Fantastic ​Beasts and Where to Find Them (Fantastic Beasts 1.) 69 csillagozás

The Original Screenplay
J. K. Rowling: Fantastic Beasts and Where to Find Them

J.K. Rowling's screenwriting debut is captured in this exciting hardcover edition of the Fantastic Beasts and Where to Find Them screenplay.

When Magizoologist Newt Scamander arrives in New York, he intends his stay to be just a brief stopover. However, when his magical case is misplaced and some of Newt's fantastic beasts escape, it spells trouble for everyone…

Fantastic Beasts and Where to Find Them marks the screenwriting debut of J.K. Rowling, author of the beloved and internationally bestselling Harry Potter books. Featuring a cast of remarkable characters, this is epic, adventure-packed storytelling at its very best.

Whether an existing fan or new to the wizarding world, this is a perfect addition to any reader's bookshelf.

Eredeti megjelenés éve: 2016

Little, Brown Books, London, 2018
296 oldal · puhatáblás · ISBN: 9780751574951 · Illusztrálta: MinaLima
Pottermore, 2016
256 oldal · puhatáblás · ISBN: 9781781109601 · Illusztrálta: MinaLima

Göthe Salmander · Jacob Kowalski · Queenie Goldstein · Tina Goldstein · Mary Lou Barebone

Zsuzsanna_Makai >!
J. K. Rowling: Fantastic Beasts and Where to Find Them

Szerencsétlen Kredenc nevén továbbra sem tudom túltenni magam.
Viszont most Queenie karaktere tetszett a legjobban.
Maga a könyv kivitelezése is telitalálat!

budvigszandi P>!
J. K. Rowling: Fantastic Beasts and Where to Find Them

Ugyanolyan élmény volt, mint megnézni a filmet. Az első pár jelenetnél még fura volt a forgatókönyves forma, de utána teljesen beleszoktam, és nagyon élvezhető volt. Most még jobban várom, hogy megjelenjen a DVD változat a kivágott jelenetekkel és kulisszákkal, arról meg inkább nem is beszélek, a következő részt mennyire várom. :D

Orsi_olvas>!
J. K. Rowling: Fantastic Beasts and Where to Find Them

Ez egy csodaszépen kivitelezett könyv, már küllemre is egy valóságos műalkotás!
Imádom az aranyozott borítót, a korhű díszítő mintákat, a kemény kötést, a belső díszítéseket.
És hogy mi a helyzet a belsejével? Nekem nagyon tetszett, a forgatókönyv-felépítés egyáltalán nem zavart. Viszont azt gondolom, hogy jobb lett volna a film megnézése előtt olvasnom. Így ugyanis plusz élményt nem adott. Kellemesen kikapcsolt, elvarázsolt, láttam magam előtt mindent, de végig az motoszkált a fejemben, hogy még valamit szeretnék kapni ettől a könyvtől.
Mindenesetre nagyon örülök, hogy kiadták könyv formátumban és így ott csücsülhet a polcomon a többi Harry Potter könyvvel együt :)

schesztiஐ P>!
J. K. Rowling: Fantastic Beasts and Where to Find Them

Nem tudnám megmondani, hányszor néztem meg azóta, hogy beszereztük a dvd-t, egy biztos: ha valamit néznénk a csimókkal és nincs ötletünk vagy kedvünk máshoz, akkor ezt nézzük! :)) És szerintem mindannyiunk nevében mondhatom, még mindig nem unjuk.

A könyv elsősorban azért kellett a gyűjteménybe, mert meseszép. Igen, hitvány, gyarló ember vagyok. De így olvasás után még sokkal jobban örülök neki, hogy megvan, bármikor elővehetem, bármikor belelapozhatok, nézegethetem, olvasgathatom, és mivel egyszerű a szövege és „laza szövésű” merthogy forgatókönyv és nem regény :D, szerintem a csimók is bőven fogják még olvasni.

Jó volt újra kockáról kockára átélni a történetet, „összegyűjteni” az elkószált állatokat, beülni egy könnyű vacsorára Queenie-ékhez és varázsolni, elmerülni a varázsvilágban. :)

Ha lehet, még jobban kedvelem a szereplőket, Jacob-ot, Newt-ot (sosem fogom megérteni, mi szükség volt a nevének az átfordítására! :(), Queenie-t, Credence-t, és még Tina-t is, bár rá többször is megharagudtam. :)

viky0222>!
J. K. Rowling: Fantastic Beasts and Where to Find Them

Már a filmet is nagyon-nagyon szerettem, igazi HP, és mégsem az. Valami új, de valami varázslatos. A forgatókönyv is ugyan azt az élményt nyújtotta, eleinte volt csak kicsit furcsa forgatókönyvet olvasni, de hamar megszoktam, és később már fel sem tűnt, hogy nem regény.
Történetileg is nagyon szeretem, nem tökéletes, de még van négy része, hogy teljesen kibontakozhasson. Imádtam a szerplőket, Newt-ot, TInát, Queenie-t és persze Jacobot is. Utóbbi lett talán a kedvencem mind közül.
A varázslények lenyűgözőek, még olvasva is, nem csak a képernyőn.
És ez az egyik legszebb kivitelezésű könyv, amit olvastam. És igazából a két illusztrált Harry Potter előzi meg. :D

tataijucc>!
J. K. Rowling: Fantastic Beasts and Where to Find Them

Az van, hogy én ebből a filmet mindenképpen jobban éltem. Ott vannak a zenék, a színészi játékok, a díszlet és persze minden egyéb jóság, olvasó verzióra alakítva pedig egészen egyszerű. Kevésbé varázslatos, kevésbé izgalmas. Szóval: kevesebb.

Sastojci >!

Elfogult csillagozás.
Mert igen, ez tényleg arra való, hogy még egy bőrt le lehessen húzni ugyanarról a rókáról.
De ezt úgyis pontosan tudja mindenki, aki a kezébe veszi. És ha már hagyjuk magunkat lehúzni, akkor legalább tényleg egy szép, igényes könyvet kapunk. A filmhez szinte semmit nem tesz hozzá, de valljuk be, egy forgatókönyvtől ezt elvárni elég lehetetlen igény. Ha viszont aként olvasom, ami – csontváz, amire aztán fel lehetett húzni egy mellesleg baromi látványos filmet, de ebben a formában még csak csupasz váz –, akkor tényleg elégedett vagyok azzal, amit kaptam. Élvezetesek a párbeszédek, a leírások, tele van jó ötlettel, és nem mellesleg szerethető karakterekkel.
Persze, ebbe mind belejátszik a filmélmény is.
De mennyivel jobb ez, mint a Cursed Child

RVivi P>!
J. K. Rowling: Fantastic Beasts and Where to Find Them

Második ilyen forgatókönyv, amit olvastam és egyik se jött be. Azt hiszem, ezzel ezt fel is adom. És még mindig tartom, hogy sokkal jobb lett volna, ha az írónő veszi a fáradságot és ír belőle egy normális könyvet. Mert ez így nagyon élvezhetetlen.

J. K. Rowling: Fantastic Beasts and Where to Find Them

Mágikus, varázslatos, elbűvölő, fantasztikus, szórakoztató, elgondolkodtató,
méltó, igazi visszatérés Harry Potter világába,
mindez a Legendás állatok és megfigyelésük film + forgatókönyv! :)

Mivel még nem mindenki látta a filmet, illetve a könyv igen spoileres, ezért azt fogom javasolni, hogy bár én igyekszem nagyobb cselekményleírások nélkül írni, azért csak a film megtekintése után olvasd el JKR új művét.

Elöljáróban én is csak lelkendezni tudok, mind a film és mind a forgatókönyv tartalmán, tényleg briliáns, tényleg öt csillagos élmény, tényleg valódi Harry Potter feeling – ezt ugyebár mégis csak Jo írta, nem úgy, mint a színdarabot, amin csak a neve szerepel.
Picit nehéz helyzetben leszek azzal kapcsolatban, hogy a szövegkönyv angol, így most a bejegyzésben én is az angol megfelelőket fogom használni, a magyar nevek csak zárójelben lesznek – bocsánatot kérek érte előre is.

Nem tudom, hogy más újraolvasta-e a film előtt a Legendás állatokat és megfigyelésüket, de én igen, és az mindig gondom volt eme kis kötet kapcsán, hogy bizonyos lényeket, állatkákat mégis miként képzeljek el. Hát ezt megoldotta a film, komolyan mondom, hogy talán egyetlen egy eltérést találtam Jo forgatókönyve és David Yates megvalósítása között – holott a HP filmekben mindig azon sírtunk, hogy mennyire szenzációhajhász az egész.

(tovább itt:
http://czenema.blogspot.hu/2016/11/j-k-rowling-fantasti… )

Panni777>!
J. K. Rowling: Fantastic Beasts and Where to Find Them

A film jobb, az biztos. Annyi, hogy a könyvben lévő illusztrációk szèpek, de nekem egy forgatókönyv elolvasàsa nem okozott olyan nagy boldogsàgot, akkor már inkább a filmet nézem meg, ahol tényleg tudom élvezni az állatok cukiságàt. ;)

NEWT
Now there's absolutely nothing for you to worry about.

JACOB
Tell me – has anyone ever believed you when you told them not to worry?

NEWT
My philosophy is that worrying means you suffer twice.

Babó_Buca P>!

My philosophy is that worrying means you suffer twice.

Kapcsolódó szócikkek: Göthe Salmander
Dia9117>!

MARY LOU
Are you a seeker? A seeker after truth?
A beat
NEWT
I'm more of a chaser, really.

Kapcsolódó szócikkek: Göthe Salmander · Mary Lou Barebone

JACOB
Newt … I don't think I'm dreaming.

(vaguely amused)
What gave it away?

JACOB
I ain't got the brains to make this up.

Dia9117>!

NEWT [to his Niffler]
For the last time, you pilfering pest—paws off what doesn’t belong to you!

Kapcsolódó szócikkek: Göthe Salmander
dre>!

NEWT
People like you, don't they, Mr Kowalski.

(startled)
Oh – well, I'm – I'm sure people like you, too – huh?

(not very concerned)
No, not really. I annoy people.

Scene 50

Kogoro P>!

But we made 'em cocoa…

129. oldal, Scene 53. (Little, Brown, 2016)

Kapcsolódó szócikkek: Queenie Goldstein

QUEENIE
Aww, don't worry, honey.
Most guys think what you was thinking, first time they see me.

Kapcsolódó szócikkek: Queenie Goldstein
Sastojci >!

NEWT
Right . . . I think we need to talk. See, I wouldn't have let him keep you, Pickett. Pick, I would rather chop off my hand than get rid of you . . . After everything you have done for me—now come on.

Newt has reached the Thunderbird area.

NEWT
Pick—we've talked about sulking before, haven't we. Pickett—come on, give me a smile. Pickett, give me a . . .

Pickett sticks out his tiny tongue and blows a raspberry at Newt.

scene 92

Shouri>!

Yes, Mr Kowalski. See, they’re currently in alien terrain, surrounded by
millions of the most vicious creatures on the planet.
(a beat)
Humans.