Harry ​Potter e la pietra filosofale (Harry Potter 1.) 12 csillagozás

J. K. Rowling: Harry Potter e la pietra filosofale J. K. Rowling: Harry Potter e la pietra filosofale J. K. Rowling: Harry Potter e la pietra filosofale J. K. Rowling: Harry Potter e la pietra filosofale J. K. Rowling: Harry Potter e la pietra filosofale J. K. Rowling: Harry Potter e la pietra filosofale J. K. Rowling: Harry Potter e la pietra filosofale J. K. Rowling: Harry Potter e la pietra filosofale J. K. Rowling: Harry Potter e la pietra filosofale J. K. Rowling: Harry Potter e la pietra filosofale

Harry Potter è un predestinato: ha una cicatrice a forma di saetta sulla fronte e provoca strani fenomeni, come quello di farsi ricrescere in una notte i capelli inesorabilmente tagliati dai perfidi zii. Ma solo in occasione del suo undicesimo compleanno gli si rivelano la sua natura e il suo destino, e il mondo misterioso cui di diritto appartiene. Nello scatenato universo fantastico della Rowling, popolato da gufi portalettere, scope volanti, caramelle al gusto di cavolini di Bruxelles, ritratti che scappano, la magia si presenta come la vera vita e strega anche il lettore allontanandolo dal nostro mondo che gli apparirà monotono e privo di sorprese. Il risveglio dalla lettura lo lascerà pieno di nostalgia, ma ancora illuminato dai riflessi di questo lussureggiante fuoco d’artificio.

Eredeti megjelenés éve: 1997

Salani Editore, Milano, 2021
300 oldal · keménytáblás · ISBN: 9788831003827 · Fordította: Marina Astrologo · Illusztrálta: Andreas Rocha
Salani, Milano, 2021
320 oldal · keménytáblás · ISBN: 9788831003384 · Fordította: Marina Astrologo
Salani, 2020
310 oldal · keménytáblás

adrienn_szucs>!
J. K. Rowling: Harry Potter e la pietra filosofale

Magyarul már olvastam, a filmet rengetegszer láttam és úgy gondoltam, itt az ideje, hogy olaszul is elolvassam. Tetszett a fordítás, de a nevek frappáns kivitelezése meg sem közelíti a magyart :). Hiába ismertem a történetet, a könyvet régen olvastam, így már nem emlékeztem minden részletre. A történet maga szeretnivaló, nekem jobban tetszik a könyv, mint a filmek.

Sipor>!
J. K. Rowling: Harry Potter e la pietra filosofale

A Harry Potter egyébként is maga a varázs, egy csepp gyerekkor. A kedvenc nyelvemen még jobb volt olvasni.
Tetszett, ahogy a házak új neveket kaptak olaszul. És mindben volt egy szín, habár a Grifondoro-ban először nehezen fedeztem fel, hogy van-e egyáltalán. Az arany és az ezüst nekem nem igazán színek, pedig tudom, hogy annak számítanak…
Severus Piton és McGranit professzor… Az egyik nem alliterál, a másik pedig meg sem közelíti a McGalagony hangulatát, de még mindig ezerszer jobbak, mint az Albus Silente… Hogy ez a „fordítás” honnan jött? Szerintem a fordítástanárom a haját tépné tőle,
de ha nem is, én téptem tőle a sajátomat. Nem indokolt a névváltoztatás egy kicsit se.
Azért nyelvgyakorlásnak nagyon jó volt, lehet, hogy egyszer újraolvasom.
Se a Harry Potterből, sem az olaszból nem hiszem, hogy valaha is elegem lesz :)

dsmiley>!
J. K. Rowling: Harry Potter e la pietra filosofale

Hangoskönyvben hallgattam meg, amúgy már olvastam magyarul, s Kern András előadásában is meghallgattam már, mégsem volt unalmas. Tetszett a felolvasás, lekötött, miközben színeztem. multitaskingforever:D Fura volt, ahogyan lefordítottak egy-egy nevet, de nyilván a magyar név is fura itt-ott.
Mivel a cselekményt már ismertem, nem okozott meglepetést, pontosan ezért is választottam „háttérzaj”-nak, mert nem kellett minden egyes szóra külön odafigyelni, hogy megértsek mindent.
Aki esetleg az olasz nyelv gyakorlása miatt olvassa, nem is tudom, ajánljam-e, mert a nyelvtana nem nehéz, viszont a nevek, helyek miatt kicsit nehezebb lehet megérteni, pláne, ha valaki nem ismerte eddig a történetet.

Salani, 2008
ISBN: 9788862560320 · Fordította: M. Astrologo · Felolvasta: Giorgio Scaramuzzino
verone P>!
J. K. Rowling: Harry Potter e la pietra filosofale

Nyelvtanulásnak jó volt, pláne úgy, hogy hallgattam mellé hangoskönyvként.

sonozsoka>!
J. K. Rowling: Harry Potter e la pietra filosofale

Még mindig örökre szerelem. Csodálatos volt ez az illusztrált kiadás.

Katkabaska>!
J. K. Rowling: Harry Potter e la pietra filosofale

Imadom a Harry Potter konyveket, igy mikor olaszul tanultam es valami olyat szerettem volna olvasni ami szorakoztat de azert jol ismerem, hogy megertsem idegen nyelven is a Harry Pottert valasztottam.
Sajnos a szemèlynevek nem ugyanazok, ahogy angolul sem (bar ez teljesen ertheto) A magyar forditas szamomra verhetetlen.

ReBecca27 P>!
J. K. Rowling: Harry Potter e la pietra filosofale

Így elsőre nagyon furcsák voltak a nevek, de a gyermeki történet miatt, nem volt nehéz olvasni! egy élmény volt, első olasz olvasásom!

sztimi53>!

Il signore e la signora Dursley, di Privet Drive numero 4, erano orgogliosi di poter affermare che erano perfettamente normali, e grazie tante.

sztimi53>!

I Potter sapevano molto bene quel che lui e Petunia pensavano di loro e di quelli della loro risma… Non vedeva proprio come potessero venire coinvolti, di qualsiasi cosa si trattasse
– e qui sbadigliò e si girò dall'altra parte – la cosa non poteva riguardarli…
Ma si sbagliava di grosso.

«Lo porterà Hagrid».
«E a lei pare… saggio… affidare a Hagrid un compito tanto importante?»
«Affiderei a Hagrid la mia stessa vita» disse Silente.

dalexa>!

Ricorda: non serve a niente rifugiarsi nei sogni e dimenticarsi di vivere.

dalexa>!

Chiamalo pure Voldemort, Harry. Bisogna sempre chiamare le cose con il loro nome. La paura del nome non fa che aumentare la paura della cosa stessa.

sztimi53>!

«Io sono Ron Weasley» bofonchiò.
«Harry Potter» si presentò Harry.
«Davvero?» disse Hermione. «So tutto di te, naturalmente… ho comperato alcuni libri facoltativi, come letture preparatorie, e ho visto che sei citato in Storia moderna della magia, in Ascesa e declino delle Arti Oscure e anche in Grandi eventi magici del Ventesimo Secolo».

margherita>!

In fin dei conti, per una mente ben organizzata, la morte non è che una nuova, grande avventura.

Harry Potter sorozat · Összehasonlítás