Legendás ​állatok és megfigyelésük (Legendás állatok 1.) 657 csillagozás

Az eredeti forgatókönyv
J. K. Rowling: Legendás állatok és megfigyelésük

1926-ot írunk. Amikor az ifjú magizoológus, Göthe Salmander megérkezik New Yorkba, még csak nem is sejti, hogy az eseményeknek milyen különös láncolatát indítja el. Mágikus bőröndjéből ugyanis kiszökik néhány varázslény, akiknek üldözése közben ő és újdonsült barátai sokkal nagyobb veszedelmekkel is szembekerülnek, mint amekkorát egy szerelmes randalór vagy egy aranytól megrészegült orrontó furkász jelent.

A Roxfort Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola könyvtárának népszerű darabja, a Göthe Salmander által írt Legendás állatok és megfigyelésük adott ihletet J.K. Rowlingnak, a Harry Potter-könyvek szerzőjének e forgatókönyv megírásához. Rowling csodálatos világának rajongói lapról lapra élvezhetik az írónő megkapó humorát, varázsvilág-építő fantáziájának működését és mély, megértő szeretetét úgy a pálcaforgató, mint a varázstalan emberek iránt.

Lebilincselő olvasmány és igazi kuriózum minden gyűjtő számára.

Eredeti megjelenés éve: 2016

Animus, Budapest, 2022
Animus, Budapest, 2020
302 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633244913 · Fordította: Tóth Tamás Boldizsár · Illusztrálta: Miraphora Mina, Eduardo Lima
Animus, Budapest, 2019

Göthe Salmander · Jacob Kowalski · Queenie Goldstein · Tina Goldstein

New York

Kriszta_89 P>!
J. K. Rowling: Legendás állatok és megfigyelésük

Nagy Legendás állatok és megfigyelésük fan vagyok, így még az sem tántorított vissza ettől a könyvtől, hogy forgatókönyv formában íródott. Sőt, nekem ez egy plusz élményt adott így. Jobban beletud látni az olvasó abba, hogy milyen utómunkálatok vannak még, amit hozzá kell tenni a párbeszédekhez és, hogy is születhet meg végül egy egy jelenet.
Végig ment a kis mozi a fejemben, teljesen jól hozta a történetet. Arról nem is beszélve, hogy kívül belül egy gyönyörű kiadás.
Csak reménykedem, hogy a harmadik részt is kiadják így! :)

vikcs>!
J. K. Rowling: Legendás állatok és megfigyelésük

Bővebben a blogomon: http://konyvmaniablog.blogspot.hu/2017/06/j-k-rowling-l…

„Amikor még csak a hírt láttam, hogy jön magyarul hozzánk, ilyen gyönyörű kiadásban a Legendás állatok és megfigyelésük forgatókönyv, már akkor tudtam, hogy kellesz nekem.
Tudni illik, hogy én is a Harry Potter világ rajongóinak körébe tartozom, és ahogy a fülszövegben is olvashatjuk, tényleg egy igazi különlegesség és ritkaság ez a kötet a Harry Potter könyvgyűjtemények között.

Aki már látta az ebből készült filmet, annak nem tartogat sok újat a könyv, mégis számomra is hatalmas élmény volt újra 'látni' a történetet, szinte végig ugyanazokkal a mondatokkal. A filmet én is pár hónappal ezelőtt néztem meg, szóval már jó volt feleleveníteni a képkockákat, és újra átélni ezt a kis külön epizódot a varázsvilágban.

Nagyon élveztem olvasni, hisz a könyv forgatókönyv, ezért gyorsan haladós, és hiába tudod, mi fog történni, akkor is végig izgulod a sorokat.”

Heni_könyvespolca P>!
J. K. Rowling: Legendás állatok és megfigyelésük

Yes yes yes!!! Természetesen imádok mindent ami a varázs világgal kapcsolatos, így ez is közte van. Elsőnek nem tudtam elképzelni, hogy milyen így forgatókönyv formájában olvasni, de megtetszett. Viszont ez esetben örülök, hogy előbb láttam a filmet. Sokkal könnyebb volt így követni az eseményeket…szinte láttam magam előtt a történéseket és hallottam a szereplőket a fejemben :D Nagyon élveztem! ♥ Kedvet kaptam, hogy újra megnézzem a filmet! ☺️

Niitaa P>!

„(…)
Olyan érzés, mint az utolsó darab egy nagyon finom sütiből: tudjuk, hogy szeretni fogjuk, hiszen eddig is ízlett, de ha ezt elfogyasztjuk, nem lesz már több, és nem tehetünk mást, csak emlékezhetünk arra, milyen is volt az első harapás belőle.”

A teljes értékelést itt érhetitek el: http://niitaabell.blogspot.hu/2017/08/j-k-rowling-legen…

Klodette>!
J. K. Rowling: Legendás állatok és megfigyelésük

Óriási HP fannak vallom magam, de a forgatókönyv sajnos még csak most került a kezembe.
A filmet természetesen még premierben néztem meg és imádtam minden képsorát, így hát nem volt kérdés, hogy ezt is el fogom olvasni.
Queenie és Jacob az új, kedvenc HP párosom. Őket egyszerűen nem lehet nem szeretni. Aki mégis képes rá, annak velem gyűlik meg a baja! :)
Göthe is cuki, de Tinát nem sikerült megszeretnem. Szegény olyan idegesítő.
Grindelwald méltó az új főgonosz szerepére. Mást nem is igen tudnék elképzelni.
Az állatok pedig…. Istenem. Furkászt minden házba! Komolyan mondom.
Annyira édes, hogy megeszem kenyérre kenve. IMÁDOM. Cukiságfaktor a 1000000000. emelten.
Picket szintén egy álom. Annyira bírtam, amikor fel volt háborodva. *_*
Amúgy a többi állat is szuper, nagyon tetszik. J. K. Rowling zsenialitása még mindig a régi.
Azért vontam le fél csillagot, mert mi ez a forgatókönyv forma? Regényként kellett volna megírni és akkor tökéletes lett volna, hozva a régi HP idők hangulatát.

klara_matravolgyi>!
J. K. Rowling: Legendás állatok és megfigyelésük

Bármennyire is furcsa és idegen számomra a forgatókönyvi stílus, jó volt írásban is visszatérni a varázslóvilágba! Fél pont levonás azért jár, mert ez a fajta stílus kevésbé tudta átadni a vicces részeket.

Ferger_Jolcsi P>!
J. K. Rowling: Legendás állatok és megfigyelésük

Nekem nagyon tetszett ez a kötet. Teljes mértékben azt kapjuk vissza benne, amit a filmben is láthattunk. Akinek tetszett a film, az a forgatókönyvet is szeretni fogja.
A kötet borítója csodálatosan szépre sikerült, én egyből beleszerettem. *-*
A cselekmény izgalmas, fantáziadús. A szereplők jól kidolgozottak és mindannyian külön egyéniségek. Én mind a négy főszereplőt nagyon megszerettem: Göthet, Tinat, Queeniet és Kowalskyt is.
Alig várom a folytatást! *-*

BlackWidow>!

Imádom a varázsvilágot.
A borító pedig egyszerűen gyönyörű. Annyira imádom. Ez a kedvenc borítóm. A minták is meseszépek a könyvben is, és a borítón is.
Ezt a részt most hamarabb láttam, mint olvastam, de mind a kétszer pozitívan csalódtam. Göthe szerepében mindig a filmben szereplő Eddie Redmayne-t képzeltem, aki bámulatosan alakítja, az utóbbi időben nagyon megkedveltem.
A történet imádni való volt, a film itt annyival tetszett jobban, hogy az állatokat megmutatta, segített, hogy hogyan is képzeljem el.
A kedvenc állatkám a furkász. Annyira zabálnivaló volt, ahogy mindent összevissza lopkodott, a bankos rész volt a kedvencem, spoiler.
Kíváncsi vagyok a folytatására. És nagyon tetszik, mikor a könyv címe megtalálható magában a könyvben:)).

WindStorm>!
J. K. Rowling: Legendás állatok és megfigyelésük

Nekem az a felfogásom, hogy aki aggódik, az kétszer szenved.

Aw! Mi volt ez?! Nem találok rá megfelelő kifejezést! Sdfgh… fangörcs énem elő bújt.
Egyszerűen fantasztikus volt! (És nem azért, mert fantasy… kac-kac.) De tényleg, jajjj, ez a könyv! Levett a lábamról!
Őszínte leszek, kicsit tartottam ettől a történettől, mert az Elátkozott gyermek kevésbé tetszett, viszont ez bőven megérte azt a pár órácskát. Sőt, még tovább is olvastam volna, de nem volt mit.
Hát igen, a sztori hatalmas kedvenc lett nálam, mind a felépítése, mind a párbeszédek tökéletesek voltak. A kapcsolatok is szépen kiforrtak a végére, és egyáltalán nem volt benne semmi klisé. (Ehh, hiszen ez a HP világa, és Rowling szüleménye, tehát nem meglepő.)
A szereplők pedig természetesek és nagyon szimpatikusak. Régen olvastam már olyan „regényt” amiben mindegyik karakter csúcsszuper és könnyen megszereti őket az ember fia-lánya. Itt viszont, mennyország!
A varázslények sokasága és különbözősége szintén nagyon a szívembe lopta magát, én is szívesen végigmennék a kifutón és etetném őket. :) Olyan nagyon gyönyörű lehet belülről Göthe bőröndje! *o*
Végül a borító: ESZMÉLETLEN! Az a tapintás! És az a picinyke furkász, édes! :D

Nem is rizsázok itt tovább, menjetek is gyors olvassátok! Hatalmas élmény és kikapcsolódás ebben a zord világban…

Animus, Budapest, 2017
gabiica P>!
J. K. Rowling: Legendás állatok és megfigyelésük

Tartottam tőle, hogy nem fogom szeretni a könyvet, de igazából rájöttem, hogy nincs mit nem szeretni rajta. Számomra úgy volt jó, ahogy volt.

Korábban már természetesen láttam a filmet, így nem értek meglepetésként a történések, viszont nagyon jó volt forgatókönyv formában olvasni, szinte minden mondatnál magam előtt láttam a film eseményeit.

Tetszettek az apró rajzok, illusztrációk, amik segítettek abban, hogy magam előtt lássam az állatokat.

Nagyon jó a történet, igazán jól beleillik a Harry Potter fandomba, nagyon nagy élvezet volt olvasni.

LiLo>!

Nekem az a felfogásom,
hogy aki aggódik, az kétszer
szenved.

139. oldal, 54. jelenet - A Central Park állatkertje (Animus, 2017)

Vivi_>!

JACOB
Göthe… ez most nem álom.

(somolyogva)
Miből jött rá?

JACOB
Nincs nekem ennyi fantáziám.

117. oldal, 47. jelenet - Göthe bőröndje (Animus, 2017)

booksta_girl01>!

GÖTHE
Magát kedvelik az emberek, igaz?
(meghökken)
Ó. Nos, hát, öhm, biztos vagyok benne, hogy magát is.
(tárgyilagosan)
Nem, én idegesítem őket.

Vivi_>!

(vonzalommal, ámulva)
Maga belelát a fejembe?

QUEENIE
Ó, ne féljen, kedves. Mindenki arra gondol, amire maga, mikor először lát.

90. oldal, 41. jelenet - Goldsteinék lakása (Animus, 2017)

Kapcsolódó szócikkek: Jacob Kowalski · Queenie Goldstein
kivimango>!

QUEENIE
Minden magnix ilyen, mint maga?
(komolykodva, szinte csábosan)
Nem. Csak én vagyok ilyen, mint én.

shadowhunter1975 P>!

MARY LOU
Őrző kívánsz lenni? A szent igazságunk őrzője?

Rövid csend.

GÖTHE
Nem, hajtónak jobb vagyok.

20. oldal, 7. jelenet (Animus, 2017)

Kapcsolódó szócikkek: Göthe Salmander
Jako23>!

Göthe
Igen, Mr. Kowalski. Idegen számukra a terep, ahol járnak, és a Föld legádázabb szörnyei veszik körül őket.

Rövid csend.

Göthe
Emberek.

shadowhunter1975 P>!

(magának)
Mit csináltál ma, Jacob?
Bemásztam egy bőröndbe.

118. oldal, 47. jelenet (Animus, 2017)

Kapcsolódó szócikkek: Jacob Kowalski
booksta_girl01>!

GÖTHE
Tévedés, a legjobb varázslóiskola a világon a Roxfort.
A „Rosszfort”?

Kapcsolódó szócikkek: Göthe Salmander · Queenie Goldstein