!

Harry ​Potter és az elátkozott gyermek (Harry Potter 8.) 776 csillagozás

Első és második rész
J. K. Rowling – John Tiffany – Jack Thorne: Harry Potter és az elátkozott gyermek
Olvasók Boltja 2.710 Ft
Scifimarket.hu · 3.390 Ft –15% 2.878 Ft
Bookline · 3.390 Ft –10% 3.051 Ft
Könyvtár

Tizenkilenc ​évvel a roxforti csata után…

Harry Potter élete sosem volt könnyű – és most sem az, amikor a Mágiaügyi Minisztérium túlhajszolt dolgozójaként, férjként és három iskoláskorú gyermek apjaként kell helytállnia. Miközben Harry a múlttal viaskodik, kisebbik fiának, Albusnak is meg kell küzdenie a reá nehezedő családi örökséggel. A múlt és a jelen vészjósló összeolvadása azzal a ténnyel szembesíti apát és fiát, hogy a sötétség néha egészen váratlan helyekről támad.

A Harry Potter és az elátkozott gyermek, J.K. Rowling, John Tiffany és Jack Thorne új műve, a nyolcadik Harry Potter-történet, egyszersmind az első, amit színpadon hivatalosan bemutattak. Színpadra írta: Jack Thorne.

Ez a könyv, amely a színházi próbák szövegkönyvének különleges kiadása, lehetővé teszi, hogy azok is nyomon követhessék Harry Potternek, valamint családjának és barátainak sorsát, akik nem látták a darabot. Az ősbemutatóra 2016. július 30-án a londoni West Enden került… (tovább)

Eredeti mű: J. K. Rowling – Jack Thorne – John Tiffany: Harry Potter and the Cursed Child

Eredeti megjelenés éve: 2016

Pottermore, 2016
320 oldal · ISBN: 9781781101629 · Fordította: Tóth Tamás Boldizsár
Animus, Budapest, 2016
312 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633244654 · Fordította: Tóth Tamás Boldizsár

Perselus Piton · Hermione Granger · Ron Weasley · Harry Potter · Albus Dumbledore · Minerva McGalagony · Rubeus Hagrid · Draco Malfoy · Ginny Weasley · Scorpius Malfoy · Albus Severus Potter · Hisztis Myrtle (Myrtle Elizabeth Warren) · Albus Perselus Potter · Delphini · Rose Granger-Weasley

Elcserélné vagy eladná

Madama_Butterfly P

Több szempontból is kakukktojás nekem ez a történet, az olvasása alatt szinte végig a fanfiction szó lebegett a szemem előtt – még ha jól is sikerült, akkor is.
Színdarabként megállja a helyét, de a sorozat lezárásának (vagy újrakezdésének – kinek mi) nem a legszerencsésebb módja. A műfaj sajátosságai miatt kidolgozatlannak tűnnek a karakterek, nagyok (legalábbis nem az eddigi mértékűek) az időbeli ugrások, a háttértörténet ismerete nélkül nem mindig lehet boldogulni – cserében viszont kapunk egy izgalmas (és színpadon valószínűleg látványos) történetet, amit nagyon szívesen megnéznék bármikor.

Pandalány P

Rendkívül szürreális élmény volt egy nap alatt végigsuhanni az új Harry Potter-könyvön. Nehezen tudok állást foglalni azzal kapcsolatban, hogy tetszett vagy sem a 19 évvel később játszódó történet.

Ez NEM a 8.kötet.Ne is reménykedj.Hiába írják róla, ez nem az.

Elfogult vagyok J.K.Rowlinggal, ez tény, hiszen a gyerekkoromat köszönhetem az ő fantasztikus képzelőerejének. Ugyanakkor azt sem tudom szó nélkül hagyni most, hogy ismerem a nyolcadik könyv történéseit, hogy egy kicsit csalódott vagyok és becsapva érzem magam. Mármint számítottam erre, hiszen egy színdarab szövegkönyvéről van szó, nem rendes regényről. De kicsit olyannak tűnt ez a történet, mintha a rajongók kényszerítették volna ki Rowlingból, hogy „naa, anyu, írj nekünk még egy kis Harryt, nem bírjuk már nélküle!”. (tudom, nem egyedül írta a darabot). És ezt meg is kaptuk, visszatértek kedvenc szereplőink, aminek nagyon örültem, ráadásul idősebben, bölcsebben, gyerekekkel körülvéve. Persze nem ugyanaz, teljesen más ennyi idő elteltével újra HP-t olvasni, de ettől még nem rosszabb vagy jobb (jobb úgysem lesz, mint az igazi 7 kötet :P), mint az eddigi könyvek.
Inkább olyan érzésem volt olvasás közben, hogy írtak valamit hárman, ami hasonlít Harryék történetére, de igazából mégsem az. Nem tudok teljes szívvel öt csillagot adni rá, pedig nagyon akartam. De csak 4 csillagig jutottam.
Eddig szinte csak lehúztam a könyvet, jöjjenek most azok a dolgok, amik viszont szívmelengetőek voltak számomra:
– újra magam előtt láttam kedvenc triónkat, a mellékszereplőket, és nagyon tetszett, hogy sok karaktert visszahoztak, legalább említés szintjén (Neville, Hagrid)
– együtt láthattam a spoiler párost
– a karakterek megmaradtak ugyanolyannak, pl Ron továbbra is imád enni :D és azon sem lepődtem meg, hogy Hermione milyen munkát kapott
Ami szokatlan volt, az pedig a Harry és Draco közötti összhang. Ahhoz képest, hogy utálták egymást végig az iskolában, most szinte puszipajtások lettek. Nem volt zavaró, inkább csak meglepő.
Legjobban azokat a jelenetek szerettem olvasni, ahol visszatértek a múltba, felidéztek eseményeket, kicsit elemezgették is akár, illetve az a pillanat igazán megható volt, ahol Harry láthatta a szüleit, még ha a legszomorúbb emléke előtt is pár perccel. ❤

Összességében tetszett a könyv, bár egy kicsit az elfogultság beszél belőlem. Nem tekintem ezt a könyvet a nyolcadiknak, inkább csak egyfajta lezárásnak.

csillagka P

Kezdjük. Nekem piros betűs ünnep a mai nap, szépen felöltöztem és elzarándokoltam az olvasás egyik templomába, ahol magamhoz vettem az évek óta várt (remélem) ajándékot. Nem érdekel milyen hosszú (rövid) ma örvendezünk, gyorsan haladunk, lesz még idő később lassan átrágni, de először tudni, érezni, tapintani kell a tartalmat, hogy meglegyen és szőhessem tovább az álmaimban. Nagyon gyorsan repült el ez a húsz év a HP univerzummal, annyi minden változott az először is a teljes tagadásból (nem vagyok már gyerek, hogy gyerekkönyvet olvassak) eljutottam a rajongás olyan fokára ahol az ötödik résztől kezdve mindegyik könyvhöz első napi kezdés és munkamentes olvasónap társul. (régebben végig is olvastam előtte a megjelent részeket, ez most kimarad)
Tudjátok mit, nekem Rowling akármit is vett papírra az tetszik, legyen az mese, realista dráma vagy éppen most színdarab. (bár jobb lenne színházba beülni az kétségtelen) Szeretem a konfliktusait, szeretem hogy Harryből, se a fiából nem lett se szent, se hóhányó, örültem a találkozásnak akkor is ha valójában nagyon rövidre és múltidézőre sikerül. Jó nap volt a mai, bár még mindig tartom inkább Hermione kedvenc leányregényét olvasnám Albus Dumbledore előszavával J.K.R átdolgozásával mugli nyelvre. Azért ne legyünk telhetetlenek, a premierre már látatlanban foglalnám a jegyeket, remélem megvalósul a magyar előadás, akkor tökéletes lesz a varázs.

DarknessAngel P

A Harry Potter utolsó része szerintem mindenki számára boldog, de egyben szomorú pillanat is volt. Én legalábbis így voltam vele, mert nehéz volt elengedni a már annyira megszeretett varázsló családot. Erre hosszú idő után megjelenik egy kvázi folytatás, és hát ez…. hihetetlen. *-* Mert habár nem egyedül Rowling írta, plusz ez egy színdarab, az ember nem tud mit tenni, újra előbújik a gyermek belőle. És én ezt imádtam!♥
Annyira jó volt újra a megszokott csapatról olvasni, az életükről. Ha lehetséges, még jobban megszerettem mindenkit.
Harry viselkedése az elején meglepett, de aztán megértettem őt. Szerintem, ha Rowling írásmódjában lett volna megírva, akkor tuti megsiratom. :') Harry és Albus mind a ketten hibáztak, de a végén levő jelenetek annyira meghatóan sikerültek. Komolyan, vagy 100x elérzékenyültem olvasás közben.
De persze nevetni is volt min, mert Ron és Hermione… főleg Ron, :D hát hozta a stílusát. És Scorpius! *-* Oda meg vissza vagyok tőle, nem lehet nem imádni. ^-^ Az ő és Draco kapcsolata is nagyon tetszett, Draco itt minden eddiginél is jobban lenyűgözött.
Albus és Scorpius barátsága nem mindennapi. Nagyon jó volt, hogy a két srác így egymásra talált. Egy Potter-Malfoy barátság! Ki hitte volna?! :))
A Piton, Dumbledore rész♥ Jaj, én kicsi szívem! No, ott is volt min nosztalgiázni. Nem volt egy mondat se, amit ne élveztem volna, és amitől ne kívántam volna azt, bárcsak hosszabb lenne a könyv.
Én is tudom, hogy a történet nem tökéletes, de nem érdekel. Mert számomra az volt, én imádtam. Biztos vagyok benne, hogy ezt a könyvet is még többször újra fogom olvasni. *-*

Deziréé

Bárki bármit mond nekem tetszett és kész.
Olyan jó volt újra elmerülni az írónő világába. Régen olvastam már Harry kalandjait, de ez így most jól esett. Szerintem újra kellene olvasnom az egész sorozatot.
Először furcsálltam, hogy ez egy színpadi mű, de így sem volt rossz, de regénynek jobban tetszett volna.

loveQhuay P

Tény 1 : mindenki tudja, hogy ez konkrétan nem „hivatalos” folytatása az eredeti sorozatnak, és JKR nem sokat műkődött benne közre, de!
Tény 2 : adta hozzá a nevét, és ezzel hitelesítette, tehát neki is elnyerte a tetszését.
Tény 3 : Engem nem érdekel, hogy fanfiction szaga van, mert most mindenki ezzel dobálózik… Én sose olvastam és sose fogok olvasni olyan fanfiction-t, ami eredeti könyvek túlgondolt folytatásai lehetnének, és ezt se úgy olvastam!
Tény 4 : IMÁDTAM minden egyes mondatát és szétröhögtem a fejem minden oldalon!

Eleinte fura volt a szöveg, utoljára talán a Rómeó és Júliát olvastam ami ilyen felbontású volt, de tekintve, hogy ez a színdarabnak a szövegkönyve, miért is zavarna?!
Konkrétan az első oldalon már visítottam, hogy újra Harry Pottert olvashatok. Főleg így, hogy ott folytatódott, ahol jó pár éve abba maradt. Anno bőgtem, hogy vége, most pedig bőgtem, mert ugyanott vagyok ahol egyszer már búcsút mondtam nekik.

Maga a történet tele van fordulatokkal, ellenben sokszor húztam a számat, mert olyan dolgok történtek amiket nem hiszem el, hogy nem tudott senki sem megakadályozni. Pl. még mindig bárki főzhet százfűlé főzetet, és így simán spoiler plusz az időnyerőt használva spoiler

Tetszett az új illetve a régi szereplőgárda is. Scorpius akkor arc, istenem ráadásusl Malfoy! Új kedvenc szereplőm! Minden beszólásán csak nevetni tudtam, főleg az első, vonatos jeleneten, aztán meg a kockás szövegein, áh :D Meg a Rose iránti szerelme jajjj! Albus elég fura egy alkat és megvannak a saját gondjai, tekintve a legnagyobbal; felnőni Harry Potter árnyékában úgy, hogy ő a spoiler került. Harry-Ginny párosra nem tudok mit mondani, annyira nem fogtak meg. Ellenben Hermione és Ron. Te jó ég, Ron! Haláli :D Már majdnem elfelejtettem, miért is szerettem Ront, de itt aztán bőven kitett magáért a hülyeséget tekintve! És Draco! Wow!
McGalagony hozta a szokásos formáját ;) Neville-t picit hiányoltam :(
És a legjobb, ahol felvisítottam, Piton! A szívem majd kiugrott a helyéről amikor Piton megjelent. Egy fél pillanatig azt is elhittem, hogy Alan Rickman is visszatért….. :(((((♥
De a legkedvencebb pillanatom az volt, amikor Piton azt mondta Scorpiusnak, hogy spoiler ó, ott majdnem sírtam.
Dumbledore-nak is örültem, voltak neki is jó pillanatai spoiler
Delphi …pff inkább hagyjuk. Eleve a gondolat, hogy ő spoiler blöáh!

Mindent összevetve tényleg imádtam, és egyáltalán nem fordult meg a fejemben, hogy túl lett írva, túl lett komplikálva és, hogy hiteltelen lett.
Viszont olyan rövid! És olyan hamar vége lett! Most egyszerre érzem magam úgy, hogy kaptam is valamit, és mégsem. Kaptam egy nappal több Harry Pottert, viszont további éveket nélküle, és ez rossz.

Egyébként újraolvasós lesz, azt biztos! Egyáltalán nem csalódtam.

Sippancs P

Nem érdekel, hogy ez nem hivatalos folytatás, és az sem, hogy nem JKR írta, az meg pláne nem, hogy sokan fanyalognak miatta, és húzzák az ilyen-olyan problémákra hivatkozva a szájukat! – én IMÁDTAM! Szövegkönyv ide vagy oda, számomra teljesen visszahozta a sorozat hangulatát: ugyanúgy el tudtam merülni a varázslóvilágban, ugyanannyit izgultam a szereplőkért, ugyanúgy gyűlöltem Voldemortot (és Delphit), ugyanannyit nevettem Ronon (és az Albus-Scorpius pároson), ugyanúgy megkönnyeztem Pitont és Dumbledore-t, ugyanannyira imádtam beülni egy roxforti órára, és még sorolhatnám…
Szóval számomra szerelem volt első olvasatra.

Ami az új szereplőket illeti, az én szívemet is elrabolta Scorpius. Már eleve annak az ötlete, hogy „összeboronáljunk” egy Pottert egy Malfoy-jal, zseniális húzás volt, de egy Malfoy-t ilyen tulajdonságokkal felruházni, és ennyire emberivé tenni: hihetetlen! Annyira szerettem a karakterét, és annyit nevettem a beszólásain és a Rose-hoz fűződő spoiler!
Albust ezzel szemben nem igazán sikerült megkedvelnem. Nem tudom, hogy ennek mi volt az oka, talán a Harry-vel kapcsolatos spoiler, mindenesetre ő megmaradt számomra semleges szereplőnek.
Scorpius mellett Rose-ból is sokkal többet el tudtam volna viselni, imádtam ugyanis a csípős nyelvét és a „skorpió-undorát”, viszont James… hát hol volt és mit csinált ez a fiú, miközben az öccse és a szülei spoiler?!

Összességében nagy szerelem lett ez a könyv is, és egyáltalán nem érzem azt, hogy csalódtam volna benne.
Jár az 5 csillag.

GytAnett

Sokakhoz hasonlóan én is a Harry Potteren nőttem fel, a mai napig azt mondom, hogy J.K.Rowlingnak köszönhetem, hogy egyáltalán szeretek olvasni. Számtalanszor végigolvastam már a sorozatot, főleg az első részeit. A mai napig imádom, és kívülről fújom a mondatokat. Éppen emiatt nagyon izgatottá váltam, amikor jött a hír, hogy jön egy nyolcadik HP kötet. Aztán gyorsan le is lombozódtam, amikor kiderült, hogy „csak” szövegkönyv. Később azért visszanyertem a lelkesedésem, mert hát mégis ebbe a világba tartozik ez a könyv. :) Több rossz véleményt is olvastam már erről a történetről, igazából nem lep meg. Olvasása előtt két opciót láttam lehetségesnek: vagy az elvakultságomnak köszönhetően zokszó nélkül 5 csillagot adok neki, vagy annyira mélyen érint, hogy még csak nem is hasonlít a regényekre, hogy max. 3-mal jutalmazom. Ennek ellenére megálltam 4-nél, és nagyon sokáig 4.5 volt a fejemben. :)
Tudatosan készültem arra, hogy ne úgy tekintsek rá, mint a régi történetekre, emiatt egyáltalán nem zavart a szövegkönyv formátum. Valóban nem lehetett eléggé megismerni a szereplőket, de így nem zavart. A történet valóban lehetne egy jobb fanfiction is, ezzel sem vitatkozom, de nézzük meg, hogy mennyi fanfic-nek indult történetből lett világsiker. :) Van, aki azt mondja, hogy ez csak újabb pénzlehúzás. Ebben is lehet igazság.
De ez mind nem érdekel, mert egyébként nagyon élveztem, és sajnos túl gyorsan értem a végére. :(
Az alapcselekménnyel már tisztában voltam spoiler , mert nem bírtam ki és elolvastam egy-két spoileres cikket, de még így is tetszett. A főbb szereplőket megkaptuk, mégis sokakat hiányoltam. spoiler
Imádtam minden szereplőt, és amúgy tényleg! Az abszolút favorit nálam Draco és Scorpius volt. Soha nem utáltam annyira Malfoyt, mint mások, itt pedig kifejezetten megszerettem. A korábbi hozzáállásom mondjuk lehet, hogy a sok fanfic-nek köszönhető, amiket elolvastam tiniként. :D
Albus és Harry néha egy kicsit idegesített. Annyira nehezen boldogultak egymással.
Valahogy mégis minden és mindenki így volt jó.
Azon gondolkodtam, hogy ebből igazán csinálhatnának egy filmet, mert nem maradna ki a történet fele, mint a regénysorozatnál. :D
Mindenesetre azt kell mondanom, hogy hiába féltem tőle, nem bántam meg, hogy megvettem, és hogy társulhatott a többi kötethez. :) Egyetlen jó tanácsom van azoknak, akik még nem olvasták: vonatkoztassatok el a korábbi 7 résztől, és akkor élvezhető lesz. :)

Nita_Könyvgalaxis P

Harry Potter és a szappanopera.

Sajnálom, de én ezt nem tudtam igazán szeretni. Pont most olvasom újra a hét regényt, és bár tudom, hogy itt egy színdarabról van szó, sem hangulatában, sem karakterekben, sem másban nem képes utolérni a többit.

Lehet, hogy színházban sokkal jobban élvezhető ez, esetleg még alakítottak is a történeten vagy a párbeszédeken, de nekem szinte az összes felnőtt Harry Potter szereplő olyan volt, mintha közük nem lenne a gyerekkori énjükhöz. Az újabb szereplők java része pedig vagy jellegtelen, vagy idegesítő, mint Albus. Talán Scorpius volt az egyetlen kivétel, de ő meg túl sokszor szerepelt együtt Albus-szal…

Amiért mégis megkapta a 3 csillagot, az az, hogy azért volt egy-két jelent, momentum, ötlet, amit értékeltem, csak valahogy egészben nem tudott nekem akkora élményt nyújtani. Nem érzem azt, hogy ezzel gazdagodott volna a Harry Potter univerzum. Maradok az újraolvasásnál.

WindStorm P

ALBUS: Barátok vagyunk?
SCORPIUS: Most és mindörökké.

Úgy gondolom minden Harry Potter rajongónak el kellene olvasnia, hiszen nem volt ez rossz. Nekem tetszett, a hangulata nagyon el lett találva, és a történet is a helyén volt. Talán több információt adhattak volna a szereplőkröl, mert egyiket sem tudtam rendesen magam elé képzelni, illetve átérezni a helyzeteiket. Illetve a sok időugrás is megtéveszti az olvasót, viszont ezzel nem volt gondom. Tudtam követni és egy kerek sztorit kaptam.

A hiányosságok szinpadon, élőben teljesen lecsökkenne 0-ára, és biztos vagyok benne, hogy nagyszerű élmény lehet végignézni a színdarabot, már csak azért is, mert Voldemort hangja átjárja az egész termet.

Néha az életért halállal kell fizetni.

Madama_Butterfly P

Néha az életért halállal kell fizetni.

189. oldal, Harmadik felvonás - Hetedik szín

Kapcsolódó szócikkek: Perselus Piton
Pandalány P

HERMIONE: Csukd be a szád, ha engem bámulsz, Weasley!

Kapcsolódó szócikkek: Hermione Granger
Madama_Butterfly P

Malfoyék. A család, akik mindig tesznek róla, hogy nyomasztóbb hely legyen a világ.

175. oldal, Harmadik felvonás - Harmadik szín

Kapcsolódó szócikkek: Draco Malfoy · Harry Potter
Pandalány P

DRACO: Hermione Granger. Hermione Granger parancsokat osztogat nekem.(HERMIONE odafordul felé,ő elmosolyodik.) És egyáltalán nem zavar.

281. oldal (Animus, 2016)

itschristine

DRACO: Pörögj fel, öreg harcos!
HARRY: Egyidősek vagyunk, Draco.
DRACO: De én jobban tartom magam.

julicsenge

RON: Roxmortsban legurítottunk pár Lángnyelv-whiskyt Neville-lel, ahogy néha szoktunk. Helyretettük a világot, ahogy szoktuk, és amikor hazaindultunk – elég későn…nagyon későn –, és azon agyaltam, hogy melyik Hop-utat használjam, mert ha az ember ivott, akkor jobb elkerülni a szűkeket – meg a kanyargósakat…
GINNY: Ron, a lényegre térsz, vagy kezdjünk el fojtogatni?

Kapcsolódó szócikkek: Ginny Weasley · Neville Longbottom · Ron Weasley
zsof

Hegyi trollok böklencháton vágtatnak keresztül Magyarországon.

36. oldal, Első felvonás - Ötödik szín

Kapcsolódó szócikkek: Hermione Granger · Magyarország
mrsp

HERMIONE: Nagy iskola a Roxfort.

RON: Nagy. Csodálatos. Tele van kajával. Mit nem adnék, ha újra ott lehetnék!

Zsuszty

DRACO: Lehetsz hős és megmentő, de az én családomat egész életedben átokként sújtod, Harry Potter.

Kapcsolódó szócikkek: Draco Malfoy

J. K. Rowling: Harry Potter A teljes sorozat