1. legjobb fantasy könyv a molyok értékelése alapján
1. legjobb ifjúsági könyv a molyok értékelése alapján

Harry ​Potter (Harry Potter 1–7.) 388 csillagozás

A teljes sorozat
J. K. Rowling: Harry Potter

A többszörös díjnyertes, nemzetközi bestseller Harry Potter-sorozat mind a hét e-könyve egyetlen letöltéssel elérhető, Olly Moss lenyűgöző borítógrafikájával. Élvezd Te is a történeteket, amelyek több millió olvasó képzeletét ragadták meg a világ minden táján!

Eredeti megjelenés éve: 2015

Tagok ajánlása: 12 éves kortól

Animus, Budapest, 2016
3666 oldal · ISBN: 9781781103821 · Fordította: Tóth Tamás Boldizsár

klara_matravolgyi>!

J. K. Rowling: Harry Potter A teljes sorozat

Harry Potter végigkísérte a gyerekkoromat. Emlékszem pillanatokra, amikor zokogva ültem a könyv felett. Vagy amikor a könnyem kicsordult, úgy nevettem. Több száz könyvet olvastam már azóta, de 18 év után is érzem, amit más könyvnél azóta sem sikerült : ilyen történetet már soha senki nem fog alkotni.
18 éve minden évben egyszer visszatérek Harryhez, számomra ez a hét könyv örök kedvenc marad. A rongyosra olvasott első kiadású példányok a polcon várakoznak arra, hogy az én gyerekemnek is megtanítsák mit jelent a hűség, a bátorság, a barátság, a család, és a szeretet.

veronacross>!

J. K. Rowling: Harry Potter A teljes sorozat

Örülök, hogy én még az a gyerek vagyok, aki ebben a világban nőtt fel.
Az a gyerek, aki a mai napig várja, a baglyát, aki hozza a levelet, miszerint én is Roxfortos lehetek.
– Kedves J. K. Rowling!
Köszönöm neked, hogy alkottál egy világot, ami kiszakít a valóságból, és ismét gyerekké tesz,
Köszönöm neked a mosolyokat, a könnyeket, s a boldog emlékeket.
Üdv;
Egy lány, aki ma is várja a levelét. –
„Amikor majd 80 éves leszek, és a hintaszékemben ücsörgök, Harry Pottert fogok olvasni. És a családom majd azt kérdezi: Ennyi idő után is? Én meg azt felelem majd: Örökké”

Karinthy P>!

J. K. Rowling: Harry Potter A teljes sorozat

A Harry Potter sorozat a világ legjobb olvasmánya. A könyvek Bibliája. Ezzel bizonyára mindenki egyet ért, aki olvasta. Akik nem olvasták, azonnal kezdjenek hozzá és kedvenc lesz! Gyermekkorom legszebb olvasás-emléke…no meg felnőttkoromé is… :)
Emelem kalapom Joanne Kathleen Rowling írónőnek, aki nélkül sokkal szegényebbek volnánk. Története több millió olvasó képzeletét ragadta meg a világ minden táján.
A VILÁG LEGJOBB KÖNYVE! ;)

hila>!

J. K. Rowling: Harry Potter A teljes sorozat

Biztos rosszul lett a bagoly, ami a levelem hozta. Csak ez történhetett.

Werenger>!

J. K. Rowling: Harry Potter A teljes sorozat

Abnormálisan kevésnek érzem az 5 csillagot.

gater>!

J. K. Rowling: Harry Potter A teljes sorozat

Lassan 30 évesen még mindig várom a levelem..egyszer csak megjön. Ugye? UGYE?? Addig meg nosztaligázom ezzel a sorozattal. Mert ha ez nincsen, talán én sem lennék ma könyvmoly.

tinuviel89>!

J. K. Rowling: Harry Potter A teljes sorozat

Még emlékszem, amikor alvás helyett valamelyik könyvet olvastam, vagy el kellett „zárni” előlem az egyik kötetet, mert államvizsgáznom kellett. Ezeket a könyveket nehéz túlszárnyalni, de talán nem is kell.

beitghanima>!

J. K. Rowling: Harry Potter A teljes sorozat

hat menyire szuper, hogy ez igy ossze van gyujtve mint a 7!!
kivagyok ajulva :) nagy az orom es a boldogsag! :D kedvenc konyvem (igen, minden idok kedvenc konyve).
Vegigkisert az utobbi husz evben es szerintem egeszen eletem vegeig velem marad!
Szinte hihetetlen, hogy 30 evesen meg mindig tudok ugy rajongani erte mint gyerek-kent :)

Noémi_Lőrincz>!

J. K. Rowling: Harry Potter A teljes sorozat

A Harry Potter könyvek előtt is szerettem olvasni, viszont ez volt a könyvmolyságom megkoronázása. Csak úgy faltam őket, mindegyik részt többször elolvastam. A szereplőkkel együtt nőttem fel, és teljesen magába szippantott J.K. Rowling által kreált univerzum. A mai napig igazi vérbeli potterhead vagyok, aki büszke tagja a Hugrabugnak :)
Szerintem ez az a könyvsorozat, amely örökérvényű erényekkel és kérdésekkel foglalkozik, amit átvetíthetünk akár a történelemre akár a napjainkra is.
Csak ajánlani tudom, és felnőtt fejjel is úgy gondolom, hogy ez egy igazi kult könyvsorozat lett, amit a mai napig unalom nélkül újra és újra el tudok olvasni. :)

Hegerobin>!

Az újraolvasás utáni értékelés matematikája: 4,5+4,5+4,5+4,5+4,5+4,5+4=5*
Minden részben találtam apróságokat, amelyek fél-fél csillagba kerültek, és az utolsó rész annak ellenére, hogy remek befejezés, az iskolakerülés miatt vesztett még felet (Nehezen írom le, de a regénynek vannak olyan részei, amelyeknél azt éreztem, hogy mintha egy fanfiction verseny győztes alkotásai lennének csupán, ami azt jelenti, hogy elég jók, de mégis mintha csak báboznának a kötelező elemekkel). Mégis így egyben, tíz év után újraolvasva azt mondom, hogy maximálisan megérdemli az 5 csillagot. Rowling újabb akciói után kezdtem azt sandítani, hogy én nőttem ki ebből az egészből, de így, hogy a kezembe vettem újra az eredeti könyveket, kiderült, hogy a Harry Potter még mindig fantasztikusan jó. Várom, hogy a gyerekeimmel együtt olvashassam újra legközelebb!

Jantek>!

Álmainkban olyan világban járunk, ami csak a miénk.

Népszerű triviák

BrigiMoly P>!

„Rendszeresen jegyzetel minden keze ügyébe kerülő papírra, szalvétára, cetlire. A Roxfort házainak nevét egy repülőúton találta ki, és egy (üres) hányószacskóra írta fel.”

BrigiMoly P>!

„Amikor eladta a megfilmesítés jogát, kikötötte, hogy a főhősöket brit színészek alakítsák.”

BrigiMoly P>!

Hagrid figuráját egy pokoli motoros ihlette. J. K. Rowling találkozott a Hell's Angels egyik tagjával, egy óriási és rémisztő külsejű férfival, aki azonban a kertjéről beszélt, és arról, hogy milyen rossz évük volt a petúniáknak…

BrigiMoly P>!

„Ő az első író, aki a könyveiből lett dollármilliárdos.”

BrigiMoly P>!

„Az írónő, J.K. Rowling mára Anglia leggazdagabb hölgyének számít, megelőzve a királynőt is.”

[timeturner0.webnode.hu]

BrigiMoly P>!

„Ront eredetileg megölte volna az írónő, a történetfolyam közepe táján. Aztán úgy gondolta, ezzel a karakterrel nem teheti meg.”

BrigiMoly P>!

„Az írónő a a két nagypapájáról nevezte el a Kóbor Grimbusz két sofőrjét, Stan Shunpike-ot és Ernie Prangot.”

BrigiMoly P>!

A Roxfort egy „államilag finanszírozott" Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola.
Erre azután derült fény, hogy valaki kiszámolta, mekkora tandíjra lett volna szükség ahhoz, hogy a diákok önköltséges oktatásán keresztül fedezni tudják a Roxfort működését. J.K. Rowling ezután kiadott egy közleményt, melyben elmondta, hogy a Roxforton való tanulás teljes egészében ingyenes, az iskola működéséhez szükséges pénzt pedig a Mágiaügyi Minisztérium biztosítja az iskolának.

[nemkacsa.com]

BrigiMoly P>!

„Rowling szerint Voldemort azért nem képes a szeretetre, mert szerelmi bájital hatása alatt fogant.”

[fidelio.hu]

BrigiMoly P>!

„A kiadó nem akarta kiírni a Joanne nevet a könyv borítójára, mondván, egy női író regényét a fiúk nem fogják elolvasni, ezért nagyanyja emlékére egy K (a Kathleen rövidítése) került a J mögé.”

Harry Potter sorozat · Összehasonlítás

Ezt a könyvet itt említik