1. legjobb fantasy könyv a molyok értékelése alapján
1. legjobb ifjúsági könyv a molyok értékelése alapján

Harry ​Potter (Harry Potter 1–7.) 443 csillagozás

A teljes sorozat
J. K. Rowling: Harry Potter

A többszörös díjnyertes, nemzetközi bestseller Harry Potter-sorozat mind a hét e-könyve egyetlen letöltéssel elérhető, Olly Moss lenyűgöző borítógrafikájával. Élvezd Te is a történeteket, amelyek több millió olvasó képzeletét ragadták meg a világ minden táján!

Eredeti megjelenés éve: 2015

Tagok ajánlása: 12 éves kortól

Animus, Budapest, 2016
3666 oldal · ISBN: 9781781103821 · Fordította: Tóth Tamás Boldizsár

klara_matravolgyi>!

J. K. Rowling: Harry Potter A teljes sorozat

Harry Potter végigkísérte a gyerekkoromat. Emlékszem pillanatokra, amikor zokogva ültem a könyv felett. Vagy amikor a könnyem kicsordult, úgy nevettem. Több száz könyvet olvastam már azóta, de 18 év után is érzem, amit más könyvnél azóta sem sikerült : ilyen történetet már soha senki nem fog alkotni.
18 éve minden évben egyszer visszatérek Harryhez, számomra ez a hét könyv örök kedvenc marad. A rongyosra olvasott első kiadású példányok a polcon várakoznak arra, hogy az én gyerekemnek is megtanítsák mit jelent a hűség, a bátorság, a barátság, a család, és a szeretet.

veronacross>!

J. K. Rowling: Harry Potter A teljes sorozat

Örülök, hogy én még az a gyerek vagyok, aki ebben a világban nőtt fel.
Az a gyerek, aki a mai napig várja, a baglyát, aki hozza a levelet, miszerint én is Roxfortos lehetek.
– Kedves J. K. Rowling!
Köszönöm neked, hogy alkottál egy világot, ami kiszakít a valóságból, és ismét gyerekké tesz,
Köszönöm neked a mosolyokat, a könnyeket, s a boldog emlékeket.
Üdv;
Egy lány, aki ma is várja a levelét. –
„Amikor majd 80 éves leszek, és a hintaszékemben ücsörgök, Harry Pottert fogok olvasni. És a családom majd azt kérdezi: Ennyi idő után is? Én meg azt felelem majd: Örökké”

Karinthy P>!

J. K. Rowling: Harry Potter A teljes sorozat

A Harry Potter sorozat a világ legjobb olvasmánya. A könyvek Bibliája. Ezzel bizonyára mindenki egyet ért, aki olvasta. Akik nem olvasták, azonnal kezdjenek hozzá és kedvenc lesz! Gyermekkorom legszebb olvasás-emléke…no meg felnőttkoromé is… :)
Emelem kalapom Joanne Kathleen Rowling írónőnek, aki nélkül sokkal szegényebbek volnánk. Története több millió olvasó képzeletét ragadta meg a világ minden táján.
A VILÁG LEGJOBB KÖNYVE! ;)

hila>!

J. K. Rowling: Harry Potter A teljes sorozat

Biztos rosszul lett a bagoly, ami a levelem hozta. Csak ez történhetett.

Werenger>!

J. K. Rowling: Harry Potter A teljes sorozat

Abnormálisan kevésnek érzem az 5 csillagot.

Ruby_εïз IP>!

J. K. Rowling: Harry Potter A teljes sorozat

Hát átverekedtem magam rajta! Nem volt semmi!
Szeretem a Harry Potter univerzumát, de sosem éreztem késztetést rá, hogy el is olvassam. A hármasból senki se áll közel hozzám. Neville-t nagyon csípem, de a legjobban a sötét varázslókat. Az én házam a Mardekár. ':D Lucius az abszolút favorit, de Voldemort nagyúr is kellőképpen kidolgozott és velejéig gonosz karakter.
Ahhoz képest, hogy milyen részletes filmeket csináltak a sorozatból, a könyvek nem valami hosszúak, viszont a világ, amit Rowling megalkotott, valami eszeméletlen és fenomenális, és biztosra veszem, hogy még száz év múlva is szeretettel fogunk/fognak erre és rá emlékezni, mert a Harry Potter már a részünkké vált. :)

gater>!

J. K. Rowling: Harry Potter A teljes sorozat

Lassan 30 évesen még mindig várom a levelem..egyszer csak megjön. Ugye? UGYE?? Addig meg nosztaligázom ezzel a sorozattal. Mert ha ez nincsen, talán én sem lennék ma könyvmoly.

tinuviel89>!

J. K. Rowling: Harry Potter A teljes sorozat

Még emlékszem, amikor alvás helyett valamelyik könyvet olvastam, vagy el kellett „zárni” előlem az egyik kötetet, mert államvizsgáznom kellett. Ezeket a könyveket nehéz túlszárnyalni, de talán nem is kell.

Noémi_Lőrincz>!

J. K. Rowling: Harry Potter A teljes sorozat

A Harry Potter könyvek előtt is szerettem olvasni, viszont ez volt a könyvmolyságom megkoronázása. Csak úgy faltam őket, mindegyik részt többször elolvastam. A szereplőkkel együtt nőttem fel, és teljesen magába szippantott J.K. Rowling által kreált univerzum. A mai napig igazi vérbeli potterhead vagyok, aki büszke tagja a Hugrabugnak :)
Szerintem ez az a könyvsorozat, amely örökérvényű erényekkel és kérdésekkel foglalkozik, amit átvetíthetünk akár a történelemre akár a napjainkra is.
Csak ajánlani tudom, és felnőtt fejjel is úgy gondolom, hogy ez egy igazi kult könyvsorozat lett, amit a mai napig unalom nélkül újra és újra el tudok olvasni. :)

amnézia P>!

J. K. Rowling: Harry Potter A teljes sorozat

Ez a könyv jelenti nekem a legtöbbet.
12 évesen olvastam először. Ekkor az első 4 kötet jelent meg, a filmek még sehol nem voltak. Nagyon azonosultam Harryvel, a sorsával. Együtt örültem vele, amikor bekerült a Roxfortba és barátai lettek, ez a fantáziadús varázsvilág pedig engem is magával ragadott. Nemcsak ezt szeretem a könyvben, hanem a karakterisztikát, a benne lévő drámát, mélységet, mindent. Együtt öregedtem a szereplőkkel, egyidős voltam velük.
Kb. az összes filmet a premier napján néztem meg. 3 Harry Potter témájú tetoválásom van (és persze rengeteg ereklye).
A történet az identitásom része lett. Sokat köszönhetek neki. Volt valami, amire érdemes volt várni, és boldogságot okozott. A könyv ott volt nekem, amikor senki.

Jantek>!

Álmainkban olyan világban járunk, ami csak a miénk.

Népszerű triviák

BrigiMoly>!

„Rendszeresen jegyzetel minden keze ügyébe kerülő papírra, szalvétára, cetlire. A Roxfort házainak nevét egy repülőúton találta ki, és egy (üres) hányószacskóra írta fel.”

BrigiMoly>!

„Amikor eladta a megfilmesítés jogát, kikötötte, hogy a főhősöket brit színészek alakítsák.”

BrigiMoly>!

Hagrid figuráját egy pokoli motoros ihlette. J. K. Rowling találkozott a Hell's Angels egyik tagjával, egy óriási és rémisztő külsejű férfival, aki azonban a kertjéről beszélt, és arról, hogy milyen rossz évük volt a petúniáknak…

BrigiMoly>!

„Ő az első író, aki a könyveiből lett dollármilliárdos.”

BrigiMoly>!

„Ront eredetileg megölte volna az írónő, a történetfolyam közepe táján. Aztán úgy gondolta, ezzel a karakterrel nem teheti meg.”

BrigiMoly>!

„Az írónő, J.K. Rowling mára Anglia leggazdagabb hölgyének számít, megelőzve a királynőt is.”

[timeturner0.webnode.hu]

BrigiMoly>!

„Az írónő a a két nagypapájáról nevezte el a Kóbor Grimbusz két sofőrjét, Stan Shunpike-ot és Ernie Prangot.”

BrigiMoly>!

A Roxfort egy „államilag finanszírozott" Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola.
Erre azután derült fény, hogy valaki kiszámolta, mekkora tandíjra lett volna szükség ahhoz, hogy a diákok önköltséges oktatásán keresztül fedezni tudják a Roxfort működését. J.K. Rowling ezután kiadott egy közleményt, melyben elmondta, hogy a Roxforton való tanulás teljes egészében ingyenes, az iskola működéséhez szükséges pénzt pedig a Mágiaügyi Minisztérium biztosítja az iskolának.

[nemkacsa.com]

BrigiMoly>!

„Rowling szerint Voldemort azért nem képes a szeretetre, mert szerelmi bájital hatása alatt fogant.”

[fidelio.hu]

BrigiMoly>!

„A kiadó nem akarta kiírni a Joanne nevet a könyv borítójára, mondván, egy női író regényét a fiúk nem fogják elolvasni, ezért nagyanyja emlékére egy K (a Kathleen rövidítése) került a J mögé.”

Harry Potter sorozat · Összehasonlítás

Ezt a könyvet itt említik