Az ​otthon melege 28 csillagozás

Hygge: a boldogság dán receptje
J. Jackson – E. Larsen: Az otthon melege

A Hygge (ejtsd: hügge) dán szó. Azt fejezi ki, hogy az ember otthonosan, kényelmesen érzi magát, megbékélve a világgal. Magyarra fordítani lehetetlen, nem is kell ahhoz, hogy megértsük, miért Dánia a világ egyik legboldogabb országa.
AZ OTTHON MELEGE tele van ízletes receptekkel, otthona szépítését szolgáló ötletekkel, ösztönző javaslatokkal, hogy hogyan használja ki a hétköznapi élvezetek varázsát. Legyen szó egy bögre nyugtató forró csokoládéról, egy tál finom pézsmatök-levesről vagy egy pár kényelmes filcpapucsról, meglátja, mennyi örömöt okoz egy kis hygge.

Corvina, Budapest, 2017
144 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631364538 · Fordította: Gálvölgyi Judit

KönyvParfé

J. Jackson – E. Larsen: Az otthon melege Hygge: a boldogság dán receptje

Ajjajjj! Vannak benne receptek, és a borítón lévő színes zokni, meg a felöltöztetett bögre is azt sugallta, szeretni fogom… hááááát…. Oké, idén már olvastam, hogy milyen szuper dánnak és svédnek lenni, de ez a kis kiegészítő kötet nekem nem adott semmi pluszt. Nem tudom, mennyi bőrt lehet még lehúzni a dán életérzésről, de ha már ennyire rámegyünk ezekre a dolgokra, akkor valaki kidobhatna egy könyvet arról is, mennyire jó magyarnak lenni.
Mert egy kupica pálinka van olyan jó, mint a forralt bor… és a bogyósgyümölcs-lekvárt azonnal lecserélném a nagymamám házi szilvalekvárjára…

Virág_Blogger P

J. Jackson – E. Larsen: Az otthon melege Hygge: a boldogság dán receptje

„Aki sokat van a friss levegőn, annak szegény marad az orvosa.” /Dán közmondás/

Az otthon melege maga a tökéletes megtévesztés. Egy kiválóan megtervezett merénylet. Egy pihe-puha kötött zokniba és bögremelegítőbe öltöztetett becsapás, amely igazi hyggével kecsegtet, aztán nagyjából annyit ad, mint egy internetes fórumokon elcseszett délelőtt. Magyarul? Semmit a világon.
[…]
Értem én, hogy a skandináv boldogságot biztosító életfelfogások boncolgatása felér Isten igéjének terjesztésével, de a hygge könyvek rohamos szaporodása úgy látom többet árt, mint használ. Ugyanis meglátszik a laikus munka, meglátszik, ha valaki úgy osztja az észt valamiről, hogy észrevehetően nem az a szakterülete, ez pedig csak tovább homályosítja a magyarázni próbált szó jelentését, mi több, inkább félreértelmezéshez vezet. Tudniillik, senkinek sem adnám a kezébe Az otthon melegét, ha azt akarnám, tudja meg, mi az a hygge. Meg úgy alapból… senkinek sem adnám a kezébe, és pont.

A teljes értékelésem a kötetről a blogomon olvasható: http://neverletmegobyviranna.blogspot.com/2018/10/jonny…

Jeffi SP

J. Jackson – E. Larsen: Az otthon melege Hygge: a boldogság dán receptje

Két oka volt annak, hogy ezt a könyvet a kezembe vettem. Na jó, három. Az első okom az volt, hogy oda voltam, a másik Hyggés könyvért, amit aztán be is szereztem magamnak! A második okom az volt, hogy ha már az tetszett, akkor ez is fog, és hát milyen cuki a borítója. Amúgy tény, ezt senki nem vitathatja el, hogy cuki a borító, olyan jó rá nézni. A harmadik okom az volt, hogy szépek benne a képek! Ezt szintén senki sem kérdőjelezheti meg. Borzalmasan igényesek a képek a könyvben, de.
De a könyv egésze képekből áll. Alig tartalmaz olyan információt, mint a másik Hyggés könyv. Valakinek az értékelésében olvastam, hogy jó-jó ez a könyv, a másikkal kiegészítve. És vele maximálisan egyet is értek. Mert gyönyörű a könyv kialakítása, nagyon ügyeltek rá, hogy szép legyen és kellemes hygge érzés legyen kézbe venni, de hogy kb. semmit sem tartalmaz a hygge fogalmáról, arról miért és hogy alakult ki, és hogy a Dánok mekkora jófejek már, és milyen jó lenne ott élni, hogy milyen boldogok a dánok és miért is olyan boldogok. Tehát kb. semmit sem a képeken kívül.
Viszont, ha olvasta valaki a másikat, és megvan áldva, holmi kreatív énnel, akkor neki tökéletes! Szabás minták, receptek, és gyönyörű képek vannak a kötetben. A gyors olvasásom egyik oka, hogy tényleg nincs túl sok szöveg benne, a másik oka az, hogy a recepteket lazán átlapoztam, mert NEM főzöm, és ha igen, sem ilyesmiben utazom. Viszont aki szeret főzni és hyggésen akar főzni, annak tök jó. Ugyan kicsit butuskának érződött az, amikor leírta, hogy hogyan kell… tábortüzet rakni. Egy oldal ment erre rá! Egy oldal arra, hogy hogyan oltsd el és hogy nehogy gyereket felnőtt felügyelet nélkül ott hagyj!
Ajándék kötetnek amúgy szerintem jó, kedvet hozhat arra, hogy esetlegesen tényleg meg akard ismerni a hygge-t, de csak ha tudod, hogy annak akinek adod kreatív lélek és szívesen csinál mindenféle kézzel készített apróságot. Mert ellenkező esetben egy szép, de tök használhatatlan könyvet kap, ami ismerjük be, hogy kiszúrás lenne mindenkivel.

Manocska0123

J. Jackson – E. Larsen: Az otthon melege Hygge: a boldogság dán receptje

Felesleges volt hazáig cipelnem a könyvtárból. Se jó ötlet, se jó recept, se semmi, csak sokszor ugyanazok a képek.

Saille P

J. Jackson – E. Larsen: Az otthon melege Hygge: a boldogság dán receptje

Ez a könyv nem meséli el, mi pontosan a hygge. Ahhoz el kell olvasni Meik Wiking könyvét. Ez inkább egyfajta kiegészítő kötet: képek, hangulatok, receptek és DIY ötletek gyűjteménye. Mint egy Pinterest tábla. Nagyon szép, nagyon hangulatos. Izlelgetni, ötleteket meríteni jó. Mindenesetre a bakancslistámra felkerült a kandalló építése, és a fűszeres forró csoki meg a varázslatos tündérfényes üveg elkészítése. :)
Borító 4,5*

zsófcsa

J. Jackson – E. Larsen: Az otthon melege Hygge: a boldogság dán receptje

hmm.. a közelébe sem ér az eddigi könyves élményeimnek hygge témában.
arra számítottam, hogy egy kicsit tartalmasabb lesz, de gyakorlatilag egy óra alatt kiolvastam. tipikus példája, hogy hogyan lehet a sokadik bőrt lehúzni egy témáról. dícséretére szóljon, hogy nagyon szépek a képek benne, igazán igényes és kellemes volt belemerülni, de ezért szerintem felesleges volt kiadni még egy ilyet…

hollow_crown

J. Jackson – E. Larsen: Az otthon melege Hygge: a boldogság dán receptje

Érdemes volt elolvasni, megvenni nem ajánlom, alapvető dolgok vannak benne, vagy legalábbis olyanok amiket interneten fellelhetőek. De roppant édes könyv.

szeptember99

J. Jackson – E. Larsen: Az otthon melege Hygge: a boldogság dán receptje

Nagyon hangulatos olvasmány, kevés szöveggel – a hygge hangulatot leginkább a képek adják vissza. A csodaszép, kreatív és nem utolsó sorban jó minőségű képek meghozzák a 'kuckózós' hangulatot.
A könyv olvasását leginkább az őszi-téli időszakra ajánlom, mert többször említik a kandalló tüzét, a gyertyákat, meleg, kötött zöknikat és paplanokat, és ez a nyár egyik legmelegebb napján nem éppen hat üdítően.
Ugyanakkor vannak olyan hygge-források, melyek bármelyik évszakban elérhetőek, mint a társasjátékozás, csillagles, erdőben való séta, sütés.

may86

J. Jackson – E. Larsen: Az otthon melege Hygge: a boldogság dán receptje

Hát, nekem ez nagyon indokolatlan. Ez a legjobb szó. Nem sok minden van benne. Ha az ember a hygge-ről akar olvasni, akkor a komolyabb hangvételűeket válassza. Ezt semmiképp.

J. Jackson – E. Larsen: Az otthon melege Hygge: a boldogság dán receptje

Meik Wiking könyvéhez ez egy semmi – a képek tényleg szépek, jó hangulatba kerülhetsz ha elolvasod, ad pár receptet vagy ötletet, de annyira érződik rajta, hogy csak a divatot akarták vele meglovagolni…

theodora

Aki sokat van a friss levegőn, annak szegény marad az orvosa. Dán közmondás

Virág_Blogger P

A hygge nem csak arról szól, hogy kizárjuk a hideget, és ejtőzünk a tűznél.

szeklarka

Ha kevesebbet félsz és többet remélsz, ha kevesebbet eszel és többet rágsz, ha kevesebbet siránkozol és többet hallgatsz, ha kevesebbet beszélsz és többet mondsz, ha kevesebbet gyűlölsz és többet szeretsz, tiéd a föld minden kincse. /Skandináv közmondás/

timcsigirl

Maga az élet a legszebb tündérmese.
Hans Christian Andersen

theodora

Dánia nem véletlenül a föld egyik legboldogabb országa, ami nagyban a hyggének köszönhető.