J. Horváth Tamás (szerk.) · Szabó Irén (szerk.)

Magyarország ​virága 0 csillagozás

13. századi források Árpád-házi Szent Erzsébet életéről
J. Horváth Tamás – Szabó Irén (szerk.): Magyarország virága

A sárospataki Árpád-házi Szent Erzsébet Történelmi Társaság műhelyében készült fordításkötet a 13. század kimagasló szentjének életét bemutató szövegeket gyűjti csokorba és adja közre. Kötetünk hiányt pótol: a legfontosabb dokumentumok most jelennek meg először magyarul. Szent Erzsébet példája sok évszázad elmúltával ma is elevenen hat, aminek oka Erzsébet odaadó Istenszeretetében rejlik. A közöl források kivétel nélkül a Szent évszázadából, a 13. századból származnak: csodáinak egyszerű feljegyzésétől kezdve nyomon követhetjük azt az utat, amely a komoly irodalmi igénnyel megfogalmazott teljeskörű életrajzig vezetett. Ezek a szövegek ihlették a későbbi képzőművészeti és irodalmi Erzsébet-ábrázolásokat.

A művek szerzői: Jacobus de Voragine

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Középkori keresztény írók Szent István Társulat

Szent István Társulat, Budapest, 2001
390 oldal · ISBN: 963361225X

„Szívesen hálálkodnék az embereknek is, csakhogy nem tudom, miért.”

160. oldal (Erzsébet szavai)

J. Horváth Tamás – Szabó Irén (szerk.): Magyarország virága 13. századi források Árpád-házi Szent Erzsébet életéről