Harry ​Potter und das verwunschene Kind (Harry Potter 8.) 7 csillagozás

Teil eins und zwei
J. K. Rowling – John Tiffany – Jack Thorne: Harry Potter und das verwunschene Kind

Die ​achte Geschichte. Neunzehn Jahre später. Das Skript zum Theaterstück! Harry Potter und das verwunschene Kind, basierend auf einer neuen Geschichte von J.K. Rowling, John Tiffany und Jack Thorne, ist ein neues Theaterstück von Jack Thorne. Es erzählt die achte Geschichte in der Harry-Potter-Serie und ist gleichzeitig die erste offizielle Harry-Potter-Geschichte, die auf der Bühne präsentiert wird. Das Stück feiert am 30. Juli 2016 im Londoner West End Premiere. Es war nie leicht, Harry Potter zu sein – und jetzt, als überarbeiteter Angestellter des Zaubereiministeriums, Ehemann und Vater von drei Schulkindern, ist sein Leben nicht gerade einfacher geworden. Während Harrys Vergangenheit ihn immer wieder einholt, kämpft sein Sohn Albus mit dem gewaltigen Vermächtnis seiner Familie, mit dem er nichts zu tun haben will. Als Vergangenheit und Gegenwart auf unheilvolle Weise miteinander verschmelzen, gelangen Harry und Albus zu einer bitteren Erkenntnis: Das Dunkle kommt oft von… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2016

Carlsen, Hamburg, 2016
300 oldal · keménytáblás · ISBN: 9783551559005 · Fordította: Klaus Fritz, Anja Hansen-Schmidt
Carlsen, Hamburg, 2016
324 oldal · keménytáblás · ISBN: 9783551559005 · Fordította: Klaus Fritz, Anja Hansen-Schmidt

Ferger_Jolcsi P>!

Magyarul már többször olvastam a kötetet, ezért mertem megpróbálni azt, hogy németül is elolvassam. És nagyon örültem neki, hogy ilyen jól értettem a kötetet. Persze új dolgot nem tudtam meg belőle, de szerintem valamelyest fejlődött általa a német nyelvtudásom. Szeretném majd a többi német HP kötetet is elolvasni. Zömében könnyű volt ennek a kötetnek a nyelvezete és az érthetősége, egy-két rész volt csak, amit nem értettem és meg kellett keressem a magyar kötetben a jelentéseket. Persze ezek leginkább abból adódtak, hogy a HP köteteknek alapból van egy külön világa, külön szóhasználatokkal, amik máshol nem fordulnak elő, így máshol nem is találkozhat velük az ember. Néhol a varázsige se felelt meg a magyar nyelven használatos varázsigéknek, ezeknél is meg kellett keressem mindig, hogy épp melyikről van szó. De ezektől eltekintve nagyon jól érthető a kötet és alig várom, hogy a többi HP kötetet is olvashassam.

szeptember99>!

Bár sok negatív véleményt olvastam, számomra sikerült visszahozni a Harry Potter-fílinget. Azt figyelembe kell venni, hogy színdarabról van szó – tehát kidolgozott leírások nem játszanak, viszont annál nagyobb szerep jut a képzeletnek. Nekem sikerült végigizgulnom a történetet.

tuuli>!

Látom, nem nagyon olvassátok németül… akkor legyen az én véleményem az első, jobb pozitívan kezdeni, ugyanis nekem nagyon tetszett a könyv! Azt üzenem mindenkinek, akármilyen nyelven olvasod, hogy ne úgy állj hozzá, mint a megszokott vegytiszta JKR által írt HP-regényekhez! Ez egy szövegkönyv. Színpadra nem tudnak olyan mélységű művet vinni, mint egy regény.
Abban gyökerezik mindenki utálata, hogy rosszul állt hozzá a műhöz!
Ez már nem lehet ugyanaz a varázsvilág, itt emberi problémákkal küzdenek meg a szereplők pl. apa-fia konfliktus, elvárásoknak való megfelelés, a múlt el nem engedése. De én örömmel olvastam a könyvet, és kicsit sem tartottam bugyutának a történetet. Nem mondom, hogy ugyanúgy izgultam, mint régen, de azért eléggé ahhoz, hogy tetsszen a könyv.
Szóval aki eddig szerette a sorozatot, szívvel-lélekkel, az ne zárkózzon el ettől sem!

Harry Potter sorozat · Összehasonlítás