Harry ​Potter și Camera Secretelor (Harry Potter 2.) 4 csillagozás

J. K. Rowling: Harry Potter și Camera Secretelor J. K. Rowling: Harry Potter și Camera Secretelor J. K. Rowling: Harry Potter și Camera Secretelor J. K. Rowling: Harry Potter și Camera Secretelor J. K. Rowling: Harry Potter și Camera Secretelor

Harry Potter-primul roman (Piatra Filozofala) scris de J.K.Rowin este un roman pentru copii ca si celelalte romane Harry Potter: Camera Secretelor, Prizonierul din Azkaban, Pocalul de Foc si Ordinul Phoenix care au atras atentia copiilor din simplu fapt ca sfideaza realitatea.

Eredeti megjelenés éve: 1998

Arthur, 2023
Arthur, 2022
272 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786060865926 · Illusztrálta: Jim Kay
Egmont Romania, Bukarest, 2007
226 oldal · ISBN: 9789735832988 · Fordította: Ioana Iepureanu

NyZita>!
J. K. Rowling: Harry Potter și Camera Secretelor

Ezt a könyvet talán senkinek sem kell bemutatni.

Amiben román szomszédaink verziója kicsit más, azok persze a nevek. Jókat mosolyogtam Draco Reacredintán, akiről mindig a kredenc jutott eszembe, illetve Percy szerelmén, Penelope-on, aki megkapta a hangzatos, tipikusan román Luminita nevet :D De a csúcs egyértelműen Voldemort nagyúr volt, akit meggondolatlanul Cap-de-Mort (kábé halálfej)-nak fordítottak, így aztán ebben a részben szó sem lehetett holmi Tom Denemről, ugye mind tudjuk, miért. Lett helyette Tomas Cruplud! Hatalmas :D

Minden más tekintetben pont olyan szórakoztató, mint akármelyik nyelven olvasva. És szerencsére ezek a korai kötetek még terjedelem és nyelvezet tekintetében is barátai a gyengébb nyelvtudásúaknak, így még én is, a matrózoktól tanult román szókincsemmel, egész jól elboldogultam.

Harry Potter sorozat · Összehasonlítás