41. legjobb fantasy könyv a molyok értékelése alapján
59. legjobb kortárs könyv a molyok értékelése alapján

Harry ​Potter és a Félvér Herceg (Harry Potter 6.) 2945 csillagozás

J. K. Rowling: Harry Potter és a Félvér Herceg J. K. Rowling: Harry Potter és a Félvér Herceg J. K. Rowling: Harry Potter és a Félvér Herceg J. K. Rowling: Harry Potter és a Félvér Herceg

A Voldemort elleni harc állása aggasztó; a baljós jeleket már a muglikormány is észleli. Szaporodnak a rejtélyes halálesetek, katasztrófák. Harry azt gyanítja, hogy esküdt ellensége, Draco Malfoy is a halálfalók jelét viseli. Az élet azonban háborús időkben sem csak harcból áll. A Weasley-ikrek üzleti tevékenysége egyre kiterjedtebb. Szerelmek szövődnek a felsőbb évesek között, a Roxfort házai pedig továbbra is versengenek egymással. Harry Dumbledore segítségével igyekszik minél alaposabban megismerni Voldemort múltját, ifjúságát, hogy rátaláljon a Sötét Nagyúr sebezhető pontjára.

Eredeti mű: J. K. Rowling: Harry Potter and the Half-Blood Prince

Eredeti megjelenés éve: 2005

Animus, Budapest, 2016
592 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633244609 · Fordította: Tóth Tamás Boldizsár
Pottermore, 2016
ISBN: 9781781103883 · Fordította: Tóth Tamás Boldizsár
Animus, Budapest, 2015
624 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639884960 · Fordította: Tóth Tamás Boldizsár

Kapcsolódó zóna

!

Harry Potter

1864 tag · 6862 karc · Utolsó karc: 2017. november 24., 10:30 · Bővebben

Hermione Granger · Perselus Piton · Sirius Black · Ron Weasley · Harry Potter · Albus Dumbledore · Fred Weasley · George Weasley · Remus Lupin · Luna Lovegood · Minerva McGalagony · Rubeus Hagrid · Dobby · Draco Malfoy · Neville Longbottom · Ginny Weasley · Voldemort · Molly Weasley · Bellatrix Lestrange · Hóborc · Arthur Weasley · Tom Denem · Fleur Delacour · Lily Evans · Félig Fej Nélküli Nick · Sipor · Hisztis Myrtle (Myrtle Elizabeth Warren) · Dean Thomas · Seamus Finnigan · Horatius Lumpsluck · Narcissa Malfoy · Véres Báró · Madam Poppy Pomfrey · Vernon Dursley · Petunia Dursley · Aragog · Lavender Brown · Rufus Scrimgeour · Cormac McLaggen · Cornelius Caramel · Parvati Patil · Zacharias Smith

Roxfort · Szükség Szobája

Xoxoribizli P
J. K. Rowling: Harry Potter és a Félvér Herceg

Harry számomra még mindig szörnyen utálatos karakter, nem tudta feledtetni az előző részbeni gyerekes viselkedését.
Még jó, hogy nem ő az egyetlen szereplő, és a sztorit is értékelni kell, mert ha csak Harry lenne a fókuszpont nem biztos, hogy ekkora siker lett volna ez a sorozat.
Történetben tetszett, filmekből ez a kedvenc részem, de a könyv nekem nem adta át igazán.
Ettől függetlenül nem szeretném lehúzni, viszont nem vagyok elégedett ezzel a sorozattal, mert a 3. vagy 4. rész óta nem ütötte meg az első rész szintjét.
Lunát imádom ❤❤

gabiica P
J. K. Rowling: Harry Potter és a Félvér Herceg

Jó újra és újra olvasni a történetet, és átélni az eseményeket.
Valahogy amúgy többet vártam ettől a kötettől, tekintve, hogy mik történtek az előzőben.
Annak nagyon örültem, hogy egyre több mindent tudhattunk meg a múltról, és Dumbeldore végre nagyobb figyelmet szentel Harrynek, bár, ha jól sejtem ennek nagyon sok köze volt ahhoz, hogy spoiler
Szerettem a szerelmi szálat is, amit már lehetett sejteni a könyv kezdetétől fogva, számomra minden így volt tökéletes.

DarknessAngel P
J. K. Rowling: Harry Potter és a Félvér Herceg

Ez egyre csak jobb, és jobb lesz. Már hat könyvet végigolvastam a sorozatból, de egyszerűen képtelen vagyok eldönteni, hogy melyik a kedvencem. Szerintem nem is nagyon lehetséges, mivelhogy mindegyik részben van valami sajátos, amit a másik nem tud felülmúlni.
A gyerekkori problémáktól és érdekességektől eljutottunk a politikáig, szerelemig és a kitartó barátságig. Elképzelni se tudom, mit hoz majd a befejező rész.
Hiányoltam a Weasley ikreket, akikkel már nem találkozhattunk a Roxfortban. Viszont kaptunk helyettük kicsivel több Ginnyt, aminek nagyon, de nagyon örültem.
Olyan jó volt olvasni Harry dilemmájáról Ron és a húga között, és a féltékenykedése is nagyon aranyos volt.
Ron és Hermiona nemkülönb. Amit ezek ketten egymással tesznek, hát… arra nincs megfelelő szó.
Nagyon tetszettek Bill és Fleur jelenetie, én kifejezetten bírom a csajt :D
Imádtam a Tonks és Lupin párost, Romilda szerelmi bájitalát, a szerencselét, kviddics meccseket, a Félvér Herceget. Egyszrűen mindent.
Amint az már számos alkalommal bebizonyosodott, egy könyv mindig sokkal jobb, mint a film. Ez alól a Harry Potter sorozat sem kivétel.

Ferger_Jolcsi P
J. K. Rowling: Harry Potter és a Félvér Herceg

Szerintem ez a legszomorúbb HP-kötet az egész sorozatból. Tragikus események sorozata övezi.
Harry végig gyanakszik, de Ron és Hermione próbálják lenyugtatni, hogy ezúttal nincs igaza. Pedig ha tudnák, hogy ezúttal tévednek….
Van, hogy onnan jön a veszély, ahonnan várjuk és van, hogy pont attól a személytől, akire egyáltalán nem is gondolnánk. Igazi pálfordulás történik a cselekményben, ami a legtöbb embert meglepi, kivéve Harryt, de ha tudná, hogy ezúttal viszont ő téved és nem látja át teljesen a helyzetet….
Minél előrébb haladunk a cselekményben, annál inkább érezni lehet, hogy mennyit változott, fejlődött az írónő, s ezáltal vele párhuzamosan a könyv főszereplői, leginkább Harry, aki egy felnőtt, érett, bátor és elszánt karakterré nőtte ki magát az évek során.
Úgy érzem, sose fogok kinőni a Roxfort-világból, mindig is élni fog bennem a gyermek, akit sok-sok évvel ezelőtt rabul ejtett ez az univerzum és azóta se ereszti.

joopsy P
J. K. Rowling: Harry Potter és a Félvér Herceg

Hol is kezdjem? Talán a legelején, ahol a mugliminiszter és Caramel találkozóiról kaptunk rövid, de velős ízelítőt. Mindezt a Rowlingtól megszokott, megunhatatlan humoros tálalásban. Ráadásul mugliszemmel röviden leírja, milyen főbb események történtek a korábbi részekben.
A könyvben megjelenik a számomra legemlékezetesebb epizódszereplő: Lumpsluck, aki az őt játszó színész miatt tett rám leginkább mély benyomást. Szerintem attól függetlenül, hogy a könyvbéli szereplőre nem igazán hasonlít, nagyon eltalálták a színészt. A könyvben talán kevésbé éreztem karakteresnek a szereplőt, de azért nem panaszkodom. :)
Az Odú és a Weasley család mindig mosolyt csal az arcomra. Végre Ginny is nagyobb és önálló szerepet kapott és, ha nem is ő lett a kedvenc Weasley-m, igazán megkedveltem őt.
A különleges bájitaltan tankönyv és a merengő pedig tovább fokozta bennem az érzést, hogy ez lesz a HP. sorozatban a kedvenc darabom.
Tom Denem már a Titkok kamrája óta nagyon izgalmas karakternek tűnt. Örülök, hogy Rowling is így gondolta és a Gomoldoktól elmesélte a történetét. Hát nem semmi volt, na!
A főszál mellett nagyon viccesnek találtam, ahogy Ron folyamatosan a saját kis kamaszos dolgaival volt elfoglalva és Harry ehhez kifejezetten pozitívan állt. A szokásos meggondolatlanságait Harrynek most nagyrészt még meg is értettem, mert rengeteg erős ingert kapott ebben az epizódban. Igen, végre kaptam egy szimpatikus Harryt!
A könyv vége pedig… Tudtam, hogy ez lesz, mégis sokkolt. Sokkolt, hogy 2 szó spoiler és kész. Ennyi volt. Hüpp.
A csata leírása elég egyedi volt úgy, hogy több mesélő adta elő a már megtörtént eseményeket. „Szép” jövő elé nézünk… nem is fogom elkapkodni a záróepizód elolvasását.

Milli88 P
J. K. Rowling: Harry Potter és a Félvér Herceg

„A halálra és a sötétségbe pillantva az ismeretlentől félünk, semmi mástól.”

Bizony, Dumbledore professzronak mindig igaza van…
Nem is tudom, hogy mit írhatnék le, amit nem tettek meg előttem már több százan.
Imádtam a Weasleyvarázsvicc‐boltot, Luna és Neville hősiességét. Hermione és Ron között kialakuló feszültséget, és Ginny és Harry boldog perceit is.
Ismét rengeteg kaland, mágia, varázslat, jó és rossz dolog is lepergett a szemeim előtt.
A vége nagyon meghatóra sikerült. Sajnálom a történteket, és kíváncsian várom, hogy mi lesz az utolsó részben.

Navi
J. K. Rowling: Harry Potter és a Félvér Herceg

Hát igen, ez már nem a gyerekkönyv kategória. A végét bizony megkönnyeztem, így 34 évesen is. Egyre közelebb kerülünk a végjátékhoz, s ezzel egyenes arányosan nő a veszteségek súlya. Most mutatkozik meg igazán, ki az, akire számítani lehet, kiben milyen rejtett erők és tartalékok vannak. Percy még mindig egy gerinctelen talpnyaló, Fleur a várakozásokkal ellentétben sokkal erősebb és jellemesebb, mint gondolnánk. Sajnáltam, hogy így megfeledkeztek Hagrdiról, s bevallom őszintén, valahol, nem is olyan mélyen spoiler is sajnálom. Neki sem lehet könnyű ilyen teherrel és felelősséggel.

Miamona
J. K. Rowling: Harry Potter és a Félvér Herceg

Többek között három dologra jöttem rá a kötet kapcsán:
– Minden jó (!) könyv egy-egy merengő, ami azonnal beszippant és ha külső tényezők ki nem rángatnának, örömmel vesznénk bele az idők végezetéig…
– Minden jó (!) könyv egy-egy horcrux is, amibe a kedves olvasó bele rejti/felejti/tuszkolja/ássa… lelke egy-egy becses darabját. (Szerencse, hogy nekünk nem kell hozzá gyilkolnunk… igaz, van, hogy kedvünk lenne hozzá, persze pusztán elméleti síkon, (igaz Tom?) És van, hogy megteszik helyettünk a kedves szereplők…)
– Minden embernek, minden nap úgy kéne tenni, mintha Felix Felicis-t öntenének a reggeli italába és a világ már rég nem itt tartana…

Most mit mondjak… Rowling írónő feszegeti a határaimat rendesen. Miamona zombikról olvas… pardon inferusokról és vérben úszó emberekről (Sectumsempra). Ezt azért sosem gondoltam volna!

Továbbra is kedvenc. Ezt már, ezen a szinten, nem lehet nem szeretni, vagy kevésbé szeretni. :) Feszült izgalommal várom a nagy finálét. Már mos sok „jót” ígérnek a horcruxok… Nagyon kíváncsi vagyok Rowling milyen befejezést szánt élete művének, illetve, milyet mert (!) szánni… Most már tényleg teljesen ismeretlen vizekre evezek, elképzelésem sincs (na jó, azért az mégis csak van) a befejezést illetően. Egyelőre nem is tudom én melyikkel lennék elégedettebb, a happy vagy a félig sad enddel. Majd beszámolok róla, hogy alakult. :)

Bővebben: http://miamonakonyveldeje.blogspot.hu/2013/02/j-k-rowli…

Sippancs P
J. K. Rowling: Harry Potter és a Félvér Herceg

Egyik szemem sír, a másik meg nevet. Sír, mert hogy tehette ezt az írónő Dumbledore-ral?! Hogyan spoiler, minden magyarázat nélkül?! És hogy volt képes ennyire fájdalmas spoiler, amitől kénytelen-kelletlen Hagrid-szindróma, vagyis perceken át tartó zokogás tört rám?! Egyszerűen nem értem… Nem értem, és emiatt szörnyen mérges vagyok rá! Ugyanakkor meg van okom nevetni is, mert amit Rowling kötetről kötetre produkál, az valami hihetetlen! A sok titokkal, mellékszállal és új karakterek felbukkanásával olyan szinten magához tud láncolni, és olyan szinten az orromnál fogva tud vezetni, hogy nem hiszem el, hogy ennek a nőnek a valóságban nincsen köze a varázslóvilághoz, és csak mese, amit leír!

Úgy a negyedik könyv környékén megfogadtam, hogy a sorozat hatodik és hetedik részét lassan, minden szót és mondatot alaposan megrágva fogom elolvasni, de annyira türelmetlen vagyok, és annyira szeretnék már pontot tenni az i-re, hogy muszáj lesz rögtön nekiállnom az utolsó kötetnek. (És naponta kétszer imádkozni, hogy Lupin spoiler. Mert ellenkező esetben lesz nemulass!)

Via_BertaღVivienღ P
J. K. Rowling: Harry Potter és a Félvér Herceg

Az eddigi legizgalmasabb rész, valamint az egyik legszomorúbb is.
Pitonon meg csak ámulok. Azt hiszem nagyon bírom a pasit :) spoiler

Rysonne

– De! – felelte dacosan Harry.
– De igen, uram…!
– Nem kell uraznia, professzor.

9. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Harry Potter · Perselus Piton
Zsucsima

– (…) az emberek könnyebben bocsátanak meg annak, aki téved, mint annak, akinek igaza van.

97. oldal, Mamamaci és Francica

cilkaa

– Most pedig, Harry, lépjünk ki az éjbe, s kövessük léha csábítónk, a kaland hívó szavát!

Kapcsolódó szócikkek: Albus Dumbledore · Harry Potter
tataijucc P

– (…) A halálra és a sötétségbe pillantva az ismeretlentől félünk, semmi mástól.

Kapcsolódó szócikkek: Albus Dumbledore · félelem · halál · ismeretlen · sötétség
Marsie

– Ron! – csattant fel dühösen Mrs Weasley. – Meg ne lássam még egyszer, hogy késsel dobálózol!
– Nem fordul elő többet… – felelte gyorsan Ron, majd, miután újra a kelbimbók felé fordult, motyogva hozzátette: – …hogy meglátod.

Kapcsolódó szócikkek: Molly Weasley · Ron Weasley
FruzsinaRacz

– A Véres Báró mesélte, hogy látta megérkezni Dumbledore-t – folytatta Nick. – Azt is mondta, hogy Dumbledore jókedvűnek, bár kissé fáradtnak tűnt.
– És most hol van? – kérdezte mohón Harry.
– A kedvenc hobbijának hódol: hörög és rázza a láncait a csillagvizsgáló toronyban…
– Nem a Véres Báró érdekel, hanem Dumbledore!
– Vagy úgy…

tataijucc P

– A nagyság irigységet vet, az irigység gyűlöletet terem, a gyűlölet hazugságot szül.

Kapcsolódó szócikkek: gyűlölet · hazugság · irigység · Voldemort
En_Passant

– Hébe‐hóba a Próféta is kénytelen igazat írni – bólogatott Dumbledore. – Igen, ezen vitatkoztunk. De hát úgy tűnik, Rufusnak végül mégis csak sikerült becserkésznie téged.
– A fejemhez vágta, hogy ízig‐vérig Dumbledore embere vagyok.
– Ez igazán nem volt szép tőle.
– Mondtam neki, hogy így is van.
Dumbledore szólásra nyitotta a száját, de aztán újra becsukta. Hátul, az ajtó mellett Fawkes, a főnixmadár halkan, dallamosan felbúgott. Harry szörnyen zavarba jött, mert észrevette, hogy Dumbledore égszínkék szemét könny fátyolozza el – gyorsan bámulni kezdte hát a térdét. Mikor azonban az igazgató megszólalt, a hangja nyugodt volt.
– Meghatottál, Harry.

Kapcsolódó szócikkek: Albus Dumbledore · főnix · Harry Potter
psn

– A héten három embert támadtak meg a dementorok, erre mit bír kérdezni tőlem Romilda Vane? Hogy igaz-e a szóbeszéd, és tényleg egy hippogriff van a melledre tetoválva.
Ron és Hermione dőltek a nevetéstől. Harry el se mosolyodott.
– És mit válaszoltál neki?
– Hogy nem hippogriff, hanem magyar mennydörgő – felelte könnyedén Ginny, és lapozott egyet az újságban. – Az sokkal macsóbb.
– Köszi – vigyorgott Harry. – És mit mondtál, Ronnak milyen tetkója van?
– Törpegolymókos. De nem mondtam meg, hogy hol.

25. fejezet

tataijucc P

– Van fogalmad róla, mennyire rettegnek a zsarnokok az elnyomottaktól? Mind tisztában vannak vele, hogy előbb-utóbb lesz egy az áldozataik között, aki feláll és visszavág!

Kapcsolódó szócikkek: Albus Dumbledore · Harry Potter

Harry Potter sorozat · Összehasonlítás