Halálos ​vendetta (Eve Dallas 49.) 8 csillagozás

J. D. Robb: Halálos vendetta

Amikor ​a ragadozóból préda lesz.

Az Igazság Úrnőjének nevezi magát. Miután kiválaszt egy férfit áldozatul, magas szőkévé vagy telt vörössé változik, hogy a lehető legvonzóbb legyen célpontja számára, aki tehetetlenné válik, amikor a markába kerül.

Az első áldozat Nigel McEnroy, egy gazdag üzletember. A cége már peren kívül megegyezett két fiatal áldozattal – akik nem is tudják, hogy a férfi bűnei nem állnak meg a munkahelyi zaklatásnál. Az Igazság Úrnője azonban tudja, és egy megdöbbentően brutális éjszakán mindenért megfizettet vele.

Eve Dallas és a férje, Roarke feltárják McEnroy titkos életének részleteit. A férfi megrögzött szokása miatt, hogy megörökítse a bűneit, számos gyanúsított kerül a látóterükbe, de az Igazság Úrnőjének kilétére nem derít fényt. Az eset nehéz, és még jobban megnehezíti, hogy McEnroy özvegye dühvel, tagadással és fenyegetésekkel fogadja a nyomozást. Közben azonban az Igazság Úrnője fáradhatatlanul folytatja keresztes hadjáratát a… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2019

Gold Book, Debrecen, 2020
378 oldal · ISBN: 9789634265788 · Fordította: Kiss Tamás
Gold Book, Debrecen, 2020

Roarke · Eve Dallas · Delia Peabody · David Baxter · dr. Li Morris · Jenkinson · Mavis Freestone · Nadine Furst

schalby P>!
J. D. Robb: Halálos vendetta

Nagyon tetszett érdekes történet volt. Az írónő telekes sorozata nagy kedvenc. Még olvastam volna el el tudtam volna viselni több gyilkosságot akciót. Olya a történet mint a szereplők maguk ahogyan megtalálják a helyüket lenyugszanak ugya nagy a történet is. A csúcs Mavis újrázik.

juanito_b192>!
J. D. Robb: Halálos vendetta

Igen, igen, igen! Ez a rész annyira ütött, hogy nincs rá épkézláb kifejezés. Volt itt minden, spoiler, meg persze nagy adag szerelem, pikáns humor, és szinte az összes mellékszereplő hosszabb-rövidebb feltűnése. Hihetetlen, hogy a sorozat 49. része még tovább képes emelni a színvonalat. Bravó, Nora, bravó!

Ainsel>!

– Akadnak nők, akik vaknak tettetik magukat és semmit nem vesznek észre.
– Akadnak – mérte végig igencsak éles tekintettel a férjét Eve. – Ami engem illet, kikötöztem volna meztelenül az ágyhoz, és csomót kötök a farkára, de csak miután bekenem mézzel,hogy megtalálja az üvegnyi tűzhangya, amit közvetlenül a csomóra kötött farka mellé öntök. Viszont ez én vagyok – tette hozzá Eve, miközben kinyílt a felvonó ajtaja.
– Nagyon is te vagy.
– Utána elrepülnék oda, ahol tangózni szoktak, és tangóznék.
– Szerintem Argentínára gondolsz.
– Oké, akkor oda. A vakság különben is a nyúlbélák, az idióták és a mindent letojok beállítottságú alakok menedéke.
– Rólad egyiket sem lehet elmondani.
– Rólad sem.
– Pontosan. Talán én is felhasználom a módszered azzal szemben, akivel az én imádott feleségem megcsal. Utána felvásárolom az ismert világegyetem összes kávébabját és elégetem a kávécserjékkel együtt.
– Ez beteges – közölte Eve megrendülten. – Beteges és embertelen.
– Én már csak ilyen vagyok – fogta meg a felesége kezét Roarke, és mielőtt becsengetett a McEnroy-lakásba, megcsókolta az ujjait.
– Ezek után talán kissé furcsa kijelenteni, de örülök, hogy egymásra találtunk.

Roarke felsóhajtott.
– Ismerem ezt a nézést.
– Én sohasem tudnám túltenni magam rajtad. Összetörne, ha így becsapnál… persze mindent megtennék, hogy megfizess érte, de összetörnék.
– Semmi érzékletes leírás, hogyan fizetnék meg azért, amit veled műveltem?
– Sohasem találnák meg azt, ami a testedből maradt – mosolygott Eve.

Ainsel>!

– Definiáld az úrnőt – kérte Roarke.
– Kényes picsa.
Roarke hangosan nevetve emelte a szájához a felesége kezét és megcsókolta.
– Ennek ellenére mindig is az úrnőm maradsz.
– Ezzel nem dobtál fel. Most te definiáld az úrnőt… de hagyd ki belőle a házasságot.
– Vagyis csak úgy, általánosságban? Olyan nő, aki illedelmes, jól nevelt…
– Máris kizártál.

juanito_b192>!

– Keménykedhetek? Azt a diszket nézve…
– Vezetheted a kihallgatást.
– Komolyan?
– Jézusom, Peabody, ez egy kihallgatás, nem tölcséres fagylalt, amit a jó kislányok kapnak – nyomta a társa kezébe az aktát Eve, és kinyitotta a kihallgató ajtaját.

83. oldal, Ötödik fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Delia Peabody · Eve Dallas
Ainsel>!

– A híre messze megelőzte. Ebbe az is beletartozott, hogy szinte természetfeletti képességekkel helyezte el az ügyfeleit, ezért elnézték neki a kissé pikáns kalandokat. A felesége mondjuk többet ér egy ügyfélnél.
– A jelek szerint ezzel valaki nem értett egyet.
– Ebbe halt bele?
– Az eddig talált bizonyítékokból erre lehet következtetni. Valaki, aki nem értett egyet ezzel a kijelentéssel, lényegében a saját küszöbe elé hajította a meztelen, megcsonkított, kiherélt holttestét.
– Ebben az esetben – jegyezte meg Roarke jóindulatúan – igencsak erős nemtetszésnek adott hangot.

Ainsel>!

Amikor Eve besétált a közös irodába, Jenkinson aznapi nyakkendője szinte kiégette a retináját. Ahogy Peabody nárcisszal,ő ezzel ünnepelte a tavasz közeledtét, csakhogy az ő savval átitatott nárciszai a Vénusz zöld füvén nőttek.
Megborzongott, és félrefordult, hogy mentse magát.
– Peabody, az irodámba.
A küszöböt átlépve azonnal az AutoSéf felé irányította a lépteit, habár a sárga atomvillanás még mindig ott vibrált a látóterében.

Kapcsolódó szócikkek: Delia Peabody · Eve Dallas · Jenkinson
Ainsel>!

– Valószínűleg nem – ismerte be Peabody. – Viszont egyes emberek kétségbeesetten kapaszkodnak a múltjukba. Meg talán a reménybe, hogy vissza tudják szerezni. Például ha Roarke csinálna valami ostobaságot, te se tudnál gondolkodás nélkül hátat fordítani neki és megfeledkezni mindarról, amit érzel.
– Talán nem, de addigra már megnyúznám, megsütném, és feltálalnám a farkasoknak.
– Hú – kortyolt bele Peabody a kávéjába. – Egyeseknek egyszerűen csak összetörik a szívük.

Kapcsolódó szócikkek: Delia Peabody · Eve Dallas · Roarke
Ainsel>!

– Nem, nem – öltötte magára Peabody a konok arcát. – Társak vagyunk. Ha azt kockáztatod, hogy ropogósra sütik a segged, akkor az enyémnek is ott a helye a tied mellett a serpenyőben.
– Nincs szükségem arra, hogy elképzeljem, ahogy a feneked az enyémhez ütődik valami rohadt serpenyőben. Seggtársak – morogta maga elé Eve, és belökte Morris bonctermének a lengőajtaját, miközben Peabody felvihogott a háta mögött.

Kapcsolódó szócikkek: Delia Peabody · dr. Li Morris · Eve Dallas
Ainsel>!

– Mások gondoskodnak róla. Ő viszont nem gondoskodik senkiről. Az óriási gorillát sem említette.
– Miféle óriási gorillát?
– Tudod, azt, hogy Pettigrew vele csalta válás előtt a volt feleségét. Ezt a témát gondosan kerülte. Mint amikor ott az óriási gorilla a szobában, mégis mindenki úgy tesz, mintha nem venné észre.
– Ó, már értem. Elefánt. Az elefánt a szobában.
– Ostobaság. Egy elefántot képtelenség nem észrevenni, azonfelül a legtöbb szobába se fér be. Ráadásul óriási kupacokban ontja a trágyát. Azt próbáld meg nem észrevenni.
– Szerintem éppen ez a szólás értelme.
– Éppen ettől lesz ostobaság. Azt viszont nyugodtan lehet tettetni, hogy nem veszünk észre egy gorillát, ha már egyszer olyan sokan hasonlítanak rá.
Peabody elgondolkodott a hallottakon, majd elhúzta a száját.
– Ismertem egy pasast az Akadémián, aki tényleg gorillára hasonlított.
– Na, látod.

Kapcsolódó szócikkek: Delia Peabody · Eve Dallas
Ainsel>!

– A legjobb, ami életemben történt velem az, hogy letartóztattál.
– Örülök, hogy segíthettem.

Kapcsolódó szócikkek: Eve Dallas · Mavis Freestone