Kerekítő ​4. 5 csillagozás

Ölbeli játékok, mondókák
J. Kovács Judit: Kerekítő 4.

A Kerekítő-sorozat negyedik darabjában az előző kötetekhez hasonlóan harminc népi mondóka, illetve dal található, amelyekhez játékleírások is tartoznak. A Kállai Nagy Krisztina rajzaival illusztrált gyűjtemény segítségével minden gyerek és szülő átélheti a közös játék felszabadító erejét, és megtalálhatja azt a mondókát, cirókázót, reptetőt, höcögtetőt, ami illik az egyéniségéhez, amire az adott pillanatban éppen szüksége van. A kötet CD melléklete a kötet valamennyi mondókáját és dalát tartalmazza.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Kerekítő Móra

Móra, Budapest, 2015
64 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631199178 · Illusztrálta: Kállai Nagy Krisztina

Csoszi>!

J. Kovács Judit: Kerekítő 4. Ölbeli játékok, mondókák

Egyszerű, rövid mondókák, amit a kisgyerekek is könnyen megjegyezhetnek. A könyvben lévő rajzok szép színesek.

Juca P>!

J. Kovács Judit: Kerekítő 4. Ölbeli játékok, mondókák

Ez a rész ugyanannyira tetszett, mint az első kötet. Rengeteg mondókát tanultunk már belőle a foglalkozásokon, a hanganyagot utazás közben is tudjuk hallgatni, úgyhogy egész jól megragadtak bennem a dalok. Külön öröm, hogy sokszor már Anna is tudja, mikor kell tapsolni, illetve a Bucc, baba, bucc-nál összedugni a fejünket. ^^

Kedvenceim: Tündérborsó, csillagkapu…, Jár a baba, jár…, Viri vári…, Ez elment vadászni…, Bucc, baba, bucc…, Ács-pács, kalapács…

kavemese>!

J. Kovács Judit: Kerekítő 4. Ölbeli játékok, mondókák

Nekem úgy tűnt, sok a hasonló vagy a nagyon rövid, lehet, a legjobbakat elsütötték az előző kötetekben – nekem ez volt az érzésem. A cd-melléklet viszont nagyon jó, a könyv mondókáit hallgathatjuk az autóban és ez akkor is jó móka, ha olvasva annyira nem tetszett. Persze, ebben is vannak eddig nem olvasott, klassz, kedvenc mondókák, csak kevesebb, mint az előző kötetekben.