Grindelwald ​bűntettei (Legendás állatok 2.) 282 csillagozás

Az eredeti forgatókönyv
J. K. Rowling: Grindelwald bűntettei

A Legendás állatok és megfigyelésük végén Göthe Salmander közreműködésével sikerül New Yorkban letartóztatni Gellert Grindelwaldot, de a nagy hatalmú sötét varázsló megszökik a fogságból. Nekiáll híveket toborozni, ám előttük sem fedi fel igazi célját, azaz hogy az aranyvérű varázslókat fellázítva megszerezze az uralmat a világ varázstalan lakói fölött.
Albus Dumbledore e terv meghiúsítása érdekében volt roxforti tanítványa, Göthe segítségét kéri. A magizoológus ezúttal is igent mond, nem sejtve, milyen veszélyes vállalkozás részese lesz. A mind megosztottabb varázsvilágban zajló események a legközelebbi barátok és családtagok egymás iránti hűségét és szeretetét is próbára teszik.

J.K. Rowling második eredeti forgatókönyve olyan meglepő adalékokkal szolgál a Harry Potter-történetekhez, amelyek minden bizonnyal nagy örömet szereznek úgy a könyvek, mint filmek rajongóinak.

Eredeti megjelenés éve: 2018

Animus, Budapest, 2019
292 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633246214 · Fordította: Tóth Tamás Boldizsár
292 oldal · ISBN: 9789633246221 · Fordította: Tóth Tamás Boldizsár

Albus Dumbledore · Göthe Salmander · Jacob Kowalski · Gellert Grindelwald · Queenie Goldstein · Leta Lestrange · Credence Barebone · Theseus Salmander · Tina Goldstein · Nicolas Flamel · Torquil Travers

Párizs

Heni_könyvespolca P>!

J. K. Rowling: Grindelwald bűntettei Az eredeti forgatókönyv

Ezt a részt is nagyon élveztem. Szintén a film pörgött a fejemben olvasás közben. Kíváncsian várom a harmadik részt! És nem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy a borítója gyönyörű. Azonnal beleszerettem! Minden HP rajongónak kötelező olvasmány!!♥♥

Milli88 P>!

J. K. Rowling: Grindelwald bűntettei Az eredeti forgatókönyv

Sokaknak nem tetszik ez a fajta írás, mármint a szövegkönyv forma. Nekem ez a mód is nagyon bejön, de valószínűleg, csak nagyon elfogult vagyok Rowlinggal szemben.
A történet továbbra is végig fenntartja az érdeklődésem, minden kis mozzanatnak később nagy jelentősége van. Imádom Göthe karakterét. Kicsit együgyű, de szerintem épp ettől a különc viselkedéstől ennyire szerethető.
Jacob még mindig a kedvenc muglim, de ebben a részben például Queenietől a falra tudtam mászni. Remélem, hogy a következő részben kicsit észhez tér majd.
A két kedvenc varázslényem továbbra is a furkász és a kis bólinér.
Várom a folytatást. :)

Ferger_Jolcsi P>!

J. K. Rowling: Grindelwald bűntettei Az eredeti forgatókönyv

Alig vártam már, hogy a kezemben tarthassam és olvashassam ezt a kötetet! *-* Egyre izgalmasabb lesz a sorozat, egyre kuszább dolgok kerülnek napvilágra és egyre összetettebb lesz az egész. Örülök, hogy ebben a részben megismerhettük Letát, bár a kötet rá vonatkozó végét nagyon sajnáltam. Annak is nagyon örültem, hogy Nicholas Flamelt is megismerhettük egy futó jelenet erejéig. Remélem, a következő kötetben is fel fog még bukkanni, mert többet is olvasnék még róla. Credence elég nagy változáson ment át az előző részhez képest, nagyjából az ő személye körül keringenek a cselekmények, mégis a vártnál kevesebb jelenetben bukkan fel. Nagyon kíváncsi vagyok rá, hogy végülis ki ő valójában, kik voltak a szülei? Alig várom már, hogy a következő részt is láthassam/olvashassam, kár, hogy ilyen sok időt kell még várni rá..

Dawnofmyth>!

J. K. Rowling: Grindelwald bűntettei Az eredeti forgatókönyv

Továbbra is azt mondom, hogy kell a színészi játék hozzá. Láttam a filmet olvasás előtt, így jobban bele tudtam élni magam, anélkül szerintem nem igazán élvezhető. Nem voltam túlságosan elragadtatva tőle, mert sok-sok hibát véltem felfedezni benne az eredeti sorozatban felépített timeline -hoz képest. Nekem kicsit katyvasz volt. Grindelwaldtól többet vártam volna, Letában is láttam potenciált, de nem használták ki. Queenie rossz irányba fejlődött(?). Én már a párbajt várom nagyon :) szóval folytatni fogom a sorozatot. Igazán jót tenne ennek az egésznek, ha regényként jelenne meg :)

Ibanez P>!

J. K. Rowling: Grindelwald bűntettei Az eredeti forgatókönyv

Most sem tudom megadni a maximumot, mert azért ez mégiscsak forgatókönyv és mint olyan, nem kedvencem, viszont annyira beszippantott már az elején, hogy hajajaj, a hintós részek, ott már teljesen megfogott és végigizgultam az egészet. Aztán eltátottam a szám, mikor megjelent spoiler… A vége viszont nagyon pofán vágott spoiler. Hát hogy lehet így „befejezni” valamit??? :-O Amúgy dörzsölöm a kezem, mert végre megnézhetem a filmet, most el akartam előbb olvasni :-D

Nikymeria P>!

J. K. Rowling: Grindelwald bűntettei Az eredeti forgatókönyv

Egyetlen baj a könyvvel, hogy nem regény, hanem forgatókönyv.
Mondhat bárki bármit, én imádom. 20 évvel azután, hogy először olvastam a Pottereket, újraélem a gyerekkoromat, újra beszippantott Rowling világa. Újra rajongó lettem.
Lehet, hogy vannak benne következetlenségek, lehet, sokan úgy gondolják, hogy egy újabb lehúzott bőr… Én nem gondolom, mert máskor és máshol játszódik, új dolgokat tudok meg, és mert imádom a Rowling által felépített varázsvilágot. Imádom Göthe-t, Dumbledore-t, a varázslényeket, imádom, hogy van egy „új” gonoszunk, Grindelwald. (Akiről végre lehull a lepel, mennyire is volt sötét, és akit Johnny Depp fantasztikusan alakít.) Imádom a filmet, és hiszem, hogy „nagy tetteket látunk még” Rowlingtól, mert egy Istennő. Hangsúlyozom persze, hogy nekem.
Nagyon várom a folytatást, mert nagyon kíváncsi vagyok Credence történetére.
Csupa nagy betűvel I M Á D O M !!!

kratas P>!

J. K. Rowling: Grindelwald bűntettei Az eredeti forgatókönyv

Ez azért nem fair, hogy így van vége, hol a folytatás?
Most úgy érzem, hogy csak tovább bonyolódott minden, de a válaszok nagy többsége hiányzik, bár legalább azt megtudtuk, hogy mi Credence története. Részben, mert pl. mit is keresett ő ott spoiler?

gab001 P>!

J. K. Rowling: Grindelwald bűntettei Az eredeti forgatókönyv

Mivel az első részt már olvastam és a filmet is láttam, így igazán nagy meglepetést nem okozott a könyv. Ami nem is baj, mivel nem is vágytam erre. Egyszerűen szerettem volna újból átélni a történet nyújtotta varázslatot, s ez sikerült is. Kicsit elgondolkodtam, milyen lehet egy forgatókönyv alapján megítélni, hogy mennyire lesz sikeres a film. Rengeteg fantáziára lehet szükség, mert hiányoznak azok a leírások, melyek segítenek átérezni, hogy az író hogyan is képzeli el az általa kitalált világot. Bár ez a könyv még enélkül is szórakozató tud lenni. Göthe pedig nagy kedvenc továbbra is, akárcsak a különleges állatai. Kedvem lenni egy kicsit beköltözni abba a bőröndbe.

Zsuzsanna_Makai>!

J. K. Rowling: Grindelwald bűntettei Az eredeti forgatókönyv

Továbbra is imádom Rowling könyveit, és továbbra sem bírom magam túltenni Kredenc nevén. Most esett egyébként le, hogy ezt a filmet én még nem is láttam. Azonnal pótolnom kell.
Dec.: még mindig nem láttam, de már megvettem angolul is, hátha majd az után…
Majdnem 2 évvel később; megint rácsodálkoztam, h ezt a filmet én még nem láttam.

BarbyMalik0112 P>!

J. K. Rowling: Grindelwald bűntettei Az eredeti forgatókönyv

Nagy rajongója vagyok J. K. Rowling munkásságának, kistinédzser éveimben állandóan valamelyik Harry Potter filmet néztem, vagy mindig valamelyik kötete volt a kezemben. Mondhatni, hogy a varázsvilág igazán hozzám nőtt, ezért is örültem, hogy előzménysorozatot készítenek, ami visszarepít bennünket ebbe az atmoszférába.

Mielőtt belekezdtem a forgatókönyvbe, megnéztem még egyszer a filmet (amiben benne voltak a kivágott jelenetek is, wow), így friss impulzusként ért az audiovizuális élmény, a könyv hatására pedig még inkább kikristályosodott egy-egy jelenete. Össze tudtam vetni a kettőt.

Göthe Salmandert útja ezennel Párizsba viszi, jó barátja, Jacob pedig vele tart, hogy hőn szeretett Quennie-jét visszaszerezze. Grindelwald sereget szervez, önjelölt diktátorként akarja átvenni a hatalmat, de ehhez szüksége van Credence-re, az obskurálóra, akinek egyetlen vágya, hogy végre kiderítse, ki is ő valójában, honnan származik. A szálak végül összefonódnak, itt csúcsosodik ki a történet igazából, majd olyan véget ér, ami után szomjazunk a folytatásra.

Különleges élmény forgatókönyvet olvasni. Könnyedebb, színesebbé teszi az ember olvasmánylistáját, másféle interakciót vált ki az olvasóból, mint egy regény, és ez ismételten magával ragadott.

"LETA

(mosolyogva)

Miért szeretnek téged ennyire a furcsa lények?

Nincsenek furcsa lények…

LETA…

csak szemellenzős emberek."

Tökéletes választás egy kis kikapcsolódásra, a hőségben a tengerpart mellé, a légkondicionálatlan buszutakra, a legjobb társ, ha a hétköznapok forgatagából akar az ember kiszakadni.

A szó szerint varázslatos élményt a gyönyörű, kalligrafikus képek tették még különlegesebbé, minden oldala gyönyörködtetésre született, már csak a kezembe vennem is öröm volt. A filmből ismert lények rajzai, a rendkívül dekoratív, állandó keret mágikus érzést kölcsönöz az olvasójának egész idő alatt.

Nagyon ajánlom a Grindelwald bűntetteit azoknak, akik ki szeretnének szakadni az átlagos olvasnivalókból. Milyen az, amikor a film írva hever előttünk? Ámulatba ejtő érzés, amit mindenkinek meg kell tapasztalnia!

Bővebb értékelés » https://barbyesakonyvek.blogspot.com/2019/06/j-k-rowlin…

booksta_girl01>!

A 16 ÉVES GÖTHE a sorból kiválva előrelép. A mumus minisztériumi íróasztallá változik.

DUMBLEDORE
Mm. Hát, ez egy kissé szokatlan. Tehát, Mr. Salmander, mitől fél a legjobban a világon?
16 ÉVES GÖTHE
Az irodai munkától, uram.

Kapcsolódó szócikkek: Albus Dumbledore · Göthe Salmander

Mit gondol, mit mondjak
Tinának, ha találkozunk?

JACOB
Ó, hát, jobb az ilyet nem
megtervezni. Mondja, ami…
ami akkor és ott eszébe jut.

Szünet. Tovább gyalogolnak.

(nosztalgikusan)
Pont olyan szeme van, mint
egy szalamandrának.

Ezt ne mondja.

Szünet. JACOB rájön, hogy GÖTHE segítségre szorul.

Oké. Mondja azt, hogy
hiányzott magának. Oké?
Meg hogy csak azért jött
Párizsba hogy őt láthassa.
Imádják az ilyet. Meg
hogy …. Mondja, hogy alig
tud aludni éjjel, mert csak
rá gondol. De ne emlegesse
a szalamandrákat, oké?

Oké.

114-115. oldal, 47. jelenet (Animus, 2019)

LETA
(mosolyogva)
Miért szeretnek téged
ennyire a furcsa lények?
Nincsenek furcsa lények…
LETA
… csak szemellenzős emberek.

33-34. oldal, 18. Jelenet (Animus, 2019)

Kapcsolódó szócikkek: Göthe Salmander · Leta Lestrange
booksta_girl01>!

TINA céloz a pálcájával. Ártása beletaszítja THESEUST egy semmiből előtűnő etetőszékbe. A megkötözött kezű THESEUS székestől berobog egy tárgyalóba, s ott a falnak ütközik.

(ámulattal)
Ez most életem egyik legszebb pillanata.

Kapcsolódó szócikkek: Göthe Salmander · Theseus Salmander · Tina Goldstein
booksta_girl01>!

A TIZENÉVES DUMBLEDORE és a TIZENÉVES GRINDELWALD mélyen egymás szemébe néznek.

TRAVERS
Mint a testvérek, olyan közel álltak egymáshoz.
DUMBLEDORE
Nem, annál jóval közelebb.

THESEUS
De eljön a nap, nem is túl sokára, amikor mindenkinek döntenie kell, melyik oldalra áll. Még neked is.
Én nem állok oldalakra.

Kapcsolódó szócikkek: Göthe Salmander · Theseus Salmander

BUNTY
(reménykedve)
Nem akarja levenni az ingét?
(nem érti BUNTYT)
Ne aggódjon. Egykettőre megszárad.

Kapcsolódó szócikkek: Göthe Salmander

Tina? Tina!
(a furkásznak)
Mit találtál?

Lekuporodik, és megnyalja az utcakövet.

(körülsandítva)
Nyalogatjuk az úttestet.

Kapcsolódó szócikkek: Göthe Salmander · Jacob Kowalski · Tina Goldstein

(fojtott hangon)
A bűntudat nekem állandó kísérőm.

Kapcsolódó szócikkek: Albus Dumbledore

Göthe Salmander Párizsban
van.

Valóban?

Ne színleljen! A maga
parancsára utazott oda.

DUMBLEDORE
Nos, ha lett volna alkalma
tanítani őt, tudná, hogy
Göthének nem nagyon lehet
parancsolni.

154. oldal, 64. jelenet (Animus, 2019)