Az ​otthon melege 13 csillagozás

Hygge: a boldogság dán receptje
J. Jackson – E. Larsen: Az otthon melege

A Hygge (ejtsd: hügge) dán szó. Azt fejezi ki, hogy az ember otthonosan, kényelmesen érzi magát, megbékélve a világgal. Magyarra fordítani lehetetlen, nem is kell ahhoz, hogy megértsük, miért Dánia a világ egyik legboldogabb országa.
AZ OTTHON MELEGE tele van ízletes receptekkel, otthona szépítését szolgáló ötletekkel, ösztönző javaslatokkal, hogy hogyan használja ki a hétköznapi élvezetek varázsát. Legyen szó egy bögre nyugtató forró csokoládéról, egy tál finom pézsmatök-levesről vagy egy pár kényelmes filcpapucsról, meglátja, mennyi örömöt okoz egy kis hygge.

Corvina, Budapest, 2017
144 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631364538 · Fordította: Gálvölgyi Judit

KönyvParfé P

J. Jackson – E. Larsen: Az otthon melege Hygge: a boldogság dán receptje

Ajjajjj! Vannak benne receptek, és a borítón lévő színes zokni, meg a felöltöztetett bögre is azt sugallta, szeretni fogom… hááááát…. Oké, idén már olvastam, hogy milyen szuper dánnak és svédnek lenni, de ez a kis kiegészítő kötet nekem nem adott semmi pluszt. Nem tudom, mennyi bőrt lehet még lehúzni a dán életérzésről, de ha már ennyire rámegyünk ezekre a dolgokra, akkor valaki kidobhatna egy könyvet arról is, mennyire jó magyarnak lenni.
Mert egy kupica pálinka van olyan jó, mint a forralt bor… és a bogyósgyümölcs-lekvárt azonnal lecserélném a nagymamám házi szilvalekvárjára…

Saille P

J. Jackson – E. Larsen: Az otthon melege Hygge: a boldogság dán receptje

Ez a könyv nem meséli el, mi pontosan a hygge. Ahhoz el kell olvasni Meik Wiking könyvét. Ez inkább egyfajta kiegészítő kötet: képek, hangulatok, receptek és DIY ötletek gyűjteménye. Mint egy Pinterest tábla. Nagyon szép, nagyon hangulatos. Izlelgetni, ötleteket meríteni jó. Mindenesetre a bakancslistámra felkerült a kandalló építése, és a fűszeres forró csoki meg a varázslatos tündérfényes üveg elkészítése. :)
Borító 4,5*

Jeffi SP

J. Jackson – E. Larsen: Az otthon melege Hygge: a boldogság dán receptje

Két oka volt annak, hogy ezt a könyvet a kezembe vettem. Na jó, három. Az első okom az volt, hogy oda voltam, a másik Hyggés könyvért, amit aztán be is szereztem magamnak! A második okom az volt, hogy ha már az tetszett, akkor ez is fog, és hát milyen cuki a borítója. Amúgy tény, ezt senki nem vitathatja el, hogy cuki a borító, olyan jó rá nézni. A harmadik okom az volt, hogy szépek benne a képek! Ezt szintén senki sem kérdőjelezheti meg. Borzalmasan igényesek a képek a könyvben, de.
De a könyv egésze képekből áll. Alig tartalmaz olyan információt, mint a másik Hyggés könyv. Valakinek az értékelésében olvastam, hogy jó-jó ez a könyv, a másikkal kiegészítve. És vele maximálisan egyet is értek. Mert gyönyörű a könyv kialakítása, nagyon ügyeltek rá, hogy szép legyen és kellemes hygge érzés legyen kézbe venni, de hogy kb. semmit sem tartalmaz a hygge fogalmáról, arról miért és hogy alakult ki, és hogy a Dánok mekkora jófejek már, és milyen jó lenne ott élni, hogy milyen boldogok a dánok és miért is olyan boldogok. Tehát kb. semmit sem a képeken kívül.
Viszont, ha olvasta valaki a másikat, és megvan áldva, holmi kreatív énnel, akkor neki tökéletes! Szabás minták, receptek, és gyönyörű képek vannak a kötetben. A gyors olvasásom egyik oka, hogy tényleg nincs túl sok szöveg benne, a másik oka az, hogy a recepteket lazán átlapoztam, mert NEM főzöm, és ha igen, sem ilyesmiben utazom. Viszont aki szeret főzni és hyggésen akar főzni, annak tök jó. Ugyan kicsit butuskának érződött az, amikor leírta, hogy hogyan kell… tábortüzet rakni. Egy oldal ment erre rá! Egy oldal arra, hogy hogyan oltsd el és hogy nehogy gyereket felnőtt felügyelet nélkül ott hagyj!
Ajándék kötetnek amúgy szerintem jó, kedvet hozhat arra, hogy esetlegesen tényleg meg akard ismerni a hygge-t, de csak ha tudod, hogy annak akinek adod kreatív lélek és szívesen csinál mindenféle kézzel készített apróságot. Mert ellenkező esetben egy szép, de tök használhatatlan könyvet kap, ami ismerjük be, hogy kiszúrás lenne mindenkivel.

hollow_crown

J. Jackson – E. Larsen: Az otthon melege Hygge: a boldogság dán receptje

Érdemes volt elolvasni, megvenni nem ajánlom, alapvető dolgok vannak benne, vagy legalábbis olyanok amiket interneten fellelhetőek. De roppant édes könyv.

estimese24

Egy újabb hygge könyv.
Hasznos, jó ötleteket mutat be az otthonunk berendezéséhez, kreatívkodáshoz. Lehet, hogy magunktól is tudunk ilyeneket, de sosem árt egy kis segítség. (Pl:: bögremelegítő, pompon, levendulazsák, papír hópehely) Néhány receptet ki fogok próbálni én is.
Talán ilyen könyvek hatására az emberek vesznek egy nagy levegőt, elmennek egyet sétálni vagy leülnek, olvasnak, filmeznek és élvezik a pihentető szabadidőt. Hasznos lenne.
Szép képekkel és kedves kis írásokkal van tele. Tetszett, de megvenni nem fogom.
Most megyek és olvasok egy könyvet, közben iszom egy finom teát és egy gyertya közelében helyezkedek el a puha pokrócommal. Ez aztán igazi hyggeling.

may86

J. Jackson – E. Larsen: Az otthon melege Hygge: a boldogság dán receptje

Hát, nekem ez nagyon indokolatlan. Ez a legjobb szó. Nem sok minden van benne. Ha az ember a hygge-ről akar olvasni, akkor a komolyabb hangvételűeket válassza. Ezt semmiképp.

Wan_Shi_Tong

J. Jackson – E. Larsen: Az otthon melege Hygge: a boldogság dán receptje

Azért vettem meg és olvastam el, mert érdekelt még ez a hygge téma, és bár Meik Wiking könyve a témában bőven elég lett volna; itt a sokkal több recept vitte a pálmát, illetve érdekelt az, hogy lehet-e fokozni a hygge kifejtését.

Ez sikerült, meg nem is. Igazából ez az előbb említett szerző könyvének egy amolyan leegyszerűsített változata; sok képpel, kevés szöveggel. És talán ebből is látszik, hogy ezt biztosan nem egy dán, hanem egy okoskodó amcis állította össze; VISZONT (sic!) könyvével ellentétben itt van pézsmatök recept – tudom, ez nem lehet mérvadó, de kiemelném.

Ami inkább felvonatta a szemöldökeimet, mint színházi munkás a függönyöket, az a szabad fordíátsú magyar cím; ugyanis pontatlan, és kissé félrevezető. A hygge-t nem csak bent, az otthonban lehet megélni, és a könyv természetesen buzdít, bátorít erdei sétára i. (különben meg az eredeti cím azt takarja, miként hozzuk el otthonunkba a hyggét, mint életérzést)

Ezt a könyvet csak szerezze be, akit érdekel a hygge, de Meik Wiking könyvének árától sikítófrászt kap. Lehet, hogy olcsóbb ez, de kevesebb, de legalább lényegre törő; és a különböző barkács- meg étel-ital tippek bőven kárpótolnak ezekért.

zsófcsa

J. Jackson – E. Larsen: Az otthon melege Hygge: a boldogság dán receptje

hmm.. a közelébe sem ér az eddigi könyves élményeimnek hygge témában.
arra számítottam, hogy egy kicsit tartalmasabb lesz, de gyakorlatilag egy óra alatt kiolvastam. tipikus példája, hogy hogyan lehet a sokadik bőrt lehúzni egy témáról. dícséretére szóljon, hogy nagyon szépek a képek benne, igazán igényes és kellemes volt belemerülni, de ezért szerintem felesleges volt kiadni még egy ilyet…

lha

J. Jackson – E. Larsen: Az otthon melege Hygge: a boldogság dán receptje

Imádnivaló hangulati könyv, bár kicsit több konkrétumot vártam volna tőle. Vagy csak már túlképzett bekuckózós vagyok :) De szép képek és jó receptek vannak benne.