feledés

Egyre nehezebben hiszem el, hogy van élet Daemon nélkül.
Annyira belevetettem magam ebbe a sorozatba, hogy nem látok kiutat. Egyedül azért nem olvasom a következő részt, mert nincs nálam, és a többi könyvtári könyv is rám rohad lassan. Szóval kénytelen vagyok kicsit elhagyni a Luxen-világot, de hamarosan visszatérek!
Ez a rész is nagyon tetszett, örülök, hogy az írónő is úgy gondolta, hogy még többet akarunk Daemonból, mert ez így is van.
Most, hogy ebből a szemszögből is megismerhettem a történteket, néhány dolog átértékelődik bennem. Daemon gondolatai néha annyira zavarba ejtőek. Sokszor még én is belepirultam.
A történet ugyanúgy tetszett. Igazából imádom, ha egy srác tisztában van az érzelmeivel (még ha először nem is), vagy nem tagadja őket (de a végére már nem!), és tényleg kész bármit megtenni a lányért, akit szeret. Szerintem ez úgymond sokkal macsósabb, mint hogy titkolni, és mutatni, mekkora egy pöcsfej tud lenni (Daemonnek azért volt is oka rá az elején… mondjuk, talán megbocsájtható). Szóval igen. Daemon igazi álompasi.
Katyt még mindig annyira csodálom. Még mindig annyira erős és bátor akarok lenni, mint ez a lány. Aki nem fél, nem ijed meg 1-2 keményebb beszólástól, aki kiáll magáért, és nem hagyja, hogy más eltapossa. Igazi ikon lehetne belőle.

Viktória_Erdei
J. L. Armentrout: Oblivion – Feledés

Daemon, totálisan beléd zúgtam. Imádtam a fejedben olvasni, a gondolataidat hallani. Daemon, azt hiszem, te leszel örökre az első számú „álompasim”.
Nemrég olvastam el a Luxen sorozat többi részét, de most újra kedvet kaptam az újraolvasásra. Imádom a fiúk szemszögéből írt könyveket.

DarknessAngel P

– Az embernek sosem lehet túl sok könyve (…)

Kapcsolódó szócikkek: Katy Swartz
Rega_a P

Vihar készült, a Cica nevű hurrikán.

Kapcsolódó szócikkek: Daemon Black · Katy Swartz
DarknessAngel P

– Valakinek pocsék a kedve – mormolta Andrew.
– Valaki meg akar halni – mormogtam vissza, anélkül, hogy felnéztem volna.

Kapcsolódó szócikkek: Andrew Thompson · Daemon Black
zsiina

Az emberek mindig azt látják, amit látni akarnak, sosem azt, ami valójában a szemük előtt van.

51. oldal (Könyvmolyképző, 2015)

Szyszyyy P

– Most hozzád vágnám ezt a könyvet, de ahhoz túlságosan tisztelem.

Kapcsolódó szócikkek: Katy Swartz
Ashriver

Úgy véltem, meg akar ütni. Úgy véltem, élvezném. És úgy véltem, tényleg szakember segítségére lenne szükségem.

mevelin

Amióta a lány beköltözött, többet mászkáltam félmeztelenül, mint előtte bármikor.

Daemon Black

ßißi

– Az olvasás nem számít elfoglaltságnak, cica.
Íves ajka elnyílt.
– Ezt most rosszul hallottam.

Kapcsolódó szócikkek: Daemon Black · Katy Swartz
DarknessAngel P

Elöntöttek a fantáziaképek, és mindnek Kat volt a főszereplője. A mellékszereplő a vörös bikini volt.

Luxen sorozat · Összehasonlítás