Megjelenésének várható időpontja: 2022. augusztus 29.

Harry ​Potter und die Kammer des Schreckens (Harry Potter 2.) 40 csillagozás

J. K. Rowling: Harry Potter und die Kammer des Schreckens J. K. Rowling: Harry Potter und die Kammer des Schreckens J. K. Rowling: Harry Potter und die Kammer des Schreckens J. K. Rowling: Harry Potter und die Kammer des Schreckens J. K. Rowling: Harry Potter und die Kammer des Schreckens J. K. Rowling: Harry Potter und die Kammer des Schreckens J. K. Rowling: Harry Potter und die Kammer des Schreckens J. K. Rowling: Harry Potter und die Kammer des Schreckens J. K. Rowling: Harry Potter und die Kammer des Schreckens J. K. Rowling: Harry Potter und die Kammer des Schreckens

Endlich wieder Schule!!! Einen solchen Seufzer kann nur der ausstoßen, dessen Ferien scheußlich und die Erinnerung an das vergangene Schuljahr wunderbar waren: Harry Potter. Doch wie im Vorjahr stehen nicht nur Zaubertrankunterricht und Verwandlung auf dem Programm. Ein grauenhaftes Etwas treibt sein Unwesen in den Gemäuern der Schule – ein Ungeheuer, für das niemand, nicht einmal der mächtigste Zauberer, eine Erklärung findet. Wird Harry mit Hilfe seiner Freunde Ron und Hermine das Rätsel lösen und Hogwarts aus der Umklammerung durch die dunklen Mächte befreien können?

Eredeti megjelenés éve: 1998

Carlsen, Hamburg, 2022
400 oldal · keménytáblás · ISBN: 9783551558329 · Fordította: Klaus Fritz · Illusztrálta: MinaLima · Megjelenés időpontja: 2022. augusztus 29.
Carlsen, Hamburg, 2019
352 oldal · keménytáblás · ISBN: 9783551557407 · Fordította: Klaus Fritz
Carlsen, Hamburg, 2018
352 oldal · puhatáblás · ISBN: 9783551354020 · Fordította: Klaus Fritz

Gilderoy Lockhart

J. K. Rowling: Harry Potter und die Kammer des Schreckens

Teljesen mindegy, hogy milyen nyelven olvasom, akkor is a legnagyobb kedvencem Harry története oké az Elfújta a szél után, egyszerűen nem tudom megunni. Minden részét már vagy százszor olvastam, de minden egyes alkalommal, mikor újra nekikezdek felfedezek valami kis apróságot, amit az előző 200 alkalommal nem sikerült felfedeznem. Én nagyon örülök az illusztrált kiadásnak, bár el sem tudom képzelni, hogy az ötödik rész mekkora lesz majd, de szerintem nagyon sokat ad az olvasási élményhez, és imádom „csak úgy” is nézegetni a könyvet, mert annyira szépek, és igényesek a rajzok :)

dagikám>!
J. K. Rowling: Harry Potter und die Kammer des Schreckens

Ismét jó volt feleleveníteni Harryék történetet, ráadásul németül. Most így nagyobb élmény volt, mint amikor anno magyarul olvastam.

DaTa>!
J. K. Rowling: Harry Potter und die Kammer des Schreckens

Az első részt pár hete angolul hallgattam, akkor a felsőfokúra szerettem volna hangolódni vele, most, a másodikat pedig németül, készülve a holnapi szóbelire. Az elején elég nehéz volt átállni, az angol felolvasás után rettenetesen zavart a német fickó hangszíne, kicsit modoros, lassú, vontatott is volt, felgyorsítottam telefonon a lejátszási sebességet, hogy élvezetesebb legyen. Egy-két óra után így már megbékéltem vele és kifejezetten élveztem a történetet, az első néhány kötete a HP sorozatnak még a mai fejemmel is csodás, JKR hihetetlenül színes világot teremtett itt nekünk. Ilyesmiket kellene olvastatni a gyerekekkel, nem a… és inkább itt el sem kezdem a felsorolást

Sipor>!
J. K. Rowling: Harry Potter und die Kammer des Schreckens

Obwohl ich diesen Band nicht so sehr mag wie die anderen sechs, verdient er zweifellos 5 Sterne.
Sonst erscheint hier Dobby, der Hauself, am ersten Mal. :) Dasist ein anderer Vorteil des Romans.
Es war so cool, dieses Buch auf Deutsch zu lesen. Die deutsche Übersetzung der „HP” Bücher gefällt mir so sehr.

FLauraM>!
J. K. Rowling: Harry Potter und die Kammer des Schreckens

Elolvasása elég hosszú ideig tartott sajnos… 3.könyvem volt németül.
A borítója felháborítóan szörnyűséges…! A tartalma viszont a már megszokott. Dobbyi és Harry húzása volt a végén a kedvenc jelenetem

Panni777>!
J. K. Rowling: Harry Potter und die Kammer des Schreckens

Összekötöttem a hasznosat az élvezetessel ezzel a könyvvel, ugyanis a német tanulására használtam. Egy Harry Potter rajongónak szerintem a legjobb, ha a tanulni kívánt nyelven elolvassa a könyveket, nekem az angolomon is segített anno és a HP 1 és 2 elolvasásával a német szövegértésem is sokat fejlődött.
A mi fordítónk viszi a pálmát, az biztos, a németben kevés név/varázslat tér el az angoltól. Azért így is haladós és érthető, még ha az olvasási időm mást is mutat. Nehéz németül olvasnom (egyelőre), de talán a HP7-ig ez változik még sokat. :)

porcelánegér>!
J. K. Rowling: Harry Potter und die Kammer des Schreckens

Továbbra is úgy érzem, ez az egyik kedvenc kötetem a Harry Potter-sorozatból: még mindig viccesnek találom a Lockhart-os jeleneteket, és hiába tudom már lassan 20 éve, ki Mardekár utódja és mi rejlik a Titkok kamrájában, még mindig élvezem a nyomozós hangulatát a könyvnek. Nem is beszélve Dobby feltűnéséről, a Fúriafűz-jelenetről, a párbajszakkörről… Szóval na, még mindig megmosolyogtat.
Lassan kezdem megszokni a német fordítást is. Már nem tűnik úgy, mintha az angol nevek, kifejezések elütnének a szöveg többi részétől, és sokkal „otthonosabban” éreztem magam a Varázsvilágban, mint az első kötet alatt.
Izgatottan várom a harmadik részt!

mosolytó>!
J. K. Rowling: Harry Potter und die Kammer des Schreckens

Oh, hát ez egyszerűen csak sokkal jobb volt, mint amire emlékeztem. És most én is kilépek a muglivilágba Harryvel, Ronnal és Herminével együtt, hogy aztán újra visszasétálhassak a varázsvilágba…

Narissza>!
J. K. Rowling: Harry Potter und die Kammer des Schreckens

Vagy én nem álltam még rá rendesen a németre, vagy szegények németeknek egyszerűen katasztrofális a fordításuk helyenként. off Miután túltettem magam azon, hogy ki se tudnám mondani, hogy Du-weißt-schon-wer, és hogy a Sötét varázslatok kivédését még negyedszer is érthetetlen tagmondatnak minősítettem, majdnem kedélybeteg lettem, ahogy megláttam ezt a csodát: Tom spoiler Riddle. Csakis erős idegzetűeknek.
De ezektől függetlenül a történetet még mindig szeretem, és egyszerűen olyan elképesztő édesek, ahogy spoiler, hogy egyszerűen jár a négy csillag… :)

levendulalány >!
J. K. Rowling: Harry Potter und die Kammer des Schreckens

Annak idején ez volt a kedvenc kötetem, de a német verzió nem jelenti ugyanazt a „hazatérést”, mint a magyar, ami mellett felnőttem. Már az első német kötet után is ez volt a véleményem: hiányzik a bravúros és ötletes és imádnivaló fordítás!

psn>!

Viel mehr als unsere Fähigkeiten sind es unsere Entscheidungen, Harry, die zeigen, wer wir wirklich sind.

ScarlettBlair>!

Was Harry am Leben in Rons Haus jedoch am ungewöhnlichsten vorkam, war nicht der sprechende Spiegel oder der lärmende Ghul: Es war schlicht und einfach, dass ihn offenbar alle mochten.

Szelén>!

»Wie ich sehe, habt ihr alle die komplette Ausgabe meiner Werke erworben – gut so. Ich dachte, wir könnten heute mit einem kleinen Quiz beginnen. Was ganz Leichtes, keine Sorge – wollte nur sehen, wie gründlich ihr sie gelesen habt, wie viel ihr behalten habt -«
Er verteilte die Aufgabenblätter und ging dann wieder nach vorn:
»Ihr habt dreißig Minuten – los geht's!«
Harry sah auf sein Blatt und las:

1. Was ist Gilderoy Lockharts Lieblingsfarbe?
2. Wie lautet Gilderoy Lockharts geheimer Wunsch?
3. Was ist Ihrer Meinung nach Gilderoy Lockharts größte Leistung bisher?

So ging es weiter, über drei Seiten hinweg, bis zur letzten Frage:

54. Wann hat Gilderoy Lockhart Geburtstag und was wäre das ideale Geschenk für ihn?

Eine halbe Stunde später sammelte Lockhart die Zettel ein und blätterte sie vor der Klasse durch.
»Tjaja – kaum einer von euch weiß noch, dass meine Lieblingsfarbe Lila ist. Das schreibe ich in Einjahr bei einem Yeti. Und ein paar von euch müssen Wanderungen mit Werwölfen sorgfältiger lesen – dort mache ich in Kapitel zwölf deutlich, dass mein ideales Geburtstagsgeschenk die Harmonie zwischen allen magischen und nichtmagischen Menschen wäre – auch wenn ich zu einer großen Flasche Ogdens Old Firewhisky nicht nein sagen würde!«

Kapcsolódó szócikkek: Gilderoy Lockhart
ScarlettBlair>!

»Harry Potter ist kühn und tapfer! Er hat schon so vielen Gefahren die Stirn geboten! Aber Dobby ist gekommen, um Harry Potter zu schützen, um ihn zu warnen, selbst wenn er dafür die Ohren in die Herdklappe klemmen muss… Harry Potter darf nicht nach Hogwarts zurückkehren

gabcsika1>!

Im Ligusterweg Nummer 4 war mal wieder bereits beim Frühstück Streit ausgebrochen.

ScarlettBlair>!

»Hausaufgaben: Schreibt ein Gedicht über meinen Sieg über den Wagga Wagga Werwolf! Mein Buch Zaubrisches Ich mit Autogramm als Belohnung für das beste Gesicht!«

Der besessener Klatscher, Seite 125.

ScarlettBlair>!

»Wenn ein Zauberer keine schwarze Magie gebraucht, heisst das noch lange nicht, dass er sie nicht auch beherrscht, Miss Pennyfeather«

Narissza>!

»Snape hat es neulich im Unterricht erwähnt –«
»Glaubst du, wir haben in Zaubertränke nicht Besseres zu tun, als Snape zuzuhören?«, murrte Ron.

Harry Potter sorozat · Összehasonlítás