Ahol ​elkezdődött, ott ér véget (Ahol elkezdődött, ott ér véget 1.) 83 csillagozás

J. K. Smith: Ahol elkezdődött, ott ér véget

Judit és Ákos nem mindennapi emberek. Őket az izgalom viszi előre, a folytonos készenlét, ezért életük kockáztatásával védenek másokat. Tökéletes barátság az övék, ami túlélt már számtalan nehézséget, egy nap mégis azzal kell szembesülniük, hogy a legnehezebb akadályt a múlt gördíti a lábuk elé, amikor a saját életük a tét.

De a megpróbáltatások néha jót is hozhatnak. Kialakulhat igaz szerelem, mély barátság, szoros kötődés életünk legnehezebb időszakában? Mennyi erő kell, hogy mindent túlélj, és eközben értékes ember, szerelmes nő, hűséges társ, megbízható barát, szerető gyermek maradj?

J. K. Smith, a méltán népszerű írónő ezúttal szereplői végső határait feszegeti a tőle megszokott izgalmas, mély érzelmekkel és humorral teli stílusban. A történet fantasztikus. Olvasd el és éld át ezt a hihetetlen kalandot!

Pyrus, 2021
Pyrus, 2020

Szabó Judit

Pati28 P>!
J. K. Smith: Ahol elkezdődött, ott ér véget

”Élni, figyelmen kívül hagyva a veszélyt. Élni, pillekönnyű léptekkel. Pusztán csak élni.”

J. K. Smith eddig minden megjelent művét olvastam már, de ez a regény picivel eltér a többitől, hisz itt megjelenik a romantika mellett a krimi szál is.
Nagyon jókat nevettem olvasás közben, Judit és Ákos csipkelődései humorral átitatva igazán szórakoztató volt, de Judit lazasága és vagány karaktere volt az, ami a legjobban tetszett.
A krimi vonal számomra nem okozott nagy meglepetést, hisz itt-ott voltak elhintve morzsák, amiből már lehetett a tettes kilétére következtetni, viszont a miérteket egyelőre nem tudom még magamban hova tenni.
Szerettem olvasni, szinte faltam a sorokat és tökéletes kikapcsolódást nyújtott.
Izgalmakból és fordulatokból nem volt hiány, valamint arra is nagyon jó hangsúlyt fektet a könyv, hogy nem mindig tudhatjuk, kiben is bízhatunk meg igazán.
Egyedül a könyv végénél éreztem azt, mintha hirtelen elvágtak volna valamit, így bízom a folytatásban. :)

turanett P>!
J. K. Smith: Ahol elkezdődött, ott ér véget

Ez most nagyon kellett. Remélem, ezzel a pechszériám is megszünik. Eddigi olvasásaim ebben a hónapban (pár könyvet leszámítva), csalódást okoztak. Nem úgy mint ez a könyv! :)
Ha J.K.Smith- nek új könyve jelenik meg, akkor azt nekem feltétlenül el kell olvasni. Nagyon szeretem a stílusát és a humorát.
Ez a könyv merőben más, mind az eddigiek. A krimi szálat nagyon élveztem. Viszont, amilyen izgalmas volt, olyan vicces is. Nagyon szeretem Judit és Ákos civódásait. Volt ám benne adok, kapok. :) Mind a kettő jó humorral lett megáldva. A romantikus szál is remekül illett a történetbe. Izgalmas, vicces és romantikus. Nagyon élveztem. :) Alig várom a következő könyvet :)
spoiler

zuna19>!
J. K. Smith: Ahol elkezdődött, ott ér véget

Kicsit érdekes volt krimit olvasni az írónőtől. Nekem ez most nem jött be. De a jó hír, hogy másnak tuti be fog jönni. Ami nekem tetszik az másnak nem szokott és ez így van fordítva is. Így biztos, hogy aki nem szerette eddig az írónőt annak ez tetszeni fog.
Judit és Ákos nekem kicsit unalmasak voltak. Még így is, hogy akció dús környezetben voltak. Vérszegénynek érzem ezt a regényt.
A romantikus szál az tetszett.

bemese05 P>!
J. K. Smith: Ahol elkezdődött, ott ér véget

Tényleg más, mint az írónő eddigi könyvei, de nagyon tetszett! Imádtam Judit és Ákos kapcsolatát. A humorukat, ahogyan ismerik egymást, ahogyan szeretik egymást, még akkor is amikor még csak barátok. Végig izgultam, h vajon ki lesz a merénylő. Nem is csalódtam remek csavar volt. Csak egyetlen egy kérdőjel maradt bennem a könyv után, mégpedig mi lesz Judit és Dénes kapcsolatával, arra nagyon szeretnék egyszer választ!

Nora42>!
J. K. Smith: Ahol elkezdődött, ott ér véget

Nagy lelkesedéssel vettem kezembe ezt a könyvet, immár hónapokkal ezelőtt, nagyon vártam az írónő legújabb könyvét, elkezdtem olvasni …és mélységesen meglepődtem. Az első 20 oldal után meg is néztem, bíztos hogy jó könyvet tartok a kezemben? Kb. az 50. oldalig olvastam….majd elkönyveltem bíztos rossz passzban vagyok, majd ha lecseng az olvasási válságom újra kézbeveszem. Nemrég az egyik molyos kihíváson kihúzták nekem, így újra a kezembe vettem, majd meglepődtem, annyira nem is rossz mint első olvasatra tűnt……de kissé csalódott vagyok mégis….Az írónő könyveit faltam, bár az utolsó előtti sem volt 5 csillagos. A humort erőltetettnek éreztem, már nem az a spontán humor volt amit megszoktam. A krimiszál nem volt rossz. Ákos figurája kedvelhető volt, de semmi extra. Nagyon sajnálom, de nagyon akartam szeretni ezt a könyvet, de bármennyire is akartam nem sikerült. Pedig nálam jobban senki nem várta ezt a könyvet!!Sajnálom!! Judit könyvei mindig felvidítottak, ha kézbevettem őket megszűnt a világ! Nem tudom mi történt. Sokat gondolkodtam hány csillagot is adjak rá, ez 3 és 1/2 csillag lett.

BBetti86 >!
J. K. Smith: Ahol elkezdődött, ott ér véget

Szórakoztató, kellemes és csajos könyv. Ha nem várok kissé mást, talán jobban is élvezem. Csak éppen azt hittem, a krimi lesz a vezetőbb zsánerelem, és nem a románc. De ebben tévedtem, és ez kissé kedvemet is szegte.

Pedig a nyitást kifejezettem bírtam. Judit a kórházban lábadozik, mert állítólag balesetben fejbe lőtte magát. Közben meg a merénylője magában azon morog, hogy nem sikerült végeznie a nővel, de majd pótolja a mulasztását. Majd a férfi főszereplőt, Ákost láthatjuk akcióban, ahogy testőrként dolgozik. Eddig minden szép és jó, vártam mi sül ki ebből.

Nem az, amit vártam. spoiler Krimi helyett románc, méghozzá a barátokból szerelmesek verzió. Mivel elég jó párbeszédek vannak, tényleg összeszokott párosnak tűnnek, és bírtam, ahogy ugratják egymást, még ezzel meg is tudtam volna békülni, csak bejött egy plusz elem. Egy ponton elkezdik fejtegetni, hogy milyen rég egymásra vannak kattanva. spoiler

A mellékszél is inkább szappanopera felé löki a történetet. Mert ismételten nem gyilkos nyomában járunk, nem a testőr munkájukat végzik, hanem megismerik spoiler Nehezemre esett komolyan venni a szereplőket és a cselekményt, amikor olyasmik derültek ki, hogy spoiler

Azzal is felemás érzéseim vannak, hogy a merénylő miért tette, amit. Van egy sejtetés, merre felé kell gondolkozni. Aztán az indítéka egészen más. spoiler Túl gyorsan elrendezik majd azt a szálat. Olyan összecsapottnak hat, ahogy kb. 3 fejezet alatt lecsap, mindent megindokol és még spoiler Vagyis, ez is azt támasztja alá, hogy ez inkább krimis románc, mint krimi némi romantikus szállal.

A főszereplő páros szimpatikus tudott lenni, és működnek együtt is, külön is. Kisebb gyengeségek, sok jó tulajdonság jellemzi őket. Bátrak, a tettek emberei, vannak céljaik és hűségesek a barátokhoz, családhoz. Judit nagyon önálló is, és azt kifejezetten bírtam, ahogy Ákos képes kompromisszumokat kötni. Mondhatni, Juditnak lesz kitől tanulnia, hogy milyen egy működő kapcsolat, hogyan tarthatják fenn.
A mellékszereplők közül Judit húga és a kisfia tetszettek leginkább. Ahogy a testvérek azon poénkodnak, hogy milyen rossz gyerek lett Robika. Amiket tényleg meg is csinál a kicsi.

Pörgős, fiatalos, jól olvasható. Ugyan Judit ájulásai és az eszméletvesztés alatti ugrások tudtak zavarni, de van sok más, ami tetszett. Judit és Ákos szemszögének a váltakozása. A merényló beékelt fejezetei, amelyek ugyan a cselekményt nem vitték előre, de a gonoszkodó tervein jókat mosolyogtam. Már szinte paródiának és viccesnek éreztem, ahogy fogadkozik meg nagy tervei vannak, aztán mennyire keveset tud végezni mégis.

Ez különben azon ritka eset, amikor a cselekmény a túlzott románc miatt annyira nem tetszene, de a szöveg sodrása, a párbeszédek annyira viszik előre, hogy szórakoztatónak találtam a regényt.
Most érdekel is, innen hogyan folytatja Smith, mert ez így elég lezártnak tűnik.

Ani249>!
J. K. Smith: Ahol elkezdődött, ott ér véget

Nagyon más volt, mint az írónő eddig olvasott könyvei. Itt nagyobb hangsúlyt kapott a krimi szál, de nem ment sem a romantika, sem a humor rovására. Gyorsan olvasható, izgalmas történet a végére egy igazi csavarral. Tetszett Judit és Ákos kapcsolata, szépen alakult át barátságból. Nekem egy kicsit folytatásra-várós, mert elég sok minden maradt megválaszolatlanul-Réka, Dénes,…

Bookaholic77 >!
J. K. Smith: Ahol elkezdődött, ott ér véget

Annyira nagyon szeretem az Írónő humorát!!!! És ez Judit és Ákos történetében is vitte nálam a pálmát. A kapcsolatuk spoiler. A krimi szál spoiler, de ennek ellenére is nagyon tetszett! Vittek az oldalak és maga a páros is. Nagyon szimpatikus volt, ahogy Ákos a lány mellett volt, bármiről legyen is szó! Nagyon szimpatikus férfi főszereplő lett Ákos.

Dinah>!
J. K. Smith: Ahol elkezdődött, ott ér véget

Teljesen más volt, mint a négy korábbi könyv, de néha kell a változatosság. Azonban kicsit lezáratlannak érzem, és a vége is valahogy gyors. A tettes magyarázata nem győzött meg, vártam, hogy valami még kiderüljon, de nem… Néhol kicsit tündérmese-szerű volt. Mindenesetre lendületesen haladt a történet, így gyorsan elolvastam. :)

hovi P>!
J. K. Smith: Ahol elkezdődött, ott ér véget

Imádom a romantikus krimiket és az írónő könyveit, de ez most nem nagyon nyerte el a tetszésem.
Pedig megvoltak a szuper karakterek, az alapötlet is jó volt. Viszont lehetett volna szövevényesebb és titokzatosabb. Kicsit kiforratlan volt. Elég hamar rá lehetett jönni, hogy spoiler.
Meg egy kicsit furcsállottam, hogy lőtt sebbel, hogy tudnak szaladgálni.
Visszatérve a két párosunkra: sajnos a kémiát sem nagyon éreztem közöttük.

Pati28 P>!

Megint egy kemény lecke árán tanultam meg, mennyire nem lehet megbízni sem egy másik emberben, sem a saját érzéseinkben vagy gondolatainkban.

nypiro P>!

Ez vagyok én. Egy nő aki szép lassan darabokra szakad.

nypiro P>!

Az életünk során sokszor megbántanak bennünket, de a legfájdalmasabb mégis az, ha ezt olyasvalaki teszi, aki ennyire közel áll hozzánk.

nypiro P>!

Szent meggyőződésem, hogy a hullámok halk csobogásának gyógyító hatása van, amit receptre kellene felírni. „Tessék, asszonyom, itt a recept. Hat nap a Balatonnál, de ha a panaszok nem szűnnek, meghosszabbítom az ott-tartózkodását.”

nypiro P>!

Az ember azt hiszi, ismer valakit, de legtöbbször csak hinni akarja, mert görcsösen kapaszkodik a hitbe.

Viktória_Erdei P>!

– Igen, a szerelem nem választás kérdése, az csak úgy áthajt rajtad, te pedig pislogsz, mert azt sem tudod, hogy történhetett az egész, mikor bolondultál meg.

Queen001 P>!

– Mutassa csak nekem azt a kis horzsolást! – teszi vaskos csípőjére a kezét, és olyan szigorúan néz, hogy nevethetnékem támad.
– Magdika, maga nagyon huncut. Folyton ruha nélkül akar látni – mondom, és leülök Judit mellé az ágyra, felhúzom a térdem, így láthaóvá válik a vértől sötétlő, szakadt nadrágszáram.
– Te vérzel… – állapítja meg Judit.
– Nem tudom, mi ebben olyan fura, te minden hónapban szoktál – mondom az ágyon fészkelődve, miközben a farmerom szárával küszködöm.

Kapcsolódó szócikkek: horzsolás
Queen001 P>!

nypiro P>!

Én szeretni akarlak. Ez végleges döntés, amin semmi sem változtathat, és ezzel az elhatározással fogok felkelni minden egyes reggel, és ezzel alszom el éjjelente nap nap után.

Kapcsolódó szócikkek: Barabás Ákos · Szabó Judit

Ahol elkezdődött, ott ér véget sorozat · Összehasonlítás