Harry ​Potter und der Gefangene von Askaban (Harry Potter 3.) 25 csillagozás

J. K. Rowling: Harry Potter und der Gefangene von Askaban J. K. Rowling: Harry Potter und der Gefangene von Askaban J. K. Rowling: Harry Potter und der Gefangene von Askaban J. K. Rowling: Harry Potter und der Gefangene von Askaban J. K. Rowling: Harry Potter und der Gefangene von Askaban J. K. Rowling: Harry Potter und der Gefangene von Askaban J. K. Rowling: Harry Potter und der Gefangene von Askaban J. K. Rowling: Harry Potter und der Gefangene von Askaban J. K. Rowling: Harry Potter und der Gefangene von Askaban

Diesmal läuft in den Ferien schon alles so schief, dass Harry befürchten muss, aus Hogwarts rauszufliegen, weil er seine unerträgliche Muggeltante Magda mit einem Schwebezauber an die Zimmerdecke befördert hat und dann ganz einfach abgehauen ist. Und während er sich noch ausmalt, ein Leben als Verbannter zu führen, fängt ihn das Zauberministerium ein und er landet zu seiner eigenen Verblüffung pünktlich zum Schulbeginn im Schloss. Doch jetzt geht der Ärger erst richtig los! Wieso versteckt sich ein in allen Welten gefürchteter Verbrecher im Schloß? Wie konnte er überhaupt eindringen? Und wieso ist er eigentlich hinter Harry her? Irgendwie scheint Harry die Sache viel komplizierter, als man ihn glauben machen möchte. Gemeinsam mit seinen Freunden Ron und Hermine versucht er, ein Geflecht aus Verrat, Rache, Verleumdung und Feigheit aufzudröseln, und stößt dabei auf schier unglaubliche Dinge, die ihn fast an seinem Verstand zweifeln lassen.

Eredeti megjelenés éve: 1999

Carlsen, Hamburg, 2019
446 oldal · keménytáblás · ISBN: 9783551557407 · Fordította: Klaus Fritz
Carlsen, Hamburg, 2018
Carlsen, Hamburg, 2018
446 oldal · puhatáblás · ISBN: 9783551354037 · Fordította: Klaus Fritz

Harry Potter · Albus Dumbledore · Minerva McGalagony · Sybill Trelawney · Vernon Dursley

ScarlettBlair P>!
J. K. Rowling: Harry Potter und der Gefangene von Askaban

Erről a könyvről semmi olyant nem lehet mondani/írni, amit valaki előttem már el ne mondott/ le ne írt volna. Így én csak annyit mondok: J.K. Rowling, köszönöm a varázslatos gyerekkoromat :) <3

Sipor >!
J. K. Rowling: Harry Potter und der Gefangene von Askaban

Kedvenc Harry Potter kötetem, bármilyen nyelven olvasom :) Emlékszem pont 13 éves voltam, mikor olvastam, mint Harryék a könyvben, ez volt az egyetlen kötet, aminek az első olvasása alatt egyidős voltam a főszereplőkkel.
Imádtam benne mindent, a Tekergőket a legjobban persze, akik közül Holdsáp a kedvencem. Az a jelenet pedig verhetetlen, amikor a térkép kiosztja Pitont, ezen melyik gyerek ne nevetne? Makeszt utálom, emlékszem, mennyire meglepődtem a végén… Kár, hogy Csámpás nem ette meg :P (na jó, ez nagyon gonosz volt). Azóta is töröm az agyam, hogy milyen állat lenne a patrónusom, de gyanítom, hogy macska. Aztán lehet, hogy mégse.

porcelánegér>!
J. K. Rowling: Harry Potter und der Gefangene von Askaban

Még mindig szeretem a Harry Potter-sorozatot.
A cselekmény sokadszori olvasásra is izgalmas; tudom, milyen fordulatok lesznek, tehát nem annyira a meglepetés ereje hajt, mint inkább az előjelek felkutatása. És van is jópár a szövegben, azaz Rowlingnak jól megy a foreshadowing. off. Az időutazásról nem is beszélve… Emlékszem, milyen volt először olvasni azt a részt, 12-13 évesen; és jó érzés, hogy nem nézte le Rowling a célközönségét… A világépítése is jól ütemezett; a sorozat minden részében a varázslóvilág újabb részét mutatja be. Az Azkabani fogoly rengeteg új elemet ad: Hogsmeade, Tekergők térképe, spoiler, patrónusok stb.
Szóval ismét élmény, ismét megnevettet, ismét falom az oldalakat – németül is.

Imádom ezt a részt. off
Az egyik legjobb benne az szerintem, ahogy az időutazással bánik. Nincs alternatív idősík, hanem mintha már előre el lettek volna döntve a dolgok meg nem is. Nem tudnék egyetlen könyvet sem mondani, ahol hasonló kreativitással és egyediséggel kezelte volna az író az időutazást.
Ebben a részben a szereplőink még „kicsik", tizenhárom évesek, sokat kapunk a roxforti életből. Lupin az egyik legszimpatikusabb karakter számomra az egész sorozatban, ebben a részben szerepel a legtöbbet. Sirius története pedig egészen meg tudott érinteni most már, hogy idősebb vagyok, az ő ártatlanságát övező kis rejtély az egyik legizgalmasabb része a könyvnek.

Ancsibe>!
J. K. Rowling: Harry Potter und der Gefangene von Askaban

Nagyon szeretem ezt a részt. Nagyon bírom Lupin karakterét, meg mikor Harry kiszökik Roxmortsba. ☺ Dumbledore és Hagrid nekem megunhatatlan. ☺ Hermione beszólásai nagyon jók voltak Malfoynak meg jóslástanon.
Szokás szerint itt is voltak olyan dolgok, amire nem emlékeztem már, és jó volt olvasni németül. Az elején mindig kicsit nyögvenyelősen megy a német, de azt belerázódok, és fel sem tűnik. Pedig nem használtam a nyelvet vagy 4-5 éve. ☺
Jöhet a következő! ☺

mosolytó>!
J. K. Rowling: Harry Potter und der Gefangene von Askaban

Fényévekkel jobb, mint amire emlékeztem (pedig régen is imádtam, de most…). Hat-hét éve olvastam utoljára, így sok újdonságként ható dolog merült fel bennem, új érzések kerítettek a hatalmukba, hiszen azért tudom, mi lesz a vége, és nagyon furcsa volt ennek a fényében látni a történetet. Megunhatatlan, letehetetlen, a vizsgaidőszakom fénypontja. Hiányzott.

psn>!
J. K. Rowling: Harry Potter und der Gefangene von Askaban

Nehezen indult, de a könyv második felét végül viszonylag gyorsan lenyomtam.
Magyarul elég rég olvastam ahhoz, hogy érdekes legyen a vége.

Chris_Q>!

– Professor Dumbledore… gestern, als ich meine Prüfung in Wahrsagen hatte, ist Professor Trelawney plötzlich… sehr merkwürdig geworden.
– Tatsächlich? – sagte Dumbledore. – Ähm… merkwürdiger als sonst, meinst du?

438. oldal - Noch einmal Eulenpost

Kapcsolódó szócikkek: Albus Dumbledore · Harry Potter · Sybill Trelawney
Chris_Q>!

Dumbledore schien milde beeindruckt.
– Weißt du, Harry, ich glaube, das könnte sein – sagte er nachdenklich. – Wer hätte das gedacht? Damit steigt die Zahl ihrer wahren Vorhersagen auf zwei. Ich sollte ihr eine Gehaltserhöhung anbieten…

439. oldal, Noch einmal Eulenpost

Kapcsolódó szócikkek: Albus Dumbledore · Harry Potter · Sybill Trelawney
mosolytó>!

»Offenbar lag ich da falsch«, sagte Lupin und sah Harry immer noch stirnrunzelnd an. »Aber ich hielt es nicht für angebracht, dass Lord Voldemort im Lehrerzimmer in Erscheinung tritt. Ich dachte, die Schüler würden in Panik geraten.«
»Ich habe nicht an Voldemort gedacht«, sagte Harry aufrichtig. »Ich… ich dachte an einen von diesen Dementoren.«
»Verstehe«, sagte Lupin nachdenklich. »Nun, nun… ich bin beeindruckt.« Er lächelte ein wenig beim Anblick der verdutzten Miene Harrys. »Das heißt, wovor du am meisten Angst hast – ist die Angst. Sehr weise, Harry.«
Harry wusste nicht, was er dazu sagen sollte, und nahm noch einen Schluck Tee.

S. 163 - Die Flucht der fetten Dame

psn>!

Ich, Sirius Black, Harry Potters Pate, erteile ihm hiermit die Erlaubnis, an den Wochenenden nach Hogsmeade zu gehen.

Noch einmal Eulenpost

Chris_Q>!

Sie scheinen mir bei bester Gesundheit zu sein, Potter, also werden Sie mir verzeihen, wenn ich Ihnen trotz allem Hausaufgaben gebe. Wenn Sie sterben, brauchen Sie die Arbeit nicht abzugeben, das versichere ich Ihnen.

116. oldal, Teeblätter und Krallen

Kapcsolódó szócikkek: Minerva McGalagony
Chris_Q>!

Wir schicken doch nicht Leute nach Askaban, nur weil sie ihre Tante aufgeblasen haben!

50. oldal, Der Fahrende Ritter

lone_digger P>!

»Das war die beste Stunde in Verteidigung gegen die dunklen Künste, die wir je hatten, oder?«, sagte Ron begeistert, während sie zu ihrem Klassenzimmer gingen, um ihre Taschen zu holen.
»Er scheint ein sehr guter Lehrer zu sein«, sagte Hermine anerkennend. »Aber ich wünschte, ich wäre auch mal drangekommen mit diesem Irrwicht.«
»Was wäre er für dich gewesen?«, sagte Ron glucksend. »Eine Hausaufgabe, für die du nur neun von zehn möglichen Punkten bekommen hättest?«

Chris_Q>!

Und nun schlagen Sie alle die Seite dreihundertundvierundneunzig auf.

178. oldal, Bittere Niederlage

Chris_Q>!

– Ich suche keinen Ärger – sagte Harry gereizt. – Meist findet der Ärger mich.

81. oldal, Der Dementor

Harry Potter sorozat · Összehasonlítás